– Chciałbym podziękować Augustynie Nowackiej za to, że pozwoliła mi wrócić do rodzinnych Kielc z projektem operowym – mówił szczęśliwy Grzegorz Szostak. – To jest projekt unikatowy. Wezmą w nim udział znakomici artyści scen krakowskich, warszawskich, wrocławskich, łódzkich i gdańskich. Moderatorem każdego spektaklu i zarazem jego narratorem będzie redaktor Adam Czopek, specjalizujący się w tematyce operowej. On także przygotuje wystawę tematyczną towarzyszącą każdej prezentowanej operze – wyjaśnił.
Augustyna Nowacka podkreśliła, że przy programowaniu działań artystycznych Kieleckiego Centrum Kultury zawsze zwraca uwagę na promocję artystów wywodzących się z Kielc. W KCK zagrali swoje koncerty pianiści Kamil Pacholec i Maksym Rzemiński, gościem Salonu Bezsenność był Dariusz Makaruk, producent muzyczny, kompozytor, autor pokazów audiowizualnych i menedżer projektów audiowizualnych, teraz nadszedł czas na realizację projektu operowego Grzegorza Szostaka. – Chcemy pozytywnie nastrajać mieszkańców naszego miasta. Artystom z kolei dawać możliwość prezentacji swojej twórczości i projektów artystycznych w rodzinnych stronach – mówi.
Robert Wieczorek, szef impresariatu KCK, zapewnił, że bilety na spektakle operowe będą przystępne cenowo. Dla najbardziej zagorzałych fanów przygotowano karnety. Honorowane są zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny i Karty Seniora.
Harmonogram spektakli zaplanowanych w ramach projektu #poznajoperę w 2022 r.
- 27 lutego – Stanisław Moniuszko Straszny dwór
- 12 czerwca – Wolfgang Amadeusz Mozart Don Giovanni
- 18 września – Wolfgang Amadeusz Mozart Czarodziejski flet
- 13 listopada – Gaetano Donizetti Don Pasquale
Czas trwania jednego spektaklu: 105 min (bez przerwy).