Poniedziałek, 23 maja 2022 - Leoncjusza, Michała, Renaty

Konkursy

Otwarcie wystawy prac nagrodzonych w XII edycji konkursu plastycznego MOJA MAMA

Poniedziałek, 23 maja 2022

Z okazji Dnia Matki, 26 maja o 17.00, w Domu Kultury "Zameczek" zostanie otwarta wystawa prac nagrodzonych podczas XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Moja Mama".

Lista nominowanych do koncertu laureatów 46. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 23 maja 2022

W miniony weekend w Busku-Zdroju odbył się konkurs finałowy 46. Buskich Spotkań z Folklorem. Po wysłuchaniu 70 prezentacji finałowych rada artystyczna konkursu wybrała artystów, którzy wystąpią w koncercie laureatów zaplanowanym na 12 czerwca.

Konkurs finałowy 46. Buskich Spotkań z Folklorem

Czwartek, 19 maja 2022

21–22 maja o godz. 11.00 w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbędzie się konkurs finałowy 46. Buskich Spotkań z Folklorem. Ten etap konkursu poprzedziły eliminacje rejonowe w Nowym Korczynie, Ciekotach, Opatowie i Jędrzejowie. 12 czerwca poznamy laureatów tegorocznej edycji.

Zespół UŚMIECH wyrusza na Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku SANS w Lublinie

Wtorek, 17 maja 2022

Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”, w którym tańczą artyści niepełnosprawni, zachwyca publiczność od wielu lat. Co roku bierze udział w licznych festiwalach – i przywiózł z nich już wiele nagród. Niedługo, tradycyjnie jak co roku, wyrusza na Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku SANS w Lublinie. Festiwal odbędzie się w dniach 26 – 29 maja.

46. Buskie Spotkania z Folklorem – eliminacje rejonowe w Jędrzejowie

Poniedziałek, 16 maja 2022

Zakończyły się przeglądy rejonowe 46. Buskich Spotkań z Folklorem. W ubiegłą niedzielę jurorzy po raz ostatni, tym razem w Jędrzejowie, spotkali się z kandydatami do konkursu finałowego. Artystów, których prezentacje zachwyciły jury, publiczność będzie mogła posłuchać już w dniach 21–22 maja w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju. Kolejną – i ostatnią w tej edycji Buskich Spotkań z Folklorem – okazją do podziwiania artystów ludowych będzie koncert laureatów, który odbędzie się 12 czerwca na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach.

W Jędrzejowie wyłoniono ostatnich finalistów 46. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 16 maja 2022

W niedzielę po raz ostatni rada artystyczna 46. Buskich Spotkań z Folklorem spotkała się z kandydatami do wielkiego finału festiwalu. Tym razem przesłuchania odbyły się w Jędrzejowie.

Eliminacje wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Sobota, 14 maja 2022

W sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się eliminacje wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konrad Góra, Aleksandra Jas, Ilona Baka, Bożena Gniazdowska i Oskar Juryś będą reprezentowali nasz region w przeglądach finałowych w Ostrołęce (turnieje recytatorski i wywiedzione ze słowa) i we Włocławku (turniej poezji śpiewanej).

Wyłoniono zwycięzców eliminacji wojewódzkich 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Sobota, 14 maja 2022

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się dzisiaj eliminacje wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konrad Góra, Aleksandra Jas, Ilona Baka, Bożena Gniazdowska i Oskar Juryś będą reprezentowali nasz region w przeglądach finałowych, które odbędą się w Ostrołęce (turnieje recytatorski i wywiedzione ze słowa) i we Włocławku (turniej poezji śpiewanej).

II edycja konkursu MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO

Czwartek, 12 maja 2022

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do udziału w II edycji konkursu "Mur, ale historia Wojska Polskiego".

46. Buskie Spotkania z Folklorem – przegląd rejonowy w Jędrzejowie

Czwartek, 12 maja 2022

Trwają eliminacje rejonowe 46. Buskich Spotkań z Folklorem. Jury wysłuchało już wykonawców w Nowym Korczynie, Opatowie i Ciekotach. Kolejne – i ostatnie na tym etapie konkursu – spotkanie z artystami odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 maja o godzinie 14.00, w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

67. OKR – eliminacje wojewódzkie w WDK

Środa, 11 maja 2022

Zakończyły się już przesłuchania rejonowe do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jurorzy wyłonili osoby, które wystąpią w eliminacjach wojewódzkich. Eliminacje wojewódzkie OKR wraz z warsztatami odbędą się 14 maja o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

46. Buskie Spotkania z Folklorem – eliminacje rejonowe w Ciekotach

Niedziela, 8 maja 2022

W niedzielę 8 maja rada artystyczna 46. Buskich Spotkań z Folklorem zawitała do Ciekot. W eliminacjach rejonowych wzięło tu udział 37 podmiotów wykonawczych. Kolejne – już ostatnie na tym etapie festiwalu – spotkanie z artystami pragnącymi powalczyć w konkursie głównym odbędzie się 15 maja w Jędrzejowie.

46. Buskie Spotkania z Folklorem – eliminacje rejonowe w Opatowie

Sobota, 7 maja 2022

Rada artystyczna tegorocznych, 46. Buskich Spotkań z Folklorem, nie ustaje w poszukiwaniu najlepszych artystów ludowych tworzących w naszym regionie. Aby poszukiwania były jak najpełniejsze, przeglądy rejonowe organizowane w ramach festiwalu rozplanowano na terenie całego województwa. W sobotę 7 maja odbyły się w Opatowie.

Na ludowo w Ciekotach

Piątek, 6 maja 2022

W najbliższą niedzielę 8 maja w Ciekotach odbędzie się kolejny regionalny przegląd 46. Buskich Spotkań z Folklorem. Komisja konkursowa oceni 38 występów w amfiteatrze Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”. Początek o godz. 14:00.

46. Buskie Spotkania z Folklorem – eliminacje rejonowe w Nowym Korczynie

Środa, 4 maja 2022

Nowy Korczyn to pierwsze miasteczko, w którym odbyły się tegoroczne eliminacje rejonowe do 46. Buskich Spotkań z Folklorem. 3 maja jury wysłuchało i oceniło 12 podmiotów wykonawczych. Kolejne eliminacje odbędą się w Opatowie (7 maja), Ciekotach (8 maja) i Jędrzejowie (15 maja).

Trwa nabór zgłoszeń do II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej

Czwartek, 28 kwietnia 2022

Fundacja Studio TM oraz Gmina i Miasto Chęciny zapraszają na II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Interpretacji Piosenki Aktorskiej. Tegoroczną edycję tej imprezy zadedykowano Wiesławowi Michnikowskiemu.

"Wolny czas - bezpieczny czas"

Wtorek, 26 kwietnia 2022

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury już po raz dziewiąty zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Wolny czas – bezpieczny czas". Prace można nadsyłać od 2 maja do 10 października 2022 roku.

XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego MOJA MAMA

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zespół Domu Kultury ZAMECZEK zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem MOJA MAMA.

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu fotograficznego ACH, ŚWIĘTOKRZYSKIE CZARUJE

Piątek, 22 kwietnia 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach już po raz dziesiąty zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Ach, Świętokrzyskie czaruje". Konkurs jest adresowany do fotografików-amatorów. Prace można nadsyłać do 30 września.

Konkurs "Zabawka przyjazna dziecku"

Środa, 20 kwietnia 2022

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach organizuje po raz 12. konkurs „ Zabawka Przyjazna Dziecku”. Powstał on jako odpowiedź na bylejakość zabawek sprowadzanych do Polski, najczęściej z Chin, które przed kilkunastoma laty zdominowały nasz rynek.

Konkurs fotograficzny „Kielce-Relaks”

Środa, 20 kwietnia 2022

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza do udziału w nowym konkursie fotograficznym pt. „Kielce-Relaks”.

III Ogólnopolski Festiwal Pieśni Maryjnych LAUDATE MARIAM w Ciekotach

Środa, 20 kwietnia 2022

Trwa nabór zgłoszeń do udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnych "Laudate Mariam".

„Scyzory” na Festiwalu Folkloru Miejskiego

Środa, 13 kwietnia 2022

Kapela Podwórkowa „Scyzory”, działająca od ubiegłego roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, zakwalifikowała się do 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego, który odbędzie się 21-22 maja w Wolborzu.

Świętokrzyska Nagroda Muzealna im. Tadeusza Włoszka

Wtorek, 12 kwietnia 2022

Trwa nabór wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. Jest to trzecia edycja nagrody za działalność muzealną.

Laureaci Dziecięcej Estrady Folkloru

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022

Znamy laureatów Dziecięcej Estrady Folkloru, której finał odbył się w sobotę 9 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Ogłoszono laureatów XVIII Festiwalu Wielkopostnego – Daleszyce 2022

Poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Tegoroczny Festiwal Wielkopostny został rozstrzygnięty w ubiegłą niedzielę, 3 kwietnia. Tego dnia w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Daleszycach odbył sie koncert finałowy połączony z ogłoszeniem wyników. Laureaci festiwalu zostali wyłonieni podczas dwóch przesłuchań konkursowych – w Stąporkowie i Pińczowie. Organizatorem festiwalu był Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Jawor u źródeł kultury

Piątek, 1 kwietnia 2022

Polskie Radio Kielce po raz kolejny zaprasza twórców, artystów i wykonawców ludowych do udziału w konkursie „Jawor u źródeł kultury”. W tym roku nagrodzeni zostaną twórcy i artyści ludowi za ich wieloletnią działalność i osiągnięcia w krzewieniu kultury ludowej w swoich małych ojczyznach.

67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Środa, 30 marca 2022

W środę 6 kwietnia o godzinie 10:00 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbędą się eliminacje do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Nagrody im. Oskara Kolberga - koniec zgłoszeń

Wtorek, 29 marca 2022

Jeszcze tylko do 30 marca można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Nagroda im. Oskara Kolberga to najstarsze i najważniejsze wyróżnienie w dziedzinie kultury tradycyjnej w Polsce, przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem nagrody ustanowionej w 1974 roku jest Oskar Kolberg – polski etnograf, folklorysta i kompozytor.

Wielkopostnie w Pińczowie

Poniedziałek, 28 marca 2022

W piątek 25 marca w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe do 18. Festiwalu Wielkopostnego, którego finał zaplanowany jest na 3 kwietnia w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Daleszycach. Początek o godz. 17:00.

Finał 46. Buskich Spotkań z Folklorem - 1 dzień

W sobotę, 23 maja, w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbył się pierwszy dzień finału 46. Buskich...

ALL IS REAL – wernisaż wystawy prac Jacka Szwica

W Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się dzisiaj wernisaż wystawy...

Nabór do V edycji projektu WCZYTUJĘ SZTUKĘ – WARSZTATY TEATRALNE

"Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne" to projekt z zakresu edukacji kulturalnej, skierowany do...

Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia.

Wybitne przykłady wzornictwa z czasów gdy pojęcie „designu” dopiero kwitło w umysłach artystów i...

Małogoszcz: 26. Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych zostały rozstrzygnięte

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 23 kwietnia do Małogoszcza przyjechało blisko 1400...

Szczęśliwy bałagan czyli spotkanie z Janem Nowickim

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji ze spotkania autorskiego z Janem Nowickim, który...

„Kobieta w czasach Wazów” - relacja z wernisażu wystawy

W Muzeum Narodowym w Kielcach (d. Pałac Biskupów Krakowskich) otwarta została wystawa „Kobieta w...

6. Świętokrzyski Festiwal Smaków

1 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się pierwszy dzień “6. Świętokrzyskiego Festiwalu...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 53 007 300
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności