Piątek, 25 czerwca 2021 - Łucji, Witolda, Wilhelma

Wydarzenia kulturalne

Rafał Olbiński - zaproszenie na wystawę monograficzną w MNK

Wtorek, 22 czerwca 2021

Dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach zaprasza 1 lipca 2021 roku na wernisaż wystawy monograficznej kielczanina Rafała Olbińskiego, który odbędzie się w Ogrodzie Włoskim Dawnego Pałaca Biskupów Krakowskich w Kielcach pl. Zamkowy 1, o godzinie 18.00. Wystawę można oglądać do 31 października 2021 roku w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Uroczystości ku czci poległych żołnierzy AK 2021

Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Uroczystości upamiętniające żołnierzy i dowódców oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, dowodzonych przez cichociemnych płk. Jana Piwnika „Ponurego” i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”.

XIV Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

Poniedziałek, 7 czerwca 2021

Na lotnisku w Masłowie odbyły się XIV Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z województwa świętokrzyskiego. Wydarzenie odbywa się z okazji odprawienia w tym miejscu mszy świętej przez papieża Jana Pawła II w 1991 roku. W tym roku mija 30. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II na ziemi świętokrzyskiej.

Wystawa NIKIFOR

Wtorek, 25 maja 2021

W Muzeum Dialogu Kultur od 17 czerwca będzie można zobaczyć kilkadziesiąt prac Nikifora, który był artystycznym samoukiem. Obecnie zaliczany jest do grona najwybitniejszych na świecie malarzy naiwnych - prymitywistów. Fot. ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Spotkanie integracyjne w Masłowie

Poniedziałek, 24 maja 2021

2 czerwca o godzinie 11.00 na lotnisku w Masłowie po raz czternasty odbędzie się Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z województwa świętokrzyskiego, które rozpocznie się mszą świętą koncelebrowaną przez księdza biskupa Mariana Florczyka. O godzinie 10.30 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II w Masłowie. Po mszy świętej rozpocznie się program artystyczny. Wydarzenie odbywa się z okazji odprawienia w tym miejscu mszy świętej przez papieża Jana Pawła II w 1991 roku. W tym roku mija 30. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II na ziemi świętokrzyskiej.

Przeszłość przyszłości - otwarcie wystawy

Czwartek, 13 maja 2021

13 maja 2021 r. z okazji Europejskiej Nocy Muzeów została otwarta wystawa plenerowa "Przeszłość przyszłości" Dzieła sztuki z kolekcji Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Witaj majowa jutrzenko - koncert w WDK

Niedziela, 2 maja 2021

„Witaj maj, trzeci maj, u Polaków błogi raj” - ta melodia zabrzmiała w premierowym widowisku artystycznym "Witaj majowa jutrzenko", przygotowanym przez Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Prezentacja Marszałkowskiej Orkiestry Dętej w WDK

Czwartek, 29 kwietnia 2021

28 kwietnia przed gmachem Wojewódzkiego Domu Kultury odbyła się prezentacja Marszałkowskiej Orkiestry Dętej. W uroczystości wzięli udział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik. Wydarzenie prowadziła Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Kielcach.

Życzenia Świąteczne świętokrzyskich VIP-ów

Sobota, 3 kwietnia 2021

Tradycyjne życzenia wielkanocne składają Państwu: gen.bryg. bp.Józef Guzdek - Biskup Polowy Wojska Polskiego, Zbigniew Koniusz - Wojewoda Świętokrzyski, Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, nadinspektor Jarosław Kaleta - Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, st.bryg. Krzysztof Ciosek - Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach, ppłk Krzysztof Malta - Komendant Garnizonu Kielce, płk Krzysztof Czekaj - Dyrektor Aresztu Śledczego w Kielcach.

Koncert Pasyjny "Krzyżu Święty..."

Piątek, 2 kwietnia 2021

W Wielki Piątek, 2 kwietnia 2021 r. zaprosiliśmy Państwa na koncert on-line. Organizatorami wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Parafia Garnizonowa w Kielcach.

Święto Kielc 2021

Koncerty, warsztaty, konkursy i oczywiście tradycyjna Biała Noc w miejskich instytucjach....

"Kielce w pionie"

Kieleckie Centrum Kultury ogłasza konkurs fotograficzny zatytułowany "Kielce w pionie".

„Sercem wyrzeźbione”

25 czerwca o godzinie 18.00, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na...

„Wakacje ze Steffi Mal”

Grupa Senior Show Online już 4 lipca o godzinie 18.00 zaprasza na koncert online zatytułowany...

„Pełna Micha” 2021- Daj w łapę!

W Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbył się koncert charytatywny „Pełna...

"Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna"

Rafał Olbiński przez historyków sztuki zaliczany jest do współczesnych surrealistów,...

XIV Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

Na lotnisku w Masłowie odbyły się XIV Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych...

Pełna Micha 2021

15 czerwca 2021 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury już po raz szósty odbył się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 48 140 178
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności