Sobota, 14 grudnia 2019 - Alfreda, Izydora, Zoriny

Aktualności

"Skąd wyruszyłem w drogę..."- Relacja z premiery filmu.

Piątek, 13 grudnia 2019

Na zakończenie Roku Gustawa Herlinga – Grudzińskiego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się premierowy pokaz filmu „…stąd wyruszyłem w drogę…”. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Konkurs na komiks „Podróże Koziołka Matołka – Japonia”

Piątek, 13 grudnia 2019

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie jak co roku zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat, które znają historię Koziołka Matołka, lubią komiksy i są ciekawe świata, do udziału w konkursie na najlepszy komiks. Można startować indywidualnie lub grupowo. Tematem pracy (w rozmiarze nie większym niż 10 jednostronnych kartek formatu A4) jest przedstawienie podróży Koziołka Matołka po Japonii.

Rewizor

Piątek, 13 grudnia 2019

Teatr Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zaprasza na premierę inscenizacji komedii Mikołaja Gogola pt. „Rewizor" w reżyserii Ewy Lubacz.

Nie tylko walc...

Piątek, 13 grudnia 2019

Filharmonia Świętoklrzyska zaprasza na koncert karnawałowy, podczas którego wystąpi Katarzyna Dondalska.

Kortez wystąpi w KCK

Piątek, 13 grudnia 2019

Kortez wyruszył w trasę koncertową do kilkudziesięciu polskich miast. W styczniu odwiedzi także Kielce. Tym razem jednak poza piosenkami, które publiczność zna i lubi zaprezentuje też przedpremierowo materiał, który znajdzie się na jego trzeciej płycie. Do zespołu Korteza dołączył grający na trąbce – Tomek Ziętek.

Taneczna gala świąteczna w MCK w Skarżysku

Piątek, 13 grudnia 2019

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza miłośników Strefy Tańca ART DANCE na tegoroczną GALĘ ŚWIĄTECZNĄ, która odbędzie się 18 grudnia o godz. 18.00 w MCK.

Anna Hamela Trio

Piątek, 13 grudnia 2019

W Czerwonym Fortepianie w koncercie noworocznym wystąpi Anna Hamela - piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która w 1995 roku zwyciężyła w konkursie "Szansa na sukces", wykonując piosenkę "Ta sama chwila" zespołu "Bajm".

Betlejemskie Światło Pokoju

Piątek, 13 grudnia 2019

Już w tę niedzielę po raz 29. do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Po mszy świętej o godzinie 18.00 w bazylice katedralnej w Kielcach, pochód liczący około 300 osób niosący Betlejemskie Światło Pokoju, uda się na kielecki rynek, gdzie w ramach jarmarku bożonarodzeniowego od 19.15 do 20.00 harcerze będą przekazywać płomień mieszkańcom.

Teatr TeTaTeT przenosi się do KCK

Czwartek, 12 grudnia 2019

Pierwszy w Kielcach teatr rozrywki prowadzony przez małżeństwo aktorów Teresę i Mirosława Bielińskich rozpoczyna współpracę z Kieleckim Centrum Kultury.

Wojewódzki Dom Kultury przyłącza się do akcji „Uwolnij książkę”

Czwartek, 12 grudnia 2019

Włączając się w promocję czytelnictwa w Polsce i naszym regionie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przyłączył się do akcji bookcrossingowej „Uwolnij książkę”. Z tej okazji dyrekcja WDK przekazała kilkadziesiąt książek, które staną na półkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście.

Kiermasz świąteczny w Chęcinach

Czwartek, 12 grudnia 2019

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza na świąteczny kiermasz na rynku w niedzielę 15 grudnia. Początek o godz. 15.00.

„Śpiący Lwów”

Czwartek, 12 grudnia 2019

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na wystawę fotografii z podróży Michała Wyszyńskiego do Lwowa .

"Dzika kaczka" w kieleckim teatrze

Czwartek, 12 grudnia 2019

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza na spektakl "Dzika kaczka" w reżyserii Franciszka Szumińskiego. Jest to to jeden z najsłynniejszych utworów norweskiego pisarza Henryka Ibsena.

Sylwester w filharmonii

Czwartek, 12 grudnia 2019

W programie muzyka oraz arie z oper i operetek, m.in. "Carmen", "Tosca", "Traviata", "Zemsta nietoperza", "Wesoła wdówka".

Poczekalnia

Czwartek, 12 grudnia 2019

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na spektakl pt. "Poczekalnia" Krystyny Chołoniewskiej w wykonaniu grupy teatralnej, której opiekunem artystycznym jest kielecki aktor - Dawid Żłobiński. Spektakl to postmodernistyczna wizja problemów współczesnego społeczeństwa.Psychika postaci doskonale odzwierciedla dzisiejsze namiętności, które pochłaniają ludzi bez reszty. To również doskonały pretekst nad refleksją dotyczącą naszej egzystencji.

Wystawa poplenerowa w DŚT

Środa, 11 grudnia 2019

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Międzynarodowy Plener Plastyczny - Solec-Zdrój 2019".

„Uzależnieni od wysokości” w Kinie Fenomen

Środa, 11 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkanie z filmem górskim”. Tym razem zobaczymy film „Uzależnieni od wysokości" („Addicted to Altitude") w reżyserii Pavola Barabáša. To historia słowackiego himalaizmu opowiedziana z punktu widzenia całego pokolenia wspinaczy - od pierwszych wypraw do udanych prób zdobycia najwyższych szczytów.

Słodkie warsztaty z "Basią" w Fenomenie

Środa, 11 grudnia 2019

Kino Fenomen oraz Magia Karmelu zapraszają na wyjątkowe spotkanie w ramach Filmowych Czytanek. W programie między innymi zabawy, słodkie warsztaty oraz pokaz trzeciej części przygód „Basi”.

Niedziela w muzeum

Środa, 11 grudnia 2019

Kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum" poświęcone będzie Zygmuntowi Wasilewskiemu. O rozmaitych faktach z jego biografii, a także o interesujących losach znajomości ze Stefanem Żeromskim, opowiadać będą profesorowie Marta Pawlina-Meducka oraz Zdzisław Jerzy Adamczyk.

Spacer historyczny

Środa, 11 grudnia 2019

W najbliższą niedzielę odbędzie się druga część spaceru historycznego "Okolice pl. Wolności".

Dzień Kultury Ukraińskiej

Środa, 11 grudnia 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza 18 grudnia na Dzień Kultury Ukraińskiej.

„Van Gogh. U bram wieczności” w Kinie Fenomen

Środa, 11 grudnia 2019

W ramach Akademii Filmowej 50+, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu biograficznego „Van Gogh. U bram wieczności” w reżyserii Juliana Schnabela. Film ukazuje nam wielkiego artystę w jego najbardziej kreatywnym okresie życia, a równocześnie najtrudniejszym. W roli głównej, świetny Willem Dafoe.

W niedzielę do teatru

Wtorek, 10 grudnia 2019

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprasza w najbliższą niedzielę na dwa wydarzenia.

„Sprawa Emila B.”

Wtorek, 10 grudnia 2019

​Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na projekcję filmu „Sprawa Emila B.”. Historia Emila Barchańskiego, siedemnastoletniego ucznia liceum w Warszawie, zabitego w stanie wojennym, jednej z najmłodszych ofiar tego okresu będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach 17 grudnia o godzinie 17.00.

„Muzy pośród oręża..." w Muzeum Przypkowskich

Wtorek, 10 grudnia 2019

W Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Muzy pośród oręża. Artyści tworzący w domu Przypkowskich w Jędrzejowie w latach II wojny światowej".

Reklama w prasie przedwojennej

Wtorek, 10 grudnia 2019

Na przełomie XIX i XX w. przedsiębiorcy zastanawiali się, jak dotrzeć do klienta i przekonać go do zakupu produktu. Z pomocą przyszedł im jedyny wówczas środek masowego przekazu - prasa.

Ozdoba stołu, skarbca i serwantki

Wtorek, 10 grudnia 2019

Najbliższa "Niedziela w muzeum" poświęcona będzie zbiorom szkła, prezentowanym w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. W nowej aranżacji zaprezentowanych zostało około 200 pełniących funkcje użytkowe i dekoracyjne wyrobów ze szkła, na przykładzie których zaobserwować można przemiany form i zdobień.

Finał konkursu "Napisz do nas o nas"

Wtorek, 10 grudnia 2019

Znamy laureatów konkursu "Napisz do nas o nas" organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, przy współpracy z Teatrem im. S. Żeromskiego oraz Urzędem Marszałkowskim. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci mają za zadanie, przy użyciu dowolnej formy wyrazu, opisać swoje wrażenia po obejrzeniu wybranego spektaklu granego na kieleckiej scenie.

Grażyna Łobaszewska wystąpi w Kielcach

Wtorek, 10 grudnia 2019

Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem Ajagore wystąpi 15 grudnia o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Finał konkursu "Życie jest piękne"

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Zakończyła się 13. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest piękne”. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących i pasjonujących się fotografią. Jego celem jest stworzenie zbioru unikatowych prac fotograficznych oraz kolekcjonerskiego kalendarza, składającego się z dwunastu nagrodzonych zdjęć.

Zagłada i pamięć

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie z prof. Zdzisławem Machem w ramach cyklu warsztatów "ABC judaizmu i kultury żydowskiej".

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Autorka kryminałów - Katarzyna Bonda po raz pierwszy spotka się z czytelnikami w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 17 grudnia o godzinie 17.00. Najnowsza powieść Katarzyny Bondy "Miłość leczy rany" inspirowana jest prawdziwą historią.

"Do szopy, hej pasterze!"

Piątek, 6 grudnia 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Muzeum Dialogu Kultur na warsztaty "Do szopy, hej pasterze!".

Zajęcia świąteczne

Piątek, 6 grudnia 2019

Z okazji mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku przygotował wyjątkową ofertę zajęć dla dzieci, podczas których będzie można wysłuchać opowieści o św. Mikołaju oraz wykonać kilka bardzo oryginalnych ozdób świątecznych.

Uwolnić książkę

Piątek, 6 grudnia 2019

Punkty do bookcrossingu staną m.in. w kieleckich instytucjach, galerii handlowej Echo, dworcu PKP. Organizatorem akcji "Uwolnić książkę" jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Koncert świąteczny w KCK

Piątek, 6 grudnia 2019

Koncert świąteczny to rodzaj muzycznej wędrówki pośród najpiękniejszych polskich pastorałek i w specjalnych aranżacjach, wykonanych aktualnie przez Alicję Majewską, Olgę Bończyk, Łukasza Zagrobelnego do akompaniamentu kwartetu muzycznego i samego mistrza Włodzimierza Korcza, który jest również odpowiedzialny za aranżację muzyczną występu.

Recital wokalny w FŚ

Piątek, 6 grudnia 2019

Scena dla Muzyki Polskiej to nowy program Instytutu Muzyki i Tańca przeznaczony dla polskich artystów wykonawców, realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową i instytucjami artystycznymi w kraju. Wyłonione w trybie konkursowym programy z muzyką polską będą prezentowane w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej i powtarzane w innych miastach w Polsce, w tym w Kielcach. 17 grudnia o godzinie 18.30 w Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpią Joanna Freszel (sopran) oraz Łukasz Chrzęszczyk (fortepian).

Święty Mikołaj

Piątek, 6 grudnia 2019

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father Christmas, w USA - Santa Claus, we Włoszech - Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus. Każdy z nas potrafi opisać wygląd Świętego Mikołaja i chociaż nie każdy w niego wierzy, to jednak 6 grudnia wszyscy liczymy na prezenty. A kim naprawdę był Święty Mikołaj?

Bohdan Butenko dla dzieci

Czwartek, 5 grudnia 2019

Od 6 grudnia do połowy stycznia 2020 roku Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na wystawę książek i czasopism ze zbiorów muzealnej biblioteki oraz udostępnionych z księgozbiorów domowych.

Warsztaty języka angielskiego w "Kubusiu"

Czwartek, 5 grudnia 2019

Pewnego razu do małej dziewczynki o imieniu Sophie i jej matki, pijących w kuchni herbatę, dołącza dość nietypowy gość – Tygrys. Jak zakończy się ta niespodziewana wizyta? Przekonajcie się podczas bezpłatnych warsztatów z języka angielskiego, które odbędą się w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś' 15 grudnia o godz. 12.00, po spektaklu „Trala Tralalińscy”.

12...3

Premiera filmu "...stąd wyruszyłem w drogę..." o G. Herlingu-Grudzińskim

Na zakończenie Roku Gustawa Herlinga – Grudzińskiego w poniedziałek 9 grudnia w Wojewódzkim Domu...

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Autorka kryminałów - Katarzyna Bonda po raz pierwszy spotka się z czytelnikami w Kielcach....

Finał konkursu "Życie jest piękne"

Zakończyła się 13. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest piękne”. Konkurs...

W niedzielę do teatru

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprasza w najbliższą niedzielę na dwa wydarzenia.

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty!

W piątek, 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów XI...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 066 088
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności