Ekspozycja przedstawia liczne, nieznane wcześniej fotografie Stefana Wyszyńskiego, pamiątki oraz fragmenty najbardziej znaczących w kontekście historycznym wypowiedzi. Wystawa wpisuje się w przygotowania do beatyfikacji kardynała, która została odłożona i odbędzie się prawdopodobnie w maju lub czerwcu 2021 roku.
Wystawa złożona z przestrzennych fotogramów przypomina dzieje życia kardynała, dotyczy także w wizyt Prymasa Tysiąclecia na Kielecczyźnie. Eksponaty pochodzą z archiwów parafialnych, Archiwum Diecezjalnego w Kielcach oraz kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej – w tym przypadku są to tajne druki i notatki Urzędu Bezpieczeństwa.
Osobny wątek stanowią więzienne epizody z życia Stefana Wyszyńskiego w Rywałdzie, Stoczku Klasztornym, Prudniku czy Komańczy. Ekspozycję wzbogacają także osobiste pamiątki kardynała ze Stoczka Klasztornego. Są to m.in. piuska, brewiarz i chusteczka.
Wystawa złożona z przestrzennych fotogramów przypomina dzieje życia kardynała, dotyczy także w wizyt Prymasa Tysiąclecia na Kielecczyźnie. Eksponaty pochodzą z archiwów parafialnych, Archiwum Diecezjalnego w Kielcach oraz kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej – w tym przypadku są to tajne druki i notatki Urzędu Bezpieczeństwa.
Osobny wątek stanowią więzienne epizody z życia Stefana Wyszyńskiego w Rywałdzie, Stoczku Klasztornym, Prudniku czy Komańczy. Ekspozycję wzbogacają także osobiste pamiątki kardynała ze Stoczka Klasztornego. Są to m.in. piuska, brewiarz i chusteczka.
Źródło: Muzeum Diecezjalne w Kielcach












