Czwartek, 27 kwietnia 2017 - Sergiusza, Teofila, Zyty

Różności filmowe

Jubileusz 80-lecia kina w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

Poniedziałek, 13 marca 2017

W sobotę, 11 marca, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór filmowo-muzyczny uświetniający okrągłą 80-tą rocznicę otwarcia kina w gmachu ówczesnego Domu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego.

80- lecie otwarcia Kina WDK

Czwartek, 9 marca 2017

W sobotę, 11 marca, kieleckie kino studyjne "Fenomen" na wieczór filmowo - muzyczny uświetniający okrągłą rocznicę otwarcia kina w ówczesnym Domu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego (dzisiaj: Wojewódzki Dom Kultury). Przed nami wiele atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Dagmara Domińczyk o filantopii

Środa, 22 lutego 2017

Na kilka dni przed kolejnym Świętokrzyskim Balem Filantropów, pochodząca z Kielc amerykańska aktorka Dagmara DOMIŃCZYK, udzieliła nam wywiadu na temat potrzeby pomagania innym. Przekazała też na licytację swoją wspomnieniową książkę z dedykacją oraz plakaty z autografami jej męża, znanego amerykańskiego aktora, Patricka Wilsona.

"Wyklęty" na ekranach kin

Środa, 22 lutego 2017

Praca w temperaturze -20°C i +40°C, 68 dni zdjęciowych, 3 lata pracy, kilkuset statystów - tak wyglądała realizacja filmu "Wyklęty" w reżyserii kielczanina Konrada Łęckiego. W filmie występuje prawie cały zespół Teatru im. S. Żeromskiego, zdjęcia realizowane były głównie w regionie świętokrzyskim. 10 marca odbędzie się ogólnopolska premiera filmu, ale 2 i 3 marca kielczanie będą mogli go obejrzeć na pokazie przedpremierowym w kinie "Moskwa".

Walentynki w Kinie Fenomen

Czwartek, 9 lutego 2017

Kino "Fenomen" zaprasza w najbliższą niedzielę, 12 lutego, o godz.17.00 na niezwykły, muzyczno - filmowy wieczór i jedyny przedpremierowy pokaz filmu "Mr. Gaga" w reżyserii Tomera Heymanna!

Nowojorska premiera filmu "Przy Planty 7/9"

Piątek, 3 lutego 2017

W nowojorskim Jewish Community Center 7 lutego odbędzie się amerykańska premiera filmu „Przy Planty 7/9” w reżyserii Michała Jaskulskiego i Lawrence’a Loewingera. 6 lutego film będzie można obejrzeć również w Kielcach.

Premiera filmu "Wyklęty"

Piątek, 3 lutego 2017

W marcu w kinach będzie można obejrzeć film "Wyklęty" w reżyserii kielczanina Konrada Łęckiego. Jest to historia poruszająca temat Żołnierzy Wyklętych. Główna akcja filmu rozgrywa się w latach 1945 -1948. Są również odniesienia do okresu wcześniejszego, jak i współczesności. Zdjęcia były realizowane przede wszystkim w województwie świętokrzyskim.

Film „Przy Planty 7/9” w Brukseli

Poniedziałek, 23 stycznia 2017

Regionalne Centrum Informacyjne ONZ wraz z Misją Izraela przy Unii Europejskiej i NATO zaprezentują 25 stycznia w Brukseli film dokumentalny „Przy Planty 7/9” (angielskie tytuł „Bogdan's Journey”), opowiadający o pogromie kieleckim.

"Jak wam się podoba" prosto z National Theatre

Wtorek, 17 stycznia 2017

Wielka komedia Shakespeare’a o miłości powraca do National Theatre po raz pierwszy od 30 lat, z Rosalie Craig („London Road”, „Makbet” na Manchester International Festival) w roli Rozalindy. Zapraszamy do Kina Fenomen na retransmisję przedstawienia prosto z desek słynnej lońdyskiej sceny.

Filmowe czytanki z Pimem i Pomem

Wtorek, 17 stycznia 2017

Tym razem najmłodsi widzowie zobaczą na ekranie kina Fenomen holenderski film animowany „Pim i Pom”. Przezabawna opowieść o dwóch kociętach, okraszona będzie jak zwykle występem członków studia teatralnego Lecha Sulimierskiego.

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Ławeczka Andrzeja Koziei

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób...

Podróż w świat PRL-u

W Muzeum Zabawek i Zabawy prezentowana jest wystawa zatytułowana "Meble kombinowane. Wzornictwo...

Klub Gier Planszowych

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 26 kwietnia na szesnastą edycję Klubu Gier Planszowych.

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Spotkania ze źródłem archiwalnym - cz.24

Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 761 598
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności