Niedziela, 28 czerwca 2026 - Florentyny, Ligii, Leona

Dzień seniora- spotkania z kulturą A A A

Środa, 27 listopada 2024 Autor: Michał Łagowski
29 listopada o godzinie 14.30 przed Bazyliką Katedralną w Kielcach (plac Najświętszej Maryi Panny 3) rozpocznie się drugie spotkanie w ramach wydarzenia pn. „Dzień seniora -spotkania z kulturą", realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w ramach projektu „Tworzenie Lokalnych Systemów Wsparcia dla Seniorów".
Grupą, która weźmie udział w piątkowym wydarzeniu będą seniorzy z gminy Piekoszów. Głównym celem zaplanowanego działania jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów poprzez ich integrację i aktywizację społeczno-zdrowotną. Spotkania skierowane są do seniorów z powiatu kieleckiego oraz miasta Kielce. Od listopada 2024 roku do grudnia 2026 roku zaplanowano 20 spotkań dla 30-osobowych grup seniorów – po jednym dla każdej gminy.

W programie piątkowego spotkania:
14.30 Powitanie uczestników. Zwiedzanie Kielc z przewodnikiem
15.15 Warsztaty historyczne, serwis kawowy - Pałacyk Zielińskiego
16.00 Zwiedzanie Muzeum Narodowego
18.00 Poczęstunek – restauracja Kielecka.
19.00 Filharmonia - koncert andrzejkowy „Tribute to Roxette – symfonicznie"

W uroczystym rozpoczęciu wydarzenia udział weźmie m.in. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Teresa Jakubowska, Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, nadbryg. Krzysztof Ciosek oraz zaproszeni seniorzy z terenu gminy Piekoszów.

(źródło: Urząd Marszałkowski w Kielcach)
Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 76 476 480
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności