Tegoroczną edycję Tygodnia Filmu Niemieckiego 29 listopada o godzinie 19.00 otworzy film "Moje dzieciństwo i ja" w reżyserii Caroline Link. Film oparty jest na biograficznej książce znanego niemieckiego komika, satyryka i showmana Hape Kerkelinga, jest, podobnie jak humor jego bohatera, często podszyty smutkiem.
Florian Henckel von Donnersmarck, reżyser nagrodzonego w 2006 roku Oskarem filmu „Życie na podsłuchu”, polskiej publiczności jest doskonale znany. W programie Tygodnia Filmu Niemieckiego 2019 znalazł się jego najnowszy film "Obrazy bez autora", w którym występuje plejada znakomitych niemieckich aktorów, m.in. Tom Schilling, Sebastian Koch i Paula Beer. Film będzie prezentowany 30 listopada o godzinie 17.00.
"Błąd systemu" to jeden z najgłośnieszych filmów tegorocznego festiwalu Berlinale, uhonorowany Srebrnym Niedźwiediem i Nagrodą im. Alfreda Bauera Berlinale 2019. Film bedzie można obejrzeć w kinie "Moskwa" 1 grudnia o godzinie 17.45. Reżyserka portretując w swoim filmie system opieki nad dziećmi pozbawionymi możliwości dorastania w rodzinnym domu, stawia pytanie o jego sens. Bo czy można wychowywać kogoś bez zapewnienia mu jakiejkolwiek zastępczej więzi, skoro ta prawdziwa relacja z kimś bliskim nie może zostać zaspokojona?
W programie Tygodnia Filmu Niemieckiego nie mogło zabraknąć dobrej komedii, choć wielu krytyków pisze, że określenie niemiecka komedia to oksymoron. W przypadku filmu "Złote rybki" podkreślają jednak, że reżyserowi udało się połączyć dobrą rozrywkę z pełną uczucia opowieścią, która jest w stanie odblokować strach przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi. Film można będzie obejrzeć 2 grudnia o godzinie 17.45.
„Wackersdorf” to dramat polityczny, oparty na wydarzeniach z początku lat 80., które doprowadziły do ogromnych protestów społecznych. W kinie "Moskwa" będzie prezentowany 3 grudnia o godzinie 17.45.
Kolejny film z tegorocznego programu to "Lotte w Bauhausie" w reżeserii Gregora Schnitzlera będzie można obejrzeć 4 grudnia o godzinie 17.45. To jedyna okazja. aby go zobaczyć w Polsce na dużym ekranie. Film pokazuje historię emancypacji kobiet. Studentki Bauhausu, choć chętnie przyjmowane na tę uczelnię, wcale nie miały w jej murach łatwo. Zgodnie z męskim wyobrażeniem o kobiecych predyspozycjach, powinny zajmować się tkactwem. Jeśli upierały się, aby pracować nad projektami architektonicznymi lub meblarskimi, były odsyłane z kwitkiem. I tylko niezwykły upór, determinacja i ciężka praca, pozwoliły im realizować własne pasje i zainteresowania.
Premiera dokumentu o słynnej niemieckiej grupie rockowej Die Toten Hosen miała miejsce na tegorocznym Festiwalu Filmowym Berlinale. Film będzie prezentowany podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego. W kinie "Moskwa" można go obejrzeć 5 grudnia o godzinie 17.45. Jest to film dokumentujący trasę koncertową tej kultowej grupy punkrockowej.