Poniedziałek, 9 grudnia 2019 - Anety, Leokadii, Wiesława

Konkursy

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

Czwartek, 5 grudnia 2019

Od 9 do 11 stycznia 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbywać się będą przesłuchania do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”. Dzień później, w niedziele 12 stycznia w Kościele Garnizonowym w Kielcach odbędzie się koncert laureatów i rozdanie nagród oraz wyróżnień.

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Czwartek, 5 grudnia 2019

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXVII Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 26 stycznia o godzinie 14.00 finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

Konkurs „Świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy” w WDK

Środa, 4 grudnia 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z okazji Międzynarodowego Święta Osób Niepełnosprawnych, które przypada właśnie 3 grudnia odbyła się uroczysta gala „Świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy” połączona z przeglądem twórczości osób z niepełnosprawnościami.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling” rozstrzygnięty

Wtorek, 3 grudnia 2019

W piątek, 29 listopada w sali portretowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”. Podczas spotkania zaprezentowano także kalendarz z najlepszymi pracami uczestników konkursu. Partnerem tegorocznej edycji organizowanego przez WDK ogólnopolskiego konkursu fotograficznego była Fundacja VIVE Serce Dzieciom.

Znamy laureatów Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich 2019

Wtorek, 3 grudnia 2019

W niedzielę, 1 grudnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich. Na scenie WDK łącznie zaprezentowano 9 widowisk konkursowych.

IX Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 2 grudnia 2019

W minioną niedzielę poznaliśmy laureatów kolejnego spotkania z miłośnikami gwary ludowej, jakie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach IX Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Podczas niedzielnego finału konkursu w sali widowiskowej WDK zaprezentowało się dziewięciu uczestników.

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 2 grudnia 2019

W piątek, 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów XI Świętokrzyskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej. Podczas wieczoru nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej.

"Świętokrzyski Przegląd Teatrów Wiejskich" 2019

Wtorek, 26 listopada 2019

W pierwszą niedzielę grudnia br. o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich.

„Toto nase ludowe godanie” 2019

Wtorek, 26 listopada 2019

1 grudnia br. o godzinie 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z miłośnikami gwary ludowej w ramach IX Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kielcach.

„Złote mikrofony” 2019 rozdane!

Poniedziałek, 25 listopada 2019

W niedzielę poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. W tegorocznych zmaganiach o "Złote mikrofony" udział wzięło 80 osób, które w miniony weekend zaprezentowały się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Zgłoszenia do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Ciekoty 2020

Środa, 20 listopada 2019

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie, organizowanego od lat, Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Gospodarzem przyszłorocznego wydarzenia, które odbędzie się w święto Trzech Króli tj. 6 stycznia 2020 roku o godzinie 15.00, będzie Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

Poznaliśmy uczestników Festiwalu H. Morysa i A. Litwina 2019

Wtorek, 19 listopada 2019

W dniach od 22 do 24 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. W tym tygodniu poznaliśmy pełną listę osób zakwalifikowanych do festiwalu.

Jubileuszowe „Talenty świętokrzyskie” przyznane już po raz 20!

Piątek, 8 listopada 2019

Dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny wręczono nagrody „Talenty Świętokrzyskie” dla najlepszych uczniów i studentów z naszego regionu. Podczas tegorocznej gali, nagrody i wyróżnienia z rąk przewodniczącego Sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzeja Prusia, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renaty Janik i świętokrzyskiego kuratora oświaty Kazimierza Mądzika, otrzymało łącznie 29 osób.

Jubileuszowa XX gala „Talenty świętokrzyskie” już dziś w WDK!

Piątek, 8 listopada 2019

Już dziś o godzinie 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny wręczone zostaną nagrody „Talenty Świętokrzyskie” dla najlepszych uczniów i studentów z naszego regionu. W jubileuszowej XX gali, która w tym roku odbędzie się w sali lustrzanej WDK nagrody za wybitne osiągnięcia przyznawane będą w trzech kategoriach: edukacyjne, naukowe i artystyczne.

Znamy zwycięzców konkursu „Wolny czas – bezpieczny czas” 2019

Środa, 30 października 2019

Poznaliśmy zwycięzców VI wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego pn.: „Wolny czas – bezpieczny czas”. Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej 2019

Środa, 23 października 2019

Do 18 listopada br. można zgłaszać prace w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. Niewiele ponad tydzień później, 29 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpi jego rozstrzygnięcie. Artyści mogą przesyłać prace konkursowe wykonane w jednej z czterech technik: rzeźba i płaskorzeźba, ceramika, malarstwo i kowalstwo artystyczne.

Laureaci Świętokrzyskiej Nagrody Kultury

Wtorek, 15 października 2019

W Muzeum Narodowym w Kielcach odbyła się inauguracja roku kulturalnego i sezonu artystycznego 2019/2020. Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski wręczył Świętokrzyskie Nagrody Kultury. W tym roku było piętnastu laureatów. Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.

Laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

Poniedziałek, 14 października 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się przesłuchania do I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego organizatorem był Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze", przy współpracy z szesnastoma partnerami regionalnymi. W województwie świętokrzyskim takim partnerem był Wojewódzki Dom Kultury.

VI Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Środa, 2 października 2019

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie zapraszają solistów oraz zespoły muzyczne (wiek uczestników od 9 do 19 lat) do udziału w VI Świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

Poznaliśmy laureatów nagrody „Nadzieje Kielc 2019”

Wtorek, 1 października 2019

Po raz kolejny dziesięć młodych, wyjątkowo uzdolnionych osób otrzymało nagrody "Nadzieje Kielc", która przyznawana jest od 1996 roku uczniom i absolwentom kieleckich szkół ponadgimnazjalnych za ich wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sportu czy działalności społecznej. W ciągu 23 lat tą nagrodą uhonorowano 244 osoby.

Regionalny Konkurs Grantowy programu „Równać szanse”

Środa, 25 września 2019

Rozpoczął się nabór wniosków w Regionalnym Konkursie Grantowym programu „Równać szanse” skierowanym do bibliotek, ośrodków kultury, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

16. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Emigracyjnej

Wtorek, 24 września 2019

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” zaprasza do udziału w 16. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Polskiej Literatury Emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 października, a finał konkursu odbędzie się w dniach 26-27 października w SOK „Kuźnica” w Suchedniowie.

"Lodołamacze" dla MNKi

Wtorek, 17 września 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zajęło pierwsze miejsce w XIV edycji konkursu "Lodołamacze" w kategorii "Instytucja".

Znamy zwycięzców European Rover Challenge

Poniedziałek, 16 września 2019

Finał piątej edycji międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich ERC dobiegł końca. Spośród 28 zespołów z 13 krajów świata, które przyjechały do Kielc, bezkonkurencyjna okazała się ekipa IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna AGH Space Systems z Akademii Górniczo-Hutniczej, a tuż za nimi na podium uplasowali się zawodnicy z Uniwersytetu Technicznego w Ostrava.

Laureaci konkursu "Animatus"

Wtorek, 10 września 2019

Znamy laureatów tegorocznej edycji Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej "Animatus".

Przegląd Recytatorski „Pierwsze było słowo” 2019

Piątek, 6 września 2019

5 listopada o godzinie 11.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny odbędzie się Wojewódzki Przegląd Recytatorski Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski pn.: „Pierwsze było słowo”. Wydarzenie skierowane jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej z województwa świętokrzyskiego, którzy poprzez poezje śpiewaną i formy recytatorskie biorą czynny udział w życiu kulturowym i społecznym.

13. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka

Piątek, 26 lipca 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zaprasza do udziału w 13. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Feliksa Raka.

Studio Piosenki SAMI z nagrodami

Środa, 10 lipca 2019

Z kilkunastoma medalami wróciła z Włoch grupa podopiecznych Studia Piosenki SAMI z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, prowadzonego przez Samuelę Modzelewską.

Poznaliśmy zwycięzców 43. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 18 czerwca 2019

W niedzielę, 16 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów 43. Buskich Spotkań z Folklorem oraz finał wojewódzki 19. konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki regionu”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje”

Czwartek, 13 czerwca 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Recykling na miarę”, podczas którego wyłoniono jego zwycięzców i wręczono nagrody. Z okazji ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, to właśnie on był inspiratorem prac nadesłanych przez uczestników.

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty!

W piątek, 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów XI...

W przestrzeni

Od 6 grudnia w Bibliotece Uniwersyteckiej można oglądać wystawę prac Lucyny Gozdek "W przestrzeni".

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 38 972 932
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności