Czwartek, 23 września 2021 - Bogusława, Liwiusza, Tekli

Konkursy

Do 3 października można nadsyłać zgłoszenia na konkurs wokalny "Pińczów Jazz Sunrise"

Środa, 22 września 2021

Niecałe dwa tygodnie pozostało na zgłoszenia do konkursu wokalnego "Pińczów Jazz Sunrise". Nagroda główna wynosi 5 tysięcy złotych.

Konkurs "Koło ARiMR w sercu wsi". Edycja 2021 dla województwa świętokrzyskiego

Wtorek, 21 września 2021

Świętokrzyski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach organizuje kolejną edycję konkursu "Koło ARiMR w sercu wsi" dla kół gospodyń wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego.

Wyniki konkursu "Wieje jak w... ?"

Poniedziałek, 20 września 2021

"Wieje jak w …?" to konkurs na projekt instalacji artystycznej w przestrzeni publicznej poruszanej siłą wiatru. Jury powołane przez organizatorów wybrało najlepsze prace.

II edycja konkursu #dobrybopolski #dobryboświętokrzyski rozstrzygnięta

Poniedziałek, 20 września 2021

20 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom II edycji konkursu #dobrybopolski #dobryboświętokrzyski.

Ogłoszono zwycięzców konkursu rękodzielniczego im. Joanny Wrońskiej "Świętokrzyskie igłą malowane"

Poniedziałek, 20 września 2021

"Świętokrzyskie igłą malowane" – konkurs rękodzielniczy im. Joanny Wrońskiej, został rozstrzygnięty podczas 16. Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego, który w niedzielę odbył się w Parku Etnograficznym w Tokarni.

I Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej

Środa, 15 września 2021

17 października w Parku Kultury w Starachowicach i 24 października w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędą się eliminacje rejonowe do I Regionalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

6. Konkurs „Napisz do nas o nas”

Wtorek, 7 września 2021

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego ogłasza 6. Konkurs „Napisz do nas o nas”. Jego tematem są wrażenia ze spektakli będących w aktualnym repertuarze Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Ma charakter otwarty dla młodzieży ponadgimnazjalnej i studenckiej, uczącej się na terenie województwa świętokrzyskiego.

Strzel focie w przelocie, czyli „Wakacje z lalkami” w Teatrze Kubuś

Środa, 4 sierpnia 2021

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza do galerii lalek znajdującej się siedzibie przy ulicy Dużej 9. W każdym tygodniu sierpnia od środy do piątku w godzinach 9–15 galeria będzie otwarta dla osób zainteresowanych zrobieniem sobie zdjęcia z lalkami.

III Międzynarodowy Konkurs Litograficzny LITHO-Kielce / 2021–2022

Piątek, 30 lipca 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie zapraszają artystów do udziału w trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Litograficznego LITHO-Kielce / 2021–2022.

II Świętokrzyski Konkurs Poetycki "Skarżyskie Limerykobranie"

Wtorek, 27 lipca 2021

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza wszystkich chętnych do udziału w II Świętokrzyskim Konkursie Poetyckim "Skarżyskie Limerykobranie".

Niezwykła podróż przez Świętokrzyskie

Czwartek, 15 lipca 2021

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza świętokrzyskie przedszkolaki i ich nauczycieli do udziału w konkursie plastycznym „Palcem po mapie – podróż przez Świętokrzyskie”. Do wygrania zestawy gier i zabaw dla całej grupy przedszkolnej.

„Piękno Stworzenia, Człowiek i Wartości w twórczości świętego Jana Pawła II”

Środa, 30 czerwca 2021

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego wraz z Kurią Kielecką zaprasza na konkurs literacki „Piękno Stworzenia Człowiek i Wartości w twórczości świętego Jana Pawła II” . Inspiracją dla jego ogłoszenia, jest twórczość Jana Pawła II, oraz chęć propagowania wartości, jakie reprezentował papież Polak.

„Skarżysko- Kamienna- moje miejsce, mój dom”

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej zaprasza dzieci i młodzież w wieku do 11 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Skarżysko-Kamienna - moje miejsce, mój dom".

Zbliżają się 45. Buskie Spotkania z Folklorem!

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach z radością zaprasza na 45 edycję wielkiego święta świętokrzyskiej muzyki ludowej jakim są Buskie Spotkania z Folklorem. Finałowy konkurs laureatów odbędzie się już 8 sierpnia przed budynkiem WDK w Kielcach, ale przedtem czekają nas niezwykle barwne i emocjonujące przeglądy rejonowe.

Wystartował nabór do Pińczów Jazz Sunrise

Piątek, 18 czerwca 2021

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury ogłosiło kwalifikacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pińczów jazz sunrise”. To pierwsza edycja imprezy, która nawiązuje do bogatych tradycji jazzowego muzykowania na Ponidziu i kolejny krok do otwierania jazzowej sceny festiwalowej dla młodych, debiutujących artystów.

"Historia z mojej pamięci"

Środa, 16 czerwca 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu "Historia z mojej pamięci". Zachęca wszystkich do spisania swoich wspomnień, licząc, że w ten sposób uda się ocalić od zapomnienia naszych przodków, miejsca, wydarzenia albo przedmioty w domu lub w otoczeniu, które były świadkami minionych zdarzeń.

Nagroda dla Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Środa, 16 czerwca 2021

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie otrzymało Nagrodę Internautów w tegorocznej edycji Nagrody Architektonicznej tygodnika "Polityka".

Wyniki konkursu "Potwornyp przytulacz"

Poniedziałek, 7 czerwca 2021

Instytut Dizajnu w Kielcach ogłosił zwycięzców drugiej edycji konkursu ''Potworny przytulacz''. Spośród 218 prac pracownicy Instytutu Dizajnu oraz Muzeum Zabawek i Zabawy wybrali finałową 13 projektów.

"Życie jest piękne"

Wtorek, 1 czerwca 2021

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie pt. "Życie jest piękne". To już piętnasta edycja konkursu organizowanego nieprzerwanie od 2006 roku.

Konkurs dla twórców ludowych

Środa, 26 maja 2021

Zarząd Główny Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie ogłasza konkurs dla twórców ludowych pt. „Narracje i interpretacje w sztuce ludowej. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Ludowej”.

Nominowani do "Świętokrzyskiej Victorii"

Wtorek, 25 maja 2021

Członkowie Kapituły Nagrody „Świętokrzyska Victoria" wybrali nominowanych do nagrody w trzech kategoriach: „Osobowość", „Samorządność" oraz „Przedsiębiorczość".

Finał konkursu "Mój Teatr"

Poniedziałek, 24 maja 2021

W związku z pandemią finał Konkursu Plastycznego „Mój Teatr”, organizowanego każdego roku przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, już po raz drugi z rzędu, odbył się online.

Konkurs na najciekawszą stylizację miasta Kielce

Piątek, 14 maja 2021

Dom Kultury Zameczek zaprasza wszystkich miłośników mody na najciekawszą stylizację modową Miasta Kielce.

"Kielce w piosence"

Poniedziałek, 10 maja 2021

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie zatytułowanym "Kielce w piosence". Konkurs jest adresowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalnych twórców. Swoje uczestnictwo mogą zgłosić soliści oraz grupy muzyczne.

English Proverbs and Idioms Ilustrated

Piątek, 7 maja 2021

Rozstrzygnięty został konkurs pod hasłem English Proverbs and Idioms Ilustrated. W konkursie wzięli udział studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy przygotowali prace plastyczne.

Zespoły z powiatu kieleckiego docenione

Piątek, 7 maja 2021

Sześć zespołów ludowych z powiatu kieleckiego zostało wyróżnionych w 28. Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos".

Laureaci konkursu „...I tylko pamięć została…”

Środa, 5 maja 2021

Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach był organizatorem konkursu poświęconego tematyce zbrodni katyńskiej.

Laureaci konkursu "W służbie Niepodległej"

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Znamy laureatów etapu wojewódzkiego konkursu „W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym”. Konkurs organizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach.

Konkurs rozstrzygnięty

Piątek, 23 kwietnia 2021

Znamy zwycięzców konkursu organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach - Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2020 oraz Biblioteka Roku 2020 województwa świętokrzyskiego.

W 100. rocznicę urodzin K.K. Baczyńskiego

Środa, 21 kwietnia 2021

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie byli organizatorami konkursu plastycznego związanego z 100. rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na konkurs napłynęły 342 prace.

Jest II tom "Pieśni dawnej Kielecczyzny"

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja prasowa promująca nowe wydawnictwo...

IX Konferencja Kin Studyjnych

Kolejny dzień konferencji, która odbywa się w kinie Fenomen, działającym w Wojewódzkim Domu...

Senior Show: utalentowani artyści 60+ po raz kolejny wystąpili w WDK

W niedzielę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny koncert z cyklu Senior Show....

Festiwal Wiatru

18 września w Kielcach rozpoczyna się Festiwal Wiatru. Na gości imprezy czeka wiele atrakcji...

XXI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

12 września w Kielcach na placu przed Pałacem Biskupów Krakowskich (Muzeum Narodowym) odbędą się...

21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

W niedzielę 12 września odbyły się w Kielcach 21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Ze względu...

Koncert autorskich piosenek zespołu Yagoosh w WDK

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na koncert autorskich...

IX Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych

14 września w kinie Fenomen, które działa w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpoczęła się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 49 516 448
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności