Wtorek, 11 sierpnia 2020 - Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Aktualności

The Beatlmen w Pałacyku T. Zielińskiego

Wtorek, 11 sierpnia 2020

W niedzielę, 16 sierpnia o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert grupy The Beatlmen, która wystąpi w Pałacyku T. Zielińskiego.

Weekend 15-16 sierpnia w Muzeum Narodowym w Kielcach

Wtorek, 11 sierpnia 2020

W sobotę 15 sierpnia o godzinie 19.00 w ogrodach Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Chopinowskie inspiracje”. Dzień później w samo południe rozpocznie się spotkanie "NIEDZIELA W MUZEUM: Konserwacja portretu Marii Kazimiery Sobieskiej".

Kino FENOMEN! Repertuar 14 -20 sierpnia 2020

Wtorek, 11 sierpnia 2020

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym repertuarem, jaki na nadchodzące dni zaprezentowało kino FENOMEN. Wśród wielu propozycji widzowie jak zwykle zobaczą filmy z cyklu „Mocne kino nocne”, czy premiery filmów „Arab Blues” i „Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy – Blaché”.

Zespół perkusyjny i Trio Ostinato w ramach „Lata w Filharmonii”

Wtorek, 11 sierpnia 2020

W piątek, 28 sierpnia o godzinie 19.00 na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się kolejny koncert w ramach IX edycji „Lata w Filharmonii”. Tym razem widzowie będą mieli okazję wysłuchać: Zespołu perkusyjnego i Trio Ostinato.

"Cud nad Wisłą" w Kinie FENOMEN

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Z okazji setnej rocznicy decydującej bitwy wojny polsko-bolszewickiej, określanej mianem „cudu nad Wisłą” Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz Kino Fenomen zapraszają na pokaz specjalny filmu niemego „Cud nad Wisłą” z muzyką na żywo w wykonaniu 2BRAT (Marcin Gęborek - saksofon, Rafał Gęborek - trąbka).

Pojazd Papieski na trasie Tour de Pologne 2020

Piątek, 7 sierpnia 2020

Odbudowany w Kielcach pojazd papieski, jakim podróżował po Polsce podczas pierwszej pielgrzymki w 1979 roku papież Jan Paweł II, rozpocznie trzeci dzień zmagań Tour de Pologne. Dzisiejszy, liczący 203km, etap rozpocznie się w Wadowicach, rodzinnym mieście świętego Jana Pawła II. Jest to ukłon organizatorów 77. edycji Tour de Pologne do uczczenia setnej rocznicy urodzin papieża Polaka.

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz we wrześniu!

Piątek, 7 sierpnia 2020

Nie na przełomie czerwca i lipca, jak pierwotnie planowano, a we wrześniu odbędzie się tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Obok głównego gospodarza XXVI odsłony festiwalu czyli Buska-Zdroju, widzowie będą mogli wybrać się także na koncerty do Kielc, Pińczowa, Ożarowa, Solca-Zdrój, Wiślicy, Szańca czy Opatowa. Festiwal odbędzie się w dniach 12-19 września.

Teatr Plastyczny SEN wirtualnym uczestnikiem Międzynarodowego Forum Kultury w Rosji!

Czwartek, 6 sierpnia 2020

W dniach 20-24 sierpnia br. w Sankt Petersburgu w Rosji odbędzie się Międzynarodowe Forum Kultury. Jednym z uczestników tej prestiżowej imprezy został Teatr Plastyczny SEN, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Niestety z powodu panującej wciąż pandemii koronawirusa udział zagranicznych uczestników w festiwalu ze względów bezpieczeństwa stał się niemożliwy.

Mała nagroda literacka – Pacanów 2020

Czwartek, 6 sierpnia 2020

Europejskie Centrum Bajki zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest stworzenie własnej książki lub napisanie autorskiej bajki/baśni. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę w terminie do 18 września br. na adres ECB w Pacanowie. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: 7-13 lat oraz 14-18 lat.

Taneczne wakacje z "Zameczkiem"

Czwartek, 6 sierpnia 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na warsztaty taneczne, w których mogą wziąć udział osoby w różnym wieku. Zajęcia potrwają od 15 lipca do 26 sierpnia i będą dotyczyć nauki tańca towarzyskiego oraz dancemix.

Warsztaty dla dzieci „Projektujemy razem!”

Środa, 5 sierpnia 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na trzydniowe warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat, w czasie których uczestnicy wcielą się w rolę projektantów. Warsztaty odbędą się w dniach 11 – 13 sierpnia w godzinach 10.00 – 13.00 i są częścią cyklu "Przestrzeń w czasach zarazy" realizowanego przez ID. Partnerem wydarzenia jest DS Smith.

7-12 sierpnia w Muzeum Historii Kielc

Środa, 5 sierpnia 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza do udziału w serii wydarzeń kulturalnych, jakie cyklicznie odbywają się w naszym mieście. W najbliższym tygodniu uczestnicy będą mieli okazję posłuchać Krzysztofa Myślińskiego, który opowiadać będzie o historii miasta w ramach cyklicznych spotkań pn.: „Muzeum w Parku”, „Środa w muzeum”, czy „Spacer historyczny”.

Unikatowa galeria w zabytkowej „Niemczówce“ – „Chęciny na dawnej fotografii“

Środa, 5 sierpnia 2020

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądały Chęciny przed kilkudziesięcioma laty, to warto zobaczyć niezwykłą wystawę, jaka właśnie została otwarta na dziedzińcu zabytkowej kamienicy "Niemczówka" w Chęcinach. Zawisło tu jedenaście ponad metrowych fotografii. Niezwykła galeria starych zdjęć prezentuje dawne Chęciny. To prawdziwa podróż do przeszłości.

Repliki oryginalnych dokumentów i grafik z okresu od XVI do XIX wieku na Zamku w Chęcinach!

Środa, 5 sierpnia 2020

Zamek Królewski w Chęcinach kusi kolejną atrakcją. Już można tu na własne oczy zobaczyć repliki oryginalnych i unikatowych źródeł historycznych, a także historycznych grafik Zamku z przełomu od XVI do XIX wieku. Niezwykła galeria zawisła właśnie na ścianie krużganków chęcińskiej warowni. Bez wątpienia to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników historii.

Uroczystości upamiętniające zagładę Żydów z kieleckiego getta

Środa, 5 sierpnia 2020

Stowarzyszanie im. Jana Karskiego zaprasza na uroczystości upamiętniające zagładę Żydów z kieleckiego getta. W dniach 20-24 sierpnia 1942 roku Niemcy zamordowali dwadzieścia jeden tysięcy dzieci, kobiet i mężczyzn w obozie zagłady w Treblince, a 1500 Żydów na ulicach Kielc. W 78. rocznicę tej tragedii odbędą się uroczyste wydarzenia upamiętniające te tragiczne wydarzenia.

Sierpniowe Senior Show on-line

Środa, 5 sierpnia 2020

W ostatnią niedzielę sierpnia (30 sierpnia) o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się specjalna edycja Senior Show on-line poświęcona pieśni patriotycznej. W przededniu 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, uczestnicy stacjonarnych spotkań Senior Show będą mogli zobaczyć i posłuchać on-line artystyczne prezentacje patriotycznych pieśni i utworów literackich w wykonaniu uzdolnionych seniorów z terenu województwa świętokrzyskiego.

Nowy tydzień i nowe propozycje kina FENOMEN! Repertuar 7 -13 sierpnia 2020

Wtorek, 4 sierpnia 2020

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym repertuarem, jaki na nadchodzące dni zaprezentowało kino FENOMEN. Wśród wielu propozycji widzowie jak zwykle zobaczą filmy z cyklu „Mocne kino nocne”, premierę filmu „Babyteeth”, czy spotkanie i seans filmowy pt. „Baczyński” w ramach cyklu „Historia w filmie”.

„Manufaktura sztuki. Sztuka od ucha do ucha”

Wtorek, 4 sierpnia 2020

"Sztuka od ucha do ucha" to cykl autorskich, kreatywnych warsztatów będących propozycją zdalnych zajęć artystycznych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych publikowanych na autorskim kanale na YouTube pt. „Manufaktura sztuki. Sztuka od ucha do ucha”. Autorem projektu realizowanego w ramach programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci” jest artysta i nauczyciel zajęć artystycznych dr Oliwia Hildebrandt.

II Kieleckie Prezentacje Komiksowe

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Magazyn Kulturalny "Projektor" i Stowarzyszenie Twórcze "Zenit" zapraszają na II Kieleckie Prezentacje Komiksowe, które odbędą się w sobotę, 22 sierpnia w klubie "Kotłownia" (Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4, Kielce) w godzinach 10.00 – 18.00.

Leśniczówka, czyli sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej na wystawie w BWA w Kielcach

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Rzeźby plecione z wikliny, smolne obiekty, organiczne instalacje, rzeźby z gąbki, rysunki, poezja i materiały wideo złożą się na wystawę „Leśniczówka. Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej”, która zostanie otwarta 7 sierpnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. W programie wydarzeń towarzyszących są także koncerty, warsztaty wokalne i wspólne plecenie z wikliny.

I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki” za nami

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

W sobotni poranek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich „Z szacunkiem do książki”. Wydarzenie ściągnęło do WDK zarówno autorów jak i czytelników, którzy mogli wymienić się książkami, porozmawiać z pisarzami, czy zapoznać się z nowymi tytułami, które ukazały się na świętokrzyskim rynku książki.

Sierpniowe wydarzenia na Zamku w Chęcinach i w Niemczówce

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Chęciny to kameralne miasteczko z królującym na wzgórzu monumentalnym zamkiem oraz wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju zabytkową kamienicą „Niemczówką”. Te dwa obiekty na sierpień – i nie tylko - oferują dla turystów niepowtarzalną propozycję spędzenia wolnego czasu.

Greckie klimaty i zabawa z zespołem Mythos

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Piątkowy wieczór przed Wojewódzkim Domem Kultury przyciągnął kielczan, którzy fantastycznie bawili się w rytm muzyki serwowanej przez zespół Mythos. Był to pierwszy z cyklu wakacyjnych podróży wieczór muzyczny. Grecka muzyka, taniec, kultura, kuchnia i obyczaje tego pięknego kraju, który od lat jest popularnym miejscem wypoczynku wielu Polaków, sprawiły że uczestnicy mogli przez chwilę poczuć się jak na prawdziwym wieczorze greckim.

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II w WDK otwarta!

Piątek, 31 lipca 2020

Wczoraj w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy upamiętniającej św. Jana Pawła II. Planowana od kilku miesięcy wystawa ze względu na koronawirusa musiała zostać przełożona, jednak w czwartkowy wieczór wreszcie ujrzała światło dzienne.

Powstanie 1944 BITWA O POLSKĘ

Czwartek, 30 lipca 2020

Powstanie 1944 BITWA O POLSKĘ 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00 oddziały Armii Krajowej rozpoczęły walki powstańcze na ulicach stolicy Polski.

Startuje nabór projektów do trzeciej edycji „Międzynarodowego konkursu na realizację lalek, animowanego obiektu lub formy teatralnej ANIMATUS”

Czwartek, 30 lipca 2020

„Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, który zainicjował Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku.

3. Królewskie Cross Country w Szydłowie

Czwartek, 30 lipca 2020

Za nieco ponad dwa tygodnie w Szydłowie będzie możliwość obejrzenia wyścigów motocykli sportowych typu cross i enduro. Impreza odbędzie się na terenie nieczynnych kamieniołomów na Lisim Kamieniu k. Szydłowa.

Kino „Fenomen” z finansowym wsparciem od Europa Cinemas!

Czwartek, 30 lipca 2020

Od czwartku 12 marca, do soboty 20 czerwca „Fenomen" był zamknięty dla kinowej widowni. W tym czasie, pomimo zakazu prowadzenia merytorycznej działalności – trwały intensywne prace: odbywały się międzynarodowe rozmowy telefoniczne i konsultacje mailowe, w wyniku których mamy do przekazania dobre wiadomości!

Znamy szczegółowy harmonogram VI Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Środa, 29 lipca 2020

Już po raz szósty Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" organizuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! W trakcie dwóch ostatnich weekendów sierpnia odbędzie się wiele wydarzeń skierowanych do najmłodszych widzów, nastolatków, jak i całych rodzin. Oba weekendy obfitować będą w liczne przedstawienia, słuchowiska, pokazy filmów oraz warsztaty dla dzieci i rodziców.

II edycja wystawy fotografii „Krajobraz Niepokorny” wzbudziła zachwyt widzów

Wtorek, 28 lipca 2020

Piątkowy wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny", jaki odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przyciągnął wielu odbiorców. Widzowie podziwiający fotografie ukazujące piękne krajobrazy województwa świętokrzyskiego nie ukrywali zachwytu.

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Jędrzejowie

Poniedziałek, 27 lipca 2020

W niedzielę 26 lipca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się ostatni z przeglądów do finałowej gali 44. Buskich Spotkań z Folklorem, który wyłonił ostatnich finalistów imprezy. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 11 wykonawców i zespołów ludowych.

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Ciekotach

Poniedziałek, 27 lipca 2020

W minioną sobotę 25 lipca w Amfiteatrze w Ciekotach odbył się trzeci z serii przeglądów do finałowej gali 44. Buskich Spotkań z Folklorem, który wyłonił kolejnych finalistów imprezy. W przesłuchaniach udział wzięło łącznie 30 wykonawców i zespołów ludowych.

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II w WDK

Poniedziałek, 27 lipca 2020

W najbliższy czwartek, 30 lipca o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy upamiętniającej św. Jana Pawła II. Planowana od kilku miesięcy wystawa ze względu na koronawirusa musiała zostać przełożona, jednak teraz ujrzy światło dzienne.

„Dżemik Session”, czyli wakacyjny cykl programów Teatru TeTaTeT!

Piątek, 24 lipca 2020

Teatr TeTaTeT przygotował specjalne wydanie programów online pod nazwą „Dżemik Session”. To cykliczne spotkania z ludźmi ze świata kultury i nie tylko. Teresa i Mirosław Bielińscy, jako gospodarze programu, prowadzą ciekawe rozmowy na różne tematy przy tytułowym dżemiku i herbatce w typowo letnim anturażu - na słonecznych tarasach Kieleckiego Centrum Kultury.

„Zwiedzanie na śniadanie” na Zamku Królewskim w Chęcinach i Niemczówce!

Czwartek, 23 lipca 2020

Smaczne śniadanie połączone ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego w Chęcinach i Niemczówki to propozycja dla miłośników porannych podróży. „Zwiedzanie na śniadanie” to oferta dla wszystkich chcących o poranku, w otoczeniu wspaniałej panoramy Gór Świętokrzyskich i monumentalnych ruin zamku chęcińskiego, zjeść smaczne śniadanie.

VI Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Środa, 22 lipca 2020

Już po raz szósty Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" organizuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! W trakcie dwóch ostatnich weekendów sierpnia odbędzie się wiele wydarzeń skierowanych do najmłodszych widzów, nastolatków, jak i całych rodzin. Oba weekendy obfitować będą w liczne przedstawienia, słuchowiska, pokazy filmów oraz warsztaty dla dzieci i rodziców.

„Na Ponidziu wiosna trwa” w weekend 14-16 sierpnia!

Wtorek, 21 lipca 2020

Lato w pełni ale to wiosna zagościła w nazwie organizowanego na Ponidziu wydarzenia kulturalnego „Na Ponidziu wiosna trwa”. W weekend od 14 do 16 sierpnia w Pińczowie i Wiślicy odbędzie się fantastyczna impreza, podczas której każdy odwiedzający zobaczy potencjał drzemiący w tym malowniczym i magicznym obszarze województwa świętokrzyskiego.

Stanowisko czołgowe Panther zrekonstruowane dla turystów

Poniedziałek, 20 lipca 2020

Na terenie Nadleśnictwa Daleszyce w leśnictwie Radomice powstała nowa atrakcja turystyczna - punkt przyrodniczo-historyczny z odnowionym stanowiskiem czołgowym, w którym stacjonował niemiecki czołg Panther.

"Teatr pod chmurką"

Poniedziałek, 20 lipca 2020

Od 3 sierpnia w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury rusza "Teatr pod chmurką".

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Opatowie

Poniedziałek, 20 lipca 2020

W sobotę, 18 lipca w Amfiteatrze Opatowskiego Centrum Kultury odbyły się pierwsze eliminacje do finałowej gali 44. Buskich Spotkań z Folklorem, które wyłoniły pierwszych finalistów imprezy. Z powodu zmienionego terminarza i trwającej wciąż pandemii w przesłuchaniach udział wzięło 7 wykonawców i zespołów ludowych.

Teatr Plastyczny SEN wirtualnym uczestnikiem Międzynarodowego Forum Kultury w Rosji!

W dniach 20-24 sierpnia br. w Sankt Petersburgu w Rosji odbędzie się Międzynarodowe Forum...

Uroczystości upamiętniające zagładę Żydów z kieleckiego getta

Stowarzyszanie im. Jana Karskiego zaprasza na uroczystości upamiętniające zagładę Żydów z...

Nowy tydzień i nowe propozycje kina FENOMEN! Repertuar 7 -13 sierpnia 2020

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym repertuarem, jaki na nadchodzące dni...

Sierpniowe Senior Show on-line

W ostatnią niedzielę sierpnia (30 sierpnia) o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu...

„Dzień Fotografii” w Skansenie w Tokarni!

Ciekawe wydarzenie czeka zawodowych fotografów i pasjonatów fotografii. Portal polonijny...

„Na Ponidziu wiosna trwa” w weekend 14-16 sierpnia!

Lato w pełni ale to wiosna zagościła w nazwie organizowanego na Ponidziu wydarzenia kulturalnego...

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Opatowie

W sobotę, 18 lipca w Amfiteatrze Opatowskiego Centrum Kultury odbyły się pierwsze eliminacje do...

Znamy szczegółowy harmonogram VI Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Już po raz szósty Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" organizuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 43 292 025
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności