Główne cele warsztatów to: poznawanie sztuki i artystów w sposób zabawny i ciekawy, wspólne tworzenie i dobra zabawa, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, zdobywanie umiejętności rysunkowych, malarskich i manualnych, poszerzanie wiedzy o świecie, przyrodzie i kulturze w atmosferze przyjaźni i radości tworzenia oraz szerzenie myśli ekologicznych.
Zajęcia mają charakter zajęć zdalnych, a w swym założeniu mają wesprzeć dzieci w rozwijaniu swoich umiejętności, talentów, uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych i kreatywności. Mogą być również realizowane w czasie zajęć szkolnych (np. jako pomoc dydaktyczna na zajęciach kreatywnych, plastycznych, wychowawczych, świetlicowych) oraz wolnym od zajęć szkolnych, w domu, czy na wakacjach.
Program "Sztuka od ucha do ucha" to cykl autorskich filmów nagrywanych w pracowni artystki podczas których prowadząca omawia tematykę pracy, inspiruje i wyjaśnia co robić i jak zorganizować swój warsztat pracy. Ważnym elementem jest zachęcenie dzieci by używały tych materiałów, które mają w domu, w myśl "no waste" i "upcycling", by same podejmowały aktywność i kierowały się fantazją. Inspiracje mogą pochodzić z literatury, obserwacji przyrody, zaistniałej sytuacji, potrzeb dzieci itd. Artysta każdorazowo pokazuje jak należy wykonać zadanie, wyjaśniając krok po kroku jego realizację. Wśród technik i działań znajdą się prace malarskie, rysunkowe, eksperymenty plastyczne, rękodzieło a w tym szycie i przerabianie.
Filmy są upubliczniane na platformie YouTube na kanale, który istnieje od marca 2020, gdzie podczas pandemii koronawirusa opublikowanych zostało 21 filmów oraz cyklicznie pojawiać się będą na naszej stronie w zakładce „Sztuka od ucha do ucha”.
Manufaktura Sztuki Oliwia Hildebrandt
https://www.youtube.com/channel/UCu_7vQ54C3TgDY8geO5WkEA?view_as=subscriber
Sztuka od ucha do ucha
https://www.youtube.com/playlist?list=PLBae2aevBeu1VQiSZUtLeP2r668WinxN5
Prowadząca zajęcia dr Oliwia Hildebrandt zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do promocji projektu na stronach internetowych i platformach cyfrowych szkół i placówek w postaci linków, udostępniania za pomocą mediów społecznościowych Facebook, na portalach promujących kulturę, na stronie Manufaktura Sztuki i innych grupach adresowanych do rodziców dzieci. Celem autorki jest dotarcie do jak największej ilości dzieci w Polsce, które dzięki zdalnej edukacji artystycznej będą twórczo się bawić, rozwijać swoje talenty, umiejętności i własną kreatywność.
Dzieci uczestniczące czynnie w warsztatach proszone są o zrobienie: zdjęcia pracy plastycznej wraz z opisem, imię, wiek i miasto, wypełnienie druku zgody na upowszechnianie pracy i wizerunku i przesłanie na adres: manufakturasztuki.wesola50@gmail.com.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie Manufaktura Sztuki:
https://www.facebook.com/Manufaktura-Sztuki-2122623048051107/settings/?tab=page_info&ref=page_edit