Środa, 28 czerwca 2017 - Florentyny, Ligii, Leona

Konkursy

„Bajkowa sobota w podróży” – Stany Zjednoczone

Piątek, 23 czerwca 2017

W najbliższą sobotę, 24 czerwca, w Galerii Echo odbędzie się kolejna edycja niesamowitej podróż dookoła świata. Tym razem dzieci będą odkrywać jedno z największych Państw na świecie - Stany Zjednoczone. Wprowadzeniem do podróży będzie spektakl pod tytułem „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”.

Sukcesy wokalistów Zameczkowego Studia Piosenki

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W Bydgoszczy odbył się finał VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Canto Cantare 2017 - gwiazdy nad Brdą". Wokaliści z Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach z festiwalu wrócili z nagrodami.

Poznaliśmy zwycięzców 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

W niedzielę, 18 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów 41. Buskich Spotkań z Folklorem. W finałowych występach zaprezentowało się łącznie 24 wykonawców spośród 150, jakie zgłosiły się do tegorocznej edycji konkursu.

Konkurs fotograficzny dla seniorów

Piątek, 16 czerwca 2017

Przedstawienie na fotografiach walorów województwa świętokrzyskiego - to główne zadanie w konkursie ,,Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” organizowanym dla osób powyżej 60 roku życia. Konkurs jest skierowany do wszystkich, którzy lubią fotografować i potrafią pokazać w kadrze ciekawą rzeczywistość. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski.

4 pory roku

Piątek, 16 czerwca 2017

Fundacja VIVE Serce Dzieciom oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach zorganizowali konkurs "Recycling na miarę. 4 pory roku", kierowany do świętokrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów, polegający na przygotowaniu obrazów z materiałów tekstylnych pochodzących z recyklingu. Na konkurs wpłynęło 250 prac.

Laureaci "Jawora"

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

Zakończył się konkurs "Jawor - u źródeł kultury", którego celem jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

XIV Miejski Konkurs Literacki

Piątek, 9 czerwca 2017

Tegorocznemu konkursowi przyświecały słowa Marka Twaina: "Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy stać się wielcy".

Konkurs „Geo-Geniusz” rozstrzygnięty

Wtorek, 6 czerwca 2017

W Centrum Geoedukacji odbył się finał piątej edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi „Geo-Geniusz". Spośród 50 finalistów z 6 gimnazjalnych szkół świętokrzyskich wyłoniono "Geo-Geniusza 2017 roku".

Teatr Plastyczny SEN na Nocy Bibliotek

Wtorek, 6 czerwca 2017

W sobotę, 3 czerwca 2017 r. po raz kolejny odbyła się Noc Bibliotek. Do tegorocznej akcji włączyło się ponad 1300 placówek w całym kraju. Podczas trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Czytanie porusza” włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach. W filii nr 10 MBP gośćmi wieczoru byli aktorzy Teatru Plastycznego SEN, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Złote Miotły Baby-Jagi rozdane!

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

W sobotę, 3 czerwca 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się XVII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". W finałowej gali konkursu udział wzięło łącznie 39 zespołów tanecznych, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Finaliści Off Fashion 2017

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Natalia Golec - projektantka z Trójmiasta zdobyła tytuł Najlepszego Projektanta Offowego 19. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Oprócz statuetki i czeku na 15 tys. złotych otrzymała również półroczne stypendium w Beijing Institute of Fashion Technology - Instytucie Technologii i Mody w Pekinie. W Off Fashion uczestniczyła po raz drugi. Drugie miejsce i czek na 8 tys. złotych jurorzy przyznali Sandrze Stachurze z Krakowa, trzecie oraz 6 tys. złotych - duetowi projektantów: RAD Maciej Jóźwicki i Juliusz Rusin.

Życie jest piękne 2017

Czwartek, 1 czerwca 2017

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne". Na prace fotograficzne organizatorzy czekają do końca września. Każdego roku na konkurs napływa około tysiąca zdjęć autorów z Polski i zagranicy.

Laureaci "Przedwiośnia 40"

Wtorek, 30 maja 2017

"Przedwiośnie" organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia.

Film „Przy Planty 7/9” nagrodzony

Wtorek, 30 maja 2017

Film „Przy Planty 7/9” zdobył najważniejsze nagrody podczas 13 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”, który odbył się w Warszawie w dniach 24-28 maja. Obrazowi przyznano Złotego Warszawskiego Feniksa (Grand Prix), Nagrodę Publiczności i Nagrodę im. Antoniego Marianowicza dla najlepszego polskiego filmu.

Finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Czwartek, 25 maja 2017

W miniony weekend, 20-21 maja, w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbyła się finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem. Do tegorocznej edycji konkursu łącznie przystąpiło 150 wykonawców, zespołów śpiewaczych oraz zespołów pieśni i tańca.

Znamy uczestników finałowej gali konkursu "O Złotą Miotłę Baby-Jagi"

Czwartek, 25 maja 2017

3 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się XVII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". W finałowej gali konkursu udział weźmie łącznie 39 zespołów tanecznych, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”

Wtorek, 23 maja 2017

Do 25 września 2017 roku trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z terenu całego kraju.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moje miejsce"

Poniedziałek, 22 maja 2017

Konkurs plastyczny zatytułowany "Moje miejsce" organizowało Muzeum Narodowe w Kielcach. Konkurs skierowany był do dzieci i uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, studentów uczelni wyższych oraz podopiecznych ośrodków terapii zajęciowej. Uczestnicy mieli za pomocą dowolnej techniki malarskiej stworzyć pracę plastyczną inspirowaną twórczością Jacka Sienickiego.

Zespół „Uśmiech” i Teatr Plastyczny „Sen” gośćmi 27. Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie

Piątek, 19 maja 2017

W miniony weekend, 12-14 maja, w Lublinie odbywał się Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Gośćmi tego wydarzenia byli, na co dzień działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” oraz Teatr Plastyczny „Sen”.

Nagrodzeni w konkursie "Pamięć przeszłości"

Wtorek, 16 maja 2017

Znamy laureatów IV Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Pamięć przeszłości” organizowanego przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. a konkursu napłynęło ponad 120 prac z całego województwa. W tegorocznej edycji konkursu najlepszą pracę nadesłała Karolina Cieślik z Kunowa.

Konkurs plastyczno-fotograficzny „Wolny czas – bezpieczny czas”

Poniedziałek, 15 maja 2017

Do 29 września 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie V wojewódzki konkurs plastyczno-fotograficzny pn.: „Wolny czas – bezpieczny czas”. Adresatami wydarzenia są uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Finał 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Piątek, 12 maja 2017

W weekend 20-21 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbędzie się finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem. Zanim wyłonieni zostali finaliści, którzy powalczą o nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrodę im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego, artyści musieli zmierzyć się w eliminacjach rejonowych.

Eliminacje wojewódzkie do 27. Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

Czwartek, 11 maja 2017

9 maja w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbyły się eliminacje wojewódzkie do 27. Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. W finałowym przesłuchaniu, które wyłoniło reprezentantów naszego województwa do krajowych zmagań zaprezentowało się 52 uczestników.

Eliminacje do 41. Buskich Spotkań z Folklorem w Jędrzejowie

Czwartek, 11 maja 2017

7 maja w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się ostatni z przeglądów do finałowej gali 41. Buskich Spotkań z Folklorem, który wyłonił kolejnych finalistów imprezy. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 29 wykonawców i zespołów ludowych.

Eliminacje do 41. Buskich Spotkań z Folklorem w Opatowie

Środa, 10 maja 2017

6 maja w Amfiteatrze Opatowskiego Centrum Kultury odbyły się trzecie eliminacje do finałowej gali 41. Buskich Spotkań z Folklorem, które wyłoniły kolejnych finalistów imprezy. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 32 wykonawców i zespołów ludowych.

Eliminacje do 41. Buskich Spotkań z Folklorem w Nowym Korczynie

Wtorek, 9 maja 2017

W weekend 20-21 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbędzie się finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem. Zanim wyłonieni zostali finaliści, którzy powalczą o nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrodę im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego, artyści musieli zmierzyć się w eliminacjach rejonowych.

Eliminacje do 41. Buskich Spotkań z Folklorem w Ciekotach

Wtorek, 9 maja 2017

1 maja w Amfiteatrze w Ciekotach odbył się pierwszy z serii przeglądów do finałowej gali 41. Buskich Spotkań z Folklorem, który wyłonił pierwszych finalistów imprezy. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 62 wykonawców i zespołów ludowych.

WSZYSTKIE DZIECI ŚWIATA

Poniedziałek, 8 maja 2017

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie organizuje po raz 11. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „WSZYSTKIE DZIECI ŚWIATA”.

Konkurs „ŚLADAMI PAMIĘCI”

Czwartek, 4 maja 2017

Do 15 maja można zgłaszać swój udział w konkursie „ŚLADAMI PAMIĘCI” -organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół wszystkich szczebli oraz placówek oświatowych województwa świętokrzyskiego.

Finał Przeglądu Małych Form Teatralnych

Piątek, 28 kwietnia 2017

Zakończył się IV Przegląd Małych Form Teatralnych "Profi-Ekodrama” organizowany przez Dom Kultury "Białogon". Podczas konkursu prezentowali się uczniowie się ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaki.

Promocja książki „Komendant GRYF i jego żołnierze”

23 czerwca o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się premiera książki...

71.rocznica pogromu kieleckiego

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego rozpoczną się już 26. czerwca. Przez cały tydzień będzie...

Nagrody Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

Podczas piątkowej gali w Kieleckim Centrum Kultury wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Kielce za...

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego przygotowuje, jak co roku, obchody rocznicy pogromu...

Dzień Dziecka w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się spektakl muzyczny zatytułowany „Chicholudki”....

XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2017

Relacje filmowe z XXIII Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych, które odbyły się 21...

Z Panem Scratchem za pan brat

30 maja, w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, odbył się finał konkursu „Z...

Trzyletni projekt "Teatr, Mama, Tata i Ja"

Właśnie ruszyła kolejna edycja projektu "Teatr, Mama, Tata i Ja", skierowanego do dzieci oraz ich...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 24 598 287
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności