U Masłowskiej zła Wiedźma przejmuje trochę dobroci od Dziewczynki, która wprawdzie do ideałów nie należy, ale na wykrywaczu dobra, w skali od 1 do 10, plasuje się na dość wysokiej, siódmej pozycji. Jednak na zupę dla czarownicy się nie nadaje – jest zbyt grzeczna, a więc trująca. Aby danie stało się zjadliwe, do garnka trzeba jeszcze wrzucić jakiegoś niegrzecznego chłopca, po czym składniki wymieszać. Wygłodniała Wiedźma, z pomocą czarodziejskiego atomizera "Podmiana Myśli", zmusza Dziewczynkę do znalezienia właściwego chłopczyka.
Tylko gdzie go szukać? Może w teatrze? Jest tam sporo dzieci… Na przykład Boguś, który przyszedł z mamą na przedstawienie o Wiedźminie, ale okazało się, że spektakl jest o Wiedźmie, więc siedzi zdegustowany... Na szczęście ma iPhone’a i paczkę chipsów! Czy chłopiec wpadnie w profesjonalną siatkę do łapania dzieci? A potem do zupy?
Jak zostałam wiedźmą to napisana wierszem, przedstawiona w konwencji snu i różnych stylów muzycznych, od rapu, poprzez pop, disco-polo, techno i inne, aż po operę, opowieść autobiograficzna o nas samych – dorosłych i dzieciach, żyjących w nieustannej pogoni za więcej, więcej, i więcej…
Przed wszechogarniającym konsumpcjonizmem, brakiem refleksji i głębszych, międzyludzkich relacji może nas uchronić rozmowa zamiast telewizora, książka zamiast gry komputerowej, chwilowe zwolnienie zamiast ciągłego pośpiechu.
Twórcy spektaklu:
- adaptacja i reżyseria: Piotr-Bogusław Jędrzejczak (dyrektor TLiA "Kubuś"),
- muzyka: Alfah Femmes,
- scenografia: Małgorzata Gałaś-Prokopf,
- multimedia: Przemysław Żmiejko,
- choreografia: Mikołaj Mikołajczyk,
- przygotowanie wokalne: Andrzej Wolski.
Spektakl dla widzów od lat 8.
Najbliższe spektakle:
- 26 lutego (sobota), godz. 17.00 – PREMIERA
- 27 lutego (niedziela), godz. 11.00
- 1 marca (wtorek), godz. 9.00 i 11.00
- 22–25 marca (wtorek – piątek), godz. 9.00 i 11.00
- 26 marca (sobota), godz. 16.00
Źródło: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś".