Środa, 8 lipca 2020 - Arnolda, Edgara, Elżbiety

Konkursy

Konkurs fotograficzny „Wszystkie Dzieci Świata"

Środa, 8 lipca 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza wszystkich amatorów i profesjonalistów zafascynowanych sztuką fotografii do udziału w 14. Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Wszystkie Dzieci Świata Pacanów 2020”, którego celem jest ukazanie życia dziecka we współczesnym świecie.

Co Ty wiesz o Pippi?

Środa, 8 lipca 2020

Jeśli Twoje dziecko lubi Pippi Pończoszankę może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzka Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Wyślij Pippi kartkę urodzinową

Środa, 8 lipca 2020

Pippi Pończoszanka - bohaterka powieści Astrid Lindgren obchodzi w tym roku 75. urodziny. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza konkurs plastyczny pt. „Wyślij Pippi odlotową nadzwyczajną kartkę urodzinową!”.

Śiętokrzyska wycinanka ludowa on-line

Wtorek, 7 lipca 2020

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zapraszają zainteresowanych do udziału w projekcie „Gigabajty tradycji, transfer doświadczeń. Świętokrzyska Wycinanka Ludowa online”.

„Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w nowej formule

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Zapadła decyzja o wznowieniu naboru prac w 15. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. W związku z trwającą ciągle pandemią COCID-19 organizatorzy zdecydowali się na zmianę formuły konkursu na internetową. Prace należy nadsyłać do 20 września 2020 roku.

„Moja własna książeczka” konkurs literacko-plastyczny dla dzieci

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym adresowanym do dzieci w wieku 6 - 12 lat.

Konkurs fotograficzny „Ach świętokrzyskie czaruje” 2020

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach świętokrzyskie czaruje”. Organizowany od lat przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach konkurs skierowany jest do pasjonatów fotografii, zajmujących się nią nieprofesjonalnie. Tematem prac fotograficznych jest piękno województwa świętokrzyskiego oraz jego zabytków.

HISTORYCZNY MURAL - 1920 POLSKIE ZWYCIĘSTWO DLA WOLNOŚCI EUROPY

Piątek, 3 lipca 2020

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs „HISTORYCZNY MURAL - 1920 POLSKIE ZWYCIĘSTWO DLA WOLNOŚCI EUROPY”. Dzięki udziałowi w konkursie można otrzymać dotacje na działania patriotyczno-edukacyjne i wykonanie muralu upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Archiwum Pandemii A.D. 2020

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Archiwa Państwowe zachęcają do wspólnego dokumentowania szczególnego czasu pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2). Do społecznej kolekcji Archiwum Pandemii A.D. 2020 swoje materiały przekazało już blisko 100 osób.

Talenty Świętokrzyskie 2020

Piątek, 26 czerwca 2020

Ruszyła kolejna edycja „Świętokrzyskiego programu wspierania edukacji wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów”. Jak co roku samorząd województwa świętokrzyskiego nagradza młodych ludzi - laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniów i studentów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.

Wystawa fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

Piątek, 26 czerwca 2020

W najbliższą środę, 1 lipca o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii, działającego niegdyś przy WDK, fotoklubu „Kontrast”. Wśród zgromadzonych prac będzie można podziwiać zdjęcia z lat 70. ubiegłego stulecia, które do dziś zachwycają pasjonatów fotografii.

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego

Czwartek, 25 czerwca 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zorganizowało konkurs literacki dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Na konkurs napłynęły 42 prace.

Najlepszy DKK

Czwartek, 25 czerwca 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa świętokrzyskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepszy DKK. Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do 30 lipca 2020 roku.

Historie z rodzinnych archiwów

Czwartek, 25 czerwca 2020

Zostań rodzinnym archiwistą, udokumentuj losy swoich przodków, opisz historię swojej rodziny i wygraj! W ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w konkursie „Historie z rodzinnych archiwów”. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia 2020 roku. Pula nagród to 22 tysiące złotych.

Nagroda dla muzealników

Czwartek, 18 czerwca 2020

Radni sejmiku województwa ustanowili Świętokrzyską Nagrodę Muzealną imienia Tadeusza Włoszka. Nagroda jest przyznawana przez zarząd województwa za wkład w dokumentowanie historii regionu, tworzenie wystaw, publikacje oraz za osiągnięcia naukowe.

Konkurs literacki "1920"

Środa, 17 czerwca 2020

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim "1920" w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.

Konkurs "Życie jest piękne"

Wtorek, 16 czerwca 2020

Trwa 14. edycja konkursu fotograficznego "Życie jest piękne". Na zdjęcia organizatorzy czekają do 14 października 2020 roku. Konkurs ma otwartą formułę.

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 16 czerwca 2020

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą odetchnąć z ulgą bo tegoroczna edycja tego niezwykle popularnego wydarzenia nie zostanie odwołana. Impreza, która od lat gromadzi zarówno zespoły ludowe jak i spragnioną folkloru publiczność odbędzie się już po raz 44.

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej 2020

Wtorek, 16 czerwca 2020

Do 17 sierpnia można zgłaszać prace w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. W związku z trwającym cały czas stanem epidemiologicznym, rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu nastąpi 28 sierpnia na stronie internetowej WDK oraz profilu Facebookowym. Artyści mogą przesyłać prace konkursowe wykonane w jednej z czterech technik: rzeźba i płaskorzeźba, ceramika, malarstwo i kowalstwo artystyczne.

„O tempora, o mores"

Środa, 10 czerwca 2020

Z okazji XIII Międzynarodowego Dnia Archiwów i w ramach akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)” Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w konkursie „O tempora, o mores! Zapiski rodzinnego archiwisty z czasów pandemii A.D. 2020 wywołanej koronawirusem”.

#KoncertowanieNaEkranie

Środa, 10 czerwca 2020

Od 15 czerwca przyjmowane będą zgłoszenia do programu #KoncertowanieNaEkranie, skierowanego do zespołów, które w roku 2020 planowały zadebiutować na polskiej scenie muzycznej, wydać płytę lub wyruszyć w trasę koncertową, a obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, przekreśliła ich plany.

"Historia z mojej pamięci"

Wtorek, 9 czerwca 2020

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza do udziału w konkursie "Historia z mojej pamięci". To nie jest konkurs literacki. I nie walory literackie będą w nim oceniane. Chodzi o zapis wspomnień dotyczących historii oraz tradycji Kielc lub regionu świętokrzyskiego.

Konkurs "Pewnego razu w kamienicy" rozstrzygnięty

Wtorek, 9 czerwca 2020

Konkurs literacki "Pewnego razu w kamienicy" zorganizowany był przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" i skierowany do całych rodzin.

Konkurs "Wyobraźnią malowany" rozstrzygnięty

Czwartek, 4 czerwca 2020

W konkursie "Wyobraźnią malowane", którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, wzięło udział 232 dzieci w wieku 5-10 lat z kieleckich szkół podstawowych, przedszkoli, klubów, świetlic.

Wyniki konkursu „Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie"

Czwartek, 4 czerwca 2020

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego wyłoniło laureatów konkursu literackiego i plastycznego „Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie”.

Wyniki konkursu "Potworny przytulacz"

Wtorek, 2 czerwca 2020

Znamy już zwycięzców konkursu "Potworny przytulacz". Spośród wszystkich 218 prac pracownicy Instytutu Dizajnu oraz Muzeum Zabawek i Zabawy wybrali finałowe 20 projektów. Następnie powołane jury dziecięce w składzie zdecydowało, do kogo powędruje zwycięstwo. Konkurs wygrywają ex aequo: Basia Świerzko (5 lat), Klara Wołek (8 lat) i Maja Barej (10 lat).

Konkurs fotograficzny „Dziedzictwo sztetla”

Środa, 27 maja 2020

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Dziedzictwo sztetla”.

Wyniki konkursu "Przestrzeń publiczna w czasach zarazy"

Czwartek, 21 maja 2020

Na konkurs “Przestrzeń publiczna w czasach zarazy”, którego organizatorem jest Instytut Dizajnu w Kielcach wpłynęło 50 prac. Wszystkie spełniły wymogi formalne.

„Moje ulubione miejsce Kielc” - konkurs rozstrzygnięty

Poniedziałek, 18 maja 2020

Zakończył się konkurs organizowany przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

MWK wyróżnione

Wtorek, 12 maja 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie "Czekamy na Was!", organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Wystawa fotografii fotoklubu Kontrast

1 lipca 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy...

Konkurs fotograficzny „Ach świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy...

Senior Show online – lipiec 2020 w WDK

W minioną niedzielę, 5 lipca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 665 195
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności