Grupą, która weźmie udział w piątkowym wydarzeniu będą seniorzy z gminy Piekoszów. Głównym celem zaplanowanego działania jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów poprzez ich integrację i aktywizację społeczno-zdrowotną. Spotkania skierowane są do seniorów z powiatu kieleckiego oraz miasta Kielce. Od listopada 2024 roku do grudnia 2026 roku zaplanowano 20 spotkań dla 30-osobowych grup seniorów – po jednym dla każdej gminy.
W programie piątkowego spotkania:
14.30 Powitanie uczestników. Zwiedzanie Kielc z przewodnikiem
15.15 Warsztaty historyczne, serwis kawowy - Pałacyk Zielińskiego
16.00 Zwiedzanie Muzeum Narodowego
18.00 Poczęstunek – restauracja Kielecka.
19.00 Filharmonia - koncert andrzejkowy „Tribute to Roxette – symfonicznie"
W uroczystym rozpoczęciu wydarzenia udział weźmie m.in. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Teresa Jakubowska, Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, nadbryg. Krzysztof Ciosek oraz zaproszeni seniorzy z terenu gminy Piekoszów.
(źródło: Urząd Marszałkowski w Kielcach)
W programie piątkowego spotkania:
14.30 Powitanie uczestników. Zwiedzanie Kielc z przewodnikiem
15.15 Warsztaty historyczne, serwis kawowy - Pałacyk Zielińskiego
16.00 Zwiedzanie Muzeum Narodowego
18.00 Poczęstunek – restauracja Kielecka.
19.00 Filharmonia - koncert andrzejkowy „Tribute to Roxette – symfonicznie"
W uroczystym rozpoczęciu wydarzenia udział weźmie m.in. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Teresa Jakubowska, Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, nadbryg. Krzysztof Ciosek oraz zaproszeni seniorzy z terenu gminy Piekoszów.
(źródło: Urząd Marszałkowski w Kielcach)












