Wtorek, 28 stycznia 2020 - Agnieszki, Kariny, Lesława

Aktualności

Konkurs „Bezpieczne Ferie 2020"

Wtorek, 28 stycznia 2020

Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej wraz z Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczne Ferie 2020".

Mała Caryna w Kielcach

Wtorek, 28 stycznia 2020

Łukasz Nowak i Adam Marańda to duet muzyków związanych z Grupą Caryna. Artyści wystąpią 21 lutego o godzinie 19.00 w Centrum Nauki i Kultury UJK.

Dzień służb mundurowych w ramach „Ferii w WDK”

Wtorek, 28 stycznia 2020

Już jutro, 29 stycznia w godzinach od 10.00 do 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się kolejne zajęcia w ramach trwającej już akcji „Ferie w WDK”. Tego dnia dzieci i młodzież będą mogli poznać tajniki pracy w służbach mundurowych.

Spotkanie ze Stanisławem Janickim i Andrzejem Pacułą

Wtorek, 28 stycznia 2020

13 lutego o godzinie 17.00 gośćmi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach będą Stanisław Janicki i Andrzej Pacuła.

„Tam gdzieś musi być niebo” w Kinie Fenomen

Wtorek, 28 stycznia 2020

W ramach Filmowego Klubu Seniora, Kino Fenomen zaprasza na komediodramat „Tam gdzieś musi być niebo” w reżyserii Elii Suleimana. Palestyński kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Filmowe Czytanki w Kinie Fenomen: „Urwis”

Wtorek, 28 stycznia 2020

Porywająca animowana komedia producentów „SHREKA"! Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów. W bonusie przebojowa ścieżka dźwiękowa z nowym utworem samego Snoop Dogga!

„Judy w Kinie Fenomen”

Wtorek, 28 stycznia 2020

Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Judy” w reżyserii Ruperta Goolda. Dramat biograficzny oparty jest na historii życia legendy amerykańskiego kina- Judy Garland. Za swoją rolę Renée Zellweger, otrzymała statuetkę Złotego Globu.

Luty w ECN

Wtorek, 28 stycznia 2020

Ile waży czarna dziura? Czym jest prąd? Czy przez żołądek można trafić do serca? Energetyczne Centrum Nauki zaprasza w lutym do udziału w sobotnich warsztatach familijnych.

Przedmioty życia codziennego

Wtorek, 28 stycznia 2020

Zapomniane już dziś przedmioty, używane w życiu codziennym, wzbogaciły ekspozycję poświęconą II wojnie światowej w salach wystawowych Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

„Poznajmy się jeszcze raz” premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 28 stycznia 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz francuskiego komediodramatu w reżyserii Nicolasa Bedosa „Poznajmy się jeszcze raz”. Historia Victora, który otrzymuje szansę na ponowne spotkanie dawnej miłości i zmianę swojego życia. Zabawna komedia z elementami fantastyki.

Poezja na murach

Wtorek, 28 stycznia 2020

Poeta, autor testów piosenek, scenarzysta i reżyser Michał Zabłocki opowie o swojej twórczości podczas pierwszego spotkania z cyklu „Rzecz(nie)pospolita poetów”. Spotkanie zatytułowane „Poezja na murach” odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury.

Raków - "Ariański Rzym"

Wtorek, 28 stycznia 2020

Raków - „Ariański Rzym”- historia arian rakowskich na podstawie malowidła stropowego z warsztatu Tomasza Dolabelli będzie tematem niedzielnego spotkania w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Klasyka bajek w MCK w Skarżysku

Wtorek, 28 stycznia 2020

Na seans klasyki polskiej animacji w wersji odrestaurowanej cyfrowo zaprasza w sobotę 8 lutego Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej. Początek seansu o godz. 14.00.

Międzypokoleniowy Bal Karnawałowy

Wtorek, 28 stycznia 2020

Międzypokoleniowy Bal Karnawałowy to kolejne wydarzenie w Targach Kielce, które uwzględnia potrzebę integracji środowisk 60+. Organizowana jesienią 2019 roku pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Seniora przyciągnęła 4500 uczestników, a tym samym stała się rekordowym wydarzeniem pod względem frekwencji wśród targów senioralnych w branży wystawienniczej. Gościem muzycznym wydarzenia będzie Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni.

Zakochaj się w swingu

Wtorek, 28 stycznia 2020

"Zakochaj się w swingu" to koncert, pokaz, lekcja tańca oraz konkurs taneczny podczas jednego spotkania w Domu Środowisk Twórczych.

MHKi zaprasza

Wtorek, 28 stycznia 2020

Muzeum Historii Kielc zachęca do udziału w spacerze po Kielcach oraz w spotkaniu "Trup w szafie" - wstydliwe rodzinne tajemnice".

O chasydzkiej szkole lubelskiej

Wtorek, 28 stycznia 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na zajęcia z Symchą Kellerem, który opowie o chasydzkiej szkole lubelskiej.

"Brodzić po wodzie" na walentynki

Wtorek, 28 stycznia 2020

Kielecki Teatr Tańca zaprasza 14 lutego o godzinie 19.00 na spektakl "Brodzić po wodzie".

XII edycja „Senior Show” w WDK

Wtorek, 28 stycznia 2020

Już 2 lutego o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się pierwsze w nowym roku spotkanie z serii SENIOR SHOW. Najbliższe wydarzenie, skierowane do środowiska 60 + z województwa świętokrzyskiego, to już dwunasta odsłona cieszącego się popularnością cyklu. Podczas spotkań, seniorzy prezentują swoje zamiłowania do śpiewu, poezji, muzyki, sztuki teatralnej, wokalu, monodramu, piosenki, kabaretu itp.

Wieczór baletowy

Wtorek, 28 stycznia 2020

W kieleckiej filharmonii podczas retransmisji z Royal Opera House widzowie obejrzą balet "Coppélia". Prapremiera spektaklu odbyła się w Paryżu 25 maja 1870 roku, polska premiera - 7 grudnia 1882 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie. Libretto, jak to bywa w baletach klasycznych, to opowieść o zakochanych i intrydze zazdrosnej narzeczonej (Swanilda), która fortelem wciela się w postać Coppéli, próbując zjednać sobie uczucie ukochanego (Franz).

„Młoda Muzyka 2020" w Staszowie

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

W piątek 7 lutego w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się finał 2. Staszowskiego Festiwalu Zespołów Muzycznych „Młoda Muzyka 2020". Początek muzycznych zmagań o Grand Prix Burmistrza Miasta i Gminy Staszów o godz. 16.00.

"Komedia pomyłek"

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Błażej Krajewski zaprasza na stand-up "Komedia pomyłek".

Znamy laureatów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2020

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

W minioną niedzielę, 26 stycznia w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się w sumie 20 wokalistów, zespołów i zespołów ludowych z regionu świętokrzyskiego. W eliminacjach rejonowych, które poprzedziły konkurs finałowy udział wzięło kilkuset uczestników.

41. Wystawa Doroczna Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF w Kielcach

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

W piątek 31 stycznia o godzinie 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż 41. Wystawy Dorocznej Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Ekspozycja dostępna będzie do 16 lutego br.

"Zmruż oczko" na Festiwalu Teatrów dla Dzieci

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Festiwal Teatrów Dla Dzieci w Krakowie jest unikatowym wydarzeniem organizowanym od ponad 20 lat przez Nowohuckie Centrum Kultury. Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" należy do stałych gości tego festiwalu. 30 stycznia zaprezentuje spektakl "Zmruż oczko".

"Kpiny i kpinki" na weekend

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza 1 i 2 lutego o godzinie 16.30 na spektakl "Kpiny i kpinki" w reżyserii Mirosława Bielińskiego - aktora kieleckiego teatru.

Multimedialny spektakl podróżniczy – Kolumbia

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na multimedialny spektakl podróżniczy, którego pomysłodawcą jest Tomasz Słodki. W trakcie półtoragodzinnego spotkania dziennikarz zaprezentuje filmy nagrane w Kolumbii, opowie o kuchni, historii i najciekawszych miejscach. W trakcie spotkania premierę będzie miała książką "Project Kolumbia" oraz piosenka „Serca”, której autorem jest Tomasz Słodki.

Doda z orkiestrą

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Na scenie kieleckiej filharmonii wystąpi Doda z towarzyszeniem orkiestry. Koncert odbędzie się 23 lutego o godzinie 18.00.

Dom z dwiema wieżami

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu 6 lutego o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z pisarzem Maciejem Zarembą Bielawskim, wokół jego nowej książki „Dom z dwiema wieżami”. Rozmowę poprowadzi Bogdan Białek - prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, redaktor naczelny miesięcznika „Charaktery”.

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

27 stycznia obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień ten ustanowiła w listopadzie 2005 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych. Upamiętnia on miliony Żydów zgładzonych przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej.

Zgłoszenia do "Świętokrzyskiej Victorii"

Piątek, 24 stycznia 2020

Do końca stycznia można nadsyłać zgłoszenia do każdej z trzech kategorii “Świętokrzyskiej Victorii” – "Osobowość", "Przedsiębiorczość" oraz "Samorządność".

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Piątek, 24 stycznia 2020

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki wspólnie zaśpiewają utwory autorskie oraz pieśni żeglarskie, ballady własne, irlandzkie i rosyjskie.

"Biblioteki istnieją od czasów prehistorycznych"

Piątek, 24 stycznia 2020

"Biblioteki istnieją od czasów prehistorycznych" - to tytuł wystawy, którą można oglądać do 10 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach.

Szkolenie dla animatorów kultury „Eksperymenty z cieniem”

Piątek, 24 stycznia 2020

15 lutego w godzinach od 9.30 do 14.30 w Wojewódzkim Dom Kultury w Kielcach odbędzie się szkolenie dla animatorów kultury pn. „Eksperymenty z cieniem”. W jego trakcie instruktorzy i nauczyciele prowadzący teatry szkolne i grupy teatralne zapoznają się z fachowymi poradami i wskazówkami instruktora teatralnego i aktora Mateusza Wróbla.

Wieczór autorski Ireny Nyczaj w WDK

Piątek, 24 stycznia 2020

W poniedziałek, 17 lutego o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się promocja wierszy, opowiadań i haiku pt. „Wina” autorstwa Ireny Nyczaj. Organizatorami wydarzenia są: Oficyna Wydawnicza „STON 2” w Kielcach, redakcja „Świętokrzyskiego Kwartalnika Literackiego” – forum Kieleckiego Oddziału ZLP i Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

"Szalone nożyczki"

Piątek, 24 stycznia 2020

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza na spektakl "Szalone nożyczki" w reżyserii Jerzego Bończaka.

"Lekko nie będzie”

Piątek, 24 stycznia 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 3 lutego o godzinie 19.00 na spektakl “Lekko nie będzie” .

Klub Podróżnika zaprasza

Piątek, 24 stycznia 2020

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na spotkanie z Jackiem Śniadeckim pt. "Tuszetia - dziewicza Gruzja”.

Ferie zimowe w WDK

Piątek, 24 stycznia 2020

W poniedziałek, 27 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów z województwa świętokrzyskiego. Z tej okazji Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przygotował ciekawe propozycje warsztatów: dziennikarskich, tanecznych, wokalnych, teatralnych, plastycznych i folklorystycznych.

Koncert walentynkowy w FŚ

Piątek, 24 stycznia 2020

Trzy lata temu, 15 marca, zmarł Wojciech Młynarski - satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, poeta, mistrz puent. Pozostawił po sobie ponad 2000 utworów, po które sięgają niemal wszyscy liczący się artyści. Iza Połońska postanowiła również zmierzyć się z tym wyzwaniem i we współpracy z Leszkiem Kołodziejskim stworzyła projekt "Młynarski symfonicznie". Tym pomysłem zaraziła również Zbigniewa Zamachowskiego. Koncertu "Róbmy swoje" będzie można wysłuchać 14 lutego o godzinie 19.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

123...4

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach...

Szkolenie dla animatorów kultury „Eksperymenty z cieniem”

15 lutego w godzinach od 9.30 do 14.30 w Wojewódzkim Dom Kultury w Kielcach odbędzie się...

Ferie zimowe w WDK

W poniedziałek, 27 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów z województwa...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

25 lecie Studia Tańca i Stylu "Rewanż"

W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach 21 grudnia 2019 roku, odbyła się...

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem w WDK

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek "20 lat z Bożą Dzieciną", który po raz kolejny odbył się...

Orszak Trzech Króli wraca do Kielc

Wojewódzki Dom Kultury imienia Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza 6 stycznia na uroczysty...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 807 941
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności