Niedziela, 30 kwietnia 2017 - Balladyny, Lilli, Mariana

Wywiady

"Album Polski. W hołdzie profesorowi Wiktorowi Zinowi"

Środa, 11 kwietnia 2012

"Album Polski. W hołdzie profesorowi Wiktorowi Zinowi" jest zapowiedzią kolejnego cyklu książek Romana Mirowskiego. Jest on z zawodu architektem, z zamiłowania autorem licznych grafik o tematyce architektury zabytkowej oraz szczegółowych opisów tematycznych. W jego dorobku znalazły się m.in. „Świętokrzyski album” (9 tomów), „Kościoły drewniane. Najbardziej polskie…”, „Drewniane kościoły i dzwonnice ziemi świętokrzyskiej”.

"Mafia" szykuje się na 20-lecie

Poniedziałek, 1 lipca 2013

W 2013 roku kielecki zespół MAFIA obchodzi dwudziestolecie istnienia. Z tej okazji jesienią ukaże się pierwsza od 7 lat płyta zespołu. Promuje ją teledysk piosenki "Zakończmy to" mający swoją premierę 1 lipca.

"Niebezpieczne zabawy" Jana Machulskiego

Sobota, 1 listopada 2008

Spektakl wystawiony w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz rozmowa z Janem Machulskim - reżyserem sztuki.

Adam Szostkiewicz

Poniedziałek, 23 maja 2011

Spotkanie z Adamem Szostkiewiczem - publicystą, pisarzem, tłumaczem odbyło się w maju 2011 roku w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Alosza Awdiejew

Czwartek, 29 stycznia 2009

Występuje w kabaretach, gra w filmach, śpiewa, pisze wiersze, tańczy, gra na gitarze i fortepianie, komponuje i rozwija się naukowo, uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Z Aloszą Awdiejewem rozmawia Edyta Ruszkowska.

Andrzej Mochoń bez krawata

Piątek, 26 czerwca 2015

Andrzej Mochoń jest prezesem Targów Kielce, z wykształcenia jest doktorem geologii, wiele podróżuje, zdobył Mont Blanc, fotografuje, gra na pianinie i na gitarze, interesuje się jazzem, zna cztery języki obce, jest konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec w Kielcach oraz kanclerzem loży świętokrzyskiej Business Centre Club. Z Andrzejem Mochoniem rozmawia Edyta Ruszkowska.

Anna Dymna

Poniedziałek, 29 lutego 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie inauguracyjne Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej w Kielcach. Impreza ta jest kontynuacją inicjatywy Anny Dymnej rozpoczętej w styczniu 2002 roku. Salony Poezji powstały już 29 miastach w Polsce i poza granicami kraju. Teraz Kielce staną się kolejnym miejscem, gdzie będą odbywać się spotkania z poezją. Gospodarzem kieleckiej edycji Krakowskiego Salonu Poezji była założycielka i pomysłodawczyni - Anna Dymna. Z aktorką rozmawia Edyta Ruszkowska.

Bogdan Białek

Poniedziałek, 29 lutego 2016

Rozmowa Edyty Ruszkowskiej z Bogdanem Białkiem - redaktorem naczelnym czasopisma „Charaktery”, prezesem Stowarzyszenia imienia Jana Karskiego, pomysłodawcy corocznych Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich, twórcą „Gazety Lokalnej w Kielcach” – pierwszego w Polsce dodatku regionalnego do „Gazety Wyborczej”.

Bogusław Kaczyński

Czwartek, 21 stycznia 2016

Bogusław Kaczyński - ulubieniec publiczności, zdobywca trzech Wiktorów i Superwiktora, laureat trzech Złotych Ekranów, Kawaler Orderu Uśmiechu, znany krytyk muzyczny i konferansjer opowiada o popularności, pracy i chorobie. Z Bogusławem Kaczyński rozmawia Edyta Ruszkowska.

Czesław śpiewa w Kielcach

Poniedziałek, 19 stycznia 2009

Czesław Mozil słów kilka o muzyce

Dawid Podsiadło

Poniedziałek, 7 marca 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury wystąpił jeden z najzdolniejszych młodych polskich wokalistów – Dawid Podsiadło. Artysta odwiedził Kielce w ramach trasy promocyjnej swojego debiutanckiego albumu "Comfort and Happiness". Był również gościem Platformy Informacji Kulturalnej. Z wokalistą rozmawia Edyta Ruszkowska.

Działalność Stanisława Parlaka

Środa, 18 czerwca 2014

Stanisław Parlak, mjr mgr inż., żołnierz Marszałka Józefa Piłsudskiego, Września 1939 r. i Armii Polskiej na Zachodzie, pedagog i społecznik. Urodził się 9 września 1911 r. w Ksanach, w powiecie pińczowskim, w woj. świętokrzyskim. W 1953 r. zamieszkał w Kielcach. Zmarł w 2014 r.

Ewa Kurek

Wtorek, 6 listopada 2012

Ewa Kurek - kielczanka, wieloletni pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stypendystka amerykańskich, brytyjskich i francuskich fundacji wspierających badania historyczne, autorka m.in. serii książek o majorze Hieronimie Dekutowskim ps. „Zapora” - żołnierzu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Grażyna Adydan o trudnych związkach

Poniedziałek, 6 czerwca 2011

„Nie jestem zwolenniczką teorii przypadków. Uważam, że wszystko w życiu dzieje się po coś” - taką maksymę wyznaje autorka książki "Trzy przypadki". To debiutancka powieść autorki. Opowiada o trzech życiowych przypadkach jednej kobiety – o miłości, nadziei i zdradzie, zaufaniu i rozczarowaniu oraz rozstaniach i powrotach.

Grzegorz Turnau

Sobota, 1 listopada 2008

Grzegorz Turnau - poeta, kompozytor, pianista i aranżer inspirowany twórczością Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty kontynuuje tradycję krakowskiej piosenki literackiej. Śpiewa teksty własne, a także wiersze m.in. Michała Zabłockiego, Ewy Lipskiej, Wiesława Dymnego.

Jerzy Bednarski

Piątek, 12 grudnia 2008

Z Jerzym Bednarskim - artystą fotografikiem, zdobywcą głównej nagrody w konkursie "Fotoerotica" organizowanym przez miesięcznik Playboy rozmawia Edyta Ruszkowska.

Jubileusz Stanisława Rogali

Sobota, 1 listopada 2008

Stanisław Rogala to poeta, prozaik, publicysta, krytyk literacki i wydawca. W jego dorobku pisarskim znajdziemy prace popularnonaukowe, publicystyczne, tomiki poezji i prozy oraz książki skierowane do młodego odbiorcy.

Kabaret DNO

Wtorek, 28 kwietnia 2015

Kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej zaistniał w 1996. Skład grupy to Jarosław Cyba, Tomasz Sobieraj, Wojciech Stala i Adam Mrozowicz. Kiedy pierwszy raz pojawili się na scenie uznano, że grają pod wpływem środków odurzających. Wyróżniają ich oryginalne rekwizyty, które zaskakują i rozśmieszają publiczność.

Kabaret Hrabi

Wtorek, 28 kwietnia 2015

Kabaret Hrabi powstał w 2002 r. Tworzą go artyści z doświadczeniem scenicznym zdobytym w kabaretach Potem, Hi-Fi, Drugi Garnitur, Miłe Twarze, Pseudonim i E.K. Ich najnowszy program „Kobieta i mężczyzna” oswaja nas ze stereotypami na temat płci oraz ukazuje różnice istniejące w zachowaniach kobiet i mężczyzn. Występy grupy to prawdziwy popis doskonałej gry aktorskiej.

Kabaret Łowcy B.

Poniedziałek, 4 maja 2015

Kabaret Łowcy.B powstał w 2003 r. Tworzą go Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławek Szczęch, Paweł Pindur, Maciej Szczęch i Mariusz Kałamaga. Jest to grupa przyjaciół, byłych studentów Uniwersytetu Śląskiego. Sceniczne stroje Łowców.B to oryginalne, niemodne sweterki. Bazują na absurdzie i sami bawią się tym, co robią podczas występów. Wystąpili w Kielcach 12 kwietnia 2008 r.

12...3

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Teatr Plastyczny SEN z szansą na Scyzoryka!

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę...

Ławeczka Andrzeja Koziei

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 783 634
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności