Poniedziałek, 18 grudnia 2017 - Bogusława, Gracjana, Laury

Wywiady

"Album Polski. W hołdzie profesorowi Wiktorowi Zinowi"

Środa, 11 kwietnia 2012

"Album Polski. W hołdzie profesorowi Wiktorowi Zinowi" jest zapowiedzią kolejnego cyklu książek Romana Mirowskiego. Jest on z zawodu architektem, z zamiłowania autorem licznych grafik o tematyce architektury zabytkowej oraz szczegółowych opisów tematycznych. W jego dorobku znalazły się m.in. „Świętokrzyski album” (9 tomów), „Kościoły drewniane. Najbardziej polskie…”, „Drewniane kościoły i dzwonnice ziemi świętokrzyskiej”.

"Mafia" szykuje się na 20-lecie

Poniedziałek, 1 lipca 2013

W 2013 roku kielecki zespół MAFIA obchodzi dwudziestolecie istnienia. Z tej okazji jesienią ukaże się pierwsza od 7 lat płyta zespołu. Promuje ją teledysk piosenki "Zakończmy to" mający swoją premierę 1 lipca.

"Niebezpieczne zabawy" Jana Machulskiego

Sobota, 1 listopada 2008

Spektakl wystawiony w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz rozmowa z Janem Machulskim - reżyserem sztuki.

Adam Szostkiewicz

Poniedziałek, 23 maja 2011

Spotkanie z Adamem Szostkiewiczem - publicystą, pisarzem, tłumaczem odbyło się w maju 2011 roku w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Alosza Awdiejew

Czwartek, 29 stycznia 2009

Występuje w kabaretach, gra w filmach, śpiewa, pisze wiersze, tańczy, gra na gitarze i fortepianie, komponuje i rozwija się naukowo, uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Z Aloszą Awdiejewem rozmawia Edyta Ruszkowska.

Andrzej Mochoń bez krawata

Piątek, 26 czerwca 2015

Andrzej Mochoń jest prezesem Targów Kielce, z wykształcenia jest doktorem geologii, wiele podróżuje, zdobył Mont Blanc, fotografuje, gra na pianinie i na gitarze, interesuje się jazzem, zna cztery języki obce, jest konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec w Kielcach oraz kanclerzem loży świętokrzyskiej Business Centre Club. Z Andrzejem Mochoniem rozmawia Edyta Ruszkowska.

Anna Dymna

Poniedziałek, 29 lutego 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie inauguracyjne Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej w Kielcach. Impreza ta jest kontynuacją inicjatywy Anny Dymnej rozpoczętej w styczniu 2002 roku. Salony Poezji powstały już 29 miastach w Polsce i poza granicami kraju. Teraz Kielce staną się kolejnym miejscem, gdzie będą odbywać się spotkania z poezją. Gospodarzem kieleckiej edycji Krakowskiego Salonu Poezji była założycielka i pomysłodawczyni - Anna Dymna. Z aktorką rozmawia Edyta Ruszkowska.

Bogdan Białek

Poniedziałek, 29 lutego 2016

Rozmowa Edyty Ruszkowskiej z Bogdanem Białkiem - redaktorem naczelnym czasopisma „Charaktery”, prezesem Stowarzyszenia imienia Jana Karskiego, pomysłodawcy corocznych Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich, twórcą „Gazety Lokalnej w Kielcach” – pierwszego w Polsce dodatku regionalnego do „Gazety Wyborczej”.

Bogusław Kaczyński

Czwartek, 21 stycznia 2016

Bogusław Kaczyński - ulubieniec publiczności, zdobywca trzech Wiktorów i Superwiktora, laureat trzech Złotych Ekranów, Kawaler Orderu Uśmiechu, znany krytyk muzyczny i konferansjer opowiada o popularności, pracy i chorobie. Z Bogusławem Kaczyński rozmawia Edyta Ruszkowska.

Czesław śpiewa w Kielcach

Poniedziałek, 19 stycznia 2009

Czesław Mozil słów kilka o muzyce

Dawid Podsiadło

Poniedziałek, 7 marca 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury wystąpił jeden z najzdolniejszych młodych polskich wokalistów – Dawid Podsiadło. Artysta odwiedził Kielce w ramach trasy promocyjnej swojego debiutanckiego albumu "Comfort and Happiness". Był również gościem Platformy Informacji Kulturalnej. Z wokalistą rozmawia Edyta Ruszkowska.

Działalność Stanisława Parlaka

Środa, 18 czerwca 2014

Stanisław Parlak, mjr mgr inż., żołnierz Marszałka Józefa Piłsudskiego, Września 1939 r. i Armii Polskiej na Zachodzie, pedagog i społecznik. Urodził się 9 września 1911 r. w Ksanach, w powiecie pińczowskim, w woj. świętokrzyskim. W 1953 r. zamieszkał w Kielcach. Zmarł w 2014 r.

Ewa Kurek

Wtorek, 6 listopada 2012

Ewa Kurek - kielczanka, wieloletni pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stypendystka amerykańskich, brytyjskich i francuskich fundacji wspierających badania historyczne, autorka m.in. serii książek o majorze Hieronimie Dekutowskim ps. „Zapora” - żołnierzu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Grażyna Adydan o trudnych związkach

Poniedziałek, 6 czerwca 2011

„Nie jestem zwolenniczką teorii przypadków. Uważam, że wszystko w życiu dzieje się po coś” - taką maksymę wyznaje autorka książki "Trzy przypadki". To debiutancka powieść autorki. Opowiada o trzech życiowych przypadkach jednej kobiety – o miłości, nadziei i zdradzie, zaufaniu i rozczarowaniu oraz rozstaniach i powrotach.

Grzegorz Turnau

Sobota, 1 listopada 2008

Grzegorz Turnau - poeta, kompozytor, pianista i aranżer inspirowany twórczością Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty kontynuuje tradycję krakowskiej piosenki literackiej. Śpiewa teksty własne, a także wiersze m.in. Michała Zabłockiego, Ewy Lipskiej, Wiesława Dymnego.

Jerzy Bednarski

Piątek, 12 grudnia 2008

Z Jerzym Bednarskim - artystą fotografikiem, zdobywcą głównej nagrody w konkursie "Fotoerotica" organizowanym przez miesięcznik Playboy rozmawia Edyta Ruszkowska.

Jubileusz Stanisława Rogali

Sobota, 1 listopada 2008

Stanisław Rogala to poeta, prozaik, publicysta, krytyk literacki i wydawca. W jego dorobku pisarskim znajdziemy prace popularnonaukowe, publicystyczne, tomiki poezji i prozy oraz książki skierowane do młodego odbiorcy.

Kabaret DNO

Wtorek, 28 kwietnia 2015

Kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej zaistniał w 1996. Skład grupy to Jarosław Cyba, Tomasz Sobieraj, Wojciech Stala i Adam Mrozowicz. Kiedy pierwszy raz pojawili się na scenie uznano, że grają pod wpływem środków odurzających. Wyróżniają ich oryginalne rekwizyty, które zaskakują i rozśmieszają publiczność.

Kabaret Hrabi

Wtorek, 28 kwietnia 2015

Kabaret Hrabi powstał w 2002 r. Tworzą go artyści z doświadczeniem scenicznym zdobytym w kabaretach Potem, Hi-Fi, Drugi Garnitur, Miłe Twarze, Pseudonim i E.K. Ich najnowszy program „Kobieta i mężczyzna” oswaja nas ze stereotypami na temat płci oraz ukazuje różnice istniejące w zachowaniach kobiet i mężczyzn. Występy grupy to prawdziwy popis doskonałej gry aktorskiej.

Kabaret Łowcy B.

Poniedziałek, 4 maja 2015

Kabaret Łowcy.B powstał w 2003 r. Tworzą go Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławek Szczęch, Paweł Pindur, Maciej Szczęch i Mariusz Kałamaga. Jest to grupa przyjaciół, byłych studentów Uniwersytetu Śląskiego. Sceniczne stroje Łowców.B to oryginalne, niemodne sweterki. Bazują na absurdzie i sami bawią się tym, co robią podczas występów. Wystąpili w Kielcach 12 kwietnia 2008 r.

12...3

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

„Piosnka o Belinie”

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich zaprasza miłośników...

Spektakl "1946"

W sobotę w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego będzie można zobaczyć prapremierę sztuki "1946"....

Udana inauguracja Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego

W miniony weekend w dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbyły się pierwsze Międzynarodowe Targi...

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Festiwal H. Morysa i A. Litwina w WDK

W niedzielę, 19 listopada poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 27 680 525
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności