Debiutowała w 1974 r. (jeszcze podczas studiów) rolą Iriny w Trzech siostrach Czechowa, reżyserowanych przez Aleksandra Bardiniego w Teatrze Telewizji. Po raz pierwszy na scenie teatru wystąpiła w 1975 roku. Zagrała wówczas Fridę w Janie Gabrielu Borkmanie Ibsena w reżyserii Bardiniego w Teatrze Współczesnym w Warszawie. W latach 1975–1981 związana była z Teatrem Współczesnym w Warszawie. W kolejnych latach, 1981–1988, pracowała w Teatrze Polskim w Warszawie (w którym funkcję dyrektora sprawował Kazimierz Dejmek). Następnym etapem jej aktorskiej kariery była współpraca, od 1988 roku, z Teatrem Powszechnym. W 1992 r. zrezygnowała z etatu w teatrze. Przygotowała własny program Joanna Szczepkowska contra inne instrumenty, z którym jeździła po całym kraju. Pisała wiersze i felietony. Występowała gościnie w teatrach: Nowym w Poznaniu, Powszechnym i Współczesnym w Warszawie. W roku 1997 przygotowała wraz z Agnieszką Glińską (reżyserką) i Magdą Maciejewską (scenografką) napisany przez siebie monodram Goła baba opowiadający o zakłamaniu literacko-teatralnego świata, komercjalizacji sztuki i podupadającym coraz bardziej poziomie widzów teatralnych. W 1999 roku wróciła do Teatru Powszechnego.
Aktorka ma na koncie wiele ról filmowych – zagrała w sumie w ponad stu filmach, m.in. w Domu, Dolinie Issy, Jeziorze Bodeńskim, Matce Królów i w Kronice wypadków miłosnych.
Joanna Szczepkowska jest także pisarką. Opublikowała (m.in.) zbiory felietonów Drugie podwórko i Sześć minut przed czasem, powieści Fragmenty z życia lustra i Kocham Paula McCartneya, tomiki wierszy Miasta do wynajęcia, Ludzie ulicy i inne owoce miłości oraz Dzisiaj nazywam się Charles. Jest też autorką obrazów i grafik.
Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy, więc organizatorzy zapraszają wszystkich, także osoby z niepełnosprawnością słuchu. Tłumaczyć będzie Anna Kwiatkowska z Fundacji Żuraw.
Wstęp wolny.
Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie i impresariacie KCK.
_______
Źródła: Galeria Sztuki Współczesnej WINDA | encyklopediateatru.pl