Niedziela, 30 kwietnia 2017 - Balladyny, Lilli, Mariana

Konkursy

Finał Przeglądu Małych Form Teatralnych

Piątek, 28 kwietnia 2017

Zakończył się IV Przegląd Małych Form Teatralnych "Profi-Ekodrama” organizowany przez Dom Kultury "Białogon". Podczas konkursu prezentowali się uczniowie się ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaki.

Zgłoszenia do konkursu "Off Fashion"

Piątek, 28 kwietnia 2017

Do 15 maja Kieleckie Centrum Kultury przyjmuje zgłoszenia do Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody "Off Fashion". Czerwcowy konkurs będzie przebiegał pod hasłem "Cinema".

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu, podczas którego rywalizowały zespoły, choreografowie i tancerze z całej Polski. Pierwsze miejsce zdobył Pryzmat Junior z Olsztyna. Najlepszą solistką została Agnieszka Nowak z Teatru Tańca The Hoofers.

Geostanowiska w Twoim sąsiedztwie

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Geopark Kielce zaprasza na kolejną edycję konkursu edukacyjnego „Geostanowiska w Twoim sąsiedztwie”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 200 uczniów.

Wystartował ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje”

Piątek, 21 kwietnia 2017

Do 30 września 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Laureaci konkursu "A to historia"

Piątek, 21 kwietnia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach rozstrzygnęła konkurs plastyczny dla dzieci "A to historia". Na konkurs wpłynęło 423 prace dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

Tajemnice pewnej ulicy

Piątek, 21 kwietnia 2017

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Tajemnice pewnej ulicy", który dotyczy ulicy Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Książka przyjazna dziecku

Wtorek, 18 kwietnia 2017

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza wydawców i autorów do udziału w trzeciej edycji konkursu "Książka przyjazna dziecku". Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku od 7do 14 lat, przybliżającej tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Oczywiście są to kryteria dodatkowe, głównym jest wartość literacka utworu.

Kwiatek dla mamy

Środa, 12 kwietnia 2017

Ośrodek Kultury "Ziemowit" w Kielcach zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym "Kwiatek dla mamy".

Konkurs Wiedzy o Ziemi

Środa, 12 kwietnia 2017

Geopark Kielce ogłasza piątą edycję Konkursu Wiedzy o Ziemi "Geo-Geniusz". Celem konkursu jest wzbogacenie wiedzy geologiczno-przyrodniczej regionu świętokrzyskiego wśród młodzieży ze szkół gimnazjalnych.

Zespół „Andrzej i Przyjaciele” zwycięzcą Country Meetingu „O złoty kolt”

Wtorek, 11 kwietnia 2017

W piątek, 7 kwietnia, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Country Meeting „O złoty kolt marszałka województwa świętokrzyskiego”. W koncercie udział wzięło 5 zespołów z województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Najlepiej zdaniem publiczności zaprezentował się zespół „Andrzej i Przyjaciele”, do którego powędrował tytułowy złoty kolt.

Przedwiośnie 2017

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017

"Przedwiośnie" organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach w tym roku będzie obchodzić 40-lecie istnienia. I jak co roku, kolejna edycja konkursu odbędzie się w czasie Święta Kielc. Jubileuszowi będzie towarzyszyć promocja wydawnictwa z serii Kapitał Sztuki zawierającego teksty krytyczne do indywidualnych wystaw artystów świętokrzyskich autorstwa Mariana Rumina – twórcy i wieloletniego kuratora "Przedwiośnia".

„Pożegnanie dworca PKS”

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Kielecki projekt „Pożegnanie dworca PKS” walczy o grant wartości 50 tysięcy złotych. To jedyna inicjatywa z naszego województwa, która znalazła się w finałowym głosowaniu.

Finał V edycji „Pojedynku na głosy”

Piątek, 7 kwietnia 2017

W środę, 5 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finałowy koncert V edycji „Pojedynku na głosy”. Impreza, jak co roku przyciągnęła wielu pasjonatów muzyki z województwa świętokrzyskiego. W tegorocznej odsłonie udział wzięło 17 zespołów muzycznych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcy festiwalu "Scena dla Ciebie" 2017

Środa, 5 kwietnia 2017

W piątek, 31 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finałowy koncert konkursu wokalnego „Scena dla Ciebie”. W tegorocznej, dziewiętnastej już edycji festiwalu udział wzięło 23 uczestników. Nagrodę główną Grand Prix za osobowość 19. edycji festiwalu otrzymała Klaudia Stańczyk.

Znamy zwycięzców finałowego koncertu XIII Festiwalu Wielkopostnego

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017

W minioną niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach odbył się finał XIII Festiwalu Wielkopostnego. Wydarzenie było kontynuacją Festiwalu Pieśni Wielkopostnych, jednak w tym roku obok pieśni, uczestnicy konkursu mogli wziąć udział również w dwóch nowych kategoriach, jakimi były poezja i plastyka.

Mój teatr

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" rozpoczyna kolejną, 35. już edycję Konkursu Plastycznego "Mój teatr". Najlepsze prace zostaną nagrodzone w czerwcu.

W poszukiwaniu urokliwych miejsc mojego miasta

Czwartek, 30 marca 2017

Szkoła Podstawowa nr 25 w Kielcach oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zapraszają do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "W poszukiwaniu urokliwych miejsc mojego miasta".

III Konkurs Teatrów Tańca

Środa, 29 marca 2017

Konkurs Teatrów Tańca organizowany przez Kielecki Teatr Tańca odbędzie się 22 i 23 kwietnia. Do tegorocznego konkursu zostało zgłoszonych 18 spektakli.

W niedzielę finał XIII Festiwalu Wielkopostnego

Wtorek, 28 marca 2017

W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach odbędzie się finał XIII Festiwalu Wielkopostnego. Wydarzenie jest kontynuacją Festiwalu Pieśni Wielkopostnych, jednak w tym roku obok pieśni, uczestnicy konkursu mogli zgłosić się do dwóch nowych kategorii, jakimi są poezja i plastyka.

Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Wtorek, 28 marca 2017

I Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej odbędzie się 12 maja w Młodzieżowym Domu Kultury. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 25 kwietnia.

Laureaci Dziecięcej Estrady Folkloru 2017

Poniedziałek, 20 marca 2017

W minioną sobotę, 18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony Dziecięcej Estrady Folkloru. Na scenie WDK zaprezentowało się w sumie 26 wokalistów, zespołów ludowych i śpiewaczych z regionu świętokrzyskiego.

Rysunki promujące wodę

Poniedziałek, 20 marca 2017

Konkurs plastyczny promujący Światowy Dzień Wody, organizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Kielcach, został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły 402 prace.

Rozpoczęły się zapisy do XVII Ogólnopolskiego Tanecznego Sabatu Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi"

Piątek, 17 marca 2017

3 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się XVII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". Zespoły zainteresowane udziałem w rywalizacji konkursowej zobowiązane są do przesłania zgłoszeń na adres WDK do 5 maja br.

41. Buskie Spotkania z Folklorem

Czwartek, 16 marca 2017

Już po raz 41. odbędą się Buskie Spotkania z Folklorem, czyli coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów i śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na weekend 20-21 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju. Niespełna miesiąc później, 18 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach odbędzie się dodatkowo koncert laureatów i uroczyste wręczenie nagród.

Eliminacje do XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

Środa, 15 marca 2017

14 kwietnia o godzinie 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbędą się eliminacje do XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego dla mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego.

Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych

Poniedziałek, 13 marca 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza dziecięce grupy teatralne, reprezentujące szkoły, przedszkola, domy kultury i placówki oświatowo-wychowawcze z województwa świętokrzyskiego do udziału w I Przeglądzie Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych "Uwaga! Dzieci na scenie!".

Świętokrzyski Konkurs Plastyczno-Literacki

Piątek, 10 marca 2017

Obecny rok przynosi kolejną, trzecią edycję Świętokrzyskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego województwa świętokrzyskiego.

Przesłuchania rejonowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Poniedziałek, 6 marca 2017

Już po raz 62. pasjonaci słowa mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Tegoroczna edycja przeprowadzona zostanie w czterech kategoriach: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej, turniej teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. Finałowe przeglądy zaplanowano na czerwiec 2017 r. Zanim jury wyłoni finalistów, wszystkich uczestników czekają przeglądy rejonowe i eliminacje wojewódzkie, które wyłonią reprezentantów w każdej z kategorii.

Wielkanocny „Konkurs z jajem”

Poniedziałek, 6 marca 2017

Do 30 marca dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na „Konkurs z jajem”. Wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ma na celu kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz aktywizacje i rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

123...4

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Teatr Plastyczny SEN z szansą na Scyzoryka!

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę...

Ławeczka Andrzeja Koziei

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 783 645
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności