Poniedziałek, 6 lipca 2020 - Dominiki, Jaropełka, Łucji

Sztuka "Kuracja" Teatru Ciut Frapującego na scenie WDK A A A

Czwartek, 30 maja 2019 Autor: Łukasz Kopczyński
Już jutro, tj. 31 maja o godzinie 18.00, na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystawiona zostanie najnowsza sztuka pt. „Kuracja” w wykonaniu aktorów teatru Ciut Frapującego z Pińczowa. Przedstawienie odbędzie się w ramach istniejącej w WDK Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej.
Teatr Ciut Frapujący istnieje od października 2001 roku. Ma na swoim koncie kilkanaście spektakli teatralnych, począwszy od klasyki, po przedstawienia muzyczno-kabaretowe. Zespół zrzesza pasjonatów teatru w różnym wieku i różnych profesji. Od początku istnienia związany jest z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Najnowsza sztuka TCF to "Kuracja" zrealizowana na podstawie książki Jacka Głębskiego. To opowieść oparta na autentycznej historii o lekarzu-psychiatrze, który chcąc poznać psychikę chorych, postanawia przekonać się, jak wygląda szpitalne życie z perspektywy pacjenta. Decydując się na karkołomny eksperyment poznawczy, próbuje wkroczyć na niezbadany grunt. Wpada w pułapkę. Spektakl jest tak skonstruowany, aby widz nieprzerwanie zastanawiał się, co jest prawdziwe, a co nie jest, co dzieje się rzeczywiście, a co być może tylko w głowie bohatera. To fascynująca, głęboka i dająca do myślenia opowieść. Opowieść o tym, jak odwrócenie ról może rzucić zupełnie nowe światło na całe nasze życie, gdy spojrzymy na nie z innej perspektywy.

W spektaklu występują: Wojciech Jurewicz (również reżyser przedstawienia), Marcin Błach, Jerzy Znojek, Agnieszka Strzelec, Małgorzata Lotko, Agnieszka Smuga-Żeromińska, Michał Pawluszek, Krzysztof Brociek, Sylwester Fiuk, Piotr Błach, Mateusz Kocerba. Głosów użyczyli: Tomasz Puchała, Dariusz Kula, Michał Skiba i inni. 

Świętokrzyska Przestrzeń Teatralna to działanie Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach adresowane do instruktorów teatralnych, nauczycieli, formalnych i nieformalnych grup teatralnych oraz innych podmiotów życia teatralnego z terenu województwa świętokrzyskiego.

Koncepcja ta skupia się na spotkaniach twórców i odbiorców teatru, mająca na celu wypracowanie wspólnej przestrzeni dyskusji i prezentacji, a także sieci współdziałających i kontaktujących się podmiotów teatralnych we wszystkich gatunkach i rodzajach. Rolą WDK jest koordynowanie i opieka nad wszystkimi aspektami Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej.

Senior Show online – lipiec 2020

Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury...

Wystawa fotografii fotoklubu Kontrast

1 lipca 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy...

Zmarł Piotr Kubowicz

W Krakowie zmarł wczoraj Piotr Kuba Kubowicz – aktor i kompozytor, przez lata związany z...

Jarmark Jagielloński 2020

W najbliższy weekend 4 i 5 lipca na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbędzie się Jarmark...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 626 806
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności