Piątek, 20 stycznia 2017 - Fabioli, Miły, Sebastiana

Konkursy

A to historia

Wtorek, 17 stycznia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do wspólnej zabawy. Przeczytajcie i namalujcie ilustrację do utworów, które najbardziej Wam się spodobały. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i pokazane na wystawie.

Scena dla Ciebie 2017

Czwartek, 12 stycznia 2017

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do udziału w XIX edycji Festiwalu „Scena dla Ciebie”. Finał konkursu odbędzie się 31 marca.

Światowy Dzień Wody - konkurs plastyczny

Środa, 11 stycznia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zachęca dzieci do udziału w konkursie plastycznym promującym Światowy Dzień Wody.

Moja kartka walentynka

Środa, 4 stycznia 2017

Dom Kultury „Zameczek” zaprasza do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja kartka walentynka”.

Pasje i talenty

Środa, 4 stycznia 2017

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w XVII edycji konkursu "Pasje i talenty".

Świętokrzyska Victoria 2017

Wtorek, 27 grudnia 2016

Rozpoczęła się dziewiąta edycja nagrody „Świętokrzyska Victoria”, która przyznawana jest w trzech kategoriach: „Samorządność”, „Osobowość” i „Przedsiębiorczość”. O wyborze laureatów zdecyduje Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą przedstawiciele samorządu, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych. Zwycięzców "Świętokrzyskiej Victorii" poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 28 lutego 2017 roku. Laureaci nagrody otrzymają statuetki, certyfikaty oraz tytuły "Laureat Nagrody Marszałka - Świętokrzyska Victoria".

Finaliści Olimpiady Wiedzy o Mediach

Sobota, 17 grudnia 2016

Poznaliśmy finalistów trzeciej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wyłonił ich wojewódzki etap olimpiady, który odbył się w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji UJK.

Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy

Wtorek, 13 grudnia 2016

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym im. prof. Mirosława Niziurskiego dla Szkół Muzycznych I i II stopnia. Festiwal odbędzie się w dniach 27-29 stycznia 2017 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Wyniki XVII Konkursu Poetyckiego

Poniedziałek, 12 grudnia 2016

Organizatorem XVII Konkursu Poetyckiego było Kieleckie Centrum Kultury. Aby wziąć udział w konkursie należało przesłać wiersz o dowolnej tematyce. Z 645 nadesłanych zgłoszeń jury wybrało trzech zwycięzców oraz wyróżniło dwie osoby.

Konkurs dla uczniów

Czwartek, 8 grudnia 2016

Do 20 stycznia uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą nadsyłać prace na konkurs "Razem zmieniamy Internet na lepsze" w ramach VI Świętokrzyskich Dni Bezpiecznego Internetu.

Sukces na festiwalu

Czwartek, 8 grudnia 2016

Chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK zdobył dwie nagrody podczas XIX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego "Cantio Lodziensis".

VI Regionalny Przegląd Gadek pn.: „Toto Nase Ludowe Godanie”

Wtorek, 6 grudnia 2016

W miniony weekend poznaliśmy laureatów VI Regionalnego Przeglądu Gadek pn.: „Toto Nase Ludowe Godanie”. W konkursie udział wzięło 7 uczestników, którzy musieli zaprezentować ciekawą opowieść dotyczącą dawnych tradycji regionalnych, używając gwary ludowej.

Znamy laureatów Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich

Wtorek, 6 grudnia 2016

W miniony weekend poznaliśmy laureatów Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich. Spośród 8 widowisk konkursowych, jakie zaprezentowano w niedzielę na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury, Rada Artystyczna wyłoniła najlepsze przyznając nagrody i wyróżnienia.

Zwycięskie fotografie

Poniedziałek, 5 grudnia 2016

Zakończyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne" organizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury. Komisja wybrała dwanaście najlepszych prac. Na tegoroczny konkurs napłynęło blisko 1600 prac. Oceniało je jury pod przewodnictwem Wiktora Franko.

Kielczanin nagrodzony

Poniedziałek, 5 grudnia 2016

Kielczanin Kamil Pacholec zajął pierwsze miejsce podczas 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie koncertu oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu solowego Fryderyka Chopina

Laureaci konkursu "Zabawka przyjazna dziecku"

Czwartek, 1 grudnia 2016

Zakończyła się dziewiąta edycja konkursu "Zabawka przyjazna dziecku" organizowanego przez Muzeum Zabawek i Zabawy. Konkurs odbywa się cyklicznie co dwa lata na przemian z konkursem „Książka przyjazna dziecku”, kierowany jest do twórców, projektantów i producentów zabawek. Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie wzorniczo ciekawej i bezpiecznej polskiej zabawki.

Spektakle walczą w konkursie

Czwartek, 1 grudnia 2016

Spektakle "Historia znikania" oraz "The Monstrum Band" Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zostały zakwalifikowane do pierwszego etapu 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Wtorek, 29 listopada 2016

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXIV Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 29 stycznia finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

Wręczono nagrody IX Świętokrzyskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej

Poniedziałek, 28 listopada 2016

W piątek, 25 listopada, w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się wernisaż prac nadesłanych na IX Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej Kielce 2016. Otwarciu wystawy towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

„Złote Mikrofony” rozdane!

Poniedziałek, 28 listopada 2016

W niedzielę poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Spośród 58 osób, które w sobotę zaprezentowały się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, do niedzielnego koncertu galowego jury zakwalifikowało 18 z nich.

Laureaci NURT-u 2016

Piątek, 25 listopada 2016

Zakończył się XXII Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku na przegląd zgłoszonych zostało 136 filmów, z których 30 widzowie obejrzeli podczas dziewięciu pokazów konkursowych. Złoty NURT otrzymał film Marka Tomasza Pawłowskiego zatytułowany "Dotknięcie anioła".

„Złote Mikrofony” stawką Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych

Poniedziałek, 21 listopada 2016

W najbliższą sobotę, 26 listopada, rozpocznie się rywalizacja o „Złote Mikrofony” Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. W konkursie udział weźmie 69 wokalistów z kraju i z zagranicy, którzy stoczą rywalizację w czterech kategoriach wiekowych. Rada Artystyczna wyłoni najlepszych piosenkarzy w każdej kategorii, którzy dzień później wystąpią w koncercie laureatów i powalczą o „Złoty Mikrofon” i nagrodę Grand Prix.

XVII Międzynarodowe Biennale Krajobrazu

Piątek, 18 listopada 2016

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski zapraszają na wernisaż wystawy pokonkursowej XVII Międzynarodowego Biennale Krajobrazu DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE – DEFINITION 2016.

Sukces wokalny Justyny Wypych

Piątek, 18 listopada 2016

Justyna Wypych - wokalistka z Domu Kultury „Zameczek” zajęła pierwsze miejsce podczas International Singers Festival "Singer Stage 2016" na Malcie, podczas którego reprezentowała Polskę.

Finał konkursu plastycznego „Eko-ludek – zwierzątko”

Środa, 16 listopada 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał VI edycji konkursu plastycznego dla najmłodszych pn.: „Eko-ludek – zwierzątko”. Hasło przewodnie konkursu, organizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Wojewódzkim Domem Kultury im. J. Piłsudskiego, to: "Uczymy się z Eko-ludkiem wtórnego wykorzystania odpadów".

Pierwsze było słowo

Środa, 9 listopada 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny odbył się Wojewódzki Przegląd Recytatorski Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski pn.: „Pierwsze było słowo”. Wydarzenie skierowane jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej z województwa świętokrzyskiego, którzy poprzez poezje śpiewaną i formy recytatorskie biorą czynny udział w życiu kulturowym i społecznym.

"Winda" druga

Środa, 9 listopada 2016

Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" zdobyła drugie miejsce w plebiscycie na najlepszą galerię sztuki współczesnej w Polsce w plebiscycie portalu kulturaonline.pl.

XXXIX Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Regionalnej

Środa, 9 listopada 2016

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do 39. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Regionalnej. Stawką konkursu był awans do finałowego turnieju, który odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2016 w Starachowickim Centrum Kultury. Współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, który był także miejscem zmagań artystów walczących o przepustkę do finału.

Wokalny Talent rozstrzygnięty

Poniedziałek, 31 października 2016

Anna Bębenek z Szydłowca zwyciężyła w I edycji konkursu wokalnego " Wokalny Talent 2016". Finał konkursu odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Nagrody dla wokalistów z Domu Kultury „Zameczek”

Czwartek, 27 października 2016

Justyna Wypych i Michał Bojczuk z Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach otrzymali nagrody podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Solo-Tutti 2016" - Gwiazdy nad Brdą, który odbył się w dniach 23-24 października w Bydgoszczy.

12...3

Abstrakcje Kingi Łapot-Dzierwy

Prace artystki można oglądać do 2 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w...

Koncert Kolęd i Pastorałek

W czwartek 12 stycznia 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Koncert Kolęd i...

60 lat Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach świętuje 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w...

Koncert kolęd i pastorałek w WDK.

12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert...

Rok 2016 w kieleckim teatrze

W mijającym roku Teatr im. S. Żeromskiego przemierzył aż 27 500 km i zagrał 224 spektakle, które...

Jubileusz 60-lecia powstania MDK w WDK

13 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się uroczystości...

Koncerty kolęd w Kościele Garnizonowym i unikatowa szopka

W Kościele Garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach rozpoczął się cykl koncertów świątecznych.

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 22 944 056
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności