- G. Rossini uwertura Il Signor Bruschino
- W.A. Mozart Koncert fortepianowy A-dur KV 488
- J. Brahms Tańce węgierskie (wybór)
Dotychczas zdobył (m.in.) I nagrodę na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie-Żychlinie (2021), V nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2020), Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Wietnamie (2019), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Karlovac w Chorwacji (2019) i Grand Prix oraz I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA (2014). W 2021 był uczestnikiem II etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Wystąpił na festiwalach im. Artura Rubinsteina w Łodzi (2019) oraz na Frost Chopin Piano Festival (2018, 2019). Wielokrotnie występował w trakcie wystawy światowej EXPO 2020 w Dubaju w ramach serii koncertów w polskim pawilonie. Jako solista współpracował z Wietnamską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Hanoi, Orkiestrą Polskiego Radia, Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej. Współpracował (m.in.) z Ulysses Quartet, Arod Quartet oraz Arso Quintet Grał pod batutą takich dyrygentów jak Wojciech Czepiel, Honna Tetsuji, Łukasz Borowicz, Marek Pijarowski, Le Phi Phi, Wojciech Rodek.
Koncertował w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech, w Wietnamie, Tajlandii, Korei Południowej i Japonii. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak Dang Thai Son, Ewa Pobłocka, Kevin Kenner, Tatiana Shebanova, Dmitri Alexeev, Andrzej Jaśinski, czy Wojciech Świtała.
Jacek Rogala ukończył wrocławską Akademię Muzyczną. Od 2001 jest dyrektorem Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i festiwalu Świętokrzyskie Dni Muzyki. W latach 90. był asystentem dyrygenta we wrocławskiej operze, współpracował z Capellą Bydgostiensis i przebywał na stypendium im. Artura Rodzińskiego w The Cleveland Symphony Orchestra. Pracował w Redakcji Muzycznej PR we Wrocławiu, był pełnomocnikiem Ministra Kultury i Sztuki do spraw muzyki, kierował również Redakcją Muzyki Współczesnej Programu II PR. Był prezesem i wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Jest autorem książki Muzyka polska XX wieku wydanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Jest kierownikiem Katedry Dyrygentury Akademii Muzycznej w Łodzi.
Dokonał prawykonań i nagrań radiowych oraz filmowych. Jego nagrania kompozycji 3 dla 13 Pawła Mykietyna oraz Concerto á rebours Tadeusza Wieleckiego zwyciężyły na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu (1995 i 1999), a płytę z nagraniem utworu 3 dla 13 uhonorowano dwoma Fryderykami. Z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej nagrał (m.in.) cykl czterech płyt Album Polski, płyty We Are From Here z muzyką Włodka Pawlika oraz Muzyka na otwarcie z utworami zamówionymi na pierwszy koncert w nowej siedzibie. Dokonał również nagrań płytowych muzyki koncertującej Ryszarda Bukowskiego. Otrzymał brązowy medal Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" oraz nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.
Źródło: Filharmonia Świętokrzyska