Wtorek, 17 maja 2022 - Brunony, Sławomira, Wery

Wydawnictwa WDK

Drugi tom „Pieśni dawnej Kielecczyzny”.

Środa, 15 września 2021

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się dziś konferencja prasowa promująca nowe wydawnictwo WDK – drugi tom „Pieśni dawnej Kielecczyzny”.

"Pieśni dawnej Kielecczyzny. Tom II" z dofinansowaniem!

Środa, 7 kwietnia 2021

Decyzją Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach otrzymał dofinansowanie w wysokości 16 tysięcy złotych z programu Muzyczny ślad na realizację projektu "Pieśni dawnej Kielecczyzny. Tom II".

Spotkanie z Jerzym Osieckim

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

W piątek 26 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja książki Jerzego Osieckiego „Rzeczpospolita Kielecka czyli Strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna” wydanej nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid”.

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Wtorek, 9 czerwca 2020

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego „Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Film o unikatowym systemie wentylacji gmachu WDK już wkrótce

Poniedziałek, 30 września 2019

We wrześniowym wydaniu branżowego periodyku poświęconego ciepłownictwu i wentylacji, ukazał się artykuł opisujący efekty badań naukowych unikatowego w skali nie tylko kraju, systemu chłodząco-grzewczego, jaki w połowie lat 30. ub. wieku zastosowano w gmachu WF i PW – obecnie WDK w Kielcach.

"Chemar" wpisany w historię

Poniedziałek, 26 września 2016

Książka Tadeusza Jóźwika „>Chemar< wpisany w historię – zadowolenie z przeszłości” poświęcona jest 60-letniej historii Zakładów Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej „Chemar” w Kielcach. Autor, który przepracował w zakładzie 33 lata, opisuje dzieje „Chemaru” na przestrzeni dekad, wpływ zakładu na rozwój miasta, w końcu losy ludzi związanych z tym kiedyś największym w okolicy zakładem pracy. Nie jest to praca naukowa, a raczej zapis faktów, co nie jest wadą, a momentami staje się zaletą wydawnictwa. Ogromnym walorem książki są liczne ilustracje pokazujące „Chemar” od pierwszych wykopów pod jego budowę do teraźniejszości. Poszczególne rozdziały wydawnictwa opisują rys historyczny zakładu, najważniejsze wydarzenia w jego dziejach, ludzi „Chemaru”, główne wyroby produkowane przez ZUChiAP oraz konkretne działania i inwestycje dla miasta i kielczan.

Kielce miasto Legionów

Środa, 8 czerwca 2016

Płyta DVD. Autorzy filmu „Kielce – miasto legionów” pragnęli nadać mu walor edukacyjny, przystępny dla szerokiego kręgu odbiorców. Stąd też wiele informacji o bardziej szczegółowym charakterze zostało w filmie pominiętych. Intencją jego twórców było pokazanie podjętego tematu w sposób odbiegający od typowo „podręcznikowego” ujęcia. Film przemawiać ma do wrażliwości widza pięknem obrazu, klimatem muzyki i poetyką tworzonych na ich bazie impresji.

Świętokrzyskie Misterium Męki Pańskiej

Środa, 8 czerwca 2016

Płyta DVD z zapisem Świętokrzyskiego Misterium Męki Pańskiej z rozważaniami Arkadiusza Szostaka, w oparciu o teksty Adama Ochwanowskiego z muzyką Bronisława Opałki, zarejestrowane podczas Drogi Krzyżowej, w której udział wzięli artyści, przedstawiciele różnych grup społecznych miasta i środowiska akademickiego.

Katalogi Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej

Środa, 8 czerwca 2016

Katalogi wydawane z okazji Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej odbywających się corocznie w Wojewódzkim Domu Kultury im. J.Piłsudskiego w Kielcach.

"Mundur na nim szary"

Wtorek, 7 czerwca 2016

Wydawnictwo przygotowane z okazji wystawy "Mundur na nim szary" upamiętniającej 100. rocznicę Czynu Legionowego i wkroczenia I Kompanii Kadrowej do Kielc, przygotowanej przez Stowarzyszenie Kielecki Klub Kolekcjonera i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

"Czterdzieści lat minęło..."

Wtorek, 7 czerwca 2016

15 kwietnia 2016 r. członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Kielecki Klub Kolekcjonera uroczyście świętowali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 40-lecie działalności. Obchodom towarzyszyła wystawa zbiorów 16 członków KKK oraz wydanie okazjonalnego wydawnictwa "Czterdzieści lat minęło..."

"Made by Lichy 1970–2010"

Wtorek, 7 czerwca 2016

Płyta DVD jest zapisem koncertu "Made by Lichy 1970–2010" który odbył się w Wojewódzkim Domu kultury w Kielcach w dniu 27 września 2013 roku , poświęconemu pamięci Jerzego Lichacza – znanego i lubianego kieleckiego artysty i organizatora wielkich imprez muzycznych.

Zbiór pieśni ludowych "Chłopu groj..."

Wtorek, 7 czerwca 2016

Zbiór pieśni ludowych "Chłopu groj..." to wydawnictwo Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach przygotowane przez Jerzego Gumułę i Michała Stachurskiego.

35 lat "Zespołu U Ojca"

Wtorek, 7 czerwca 2016

Płyta DVD jest zapisem koncertu który, odbył się 16 października 2015 roku. Wydana została z okazji jubileuszu 35-lecia kieleckiej grupy "U Ojca". Zawiera przekrój twórczości zespołu na przestrzeni 35 lat działalności.

Śpiewnik "Pieśni dawnej Kielecczyzny"

Wtorek, 7 czerwca 2016

470 ludowych utworów muzycznych - oberki, polki, walczyki, chodzone, ballady, mazurki, krakowiaki, kujawiaki, weselne, dziecięce i inne - zawiera śpiewnik "Pieśni dawnej Kielecczyzny", wydany przez Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zbiór obejmuje piosenki zespołów, solistów i kapel, które działały lub działają na terenie historycznej Kielecczyzny - naturalnego makroregionu w widłach rzek Wisły i Pilicy.

Pogwarki o Kaczmarku

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

Wydawnictwo ma charakter artystycznej impresji o życiu Andrzeja Kaczmarka. Opowieści jego przyjaciół, znajomych i rodziny składają się jak odłamki rozproszonego lustra i ukazuje się wizerunek człowieka, który zaznaczył swą przekorną, na wskroś kabaretową obecność w sercach wielu ludzi. Dlatego książka jest pogodna, mimo pojawiającego gdzie niegdzie nostalgicznego smutku, który nieodłączny jest rozstaniom. Na jej kartach powraca do nas Gruby: spontaniczny, bezpośredni, mądrze kąśliwy; od wczesnej młodości skory do żartu, happeningu, prowokacji, która ze schematycznej rzeczywistości czyni barwny, dynamiczny show. Wypowiedzi o spotkaniach z Jędrkiem dopełniają zadziorne karykatury Sławka Golemca obrazujące go z humorem i sympatią.

„Chemar – 60 lat” gazeta jubileuszowa.

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

„Chemar – 60 lat” – to gazeta jubileuszowa ukazująca najważniejsze wydarzenia tego tak ważnego dla Kielc i kielczan zakładu. Zawiera artykuły opisujące progowe daty z historii Chemaru : „Pierwsze 10-lecie”, „Lata 60.,70.,80.”, „Lata 90.”, „W XXI wieku” i „Teraźniejszość”.

Gazeta Jubileuszowa 65 lat Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

14 grudnia 2012 r. ukazała się Gazeta Jubileuszowa Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Publikacja ta została opracowana i wydana z okazji 65-lecia działalności WDK. Zawiera szereg nieznanych i mało znanych faktów z historii tej instytucji, opracowanych na postawie relacji byłych pracowników, dokumentów zachowanych w Archiwum Państwowym w Kielcach i kwerendy źródłowej w innych instytucjach. Artykuły uzupełnione są dużą liczbą zdjęć i skanów dokumentów. Redaktorem merytorycznym Gazety Jubileuszowej był dyrektor WDK, Jarosław Machnicki.

„Legendy i podania świętokrzyskie”

Poniedziałek, 6 czerwca 2016

„Legendy i podania świętokrzyskie” oraz „Legendy świętokrzyskie”, to dwa wydawnictwa Wojewódzkiego Domu Kultury im.J.Piłsudskiego w Kielcach zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Edukacja kulturalna i diagnoza kultury, priorytet 2 – Obserwatorium Kultury".

Świętokrzyski Canaletto – Stanisław Sanecki

Sobota, 9 kwietnia 2016

Prezentowany tekst Jarosława Machnickiego stanowi jedynie mały fragment opracowywanej Historii fotografii w Kielcach w latach 1839–1945. Ilustracje pochodzą ze zbiorów autora, Tomasza Kalety i Jacka Szczepaniaka.

1...2

Europejska Noc Muzeów 2022 w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

W sobotę 14 maja, w godzinach 17.00–21.00, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Zamkowym w...

Wernisaż 43. wystawy DOROCZNEJ Związku Polskich Artystów Fotografików OŚ

13 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wernisaż 43. wystawy DOROCZNEJ Związku...

WDK zaprasza chętnych do wystąpienia w teledysku Kapeli Podwórkowej SCYZORY

Już niebawem ukaże się debiutancka płyta Kapeli Podwórkowej SCYZORY, założonej w Wojewódzkim Domu...

Inauguracja sezonu w amfiteatrze w Starachowicach

Starachowicki Park Kultury rozpoczyna w zbliżający się weekend nowy sezon w amfiteatrze Parku...

Małogoszcz: 26. Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych zostały rozstrzygnięte

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 23 kwietnia do Małogoszcza przyjechało blisko 1400...

Szczęśliwy bałagan czyli spotkanie z Janem Nowickim

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji ze spotkania autorskiego z Janem Nowickim, który...

6. Świętokrzyski Festiwal Smaków

1 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się pierwszy dzień “6. Świętokrzyskiego Festiwalu...

„Kobieta w czasach Wazów” - relacja z wernisażu wystawy

W Muzeum Narodowym w Kielcach (d. Pałac Biskupów Krakowskich) otwarta została wystawa „Kobieta w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 52 917 224
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności