Niedziela, 20 września 2020 - Eustachego, Faustyny, Renaty

Konkursy

Przyroda wokół historii

Czwartek, 17 września 2020

I Ogólnokształcące Liceum Akademickie w Kielcach zaprasza do udziału w siódmej edycji konkursu fotograficznego zatytułowanego "Przyroda wokół historii". Konkurs zakończy wystawa nagrodzonych prac.

Konkurs „Koło ARiMR – w sercu wsi”

Środa, 16 września 2020

„Koło ARiMR – w sercu wsi” – to tytuł konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego.

Konkurs „Miles, masz wiadomość”

Wtorek, 15 września 2020

Kieleckie Centrum Kultury zachęca do udziału w konkursie „Miles, masz wiadomość”.

Konkurs plastyczny dla dzieci

Wtorek, 15 września 2020

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach zaprasza uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie plastycznym „Drzewo w krajobrazie”.

X edycja Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman

Wtorek, 15 września 2020

Do 30 września br. można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Otrzymują ją osoby szczególnie zasłużone w działalności na rzecz dzieci.

"Historia z mojej pamięci"

Wtorek, 15 września 2020

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza do udziału w konkursie "Historia z mojej pamięci". To nie jest konkurs literacki. I nie walory literackie będą w nim oceniane. Chodzi o zapis wspomnień dotyczących historii oraz tradycji Kielc lub regionu świętokrzyskiego.

Konkurs „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”

Poniedziałek, 14 września 2020

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach, wzorem lat ubiegłych, zaprasza młodzież z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie ekologicznym pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”. Finał jubileuszowego 30. Konkursu odbędzie się w przyszłym roku.

Konkurs "Życie jest piękne"

Czwartek, 10 września 2020

Trwa 14. edycja konkursu fotograficznego "Życie jest piękne". Na zdjęcia organizatorzy czekają do 14 października 2020 roku. Konkurs ma otwartą formułę.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Środa, 9 września 2020

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy województwa świętokrzyskiego. W gronie laureatów znalazły się: Koło Gospodyń Wiejskich 'Górnianecki" z Górna, Janina Bańcer z Ożarowa, Koło Gospodyń Wiejskich "Łoniowianki" z Łoniowa.

Zagraj na 11. Imielin Blues Festival

Środa, 9 września 2020

Do 25 października można zgłaszać swój udział w 11 Imielin Blues Festival, który odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2020 r. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne, pamiątkowe statuetki oraz występ podczas głównego koncertu imprezy.

Po polsku o historii

Wtorek, 8 września 2020

Fundacja „Zawsze Warto” oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach zapraszają dzieci i młodzież szkół województwa świętokrzyskiego do udziału w VIII Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Ponidzie 2020

Poniedziałek, 7 września 2020

XXIV Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny "Ponidzie 2020" to święto fotografii w Busku-Zdroju, na które wszystkich fotografujących zapraszają Buskie Samorządowe Centrum Kultury i kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych.

Nagroda za konkurs #DOMOWEPIOSENKI

Czwartek, 3 września 2020

Karolina Bukała z Rzeszowa, laureatka konkursu #DOMOWEPIOSENKI zorganizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, odebrała dziś z rąk zastępczyni dyrektora WDK Edyty Bobryk nagrody za I miejsce: sesję nagraniową w studiu United Records, kartę podarunkową Media Markt na kwotę 300 złotych, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego: przenośny dysk wraz z książką" „Skarby ziemi świętokrzyskiej” autorstwa Cezarego Jastrzębskiego i Andrzeja Borysa, a także książkę Jerzego Osieckiego „Rzeczpospolita Kielecka czyli Strzelcy w Kielcach”.

„Korowód MYŚLIwskiego”

Piątek, 28 sierpnia 2020

Zorganizowanie przez Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Korowód MYŚLIwskiego” pozwoli osobom dorosłym oraz młodzieży szkolnej ze szkół średnich zaprezentować swoje umiejętności i talenty recytatorskie w oparciu o teksty autorstwa Wiesława Myśliwskiego.

Konkurs kultury ludowej

Czwartek, 27 sierpnia 2020

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych artystów i koła gospodyń wiejskich do zaprezentowania swoich umiejętności. Rekrutacja do konkursu będzie odbywać się za pomocą specjalnie przygotowanego formularza online.

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Przegląd ma na celu dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańców ludowych, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz poznanie odmienności folkloru. Tegoroczny finał odbył się 23 sierpnia w Busku-Zdroju. Nagrodę GRAND PRIX im. Piotra Gana otrzymała kapela „Wesoła Trójka” z Ciszycy Dolnej (na zdjęciu).

Konkurs „Łowcy skarbów kultury”

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs „Łowcy skarbów kultury”, którego celem jest zachęcenie do poznawania historii i tradycji polskiej wsi oraz miejsc, które się tym zajmują. Odwiedźcie dowolny skansen, zróbcie zdjęcie czegoś, co Was w nim szczególnie urzekło i wyślijcie je na konkurs.

Zabytkomania - konkurs filmowy

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Rusza nabór do szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego "Zabytkomania". Z uwagi na pandemię tegoroczna odsłona konkursu pod hasłem „Zabytkomania – wokół nas” przybiera lokalny charakter i koncentruje się na najbliższej okolicy i otoczeniu twórców filmów konkursowych. Termin składania zgłoszeń mija 30 października 2020 r.

Psiaki, kociaki i inne zwierzaki

Czwartek, 13 sierpnia 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie "Psiaki, kociaki i inne zwierzaki", który potrwa do 30 września 2020 roku. Motto konkursu to „Miarą człowieczeństwa jest jego stosunek do zwierząt”. Konkurs organizowany w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt.

Mała nagroda literacka – Pacanów 2020

Czwartek, 6 sierpnia 2020

Europejskie Centrum Bajki zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest stworzenie własnej książki lub napisanie autorskiej bajki/baśni. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę w terminie do 18 września br. na adres ECB w Pacanowie. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: 7-13 lat oraz 14-18 lat.

Internetowy konkurs wokalny „Domowe piosenki" rozstrzygnięty!

Piątek, 17 lipca 2020

Blisko trzy miesiące czekaliśmy aż poznamy zwycięzców internetowego konkursu wokalnego „Domowe piosenki". Od końca kwietnia, do organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach konkursu, zgłosiła się ponad setka uczestników. Ich domowe występy można było śledzić na stronie internetowej WDK oraz w specjalnej, dedykowanej zakładce #domowepiosenki na naszym portalu.

Wyniki konkursu "SuperTata"

Środa, 15 lipca 2020

Energetyczne Centrum Nauki z okazji Dnia Ojca ogłosiło konkurs, którego uczestnicy mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej lub napisanie pracy literackiej. Praca miała prezentować supermoc taty.

IV Międzynarodowe Biennale Fotografii

Czwartek, 9 lipca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do udziału w IV Międzynarodowym Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020. Konkurs ma charakter otwarty i nawiązuje do Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Fotografie oraz prace wideo można zgłaszać do końca września.

Wyślij Pippi kartkę urodzinową

Środa, 8 lipca 2020

Pippi Pończoszanka - bohaterka powieści Astrid Lindgren obchodzi w tym roku 75. urodziny. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza konkurs plastyczny pt. „Wyślij Pippi odlotową nadzwyczajną kartkę urodzinową!”.

Śiętokrzyska wycinanka ludowa on-line

Wtorek, 7 lipca 2020

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zapraszają zainteresowanych do udziału w projekcie „Gigabajty tradycji, transfer doświadczeń. Świętokrzyska Wycinanka Ludowa online”.

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Organizowany od lat przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach konkurs skierowany jest do pasjonatów fotografii, zajmujących się nią nieprofesjonalnie. Tematem prac fotograficznych jest piękno województwa świętokrzyskiego oraz jego zabytków.

Wystawa fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

Piątek, 26 czerwca 2020

W najbliższą środę, 1 lipca o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii, działającego niegdyś przy WDK, fotoklubu „Kontrast”. Wśród zgromadzonych prac będzie można podziwiać zdjęcia z lat 70. ubiegłego stulecia, które do dziś zachwycają pasjonatów fotografii.

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego

Czwartek, 25 czerwca 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zorganizowało konkurs literacki dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Na konkurs napłynęły 42 prace.

Nagroda dla muzealników

Czwartek, 18 czerwca 2020

Radni sejmiku województwa ustanowili Świętokrzyską Nagrodę Muzealną imienia Tadeusza Włoszka. Nagroda jest przyznawana przez zarząd województwa za wkład w dokumentowanie historii regionu, tworzenie wystaw, publikacje oraz za osiągnięcia naukowe.

Konkurs "Pewnego razu w kamienicy" rozstrzygnięty

Wtorek, 9 czerwca 2020

Konkurs literacki "Pewnego razu w kamienicy" zorganizowany był przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" i skierowany do całych rodzin.

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Ogólnopolski Festiwal "Scyzoryki 2020"

W najbliższą sobotę na placu przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy...

Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Senior Show on-line. Grupa powstała w Internecie...

„Gwałtu, co się dzieje!” w Osieku

Stowarzyszenie „Osieczanie” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku zapraszają na spektakl...

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków,...

1920 Wojna Światów

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana...

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Konkurs kultury ludowej

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 026 489
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności