Poniedziałek, 18 grudnia 2017 - Bogusława, Gracjana, Laury

Opisy filmów

"Cicha Noc" w Kinie Fenomen

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans „Cichej Nocy” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Film zyskał ogromne uznanie widzów oraz krytyków, czego owocem jest nagroda Złotego Lwa dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Dla Polaków nie ma chyba nic bardziej świętego niż rodzinne święta Bożego Narodzenia. Domalewski wykorzystuje ten fakt, by pokazać nam słodko-gorzki obraz polskiej rodziny. W tej świątecznej soczewce, skupiają się wszystkie nasze przywary, świetnie wychwycone przez reżysera i podane w inteligentny sposób.

„Najlepszy” w Kinie Fenomen

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu biograficznego w reżyserii Łukasza Palkowskiego. „Najlepszy” opowiada oparta historię życia Jerzego Górskiego, osoby niekoniecznie rozpoznawalnej w kraju, ale poza jego granicami, inspirującej rzesze ludzi. Opowieść o tym, jak niezłomność charakteru oraz mordercze poświęcenie, pozwala nam wyjść zwycięsko z pozoru beznadziejnej sytuacji. W rolach głównych gwiazdy polskiego kina: Janusz Gajos, Tomasz Kot oraz Jakub Gierszał.

„Kobieta z Lodu” w Kinie Fenomen

Środa, 13 grudnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach „Filmowego Klubu Seniora”. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Kobietę z Lodu” – czeski komediodramat w reżyserii Bohdana Sláma. Zdobywca nagrody jury na MFF Tribeca 2017 to błyskotliwa i oryginalna komedia romantyczna z życia ludzkich morsów...

„Zimowe przygody Jill i Joy” w Kinie Fenomen

Środa, 13 grudnia 2017

Mały czy duży – każdy potrzebuje domu. Niestety dom państwa Malutkich został zniszczony. Jill i Joy wiedzą, jak im pomóc. Do czasu aż znajdą nowe mieszkanie, mogą rozgościć się w domku dla lalek. Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach „Filmowych czytanek”

“Italian Race” w Kinie Fenomen

Wtorek, 12 grudnia 2017

Dramat włoski pokazujący oblicze wyścigów samochodowych. Film otrzymał 12 nagród David di Donatello, odpowiedników włoskich Oscarów. W jednej z głównych ról występuje Stefano Accorsi- “Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą”, “Pokój syna”, “Sędzia”.

„Manifesto” w Kinie Fenomen

Wtorek, 12 grudnia 2017

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett („Carol”, „Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością. Bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.

„80 milionów” w Kinie Fenomen

Wtorek, 5 grudnia 2017

W ramach cyklu „Historia w Filmie”, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu Waldemara Krzystka „80 milionów”. Kryminalno- polityczna opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach , przypominających charakterem najlepsze heist movie.

„Ach śpij Kochanie” w Kinie Fenomen

Wtorek, 5 grudnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego filmu Krzysztofa Langa. Oparta na faktach historia seryjnego mordercy z Krakowa. W rolach głównych Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, oraz Karolina Gruszka.

„Morderstwo w Hotelu Hilton” w Kinie Fenomen

Wtorek, 5 grudnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans szwedzko-duńsko- niemieckiej produkcji w reżyserii Tarika Saleha. Film, zdobył główną nagrodę jury na tegorocznym festiwalu w Sundance.

„Zgoda” w Kinie Fenomen

Wtorek, 5 grudnia 2017

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film „Zgoda” w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Dramat osadzony pod koniec II wojny światowej, opowiada historię miłosną podczas czystek zorganizowanych przez Urząd Bezpieczeństwa.

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

„Piosnka o Belinie”

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich zaprasza miłośników...

Spektakl "1946"

W sobotę w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego będzie można zobaczyć prapremierę sztuki "1946"....

Udana inauguracja Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego

W miniony weekend w dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbyły się pierwsze Międzynarodowe Targi...

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Festiwal H. Morysa i A. Litwina w WDK

W niedzielę, 19 listopada poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 27 677 237
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności