Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 - Augustyna, Kamelii, Lidii

Aktualności

II Kieleckie Prezentacje Komiksowe

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Magazyn Kulturalny "Projektor" i Stowarzyszenie Twórcze "Zenit" zapraszają na II Kieleckie Prezentacje Komiksowe, które odbędą się w sobotę, 22 sierpnia w klubie "Kotłownia" (Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4, Kielce) w godzinach 10.00 – 18.00.

„Malunki z głębin” w muzeum w Ostrowcu Świętokrzyskim

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu sobota w muzeum – tym razem pod hasłem Malunki z głębin – o paleolitycznym malowaniu w jaskiniach. Piękne kolorowe obrazy, pozostawione na ścianach jaskiń przez dawnych ludzi od dawna zamieszkują naszą wyobraźnię.

Leśniczówka, czyli sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej na wystawie w BWA w Kielcach

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Rzeźby plecione z wikliny, smolne obiekty, organiczne instalacje, rzeźby z gąbki, rysunki, poezja i materiały wideo złożą się na wystawę „Leśniczówka. Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej”, która zostanie otwarta 7 sierpnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. W programie wydarzeń towarzyszących są także koncerty, warsztaty wokalne i wspólne plecenie z wikliny.

I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki” za nami

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

W sobotni poranek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”. Wydarzenie ściągnęło do WDK zarówno autorów jak i czytelników, którzy mogli wymienić się książkami, porozmawiać z pisarzami, czy zapoznać się z nowymi tytułami, które ukazały się na świętokrzyskim rynku książki.

Sierpniowe wydarzenia na Zamku w Chęcinach i w Niemczówce

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Chęciny to kameralne miasteczko z królującym na wzgórzu monumentalnym zamkiem oraz wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju zabytkową kamienicą „Niemczówką”. Te dwa obiekty na sierpień – i nie tylko - oferują dla turystów niepowtarzalną propozycję spędzenia wolnego czasu.

Greckie klimaty i zabawa z zespołem Mythos

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Piątkowy wieczór przed Wojewódzkim Domem Kultury przyciągnął kielczan, którzy fantastycznie bawili się w rytm muzyki serwowanej przez zespół Mythos. Był to pierwszy z cyklu wakacyjnych podróży wieczór muzyczny. Grecka muzyka, taniec, kultura, kuchnia i obyczaje tego pięknego kraju, który od lat jest popularnym miejscem wypoczynku wielu Polaków, sprawiły że uczestnicy mogli przez chwilę poczuć się jak na prawdziwym wieczorze greckim.

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II w WDK otwarta!

Piątek, 31 lipca 2020

Wczoraj w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy upamiętniającej św. Jana Pawła II. Planowana od kilku miesięcy wystawa ze względu na koronawirusa musiała zostać przełożona, jednak w czwartkowy wieczór wreszcie ujrzała światło dzienne.

Powstanie 1944 BITWA O POLSKĘ

Czwartek, 30 lipca 2020

Powstanie 1944 BITWA O POLSKĘ 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00 oddziały Armii Krajowej rozpoczęły walki powstańcze na ulicach stolicy Polski.

Startuje nabór projektów do trzeciej edycji „Międzynarodowego konkursu na realizację lalek, animowanego obiektu lub formy teatralnej ANIMATUS”

Czwartek, 30 lipca 2020

„Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, który zainicjował Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku.

Plenerowy Turniej Szachowy w MCK

Czwartek, 30 lipca 2020

Zapraszamy do udziału w Plenerowym Turnieju Szachowym, który odbędzie się 9 sierpnia 2020 r. o godz. 10:00 na Placu Staffa obok Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

3. Królewskie Cross Country w Szydłowie

Czwartek, 30 lipca 2020

Za nieco ponad dwa tygodnie w Szydłowie będzie możliwość obejrzenia wyścigów motocykli sportowych typu cross i enduro. Impreza odbędzie się na terenie nieczynnych kamieniołomów na Lisim Kamieniu k. Szydłowa.

Kino „Fenomen” z finansowym wsparciem od Europa Cinemas!

Czwartek, 30 lipca 2020

Od czwartku 12 marca, do soboty 20 czerwca „Fenomen" był zamknięty dla kinowej widowni. W tym czasie, pomimo zakazu prowadzenia merytorycznej działalności – trwały intensywne prace: odbywały się międzynarodowe rozmowy telefoniczne i konsultacje mailowe, w wyniku których mamy do przekazania dobre wiadomości!

Pszczoły i ich sekrety – warsztaty familijne

Środa, 29 lipca 2020

Już 8 sierpnia z okazji Wielkiego Dnia Pszczół Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na familijne warsztaty, podczas których uczestnicy poznają wiele pszczelich tajemnic. Jak długo żyją pszczoły? Dlaczego tak bardzo są potrzebne człowiekowi?

Znamy szczegółowy harmonogram VI Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Środa, 29 lipca 2020

Już po raz szósty Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" organizuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! W trakcie dwóch ostatnich weekendów sierpnia odbędzie się wiele wydarzeń skierowanych do najmłodszych widzów, nastolatków, jak i całych rodzin. Oba weekendy obfitować będą w liczne przedstawienia, słuchowiska, pokazy filmów oraz warsztaty dla dzieci i rodziców.

Barbara Rybałtowska i Zbigniew Masternak online w WBP

Środa, 29 lipca 2020

W przyszły wtorek i czwartek tj. 4 i 6 sierpnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach odbędą się dwa spotkania autorskie on-line.

Najbliższe wydarzenia w Muzeum Historii Kielc

Wtorek, 28 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza do udziału w serii wydarzeń kulturalnych, jakie cyklicznie odbywają się w naszym mieście. W najbliższym tygodniu uczestnicy będą mieli okazję posłuchać Krzysztofa Myślińskiego, który opowiadać będzie o historii miasta w ramach cyklicznych spotkań pn.: „Środa w muzeum”, „Muzeum w Parku”, czy „Spacer historyczny”.

Kino FENOMEN - repertuar 31 lipca - 6 sierpnia

Wtorek, 28 lipca 2020

Kino Fenomen działające w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprezentowało najnowszy repertuar na najbliższy weekend i nadchodzący tydzień. Wśród wielu propozycji widzowie będą mogli wybrać coś dla siebie. Na srebrnym ekranie wyświetlone zostaną zarówno produkcje dla dorosłych, jak i najmłodszego pokolenia

II edycja wystawy fotografii „Krajobraz Niepokorny” wzbudziła zachwyt widzów

Wtorek, 28 lipca 2020

Piątkowy wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny", jaki odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przyciągnął wielu odbiorców. Widzowie podziwiający fotografie ukazujące piękne krajobrazy województwa świętokrzyskiego nie ukrywali zachwytu.

Spektakl „Porwanie” w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Wtorek, 28 lipca 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na spektakl "Porwanie", który odbędzie się 5 lutego o godzinie 19:00. Reżyserem sztuki autorstwa Frana Nortes’a w tłumaczeniu Rubiego Biroen jest Marcel Wiercichowski.

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Jędrzejowie

Poniedziałek, 27 lipca 2020

W niedzielę 26 lipca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się ostatni z przeglądów do finałowej gali 44. Buskich Spotkań z Folklorem, który wyłonił ostatnich finalistów imprezy. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 11 wykonawców i zespołów ludowych.

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Ciekotach

Poniedziałek, 27 lipca 2020

W minioną sobotę 25 lipca w Amfiteatrze w Ciekotach odbył się trzeci z serii przeglądów do finałowej gali 44. Buskich Spotkań z Folklorem, który wyłonił kolejnych finalistów imprezy. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 30 wykonawców i zespołów ludowych.

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II w WDK

Poniedziałek, 27 lipca 2020

W najbliższy czwartek, 30 lipca o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy upamiętniającej św. Jana Pawła II. Planowana od kilku miesięcy wystawa ze względu na koronawirusa musiała zostać przełożona, jednak teraz ujrzy światło dzienne.

„Dżemik Session”, czyli wakacyjny cykl programów Teatru TeTaTeT!

Piątek, 24 lipca 2020

Teatr TeTaTeT przygotował specjalne wydanie programów online pod nazwą „Dżemik Session”. To cykliczne spotkania z ludźmi ze świata kultury i nie tylko. Teresa i Mirosław Bielińscy, jako gospodarze programu, prowadzą ciekawe rozmowy na różne tematy przy tytułowym dżemiku i herbatce w typowo letnim anturażu - na słonecznych tarasach Kieleckiego Centrum Kultury.

Zlot pasjonatów fotografii Chęciny-Tokarnia-Ponidzie

Czwartek, 23 lipca 2020

W weekend 8-9 sierpnia w Chęcinach, Tokarni i na Ponidziu odbędzie się zlot i warsztaty fotograficzne organizowane przez polonijny portal „Cudzechwalicie” w partnerstwie z Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Towarzystwem Przyjaciół MWK. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowych fotografów jak i pasjonatów fotografii.

„Zwiedzanie na śniadanie” na Zamku Królewskim w Chęcinach i Niemczówce!

Czwartek, 23 lipca 2020

Smaczne śniadanie połączone ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego w Chęcinach i Niemczówki to propozycja dla miłośników porannych podróży. „Zwiedzanie na śniadanie” to oferta dla wszystkich chcących o poranku, w otoczeniu wspaniałej panoramy Gór Świętokrzyskich i monumentalnych ruin zamku chęcińskiego, zjeść smaczne śniadanie.

VI Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Środa, 22 lipca 2020

Już po raz szósty Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" organizuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! W trakcie dwóch ostatnich weekendów sierpnia odbędzie się wiele wydarzeń skierowanych do najmłodszych widzów, nastolatków, jak i całych rodzin. Oba weekendy obfitować będą w liczne przedstawienia, słuchowiska, pokazy filmów oraz warsztaty dla dzieci i rodziców.

„Na Ponidziu wiosna trwa” w weekend 14-16 sierpnia!

Wtorek, 21 lipca 2020

Lato w pełni ale to wiosna zagościła w nazwie organizowanego na Ponidziu wydarzenia kulturalnego „Na Ponidziu wiosna trwa”. W weekend od 14 do 16 sierpnia w Pińczowie i Wiślicy odbędzie się fantastyczna impreza, podczas której każdy odwiedzający zobaczy potencjał drzemiący w tym malowniczym i magicznym obszarze województwa świętokrzyskiego.

„Dzień Fotografii” w Skansenie w Tokarni!

Wtorek, 21 lipca 2020

Ciekawe wydarzenie czeka zawodowych fotografów i pasjonatów fotografii. Portal polonijny „Cudzechwalicie” w partnerstwie z Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Towarzystwem Przyjaciół MWK organizuje w dniu 9 sierpnia 2020 na terenie jednego z największych skansenów w Polsce otwarty plener fotograficzny "Dzień Fotografii".

Stanowisko czołgowe Panther zrekonstruowane dla turystów

Poniedziałek, 20 lipca 2020

Na terenie Nadleśnictwa Daleszyce w leśnictwie Radomice powstała nowa atrakcja turystyczna - punkt przyrodniczo-historyczny z odnowionym stanowiskiem czołgowym, w którym stacjonował niemiecki czołg Panther.

"Teatr pod chmurką"

Poniedziałek, 20 lipca 2020

Od 3 sierpnia w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury rusza "Teatr pod chmurką".

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Opatowie

Poniedziałek, 20 lipca 2020

W sobotę, 18 lipca w Amfiteatrze Opatowskiego Centrum Kultury odbyły się pierwsze eliminacje do finałowej gali 44. Buskich Spotkań z Folklorem, które wyłoniły pierwszych finalistów imprezy. Z powodu zmienionego terminarza i trwającej wciąż pandemii w przesłuchaniach udział wzięło 7 wykonawców i zespołów ludowych.

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Nowym Korczynie

Poniedziałek, 20 lipca 2020

W niedzielę 23 sierpnia w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbędzie się finałowa gala 44. Buskich Spotkań z Folklorem. Zanim wyłonieni zostali finaliści, którzy powalczą o nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrodę im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego, artyści musieli zmierzyć się w eliminacjach rejonowych.

Spacery wakacyjne z OMPiO

Poniedziałek, 20 lipca 2020

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza na spacer po Kielcach. W najbliższy czwartek odbędzie się wspólna wędrówka po mieście śladami kieleckich Żydów.

100-lecie Bitwy Warszawskiej

Poniedziałek, 20 lipca 2020

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach będzie można obejrzeć dwie wystawy dotyczące Bitwy Warszawskiej.

Odmęt

Poniedziałek, 20 lipca 2020

"Odmęt" to kryminał, którego autorem jest kielczanin Jacek Łukawski. Akcja rozgrywa się w Chęcinach i Kielcach.

Sing Your Song

Poniedziałek, 20 lipca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza wszystkich zainteresowanych rozwojem umiejętności wokalnych, aranżacyjnych, kompozycyjnych na warsztaty muzyczne pod kierunkiem Katarzyny Stanek. Warsztaty odbędą się od 3 do 7 sierpnia oraz od 10 do 14 sierpnia.

Koncert Grażyny Łobaszewskiej

Piątek, 17 lipca 2020

Koncert Grażyny Łobaszewskiej i uczestników Letnich Warsztatów Wokalnych odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 18.00 w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach.

Niezwykłe zegary trafiły do muzeum w Jędrzejowie

Piątek, 17 lipca 2020

Dwa słoneczne i dwa mechaniczne zegary zasiliły kolekcję Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Starania o ich zakup trwały od 2015 roku, ale placówce wciąż brakowało pieniędzy.

Ścieżka edukacyjna im. Jerzego Kapuścińskiego

Piątek, 17 lipca 2020

Ścieżka edukacyjna im. Jerzego Kapuścińskiego na Kadzielni doczekała się oznakowania w terenie. Dziś została oficjalnie otwarta.

Wakacje ze stylami

Piątek, 17 lipca 2020

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy zaprasza w podróż po stylach architektonicznych. Co tydzień, opierając się na zabytkach muzeum, pracownicy muzeum będą prezentować jedną ciekawostkę dotyczącą architektury danego stylu.

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Ciekotach

W minioną sobotę 25 lipca w Amfiteatrze w Ciekotach odbył się trzeci z serii przeglądów do...

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II w WDK otwarta!

Wczoraj w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy...

II edycja wystawy fotografii „Krajobraz Niepokorny” wzbudziła zachwyt widzów

Piątkowy wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny", jaki odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w...

Wakacje w ECN w pełni!

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na sobotnie wakacyjne...

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

„Dzień Fotografii” w Skansenie w Tokarni!

Ciekawe wydarzenie czeka zawodowych fotografów i pasjonatów fotografii. Portal polonijny...

„Na Ponidziu wiosna trwa” w weekend 14-16 sierpnia!

Lato w pełni ale to wiosna zagościła w nazwie organizowanego na Ponidziu wydarzenia kulturalnego...

Historia FOTO-KLUBU "KONTRAST"

FOTO-KLUB „Kontrast” od lat 70. działał przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zrzeszając...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 43 152 262
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności