Andrzej Kozłowski urodził się w 1953 roku w Siennie, mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Rzeźbi w drewnie od 1970 roku. Wypowiada się zarówno w tematyce sakralnej, świeckiej jak i demonologicznej. W twórczości Kozłowskiego dominują jednak treści z podań i legend świętokrzyskich, czego przejawem są ekspresyjne opracowania czarownic i diabłów.
Inspiracją dla pierwszych rzeźb były opowiadania i legendy świętokrzyskie, a następnie życie codzienne wsi i małych miasteczek, rodzina. Powstały wówczas cykle prac: Diabły i czarownice, Sabat na Łysej Górze, Legenda o św. Emeryku, Panorama Świętokrzyska ,Targowisko, Muzykanci, Macierzyństwo.
Obok tematyki baśniowej w dorobku artysty znajdują się również prace sakralne, głównie postaci świętych, zwłaszcza: Św. Franciszka, Św. Józefa, Św. Alberta, Św. Krzysztofa, cykl prac związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocy. I tu pojawiają się pełne uroku kolorowe szopki, kolędnicy, anioły ,sceny z życie i męczeństwa Pana Jezusa. Ulubionym i coraz bardziej rozpoznawalnym tematem dla artysty jest także przyroda - ptaki, zwierzęta. Każda z jego prac jest wykonana zgodnie z zamysłem plastycznym autora, jest jedyna i niepowtarzalna. Szczególnie piękne są ptaki. Mają długie szyje , fantazyjnie wystrugane dzioby i bogatą kolorystykę. Swojskość, żywioł barwności i dekoracyjności prac trafiają do wyobraźni i mocno zapadają w pamięć. To takie ptaki -cudaki, nasze świętokrzyskie, jak o nich mówi sam artysta.
Od 1997 r. jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Swoje prace prezentował na ponad 100 wystawach w Polsce i zagranicą m.in. w Kielcach, Lublinie, Warszawie, Brukseli, Monachium oraz w Słowenii i Chorwacji. W Polsce najważniejsze wystawy odbyły się w Galerii Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, Muzeum Narodowym w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Muzeum Regionalnym w Iłży, Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu , Muzeum Historii Spółdzielczości w Warszawie, Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Centrum Edukacji Przyrodniczej -Nadleśnictwo w Marculach , Nadleśnictwie w Radomiu ,Galerii Bemowo w Warszawie.
Swoją pasją rzeźbiarską, wiedzą i umiejętnościami dzieli się z chętnymi podczas warsztatów i pokazów w muzeach, na kiermaszach i jarmarkach sztuki ludowej w kraju i za granicą. Jest bardzo otwarty w przekazywaniu swych doświadczeń. Prowadzi szereg prelekcji, pogadanek dla dzieci i młodzieży. To także społecznik, który wyczarowuje na warsztatach dla niepełnosprawnych uśmiech i wdzięczność swoich podopiecznych.
Uczestnik wielu konkursów sztuki ludowej w dziedzinie rzeźby, gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.
Jest również członkiem Skarżyskiego Klubu Artystów SKART i uczestnikiem wielu plenerów. Swoje prace rzeźbiarskie, jak i malarskie prezentuje na wystawach poplenerowych i indywidualnych.
Otwarcie wystawy nastąpi w Sali Gabinetowej WDK o godzinie 18.00