Sobota, 19 sierpnia 2017 - Emilii, Julinana, Konstancji

Konkursy

Konkurs "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy" rozstrzygnięty

Środa, 16 sierpnia 2017

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie po raz kolejny zorganizowało konkurs plastyczny "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy".

Laureaci konkursu "Wszystkie dzieci świata"

Środa, 16 sierpnia 2017

XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wszystkie dzieci świata” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 141 prac 49 autorów. Do wystawy jurorzy zakwalifikowali 117 prac 46 autorów. Organizatorem konkursu było Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Orkiestra w Rytmie Disco w Kielcach! Konkurs!

Piątek, 11 sierpnia 2017

9 grudnia 2017 w Kielcach odbędzie się jeden z siedmiu koncertów, organizowanych w ramach trasy Orkiestra w Rytmie Disco! Na jednej scenie wystąpią topowe gwiazdy muzyki Disco Polo w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Piotra Piątkowskiego.

Sztuka osób niepełnosprawnych

Środa, 2 sierpnia 2017

Ruszył nabór prac plastycznych do XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych”, adresowanego do niepełnosprawnych uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. To największy w Polsce konkurs, który popularyzuje sztukę osób niepełnosprawnych aż w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja oraz rzeźba kameralna i płaskorzeźba.

"Wyklęty" doceniony

Piątek, 28 lipca 2017

Film "Wyklęty" w reżyserii kielczanina Konrada Łęckiego został zakwalifikowany do konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film znalazł się w gronie 17 produkcji, które powalczą o Złote i Srebrne Lwy. 42. FPFF odbędzie się w dniach 18 – 23 września.

„Ekologia, my i region, w którym żyjemy”

Piątek, 28 lipca 2017

To hasło konkursu ekologicznego organizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Coroczny konkurs to jedna z form edukacji ekologicznej prowadzonej wśród młodzieży przez jednostkę. Finał konkursu planowany jest na 20 kwietnia 2018 roku. Będzie to już jego 27 edycja.

Życie jest piękne 2017

Środa, 26 lipca 2017

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne". Na prace fotograficzne organizatorzy czekają do końca września. Każdego roku na konkurs napływa około tysiąca zdjęć autorów z Polski i zagranicy.

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2017

Środa, 19 lipca 2017

Ruszyła kolejna edycja Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Nagroda przyznawana jest co roku przez zarząd województwa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.

Talenty Świętokrzyskie 2017

Wtorek, 18 lipca 2017

Ruszyła kolejna edycja „Świętokrzyskiego programu wspierania edukacji wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów”. Jak co roku samorząd województwa świętokrzyskiego nagradza młodych ludzi - laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniów i studentów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.

Napisz do nas o nas

Poniedziałek, 17 lipca 2017

„Napisz do nas o nas” to hasło konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, mają za zadanie, przy użyciu dowolnej formy wyrazu, opisać swoje wrażenia po obejrzeniu wybranego spektaklu granego na kieleckiej scenie.

7 nowych cudów Polski

Piątek, 14 lipca 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej i Szlak Rowerowy Green Velo znalazły się w gronie 32 obiektów nominowanych przez National Geographic w 7. edycji konkursu " 7 cudów Polski". Głosować można do 31 sierpnia.

X Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

Wtorek, 11 lipca 2017

Po raz dziesiąty w Wojewódzkim Domu Kultury organizowany jest Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej. Organizowany dekady przegląd, adresowany jest do wszystkich twórców nieprofesjonalnych, uprawiających malarstwo, grafikę warsztatową, grafikę komputerową, rzeźbę, rękodzieło artystyczne oraz tkactwo artystyczne.

Dwa złota i brąz dla D.K. „Zameczek” na festiwalu w Pradze

Środa, 5 lipca 2017

W dniach 26-30 czerwca 2017 roku w Pradze miał miejsce Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Golden Talent In Golden Prague 2017”. W wydarzeniu, w którym udział wzięło ponad 60 wokalistów z krajów Europy i Azji zaprezentowali się także wokaliści ze Studia Wokalnego Andrzeja Wolskiego z Domu Kultury „Zameczek”.

„Bajkowa sobota w podróży” – Stany Zjednoczone

Piątek, 23 czerwca 2017

W najbliższą sobotę, 24 czerwca, w Galerii Echo odbędzie się kolejna edycja niesamowitej podróż dookoła świata. Tym razem dzieci będą odkrywać jedno z największych Państw na świecie - Stany Zjednoczone. Wprowadzeniem do podróży będzie spektakl pod tytułem „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”.

Sukcesy wokalistów Zameczkowego Studia Piosenki

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W Bydgoszczy odbył się finał VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Canto Cantare 2017 - gwiazdy nad Brdą". Wokaliści z Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach z festiwalu wrócili z nagrodami.

Poznaliśmy zwycięzców 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W niedzielę, 18 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów 41. Buskich Spotkań z Folklorem. W finałowych występach zaprezentowało się łącznie 24 wykonawców spośród 150, jakie zgłosiły się do tegorocznej edycji konkursu.

Konkurs fotograficzny dla seniorów

Piątek, 16 czerwca 2017

Przedstawienie na fotografiach walorów województwa świętokrzyskiego - to główne zadanie w konkursie ,,Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” organizowanym dla osób powyżej 60 roku życia. Konkurs jest skierowany do wszystkich, którzy lubią fotografować i potrafią pokazać w kadrze ciekawą rzeczywistość. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski.

4 pory roku

Piątek, 16 czerwca 2017

Fundacja VIVE Serce Dzieciom oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach zorganizowali konkurs "Recycling na miarę. 4 pory roku", kierowany do świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów, polegający na przygotowaniu obrazów z materiałów tekstylnych pochodzących z recyklingu. Na konkurs wpłynęło 250 prac.

Laureaci "Jawora"

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

Zakończył się konkurs "Jawor - u źródeł kultury", którego celem jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

XIV Miejski Konkurs Literacki

Piątek, 9 czerwca 2017

Tegorocznemu konkursowi przyświecały słowa Marka Twaina: "Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy stać się wielcy".

Konkurs „Geo-Geniusz” rozstrzygnięty

Wtorek, 6 czerwca 2017

W Centrum Geoedukacji odbył się finał piątej edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi „Geo-Geniusz". Spośród 50 finalistów z 6 gimnazjalnych szkół świętokrzyskich wyłoniono "Geo-Geniusza 2017 roku".

Teatr Plastyczny SEN na Nocy Bibliotek

Wtorek, 6 czerwca 2017

W sobotę, 3 czerwca 2017 r. po raz kolejny odbyła się Noc Bibliotek. Do tegorocznej akcji włączyło się ponad 1300 placówek w całym kraju. Podczas trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Czytanie porusza” włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach. W filii nr 10 MBP gośćmi wieczoru byli aktorzy Teatru Plastycznego SEN, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Złote Miotły Baby-Jagi rozdane!

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

W sobotę, 3 czerwca 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się XVII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". W finałowej gali konkursu udział wzięło łącznie 39 zespołów tanecznych, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Finaliści Off Fashion 2017

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Natalia Golec - projektantka z Trójmiasta zdobyła tytuł Najlepszego Projektanta Offowego 19. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Oprócz statuetki i czeku na 15 tys. złotych otrzymała również półroczne stypendium w Beijing Institute of Fashion Technology - Instytucie Technologii i Mody w Pekinie. W Off Fashion uczestniczyła po raz drugi. Drugie miejsce i czek na 8 tys. złotych jurorzy przyznali Sandrze Stachurze z Krakowa, trzecie oraz 6 tys. złotych - duetowi projektantów: RAD Maciej Jóźwicki i Juliusz Rusin.

Laureaci "Przedwiośnia 40"

Wtorek, 30 maja 2017

"Przedwiośnie" organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia.

Film „Przy Planty 7/9” nagrodzony

Wtorek, 30 maja 2017

Film „Przy Planty 7/9” zdobył najważniejsze nagrody podczas 13 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”, który odbył się w Warszawie w dniach 24-28 maja. Obrazowi przyznano Złotego Warszawskiego Feniksa (Grand Prix), Nagrodę Publiczności i Nagrodę im. Antoniego Marianowicza dla najlepszego polskiego filmu.

Finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Czwartek, 25 maja 2017

W miniony weekend, 20-21 maja, w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbyła się finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem. Do tegorocznej edycji konkursu łącznie przystąpiło 150 wykonawców, zespołów śpiewaczych oraz zespołów pieśni i tańca.

Znamy uczestników finałowej gali konkursu "O Złotą Miotłę Baby-Jagi"

Czwartek, 25 maja 2017

3 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się XVII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". W finałowej gali konkursu udział weźmie łącznie 39 zespołów tanecznych, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”

Wtorek, 23 maja 2017

Do 25 września 2017 roku trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z terenu całego kraju.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moje miejsce"

Poniedziałek, 22 maja 2017

Konkurs plastyczny zatytułowany "Moje miejsce" organizowało Muzeum Narodowe w Kielcach. Konkurs skierowany był do dzieci i uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, studentów uczelni wyższych oraz podopiecznych ośrodków terapii zajęciowej. Uczestnicy mieli za pomocą dowolnej techniki malarskiej stworzyć pracę plastyczną inspirowaną twórczością Jacka Sienickiego.

Święto Sił Zbrojnych

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

Narodziny fotografii

Dzień 19 sierpnia oficjalnie przyjmowany jest za datę narodzin fotografii. Za ojca fotografii...

''Spaghetti meble''

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty ''Spaghetti meble'', które odbędą się 19...

Zbliża się Masscode Festival

W dniach 1-2 września na terenie Kieleckiego Centrum Biznesu wystąpią m.in.: Monika Brodka,...

Zespół STiS "Rewanż" na pierwszym Polsko-Chińskim Festiwalu Młodzieży Artysytycznej w Krakowie

25 lipca 2017 roku na scenie Filharmonii Krakowskiej odbył się występ kieleckich tancerzy ze...

Święto Sił Zbrojnych

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

"Dziedzictwo materialne i niematerialne pierwszych lat niepodległości”

Kolegium Redakcyjne "Rocznika Muzeum Narodowego w Kielcach" zachęca do zgłaszania tematów...

„Rockowy Sabat” w Kielcach

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wraz z Urzędem Marszałkowskim,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 25 461 543
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności