Sobota, 27 czerwca 2026 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Wieczór jazzowy w FŚ A A A

Czwartek, 21 października 2021 Autor: Krzysztof Irski
W ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki w sobotę 23 października w Filharmonii Świętokrzyskiej zabrzmi muzyka Krzysztofa Komedy. W koncercie „Komeda, ostatnia retrospekcja” wystąpi WEEZDOB COLLECTIVE. Początek koncertu o godz. 19:00.
Zespół nagrał w ubiegłym roku płytę poświęconą Komedzie z okazji jego 90. rocznicy urodzin. Ideą było nie tyle przypomnienie twórczości kompozytorskiej, ile przedstawienie historii jego życia w oparciu o własne dźwięki. Koncert będzie zatem opowieścią muzyczną tworzącą portret kompozytora – bez charakterystycznego dla niego fortepianu, za to zrealizowaną przez niecodzienne instrumentarium.
 
WEEZDOB COLLECTIVE
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów jazzowych w Polsce. Powstał w 2014 roku. Artyści zaliczani są do czołówki najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia, którzy indywidualnie są laureatami stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był pozytywnie oceniany przez takie autorytety muzyki jazzowej, jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski. Fuzja pięciu muzycznych indywidualności zaowocowała stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów i kompozytorów. Cechą szczególną formacji jest niekonwencjonalne połączenie brzmienia harmonijki, saksofonu i gitary, będące jedyną taką propozycją na polskiej scenie muzycznej. Zespół zagra w składzie:
KACPER SMOLIŃSKI - harmonijka
KUBA MARCINIAK - saksofony
PIOTR SCHOLZ  - gitara
DAMIAN KOSTKA - kontrabas
ADAM ZAGÓRSKI  - perkusja
 
(źródło: FŚ)
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 464 158
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności