Pierwsza publiczna ekspozycja rzeźb Gustawa Hadyny „Ja żyć będę w kłosach zbóż” miała miejsce w 1977 roku, na leśnej polanie, w obrębie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki.
Wspólnie z Jerzym Fronczykiem zaprojektował m.in. Pomnik-Mauzoleum Męczeństwa Wsi Polskiej w Michniowie, a także pomnik poświęcony Jędrusiom w Bogorii. Zrealizował pomnik Batalionów Chłopskich na rynku w Opatowie oraz na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, pomniki Janusza Korczaka w Kielcach, Zawiszy Czarnego w Garbowie, Piotra Ściegiennego w Lublinie, świętego Stanisława z Piotrowinem na fasadzie kościoła w Tarłowie, a także Triadę Temidy na gmachu sądu w Piotrkowie Trybunalskim.
Wykonał cykl rzeźbionych portretów wybitnych Polaków: Tadeusza Kościuszki, Romualda Traugutta, Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Juliusza Słowackiego, Jana Kochanowskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Karola Lipińskiego, Mikołaja Reja, Władysława Hasiora, Władysława Orkana, Wincentego Burka. Rzeźby Gustawa Hadyny zdobią dziedziniec X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.
W latach 2003-2006 był dyrektorem BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odznaczony srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis .
(źródło: MCK w Ostrowcu Św.)