- Pisanie jest największym przywilejem, jakie spotkało mnie w życiu - mówi. Każdy z nas ma pasje, zainteresowania, których nie powinna zagłuszyć codzienność i praca.
Wiersze zaczęła pisać bardzo wcześnie, jeszcze w liceum, a w czasie późniejszej podróży poetyckiej - jak sama wspomina - miała długie przystanki. Kiedy po raz pierwszy założyła mundur, mogła pochwalić się licznymi publikacjami w prasie regionalnej i ogólnopolskiej. Służba w policji zmieniła jej świadomość, wyzwoliła upór i czujność. Nie wypłukała wrażliwości. Na długo jednak zarzuciła pisanie. Splot nieszczęśliwych zdarzeń wywrócił jej życie do góry nogami. Stanisław Nyczaj - recenzent jej pierwszego tomiku we wstępie zacytował filozofa Diogenesa, który stale powtarzał „Żeby żyć, trzeba mieć rozum albo trzymać w pogotowiu stryczek”.
Anna Zielińska-Brudek wydała trzy tomy poezji „Gorzkie owoce”, „Tymczasowi” oraz „W oknie zaufania” . Trzecie wydanie zostało uhonorowane w Konkursie Literackim im. Stefana Żeromskiego wyróżnieniem „Świętokrzyskiego Kwartalnika Literackiego”. Jest współredaktorką książek: „ Duszpasterstwo policyjne” oraz „Policjanci wczoraj i dziś”. Jej tekst „W jesienne wykopki zdarzył się cud” ukazał się w książce „Dzień pierwszy. Wspomnienia”, w której 300 osób z kraju i ze świata odtworzyło własne przeżycia o wyborze kardynała Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Anna Zielińska-Brudek jest laureatką I nagrody w ogólnopolskim konkursie poetyckim, w Radiu Kielce została nagrodzona za opowiadanie pt. „Pokonać strach przed śmiercią”, wyróżniona w ogólnopolskim konkursie za reportaż „Pętla na plebanii” oraz wiersz „Na co dzień...”. Jest laureatką nagrody prezydenta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, upowszechnianiu i ochrony kultury. Od kilku lat prezentuje swoje wiersze na Warszawskiej Jesieni Poezji. Doceniana przez krytyków i odbiorców. Napisała tekst „Kolędy od policjantów” - pierwszego takiego utworu w kraju. Pomysłodawcą nagrania i kompozytorem muzyki do kolędy był Romuald Lipko - założyciel Budki Suflera, który tak skomentował jej powstanie: „Mamy kolędę naszej policji. To chyba jedna z pierwszych takich, przywiązanych do godnej szacunku formacji, jaką jest policja”. Pod koniec 2015 roku Anna Zielińska-Brudek została przyjęta w poczet Związku Literatów Polskich. Jest oficerem policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Spotkanie z twórczością Anny Zielińskiej-Brudek odbędzie się 23 stycznia o godzinie 17.00 w Kieleckim Centrum Kultury.