Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Koncert symfoniczny „Estrada Młodych 1” A A A

Czwartek, 9 maja 2024 Autor: Beata Kwieczko
W najbliższy piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów, prezentujący najzdolniejszych uczniów kieleckiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez tę placówkę. Młodym muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna pod batutą Czesława Grabowskiego.
Koncert symfoniczny pt. „Estrada Młodych 1” odbędzie się 10 maja, o godzinie 19 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Przed publicznością zaprezentują się laureaci XXV Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego.

Wystąpią: Oliver Kingdom, Anna Strzelec, Maja Walusińska, Maria Stachera, Katarzyna Chrzanowska, Antonina Lach, Emil Sałek oraz Filip Jurkiewicz.

Młodzi artyści wykonają następujące utwory:
Henryk Wieniawski – Koncert skrzypcowy nr 2 d-moll, op. 22 cz. I
Felix Mendelssohn – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 cz. I
Ludwig van Beethoven – III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 cz. I
Edvard Lalo – Koncert wiolonczelowy d-moll cz. I
Joseph Haydn – Koncert D-dur na fortepian i orkiestrę cz. I
Pablo de Sarasate – Melodie cygańskie op.20
Aleksander Głazunow – Koncert Es - dur op. 109 na saksofon altowy
Aria Malatesty "Bella siccome un angelo" z opery Don Pasquale

Koncert poprowadzi Artur Jaroń, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii lub online.


Źródło: Filharmonia Świętokrzyska
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 474 430
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności