Poniedziałek, 22 czerwca 2026 - Pauliny, Sabiny, Tomasza

Fotografie przyrodnicze A A A

Wtorek, 8 sierpnia 2017 Autor: Edyta Ruszkowska
Do końca wakacji z Bibliotece Publicznej w Pińczowie można obejrzeć wystawę zdjęć Sławomira Mrozka zatytułowaną "Fotografia przyrodnicza". Wystawę pochodzi z Muzeum Historii Kielc.

Sławomir Mrozek jest kielczaninem, absolwentem kieleckiego Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych. Fotografuje przyrodę od ponad 10 lat. Zaczynał od zdjęć makro, na których przedstawiał niewielkie owady. Na wystawie można zobaczyć 15 fotografii, wykonanych w województwie świętokrzyskim. Znajdują się na nich przede wszystkim ptaki, a także gady i owady. Są to zdjęcia artystyczne i reporterskie, przedstawiające np. narodziny, wysiadywanie lub karmienie młodych. Sławomir Mrozek jest laureatem wielu nagród w dziedzinie fotografii przyrody. Zajmował pierwsze miejsca w konkursach: „Świętokrzyskie w kadrze” i „Różnorodność biologiczna to życie”. Trzykrotnie zdobył też drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej „Foto-Eko”.

Źródło: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 386 803
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności