Dzieci biorące udział w zajęciach będą miały za zadanie wymyślić zabawkę oraz opracować dla niej nowatorską strategię marketingową. Będą korzystać z materiałów z recyklingu. W pracowni powstaną prototypy. Muzealni edukatorzy liczą na kreatywność wszystkich uczestników, w myśl zasady "ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia".
Celem zajęć jest przekonanie młodych ludzi, że tradycje kieleckich spółdzielni zabawkarskich mogą być niewyczerpanym źródłem inspiracji do tworzenia nowych zabawek, dla przedsiębiorczości i działań artystycznych.
Zajęcia są zainspirowane publikacją Codzienne zmagania o nową zabawkę dr Anny Tyszewicz-Obary, wydaną niedawno przez Muzeum Zabawek i Zabawy.
Koszt udziału: 20 zł / os.
Rezerwacja: 690 559 979.
Kielce mają bogatą tradycję zabawkarską. W Kielcach istniały trzy duże spółdzielnie zabawkarskie: SPP "Gromada", SP "Precyzja", SP "Świętokrzyska". W 1972 r. w Kielcach powołano Krajowy Związek Spółdzielni Zabawkarskich, który koordynował produkcję zabawkarską w kraju. W 1979 r. w ramach KZSZ powstało Muzeum Zabawkarstwa – dzisiejsze Muzeum Zabawek i Zabawy. Obecnie muzeum w swoich zbiorach posiada ok. 6 tysięcy eksponatów – zabawek z okresu funkcjonowania ww. spółdzielni. Na wystawie stałej prezentowana jest część z nich.
_______
Źródła: Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach | nid.pl