- Anny Drej,
- Małgorzaty Dreli,
- Renaty Gancarskiej,
- Patrycji Grudzieckiej-Szostek,
- Antoniny Jasztal,
- Marii Kloch,
- Anny Krzysztofek,
- Michaliny Kulpy,
- Dominiki Męciny,
- Pauliny Mruk,
- Mateusza Pięty.
Anna Drej – ur. w 1994 r. w Kielcach. Jej głównymi środkami wyrazu są malarstwo, grafika, a także teksty. Lubi eksperymentować, szukając nietypowych technicznie rozwiązań i mieszając ze sobą różne media.
Małgorzata Drela – ur. w 1997 r. w Starachowicach. W obszarze jej zainteresowań są przede wszystkim portret i plakat. Te dwie formy postanowiła połączyć, tworząc swoją pracę licencjacką przy wykorzystaniu grafiki komputerowej – cykl plakatów muzycznych inspirowanych twórczością wybranych postaci polskiej i zagranicznej sceny współczesnej. Chętnie sięga zarówno po ołówek, jak i farby. Oprócz portretów spod jej ręki wychodzą także martwe natury i pejzaże.
Renata Gancarska – ur. w 1998 r. w Kielcach. W swojej twórczości nie ogranicza się do jednej dyscypliny, stale poszukuje, poznaje i łączy ze sobą różne media. Od dłuższego czasu skupia się na projektowaniu przedmiotów codziennego użytku, ekologicznych opakowań, jak również tworzeniu przy użyciu włóczki oraz szydełka karykaturalnych wersji postaci znanych z polskiej popkultury.
Patrycja Grudziecka-Szostek – ur. w 1998 r. w Kielcach. Najbliższe są jej rysunek i performance. Inspiruje się motywami roślinno-zwierzęcymi, drzeworytami japońskimi i estetyką zen. W jej pracach rysunek współistnieje z warstwą malarską.
Antonina Jasztal – ur. w 1998 r. w Starachowicach. Na rzeczywistość stara się patrzeć od strony literackiej, stąd w większości jej prac widoczne są próby wyłuskania z codzienności elementów poetyckich. Jej ulubioną formą wypowiedzi jest ilustracja.
Maria Kloch – ur. w 1998 r. w Przysusze. Tytuł licencjata uzyskała, broniąc dyplomu pt. Urbi et Orbi – Kolekcja ubrań inspirowana sztuką sakralną. Interesuje się projektowaniem mody i akcesoriów, grafiką oraz malarstwem.
Anna Krzysztofek – ur. w 1998 r. w Kielcach. W obszarze jej zainteresowań są rysunek oraz grafika warsztatowa. Większość prac wykonuje ołówkiem, techniką linorytu, czy suchej igły. Koncentruje się na tworzeniu kobiecych portretów, niekiedy łączonych z formami organicznymi, na przykład z roślinnością.
Michalina Kulpa – ur. w 1990 r. w Busku-Zdroju. Przy użyciu zróżnicowanych mediów przenosi na swoje prace ulotność chwil, nieustannie poszukując nowych form wyrazu. W jej twórczości dominują połączenia kolorystyczne z niejednolitymi fakturami, które oddają nastrój i emocje towarzyszące jej podczas pracy nad obrazem.
Dominika Męcina – ur. w 1998 r. w Końskich. Twórczyni obrazów malarskich, rysunków, rzeźb, fotografii i filmów wideo. Najczęściej przy projektowaniu wykorzystuje ołówek i farby. Grafiką cyfrową posługuję się do tworzenia plakatów i eksperymentowania ze sztuką cyfrową. W swoich pracach często nawiązuje do kinematografii.
Paulina Mruk – ur. w 1998 r. w Pińczowie. Ukończyła studia licencjackie na kierunku wzornictwo, broniąc dyplomu pt. Kolekcja odzieży codziennej z motywami inspirowanymi światem natury, w którym połączyła oversizowe sylwetki z nadrukami motyli wykonanymi linorytem. Interesuje się projektowaniem mody, rysunkiem żurnalowym, makijażem artystycznym i malarstwem. Jej inspiracją są głównie motywy zwierzęce i roślinne oraz tematyka kobiecości.
Mateusz Pięta – ur. 1996 r. w Kielcach. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Maluje portrety i akty. W twórczości wykorzystuje również malarstwo cyfrowe, rysunek i rzeźbę.
_______
Kuratorem wystawy jest Patrycja Grudziecka-Szostek.
Wstęp bezpłatny.
_______
Na wystawę zapraszają Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.
Źródło: WDK.