Poniedziałek, 9 grudnia 2019 - Anety, Leokadii, Wiesława

Wydarzenia kulturalne

Premiera inscenizacji "5" teatru SEN

Czwartek, 28 listopada 2019

W czwartek 21 listopada w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystość 5. urodzin Teatru Plastycznego SEN. Jubileuszowi towarzyszyła premiera najnowszej inscenizacji pn.” 5”. Głusi aktorzy zaprezentowali w pigułce pięć dotychczasowych inscenizacji teatralnych i plastycznych oraz fragmenty najnowszego widowiska.

Festiwal H. Morysa i A. Litwina 2019

Środa, 27 listopada 2019

W niedzielę, 24 listopada poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. W tegorocznych zmaganiach o "Złote mikrofony" udział wzięło 80 osób, które w miniony weekend zaprezentowały się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Spotkanie z aktorami z okazji 50-lecia premiery filmu „Pan Wołodyjowski”

Wtorek, 19 listopada 2019

W czwartek w Chęcinach odbyło się spotkanie z wybitnymi aktorami: Magdaleną Zawadzką, Danielem Olbrychskim i Janem Nowickim z okazji jubileuszu 50-lecia premiery filmu „Pan Wołodyjowski” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Poniedziałek, 18 listopada 2019

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu Wołosatki, który odbył się 16 listopada 2019 roku w Kieleckim Centrum Kultury.

XX edycja Talenty Świetokrzyskie 2019

Piątek, 8 listopada 2019

Filmowa prezentacja świętokrzyskich, utalentowanych uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów nominowanych do nagrody "Talenty Świętokrzyskie".

Świętokrzyscy politycy i kielczanie w akcji Narodowe Czytanie 2019

Sobota, 7 września 2019

Dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, podobnie jak w wielu innych miejscach w całym kraju i poza jego granicami, odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Każdy kto odwiedzi dziś w godzinach od 10.00 do 12.00 WDK ze swoją książką, będzie mógł zdobyć w niej pamiątkową pieczęć symbolizującą udział w akcji.

Warsztaty w ramach "Bardzo Młodej Kultury"

Poniedziałek, 15 lipca 2019

W ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Świętokrzyskie”, którego operatorem w województwie świętokrzyskim jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, w dniach 12-15 lipca odbyły się warsztaty w czterech miejscowościach : Kielcach, Górnie, Pacanowie i Stąporkowie.

„Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” - relacja

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

W niedzielę 16 czerwca odbył się w Parku Miejskim w Kielcach finał wojewódzki konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Na scenie zaprezentowali się też laureaci 43. Buskich Spotkań z Folklorem.

Spotkanie z Józefem Edwardem Kołodziejem

Środa, 29 maja 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z Józefem Edwardem Kołodziejem- artystą, prozaikiem oraz poetą, poświęcone promocji jego najnowszego tomiku „O tobie, o mnie, o nich”.

Poznajmy się

Czwartek, 18 kwietnia 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach projektu „Wymiana międzykulturowa polsko-rumuńska 2019" odbyły się występy zespołów folklorystycznych z Polski i Rumunii, pokazy mody projektów autorstwa Adriany Papescu i Mii Ardelan, kieleckiej projektantki Marzeny Chełmińskiej oraz kolekcji inspirowanych sztuką ludową i kulturą regionu świętokrzyskiego, wykonaną przez studentów UJK. Były też prelekcje o kulturze i turystyce Rumunii oraz o języku rumuńskim i jego wpływie na polszczyznę, a po pokazie degustacja potraw i win rumuńskich. Pomysłodawcą wydarzenia był Klub Modnej Babeczki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Do akcji przyłączył się Urząd Marszałkowski województwa świętokrzyskiego, Urząd Miasta w Kielcach, samorządy z Masłowa, Zagnańska i Nowej Słupi oraz Satu Mara - miasto położone w północnej Rumunii.

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty!

W piątek, 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów XI...

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

Od 9 do 11 stycznia 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbywać się będą...

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 38 980 739
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności