Czwartek, 29 października 2020 - Angeli, Przemysława, Zenobii

Aktualności

Wystawa prac Romana Gruszeckiego

Środa, 28 października 2020

W Filharmonii Świętokrzyskiej na wystawie "Dźwięk i kolor" prezentowane są prace Romana Gruszeckiego.

28. Świętokrzyskie Dni Muzyki

Środa, 28 października 2020

Od 13 listopada w Filharmonii Świętokrzyskiej rozpoczną się 28. Świętokrzyskie Dni Muzyki.

Spotkania ze sztuką znów on-line

Środa, 28 października 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim powraca do Internetu ze swoimi cyklicznymi spotkaniami ze sztuką i zaprasza młodzież oraz osoby dorosłe w każdy czwartek o 16.00 na spotkania, które odbywać się będą za pośrednictwem programu Zoom.

"Zamek Królewski w Sandomierzu – inspirujący element Pomnika Historii”

Środa, 28 października 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu w bieżącym roku realizuje międzynarodowy projekt „Zamek Królewski w Sandomierzu – inspirujący element Pomnika Historii”, który promuje Zamek Królewski w Sandomierzu w kilku instytucjach kultury działających na Słowacji. Projekt w swojej narracji zawiera także opisy przepięknych krajobrazów oraz informacje o innych zabytkowych obiektach miasta.

Wernisaż wystawy "Świątki Ponidzia"

Środa, 28 października 2020

W Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbył się wernisaż wystawy „Świątki Ponidzia”.

Wszystkie myszy lubią ser

Środa, 28 października 2020

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na spektakl „Wszystkie myszy lubią ser”, które odbędzie się 7 listopada o godzinie 16.00.

Rusza nabór do tegorocznego Festiwalu im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina

Środa, 28 października 2020

Rusza nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Jest to kolejny festiwal organizowany przez WDK, który w tym roku z uwagi na pandemię i masowe zachorowania na koronawirusa, musi się odbyć w innej niż zazwyczaj, bezpiecznej formule. Zarówno eliminacje, jak i ogłoszenie wyników odbędą się on-line. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2020 r.

„Z duchem techniki. Cyfrowa kronika Huty w Starachowicach”

Środa, 28 października 2020

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach ze swoim projektem pt. „Z duchem techniki. Cyfrowa kronika Huty w Starachowicach” znalazło się na liście beneficjentów programu „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zajęcia taneczne

Środa, 28 października 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach organizuje zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadzi Anna Syska.

Filmowe Chęciny

Środa, 28 października 2020

Corocznie 27 października odbywa się - zatwierdzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) - Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego. Z tej okazji Zamek Królewski w Chęcinach chciałby włączyć się w obchody tego święta, ponieważ zarówno średniowieczna warownia, jak i miasto Chęciny, wielokrotnie były miejscem plenerów filmowych i serialowych. Jest to świadectwo niesamowitej atrakcyjności jak i potencjału, jakim dysponuje ten obszar i który nierzadko stanowi tło dla dzieł dużego i małego ekranu.

Kanon Polihymnii

Środa, 28 października 2020

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Grzegorz Niemczuk. Artysta jest jednym z najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych młodego pokolenia. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już ponad 15 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie.

11. Imielin Blues Festival nie odbędzie się w zaplanowanym terminie.

Środa, 28 października 2020

Ze względu na obecny stan pandemii w kraju, 11. Imielin Blues Festival odbędzie się w innym terminie, najprawdopodobniej w grudniu br.

Spotkanie online z Marcelem Woźniakiem

Środa, 28 października 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie online z Marcelem Woźniakiem - pisarzem i scenarzystą, autorem trylogii kryminalnej o detektywie Leonie Brodzkim oraz biografii Leopolda Tyrmanda.

Laureaci XXIII Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego ZPSM

Środa, 28 października 2020

W kieleckiej filharmonii 29 i 30 października o godzinie 19.00 odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią laureaci XXIII Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego ZPSM.

Salon Bezsenność z Tomaszem Sekielskim

Środa, 28 października 2020

Tomasz Sekielski będzie gościem Kieleckiego Centrum Kultury.

Zawieszone spektakle

Środa, 28 października 2020

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach zawiesza prezentację spektakli do 7 listopada 2020 roku. Premierę spektaklu „Och, te duchy!” Eduardo De Filippo w reżyserii Dana Jemmetta nie odbędzie się w planowanym wcześniej terminie 7 listopada 2020 r.

"Wstyd" odwołany

Środa, 28 października 2020

Teatr im. S. Żeromskiego informuje, że spektakl „Wstyd” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata, który miał odbyć się w ramach 3. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego został odwołany.

Kwesta na kieleckich nekropoliach odwołana

Środa, 28 października 2020

Nie odbędzie się tegoroczna kwesta na rzecz ratowania nagrobków na kieleckich cmentarzach.

„Szarlatan” w Kinie Fenomen

Środa, 28 października 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz najnowszego filmu w reżyserii uznanej na całym świecie, polskiej reżyserki Agnieszki Holland.

„Tony Halik. Tu byłem” w Kinie Fenomen.

Środa, 28 października 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz dokumentu „Tony Halik. Tu byłem” w reżyserii Marcina Borchardta. Tony Halik to człowiek legenda, którego przygodami można obdzielić kilku Indiana Jonesów. Znany większości Polaków z kultowych już dzisiaj programów przyrodniczych podróżnik, słynął ze swojego gawędziarstwa. Czy to co opowiadał to prawda czy tylko piękna fikcja?

Muzealny Uniwersytet Dziecięcy wraca w formie on-line

Wtorek, 27 października 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza w najbliższą sobotę 31 października na pierwszy w tym roku wykład w ramach Muzealnego Uniwersytetu Dziecięcego. Małgorzata Makowska-Brzychczyk opowie o bardzo ważnym i aktualnym zagadnieniu , czyli o instrukcji obsługi odporności. Początek o godz. 10.00.

Osada neolityczna w Krzemionkach

Wtorek, 27 października 2020

Tylko do soboty 31 października można jeszcze zwiedzać zrekonstruowaną osadę neolityczną w Muzeum Archeologicznym i rezerwacie Krzemionki koło Ostrowca Świętokrzyskiego.

Co było pierwsze - lalka czy miś?

Wtorek, 27 października 2020

Ze źródeł można wywnioskować, że dłuższą historią mogą poszczycić się grzechotki i lalki.

Gala 14. MKF "Wszystkie dzieci świata” odwołana

Wtorek, 27 października 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie informuje o odwołaniu gali 14. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Wszystkie Dzieci Świata” Pacanów 2020. Powodem - rozszerzająca się pandemia COVID-19 oraz wynikające z tego faktu ograniczenia natury sanitarno-epidemiologicznej.

Geo-grafika

Wtorek, 27 października 2020

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza na retrospektywną wystawę twórczości pt. "Teresa Anna Ślusarek - Geo-grafika". Wystawę można oglądać w Galerii Uniwersyteckiej Biblioteki UJK. Wystawa będzie prezentowana do 30 listopada 2020 roku.

Pokaz filmowy „Echa Katynia" w BSCK

Wtorek, 27 października 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza w dniach 2-6 listopada na międzynarodowy pokaz filmowy „Echa Katynia".

„Pan Brzuchatek” i warsztaty

Wtorek, 27 października 2020

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza na przedstawienie „Pan Brzuchatek”. Jest to sztuka dramatopisarki Marty Guśniowskiej, adresowana do najmniejszych widzów, nawet dwulatków. Pełna ciepła i humoru opowieść o zgubionym apetycie. Po spektaklu odbędą się warsztaty dykcyjne z aktorką Agatą Sobotą.

Konkurs fotograficzny „Magia powiatu starachowickiego..."

Wtorek, 27 października 2020

Starachowicki Park Kultury zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w konkursie fotograficznym „Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje”.

„Noc żywych trupów” w Kinie Fenomen

Wtorek, 27 października 2020

W ramach „wieczoru Grozy” Kino Fenomen sięga po klasykę horroru i zaprasza państwa na seans legendarnego obrazu „Noc żywych trupów” Georga A. Romero. To film, który zapoczątkował w światowej kinematografii całkiem nowy trend i gatunek horroru. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika filmów z dreszczykiem.

Zaduszki Jazzowe w Sandomierzu ze zmianami

Wtorek, 27 października 2020

Sandomierskie Centrum Kultury informuje, że ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną, a co się z tym wiąże koniecznością zmian organizacyjno-logistycznych, zaplanowane koncerty w ramach sandomierskich Zaduszek Jazzowych 2020, zostają przeniesione do Portu Kultury (ul. Portowa 24). Godziny koncertów 30 i 31 października pozostają bez zmian.

17. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA w Kinie Fenomen

Wtorek, 27 października 2020

W dniach 4-5 listopada (środa, czwartek) o godz. 16:00 w Kinie Fenomen odbędą się pokazy filmów konkursowych z 17. Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA, jedynego w Europie festiwalu filmowego, który porusza tematykę niepełnosprawności. W repertuarze są produkcje dokumentalne, fabularne i amatorskie z całego świata. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się równocześnie w 16 polskich miastach!

Nocne zwiedzanie Krzyżtoporu

Wtorek, 27 października 2020

Zamek Krzyżtopór zaprasza na ostatnie październikowe nocne zwiedzanie. W sobotę 31 października spacer po ruinach z pochodniami w blasku iluminacji i spotkanie z duchem Białej Damy. Początek od godz. 18.00.

Tworzenie tekstów w Internecie

Wtorek, 27 października 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na ostanie w tym roku warsztaty skierowane do czytelników bibliotek.

Spacer po skansenie

Wtorek, 27 października 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wirtualny spacer po Parku Etnograficznym w Tokarni.

O początkach nowoczesnej literatury hebrajskiej

Wtorek, 27 października 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zachęca do udziału online w wykładzie dra Piotra Pazińskiego o początkach nowoczesnej literatury hebrajskiej.

O cmentarzu żydowskim w Kielcach

Wtorek, 27 października 2020

Stowarzyszenie im Jana Karskiego zaprasza na wykład online dra Marka Maciągowskiego „O cmentarzu żydowskim w Kielcach. Nieznane dokumenty”, w ramach cyklu „ABC judaizmu”.

Zapal znicz pamięci

Wtorek, 27 października 2020

Wzorem minionych lat Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach zwraca się z apelem o wzięcie udziału w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Zapal znicz pamięci", którego nadrzędnym celem jest opieka nad miejscami pamięci narodowej.

„I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże!”- w Kinie Fenomen

Wtorek, 27 października 2020

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu „Akademia Filmowa 60+”. Tym razem na ekranie zobaczymy francuską komedię w reżyserii Phillipe’a de Chauverona’a- „I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże!”

MBP informuje

Poniedziałek, 26 października 2020

Oto kilka nowych komunikatów związanych z funkcjonowaniem filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

„Piosenki Jana Wojdaka” w formie hybrydowej

Poniedziałek, 26 października 2020

Dom Kultury we Włoszczowie informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną i wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi, tegoroczne przesłuchania eliminacyjne do 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka” w formie stacjonarnej zostają odwołane, przechodząc w formę tzw. hybrydową.

Festiwal "Nad Wierną Rzeką" on-line

Dom Kultury w Małogoszczu informuje, że ze względu na pandemię COVID-19 kolejny etap przesłuchań...

Gala 14. MKF "Wszystkie dzieci świata” odwołana

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie informuje o odwołaniu gali 14. Międzynarodowego Konkursu...

Zapal znicz pamięci

Wzorem minionych lat Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach zwraca się z apelem o wzięcie udziału...

Salon Bezsenność z Tomaszem Sekielskim

Tomasz Sekielski będzie gościem Kieleckiego Centrum Kultury.

Międzynarodowy Dzień Seniora w WDK

Dla miłośników senior SHOW, prezentujemy relację filmowa z uroczystych występów oraz wręczenia...

"Góralska Hora" na zakończenie lata

Muzyczną gwiazdą folkowego zakończenia lata była kapela "Góralska Hora". Oprócz góralskiej muzyki...

„Gwałtu, co się dzieje!” A. Fredry w Osieku

W minioną niedzielę 11 października Teatr Poezji i Piosenki Biłgorajskiego Centrum Kultury...

„Jak za dawnych lat” w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach inauguruje w najbliższą niedzielę 4 października cykl koncertów...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 649 413
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności