Z Uniwersytetem Rzeszowskim jest związany zawodowo od 1 października 1995 r. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku prof. nadzwyczajnego w Zakładzie Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych UR.
Dotychczas zrealizował 25 wystaw indywidualnych, wziął udział w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego "Fraza" i Grupy artystycznej "Na Drabinie".
Prof. Tadeusz Gustaw Wiktor (ur. w 1946 r. w Jeleniej Górze) studiował malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Adama Marczyńskiego w 1974 roku.
Był wykładowcą rysunku na macierzystym wydziale w krakowskiej ASP (1982–1986), następnie nauczał podstaw rysunku na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (1990–1994), a od 1996 r. pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych WSP w Rzeszowie (obecnie jest to Uniwersytet Rzeszowski), gdzie jest profesorem zwyczajnym. Jest członkiem Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową i projektową, pisze poezje i komponuje muzykę. Zajmuje się również teorią sztuki.
Jego twórczość należy do nurtu abstrakcji geometrycznej. Artysta traktuje ją jako proces, w którym powstające prace są kolejnymi elementami większej całości. Swoje kreacje określa mianem "myślenie poliobrazowe" – polega to na prezentowaniu tej samej wizji w wielu obrazach.
Dr hab. Marek Olszyński, prof. UR (ur. w 1963 r.) studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (specjalność: rysunek, litografia, malarstwo), gdzie w 1989 r. obronił dyplom z wyróżnieniem. W 2001 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W 2005 r. uzyskał habilitację na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.
Pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego, prowadzi dyplomującą Pracownię Multimedialną, Pracownię Litografii i Druku Płaskiego, a także zajęcia w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej. Uprawiane dziedziny twórczości plastycznej: malarstwo, grafika, rysunek, instalacja & obiekt, projektowanie ilustracji i okładek, rysunek prasowy.
Uczestniczy w projektach, akcjach i działaniach artystycznych jako współpomysłodawca i współorganizator akcji charytatywnych, plenerów, warsztatów, wystaw oraz sympozjów artystycznych. Koordynator i współorganizator projektów artystycznych na Wydziale Sztuki UR i w Okręgu Rzeszowskim ZPAP. Uczestnik ok. 222 wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą. Prace w kolekcjach krajowych oraz w zbiorach prywatnych w USA, Japonii, Austrii, Holandii, Belgii, Brazylii, Niemczech, Francji i Szkocji.
_______
Źródła: Galeria Współczesnej Sztuki Sacrum "Dom Praczki" | ur.edu.pl