Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Sylwester w FŚ A A A

Czwartek, 30 grudnia 2021 Autor: Krzysztof Irski
Muzyczną propozycję na ostatnie godziny kończącego się roku ma Filharmonia Świętokrzyska. O godz. 18:00 w piątek 31 grudnia rozpocznie się koncert „SYLWESTER W FILHARMONII - WIESŁAW OCHMAN ZAPRASZA”.
Atutem koncertu są nie tylko znakomite solistki – Justyna Dyla i Renata Dobosz z Opery Śląskiej, ale także Wiesław Ochman – uroczy gawędziarz, słynny tenor i … malarz, który będzie gospodarzem wieczoru. A w programie takie hity operetki, jak: Granada A. Lary, Przetańczyć całą noc F. Loewego, Barcelona N. Dostala, Zagraj mi cyganie R. Stolza oraz wiele innych ulubionych arii i melodii największych kompozytorów. Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej pokieruje Jacek Rogala.
W programie sylwestrowego koncertu m.in.:
M. SPOLIANSKY - Tobie śpiewam tę pieśń
C. V. BIXIO - Solo per te Lucia
R. STOLZ - Im Prater
E. KALMAN - Aria Maricy (Hrabina Marica)
P. ABRAHAM - Tangolita
F. LEHAR - Kiedy skrzypki grają (Cygańska miłość)
V. DI CHIARA - La Spagnola
E. LECUONA – Siboney

JUSTYNA DYLA

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu Krystyny Świder. Solistka Opery Śląskiej. W 2013 została laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy debiut śpiewaczki”. Bierze udział w wielu koncertach i festiwalach, takich jak np.: Oktawa Kultur czy Europejski Festiwal Muzyczny Gloria w Białymstoku.
RENATA DOBOSZ
Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Wokalnych Mistrzowskich Studiów Podyplomowych o specjalizacji operowej (dyplom z wyróżnieniem). Już podczas studiów występowała na koncertach w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepsza Śpiewaczka”. Jest finalistką II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej. Zadebiutowała w 2003 w Operze Śląskiej w Bytomiu partią Jadwigi w Strasznym dworze S. Moniuszki. Na stałe jest solistką Opery Ślaskiej w Bytomiu.
WIESŁAW OCHMAN
W 1960 uzyskał dyplom inżyniera-magistra, postanowił jednak wybrać karierę artystyczną. Rozpoczął naukę śpiewu pod kierunkiem Gustawa Serafina w Krakowie i Marii Szłapak w Bytomiu. Zaangażował się także do Państwowej Opery Śląskiej, gdzie śpiewał przez trzy sezony. Następnie przeniósł się do teatru operowego w Krakowie, lecz rok później powrócił na deski Teatru Wielkiego do Warszawy. Karierę międzynarodową rozpoczął w 1967 od Opery w Berlinie, następnie występował w Monachium, Hamburgu, Glyndebourne, na Festiwalu w Salzburgu, w Operze Paryskiej, operach w Chicago i San Francisco, mediolańskiej La Scali, operach w Barcelonie, Buenos Aires, Madrycie, Moskwie, Rzymie, Sewilli i Wiedniu. W 1975 zadebiutował na scenie nowojorskiej Metropolitan Opera. Po 1999 zajął się także reżyserią. Od lat zaangażowany jest w działalność charytatywną.
JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.
 
(źródło: FŚ)

ZDJĘCIA

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 479 175
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności