Sobota, 25 marca 2017 - Bolka, Cezaryny, Marioli

Konkursy

Laureaci Dziecięcej Estrady Folkloru 2017

Poniedziałek, 20 marca 2017

W minioną sobotę, 18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony Dziecięcej Estrady Folkloru. Na scenie WDK zaprezentowało się w sumie 26 wokalistów, zespołów ludowych i śpiewaczych z regionu świętokrzyskiego.

Rysunki promujące wodę

Poniedziałek, 20 marca 2017

Konkurs plastyczny promujący Światowy Dzień Wody, organizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Kielcach, został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły 402 prace.

Rozpoczęły się zapisy do XVII Ogólnopolskiego Tanecznego Sabatu Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi"

Piątek, 17 marca 2017

3 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się XVII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". Zespoły zainteresowane udziałem w rywalizacji konkursowej zobowiązane są do przesłania zgłoszeń na adres WDK do 5 maja br.

41. Buskie Spotkania z Folklorem

Czwartek, 16 marca 2017

Już po raz 41. odbędą się Buskie Spotkania z Folklorem, czyli coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów i śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na weekend 20-21 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju. Niespełna miesiąc później, 18 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach odbędzie się dodatkowo koncert laureatów i uroczyste wręczenie nagród.

Eliminacje do XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

Środa, 15 marca 2017

14 kwietnia o godzinie 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbędą się eliminacje do XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego dla mieszkańców Kielc i powiatu kieleckiego.

Przegląd Małych Form Teatralnych

Środa, 15 marca 2017

IV Przegląd Małych Form Teatralnych "Profi-Ekodrama” odbędzie się w dniach od 29 do 31 marca w Ośrodku Kultury "Białogon".

Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych

Poniedziałek, 13 marca 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza dziecięce grupy teatralne, reprezentujące szkoły, przedszkola, domy kultury i placówki oświatowo-wychowawcze z województwa świętokrzyskiego do udziału w I Przeglądzie Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych "Uwaga! Dzieci na scenie!".

Scena dla Ciebie 2017

Wtorek, 7 marca 2017

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do udziału w XIX edycji Festiwalu „Scena dla Ciebie”. Finał konkursu odbędzie się 31 marca.

Przesłuchania rejonowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Poniedziałek, 6 marca 2017

Już po raz 62. pasjonaci słowa mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Tegoroczna edycja przeprowadzona zostanie w czterech kategoriach: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej, turniej teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. Finałowe przeglądy zaplanowano na czerwiec 2017 r. Zanim jury wyłoni finalistów, wszystkich uczestników czekają przeglądy rejonowe i eliminacje wojewódzkie, które wyłonią reprezentantów w każdej z kategorii.

Wielkanocny „Konkurs z jajem”

Poniedziałek, 6 marca 2017

Do 30 marca dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na „Konkurs z jajem”. Wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ma na celu kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz aktywizacje i rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laureaci "Świętokrzyskiej Victorii"

Środa, 1 marca 2017

W Filharmonii Świętokrzyskiej wręczono "Świętokrzyskie Victorie". Laureatami dziewiątej edycji plebiscytu zostali: Bertus Servaas, powiat jędrzejowski oraz ZPUE S.A. z Włoszczowy.

List do pisarza

Wtorek, 28 lutego 2017

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Kielcach oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zapraszają uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI , uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie literackim pt. "List do pisarza".

Sing a song

Wtorek, 28 lutego 2017

II Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Sing a song" odbędzie się 25 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach.

Konkurs dla gimnazjalistów

Środa, 22 lutego 2017

Urząd Marszałkowski zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w konkursie pn. „W Świętokrzyskiem Ci się uda. Tu warto mieszkać!". Jego celem jest pokazanie korzystnych zmian, jakie zaszły w świętokrzyskich miastach i gminach od początku istnienia województwa, czyli od 1 stycznia 1999 roku.

Nagrody Kielc 2016 przyznane

Wtorek, 21 lutego 2017

Podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury 20 lutego 2017 roku poznaliśmy laureatów Nagród Miasta Kielce za 2016 rok.

Najlepsze produkty turystyczne

Poniedziałek, 20 lutego 2017

Wśród dziesięciu najlepszych polskich produktów turystycznych znalazły się trzy w województwa świętokrzyskiego: Muzeum Wsi Kieleckiej, Kompleks Świętokrzyska Polana i Szlak Green Velo.

II „Minipojedynek na głosy”

Piątek, 17 lutego 2017

21 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Kielcach odbędzie się finał konkursu wokalnego „Minipojedynek na głosy”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Przegląd, jest odpowiedzią organizatorów na duże zainteresowanie szkół podstawowych uczestnictwem w „Pojedynku na głosy”.

Trwają zapisy do V „Pojedynku na głosy”

Piątek, 17 lutego 2017

Do 17 marca uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego mogą zapisywać się do kolejnej edycji konkursu wokalnego „Pojedynek na głosy”. Tegoroczny finał imprezy odbędzie się 5 kwietnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

VII edycja konkursu „Stara Tradycja”

Piątek, 10 lutego 2017

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata, ogłasza nabór zgłoszeń do siódmej edycji Konkursu Stara Tradycja odbywającego się w ramach warszawskiego Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2017.

Rozpoczęły się zapisy do XIII Festiwalu Wielkopostnego

Piątek, 10 lutego 2017

Rozpoczęły się zapisy do XIII Festiwalu Wielkopostnego. Impreza, której finał odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 17.00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Daleszycach, jest kontynuacją Festiwalu Pieśni Wielkopostnych. W tym roku obok pieśni, uczestnicy konkursu będą mogli zgłosić się do dwóch nowych kategorii, jakimi są poezja i plastyka.

Ruszył konkurs na rozbudowę kieleckiego teatru

Piątek, 10 lutego 2017

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polski Oddział Kielce ogłaszają Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy, rozbudowy i nadbudowy zabytkowego obiektu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Konkurs literacki

Piątek, 3 lutego 2017

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza wielbicieli twórczości Josepha Conrada do udziału w konkursie literackim.

Piękna świętokrzyska wieś

Środa, 1 lutego 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Piękna świętokrzyska wieś".

Znamy laureatów XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Poniedziałek, 30 stycznia 2017

W miniona niedzielę w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się w sumie 22 wokalistów, zespołów i zespołów ludowych z regionu świętokrzyskiego.

Fermata zdobyła złoto

Poniedziałek, 30 stycznia 2017

Podczas IV Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek kielecki chór Fermata zajął pierwsze miejsce.

Konkurs „Na barokowym szlaku”

Czwartek, 26 stycznia 2017

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim zaprasza do udziału w konkursie „Na barokowym szlaku”, który przygotowano specjalnie z myślą o pasjonatach historii.

Finał XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Wtorek, 24 stycznia 2017

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w finałowym koncercie XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Finał konkursu odbędzie się 29 stycznia o godzinie 14.00 w Domu Kultury we Włoszczowie.

Wyniki przeglądu rejonowego XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Jędrzejowie

Poniedziałek, 23 stycznia 2017

W miniony weekend w Jędrzejowie odbył się drugi przegląd rejonowy, w którym wyłonieni zostali najlepsi wykonawcy i zespoły z powiatów: kieleckiego, staszowskiego, buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, jędrzejowskiego i włoszczowskiego.

Wyniki przeglądu rejonowego XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Środa, 18 stycznia 2017

29 stycznia w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się finał XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W miniony weekend w Skarżysku-Kamiennej odbył się pierwszy przegląd rejonowy, w którym rada artystyczna wybrała najlepszych wykonawców i zespoły z powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego.

A to historia

Wtorek, 17 stycznia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do wspólnej zabawy. Przeczytajcie i namalujcie ilustrację do utworów, które najbardziej Wam się spodobały. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i pokazane na wystawie.

123...4

XI Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim - szkoły podstawowe

20 marca kolejny raz świętokrzyscy uczniowie szkół podstawowych zagrali spektakle w języku...

Topienie marzanny

Polacy uchodzą za naród, który lubi świętować, przywiązany jest do tradycji i podtrzymuje dawne...

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 26 marca wybije...

Laureaci Dziecięcej Estrady Folkloru 2017

W minioną sobotę, 18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej...

Lalki i rzeźby z papieru

W Galerii Sztuki Współczesnej Winda otwarto wystawę prac Mirosławy Truchty-Nowackiej "Czułość".

Jubileusz 80-lecia kina w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W sobotę, 11 marca, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór filmowo-muzyczny...

Salon Rękodzieła Artystycznego

W sobotę, 25 lutego, w WDK odbyła się pierwsza edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego, podczas...

XI Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim - szkoły podstawowe

20 marca kolejny raz świętokrzyscy uczniowie szkół podstawowych zagrali spektakle w języku...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 525 646
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności