Niedziela, 29 marca 2020 - Marka, Wiktoryny, Zenona

Konkursy

"Zostań w domu"

Piątek, 27 marca 2020

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Zostań w domu". Głównym celem konkursu jest przedstawienie różnych możliwości kreatywnego spędzania czasu w domu.

Kotowica - symbol Polski Walczącej

Piątek, 27 marca 2020

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Kielcach zorganizował konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie w technice przestrzennej makiety symbolu Polski Walczącej.

Konkurs fotograficzny „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”

Czwartek, 26 marca 2020

Mimo trwającej w całym kraju kwarantanny i stanu epidemicznego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wychodzi naprzeciw wszystkim sympatykom fotografii, którzy nie wychodząc z domu mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”. Zwycięskie prace pojawią się na stronach WDK, Portalu Informacji Kulturalnej oraz mediach społecznościowych.

Konkurs "Przedwiośnie"

Środa, 25 marca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach już po raz 43. zaprasza profesjonalnych artystów związanych z naszym regionem do udziału w "Przedwiośniu" - Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego.

Psiaki, kociaki i inne zwierzaki

Środa, 25 marca 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w konkursie "Psiaki, kociaki i inne zwierzaki", który potrwa do 30 kwietnia 2020 roku. Motto konkursu to:„Miarą człowieczeństwa jest Jego stosunek do zwierząt”.

Zameczkowy Konkurs Piosenki

Wtorek, 24 marca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie piosenki "Nie dajmy się - śpiewajmy".

"Zamotajcie królika" - rozstrzygnięcie konkursu

Wtorek, 24 marca 2020

Znamy laureatów konkursu "Zamotajcie królika" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Konkurs IPN rozstrzygnięty

Środa, 18 marca 2020

Znamy wyniki konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach „Zemsta za niepodległość. Ziemianie – ofiary dwóch agresorów”.

Domowy teatrzyk

Poniedziałek, 16 marca 2020

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy domowy teatrzyk.

Warsztaty ''Gdy dorosnę zostanę urbanistą'' wyróżnione

Poniedziałek, 16 marca 2020

Warsztaty ''Gdy dorosnę zostanę urbanistą'', których pomysłodawczyniami są Dominika Janicka & Olga Grabiwoda, z Instytutu Dizajnu w Kielcach, zostały wyróżnione w pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Unii Architektów – Golden Cubes Awards.

Konkurs "Zabawka przyjazna dziecku"

Czwartek, 12 marca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza do udziału w jedenastej edycji konkursu "Zabawka przyjazna dziecku". Jego celem jest wyłonienie i promowanie najlepszej i najciekawszej wzorniczo, polskiej zabawki.

Wyobraźnią malowane

Czwartek, 12 marca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Wyobraźnią malowane".

Tajemnica mojej wyobraźni

Środa, 11 marca 2020

Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” odbędzie się 18. edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Konkurs skierowany jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Prace można składać w oddziałach PFRON do 17 kwietnia.

Nabór do projektu edukacyjnego "Pierwsze było muzeum"

Środa, 11 marca 2020

Jesteś artystą i studentem? Marzysz o własnej wystawie? Pierwsze będzie Muzeum Narodowe w Kielcach.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Strawczynie

Wtorek, 3 marca 2020

Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowało I Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Zaprezentowało się 19 zespołów z terenu gminy Strawczyn, Suchedniowa, Kielc czy Niekłania w gm. Stąporków. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy i upominki.

"Świętokrzyskie Victorie" wręczone

Środa, 26 lutego 2020

Stanisław Rupniewski, PGE Energia Ciepła S.A. Elektrociepłownia Kielce oraz samorząd miasta i gminy Chęciny to laureaci Nagrody Marszałka Województwa “Świętokrzyska Victoria”. Wyróżnienie wręczono po raz dwunasty.

Nagrody Kielc za 2019 rok

Wtorek, 18 lutego 2020

W trakcie uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury, poznaliśmy laureatów Nagród Miasta Kielce za 2019 rok. To wyróżnienie jest przyznawane jest od 1995 roku. Jego celem jest uhonorowanie osób, które swoją postawą, pracą i działalnością przyczyniły się do promocji i rozwoju Kielc. Nagrody Miasta przyznaje prezydent Kielc w porozumieniu z Konwentem Rady Miasta zarówno osobom indywidualnym, jak i grupom. W części artystycznej wydarzenia wystąpił gitarzysta Piotr Restecki.

Trwają zapisy do „Dziecięcej Estrady Folkloru 2020”

Środa, 12 lutego 2020

Do 13 marca trwają zapisy do udziału w „Dziecięcej Estradzie Folkloru”. Impreza organizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach skierowana jest do najmłodszych wykonawców i pasjonatów folkloru. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 21 marca o godzinie 9.00 w sali widowiskowej WDK.

Wielkanocny „Konkurs z jajem” 2020

Wtorek, 11 lutego 2020

Do 20 marca dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na wielkanocny „Konkurs z jajem”. Wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ma na celu kultywowanie ich tradycji oraz aktywizacje i rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

Rozpoczęły się zapisy do XVI Festiwalu Wielkopostnego

Środa, 5 lutego 2020

Już można zgłaszać się do XVI Festiwalu Wielkopostnego, którego finał odbędzie się 29 marca o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach. Obecny festiwal jest kontynuacją Festiwalu Pieśni Wielkopostnych. W tym roku uczestnicy konkursu będą mogli zgłosić się w dwóch kategoriach: pieśni wielkopostne i poezja.

Znamy laureatów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2020

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

W minioną niedzielę, 26 stycznia w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się w sumie 20 wokalistów, zespołów i zespołów ludowych z regionu świętokrzyskiego. W eliminacjach rejonowych, które poprzedziły konkurs finałowy udział wzięło kilkuset uczestników.

"Scena dla Ciebie" 2020

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w 22. edycji Festiwalu "Scena dla Ciebie". Zgłoszenia do udziału należy nadsyłać do 20 lutego 2020 roku.

Najlepszy Czytelnik MBP

Czwartek, 2 stycznia 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza konkurs na Najlepszego Czytelnika. Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla wszystkich aktywnych czytelników biblioteki. Ocenie konkursowej podlegać będzie aktywność czytelnicza wyrażona liczbą wypożyczonych książek. Konkurs ma na celu promocję czytelnictwa.

Finał konkursu "Napisz do nas o nas"

Wtorek, 10 grudnia 2019

Znamy laureatów konkursu "Napisz do nas o nas" organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, przy współpracy z Teatrem im. S. Żeromskiego oraz Urzędem Marszałkowskim. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci mają za zadanie, przy użyciu dowolnej formy wyrazu, opisać swoje wrażenia po obejrzeniu wybranego spektaklu granego na kieleckiej scenie.

Finał konkursu "Życie jest piękne"

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Zakończyła się 13. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest piękne”. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących i pasjonujących się fotografią. Jego celem jest stworzenie zbioru unikatowych prac fotograficznych oraz kolekcjonerskiego kalendarza, składającego się z dwunastu nagrodzonych zdjęć.

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

Czwartek, 5 grudnia 2019

Od 9 do 11 stycznia 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbywać się będą przesłuchania do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”. Dzień później, w niedziele 12 stycznia w Kościele Garnizonowym w Kielcach odbędzie się koncert laureatów i rozdanie nagród oraz wyróżnień.

Konkurs „Świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy” w WDK

Środa, 4 grudnia 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z okazji Międzynarodowego Święta Osób Niepełnosprawnych, które przypada właśnie 3 grudnia odbyła się uroczysta gala „Świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy” połączona z przeglądem twórczości osób z niepełnosprawnościami.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling” rozstrzygnięty

Wtorek, 3 grudnia 2019

W piątek, 29 listopada w sali portretowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”. Podczas spotkania zaprezentowano także kalendarz z najlepszymi pracami uczestników konkursu. Partnerem tegorocznej edycji organizowanego przez WDK ogólnopolskiego konkursu fotograficznego była Fundacja VIVE Serce Dzieciom.

"Świętokrzyski Przegląd Teatrów Wiejskich" 2019

Wtorek, 26 listopada 2019

W pierwszą niedzielę grudnia br. o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich.

„Toto nase ludowe godanie” 2019

Wtorek, 26 listopada 2019

1 grudnia br. o godzinie 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z miłośnikami gwary ludowej w ramach IX Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 28 marca wybije...

Radosław Suliga

Muzyka jest jego pasją. Gra na akordeonie, "klawiszach" i na perkusji. Występ został...

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wielka wojna nad Nidą

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece...

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 28 marca wybije...

„Parasite” w Kinie Fenomen

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu „Parasite”, w reżyserii...

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club...

"Kopciuszek" w KTT

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 40 843 259
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności