Nagroda Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli trafiła w ręce Rodzinnej Kapel Całków z Zielonek w gminie Sędziszów. Druga najważniejsza nagroda im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego powędrowała do Zespołu Pieśni Ludowej z Marzysza w gminie Daleszyce.
Obok nich Rada Artystyczna przyznała nagrody i wyróżnienia w siedmiu kategoriach. Najlepszy w kategorii zespołów śpiewaczych okazał się Zespół Śpiewaczy „Górnianecki” z Górna. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Zespół Śpiewaczy „Ziemia Mirzecka” z Mirca. Trzecią lokatę zajął Zespół Śpiewaczy „Brodowianki” z Brodów.
W drugiej kategorii zespołów pieśni i tańca najlepsi okazali się członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Sorbin” z Sorbina. Za ich plecami uplasował się Zespół Pieśni i Tańca „Leśnianie” z Leśnej, a nagroda za trzecie miejsce powędrowała do Zespołu Pieśni i Tańca „Furmani” z Bodzentyna.
W kategorii tradycyjnych kapel ludowych bezkonkurencyjna okazała się Kapela Edwarda Goli z Sędziszowa, która wyprzedziła Kapelę Heńka Cacka z Małogoszcza. Na najniższym stopniu podium znalazła się Kapela KGW Rykoszyn z Rykoszyna.
W kategorii kapel ludowych w opracowaniu artystycznym Jury przyznało tylko nagrodę za trzecie miejsce wręczając ją Kapeli Łysogórskiej z Krajna.
W kategorii solistów śpiewaków nagrodę główną otrzymała Irena Gąsior z Rudek. Za jej plecami znalazła się Elżbieta Młynarczyk z Morawicy, a stawkę na podium uzupełnił Marian Przeździecki z Wilkowa.
W rywalizacji tradycyjnych solistów instrumentalistów, nagrodą główną uhonorowano ex aequo Adama Kocerbę z Działoszyc i Henryka Cacka z Małogoszcza. Drugą lokatę zajął Eugeniusz Karbownik z Łosienka.
W ostatniej kategorii, solistów instrumentalistów w opracowaniu artystycznym, jedynym nagrodzonym został Edward Orłowski ze Skarżyska-Kamiennej, do którego powędrowała nagroda za trzecie miejsce.
Wszystkie prezentacje konkursowe oceniała Rada Artystyczna w składzie:
- dr Jerzy Szczyrba – muzyk, kompozytor, pedagog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, przewodniczący,
- Janina Skotnicka – etnograf, Dział Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach,
- Marta Lewandowska – choreograf, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”,
- Michał Stachurski – muzyk, Dział Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach,
- Radosław Pach – muzyk, Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów i śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Przegląd ma na celu dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańców ludowych. W konkursie mogą brać udział kapele ludowe, soliści instrumentaliści, soliści śpiewacy (wymagany jest śpiew a capella), regionalne zespoły taneczne oraz zespoły śpiewacze (wymagany jest śpiew a capella).
Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Patronat honorowy objął marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.