Pierwszy z projektów „Nasz bezpieczny świat” to wypowiedź artysty wykorzystująca słowo i obraz fotograficzny do dialogu prowadzonego ze współczesnym społeczeństwem. Artysta daje impuls do stawiania pytań o granice naszych swobód, praw i wolności osobistych w celu zabezpieczenia „wolności” życia w naszym systemie społeczno-kulturowym. Drugi z projektów „Nasz niebezpieczny świat” skupia się na zagrożeniach wynikających z użytkowania i stosowania bezzałogowych statków powietrznych, które są wykorzystywane do wielu zadań cywilnych i wojskowych służących do kontroli przemian cywilizacyjnych i działań społecznych.
Zdjęcia z projektu „Nasz bezpieczny świat” zdobyły trzy statuetki brytyjskiego Oskara, w tym również Diamentowego Oskara, zostały również wielokrotnie nagradzane medalami i wyróżnieniami. Album z projektu zdobył wyróżnienie na MIFA (Moscow International Foto Awards) w kategorii „Book Fine Art”.
Marek Czarnecki – artysta fotografik, doktor sztuki filmowej w dziedzinie fotografii. Nagradzany na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Ośmiokrotny laureat brytyjskiej statuetki Oskara. Zdobywca około dwustu medali i nagród na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Należy do elitarnych organizacji i towarzystw międzynarodowych skupiających wybitnych twórców z całego świata. Znajduje się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.
Wernisaż wystawy odbędzie się 14 lutego o godzinie 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wystawa potrwa do 6 marca 2020 roku.
Zdjęcia z projektu „Nasz bezpieczny świat” zdobyły trzy statuetki brytyjskiego Oskara, w tym również Diamentowego Oskara, zostały również wielokrotnie nagradzane medalami i wyróżnieniami. Album z projektu zdobył wyróżnienie na MIFA (Moscow International Foto Awards) w kategorii „Book Fine Art”.
Marek Czarnecki – artysta fotografik, doktor sztuki filmowej w dziedzinie fotografii. Nagradzany na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Ośmiokrotny laureat brytyjskiej statuetki Oskara. Zdobywca około dwustu medali i nagród na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Należy do elitarnych organizacji i towarzystw międzynarodowych skupiających wybitnych twórców z całego świata. Znajduje się w czołówce 50 najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie.
Wernisaż wystawy odbędzie się 14 lutego o godzinie 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wystawa potrwa do 6 marca 2020 roku.
Źródło: BWA












