Niedziela, 30 kwietnia 2017 - Balladyny, Lilli, Mariana

Opisy filmów

„Babilon Bolszoj" w Kinie Fenomen

Piątek, 28 kwietnia 2017

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Babilon Bolszoj”. Obraz w reżyserii Nicka Reada i Marka Franchettiego opowiada o historii Siergieja Filina, dyrektora artystycznego baletu Bolszoj. W 2013 roku opinię publiczną na całym świecie zaszokowała wiadomość o ataku na Filina zorganizowanym przez jednego z solistów baletu- Pavla Dimitrichenko.

„Porto” w Kinie Fenomen

Czwartek, 27 kwietnia 2017

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino fenomen zaprasza na seans filmu „Porto”. Melodramat w reżyserii Gabe’a Klingera opowiada historię dwojga ludzi, których spotkanie i wspólnie spędzona noc, zmienia na całe życie. Film o miłości Francuzki i Amerykanina, a w tle piękna stolica malowniczej Portugalii. W jednej z głównych ról wystąpił Anton Yelchin-zmarły niedawno w nieszczęśliwym wypadku.

„Bikini Blue” w Kinie Fenomen

Środa, 26 kwietnia 2017

Dramat w reżyserii Jarosława Marszewskiego. W rolach głównych Tomasz Kot oraz Lianne Harvey. Historia pewnego małżeństwa w powojennej Anglii, próbującego naprawić swój związek.

„Chata” w Kinie Fenomen

Środa, 26 kwietnia 2017

Amerykański dramat, który porusza do łez. Reżyser filmu Stuard Hazeldine w głównej roli obsadził Sama Worthingtona, kojarzonego do tej pory głównie z kinem akcji („Avatar”, „Terminator: Ocalenie”). Opowiada historię ojca pogrążonego w żałobie po śmierci córki, otrzymuje tajemniczy list który zmienia jego życie.

„Syberiada Polska” w Kinie Fenomen

Piątek, 21 kwietnia 2017

Kino fenomen zaprasza na seans filmu „Syberiada Polska” w reżyserii Janusza Zaorskiego. Film emitowany będzie w ramach cyklu „Historia w Filmie”. Obraz opowiada historię Polaków, przewiezionych przez sowietów na Syberię, tuż po tym jak zajęli 17 września wschodnie tereny II Rzeczpospolitej. Tragiczny los, który był udziałem setek tysięcy naszych rodaków poznamy na przykładzie Jana Doliny, byłego żołnierza i gospodarza, jego syna Staszka, a także przyjaciółki Staszka Cyni i samotnej matki trojga dzieci, Ireny.

Akademia filmowa 50+- "Manglehorn"

Piątek, 21 kwietnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na kolejny seans w ramach „Akademii Filmowej 50+”. Tym razem obejrzeć będzie można aktorski popis Al’a Pacino, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi kina. „Manglehorn” w reżyserii Davida Gordona Green’a to film skrojony pod Pacino, który w charakterystyczny dla siebie sposób tworzy bohatera pełnego nostalgii, samotności, ale także niepowtarzalnego kolorytu.

"Wielka wyprawa Molly" w Kinie Fenomen

Piątek, 21 kwietnia 2017

Kino Fenomen zaprasza na pierwsze filmowe czytanki po Świętach Wielkanocnych. Tym razem obejrzymy niemiecko-szwedzko-szwajcarską produkcję „Wielka Wyprawa Molly”.

"Kalifornia"

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Brazylijski dramat w reżyserii Mariny Person opowiadający historię młodej dziewczyny wkraczającej w dorosłość. Zmaga się z młodzieńczymi rozterkami, wyzwaniami i problemami, a wszystko to we wspaniale oddanej Brazylii lat osiemdziesiątych.

„Klient” w Kinie Fenomen

Czwartek, 20 kwietnia 2017

Francusko- irańska produkcja w reżyserii Asghara Farhadiego. Farhadi, często kojarzony stylem z Alfredem Hitchcockiem, wziął sobie mocno do serca rady mistrza kina z dreszczykiem. Dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. „Klient” dokładnie spełnia te wymogi.

„W obronie jedzenia” w Kinie Fenomen

Środa, 12 kwietnia 2017

Film dokumentalny zrealizowany na podstawie książki Michaela Pollana "W obronie jedzenia. Manifest wszystkożerców", która odniosła olbrzymi sukces w Stanach Zjednoczonych, utrzymując się nieprzerwanie od dwóch lat na liście bestsellerów The New York Timesa. Kino Fenomen zaprasza na seans już 23 kwietnia.

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Teatr Plastyczny SEN z szansą na Scyzoryka!

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę...

Ławeczka Andrzeja Koziei

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 783 744
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności