Czwartek, 17 stycznia 2019 - Antoniego, Henryki, Mariana

Aktualności

Skarżyskie eliminacje do 26. KKiP odwołane

Czwartek, 17 stycznia 2019

W związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP żałobą narodową w dn. 19 stycznia, zaplanowane na ten dzień eliminacje do 26. Konkursu Kolęd i Pastorałek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, zostają odwołane.

"Nie uciekam"

Czwartek, 17 stycznia 2019

Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza do oglądania wystawy pt. "Nie uciekam" autorstwa Ewy Banaszczyk - laureatki Nagrody Dziekana Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego w 41. Konkursie "Przedwiośnie".

Pikantni

Czwartek, 17 stycznia 2019

"Pikantni" - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Spektakl będzie można obejrzeć na scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Krzysztof Fiedukiewicz wystąpi w FŚ

Czwartek, 17 stycznia 2019

Krzysztof Fiedukiewicz fagocista, autor i twórca, instrumentalista zagra 1 lutego o godzinie 19.00 w kieleckiej filharmonii.

Od Bacha do Beatlesów

Czwartek, 17 stycznia 2019

Bach i Beatlesi dwa kamienie milowe w rozwoju muzyki. Bachowskie (i nie tylko) interpretacje usłyszymy w wykonaniu wybitnego kompozytora, pianisty jazzowego Wojciecha Gogolewskiego, zaś klimaty czwórki z Liverpoolu będą dziełem polskiego zespołu The Beatlmen.

Dzień Judaizmu

Czwartek, 17 stycznia 2019

Dzień Judaizmu - święto w polskim Kościele katolickim, ustanowione przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, obchodzone corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Ruszają konkursy

Środa, 16 stycznia 2019

Zarząd województwa świętokrzyskiego przyjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów ofert na wsparcie zadań z zakresu kultury, nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz powierzenie lub wsparcie zadań publicznych województwa świętokrzyskiego z zakresu turystyki i krajoznawstwa w 2019 roku. Łączna kwota przeznaczona na te zadania to 465 tysięcy złotych.

Zajęcia studium "ABC judaizmu"

Środa, 16 stycznia 2019

W najbliższą Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "ABC judaizmu". Miriam Synger będzie kontynuować zajęcia o cyklu życia - zwyczajach i regułach towarzyszących Żydom w kolejnych momentach życia.

Idee XXI wieku

Środa, 16 stycznia 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w ramach cyklu "Idee XXI wieku" zaprasza na spotkanie z doktorem Grzegorzem Linderbergiem - socjologiem i dziennikarzem.

ECN zaprasza na ferie

Środa, 16 stycznia 2019

Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na "Ferie z energią".

18. Ogólnopolski i Polonijny Konkurs Literackim im. Leopolda Staffa.

Środa, 16 stycznia 2019

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej oraz Grupa Literacka „Wiklina” działająca przy MCK zapraszają do udziału w 18. Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa.

Program z kobietą

Środa, 16 stycznia 2019

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na program Kabaretu K2 z gościnnym udziałem Igora Kwiatkowskiego.

Ferie z tańcem

Środa, 16 stycznia 2019

Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca po raz kolejny przygotowała dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych bezpłatne zajęcia taneczne w ramach "Ferii z tańcem". Co dzień czekają na Was inne zajęcia oraz pedagodzy. Zajęcia podzielone są ze względu na wiek oraz stopnie zaawansowania, które umożliwią Wam zapoznanie się z różnorodnymi technikami tanecznymi m. in. tańcem klasycznym, lirycal jazz, funky jazz czy hip hop.

Brzechwa z mojego dzieciństwa

Środa, 16 stycznia 2019

Teatr Po Trzecim Dzwonku i Kieleckie Centrum Kultury zapraszają 26 stycznia o godz. 12:00 wszystkie dzieci w wieku od 5 do 105 na spektakl ,,Brzechwa z mojego dzieciństwa".

Medaliony

Wtorek, 15 stycznia 2019

W rocznicę wyzwolenia obozu AB Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Medaliony", który jest sceniczną adaptacją książki Zofii Nałkowskiej pod tym samym tytułem. Reżyserem spektaklu jest Marek Tercz.

Serca na odwyku

Wtorek, 15 stycznia 2019

Na spektakl "Serca na odwyku" to komedia, w której bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście. Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod. W spektaklu występują: Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela.

Jarosław Skulski z nominacją do tytułu Człowieka Roku 2018!

Wtorek, 15 stycznia 2019

Miło nam poinformować, że Jarosław Skulski, kierownik kina FENOMEN, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, został nominowany do tytuły Człowieka Roku 2018 w kategorii Kultura. Aby oddać głos w plebiscycie organizowanym przez Echo Dnia należy wysłać SMS o treści: ESK.100 pod numer: 72355 lub internetowo na stronie echodnia.eu. Pierwszy etap głosowania potrwa do 8 lutego br. do godziny 22.00.

Kubuś Puchatek i...przyjaciele

Wtorek, 15 stycznia 2019

Z okazji Dnia Kubusia Puchatka uczestnicy warsztatów, które w sobotę odbędą się w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach, spotkają się na wspólnym czytaniu wybranych historyjek z książki A.A. Milnego. Następnie wraz z prowadzącym wykonają pacynkę inspirowaną najbardziej znanym misiem na świecie.

156 rocznica powstania styczniowego w Mircu

Wtorek, 15 stycznia 2019

Z okazji 156 rocznicy powstania styczniowego w sobotę 19 stycznia odbędą się w Mircu uroczystości rocznicowe. Zainauguruje je o godz. 14.00 debata historyczna w Dworku Modrzewiowym.

Dziedzictwo gminy Morawica na questingowych ścieżkach

Wtorek, 15 stycznia 2019

Z inicjatywy Stowarzyszenia Mieszkańców Piasecznej Górki „Z Górki” w gminie Morawica powstają nowe turystyczne ścieżki questingowe nawiązujące do dziedzictwa i zasobów historyczno-kulturowych gminy.

Czterodniowa żałoba w Kielcach

Wtorek, 15 stycznia 2019

Prezydent Kielc podpisał dziś zarządzenie w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie Kielc w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Okres żałoby potrwa od 15 stycznia od godz. 10.00 do 18 stycznia do godz. 24.00.

156. rocznica wybuchu powstania styczniowego

Wtorek, 15 stycznia 2019

W najbliższą niedzielę w klasztorze księży pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z obchodami 156. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Pawilon Piwonii

Wtorek, 15 stycznia 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza 20 stycznia o godz. 17:00 na widowisko Chińskiej Opery Yue.

Muzyczne wojaże

Wtorek, 15 stycznia 2019

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza w muzyczna podróż przez Rosję, Polskę i USA.

W gościnę zaprasza Aleksander Fredro

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Teatr im. S. Żeromskiego przygotował dla kielczan specjalną ofertę na komedię pt. „Prędko, prędko…” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, zrealizowaną na podstawie jednoaktówek Aleksandra Fredry. Jak podają źródła, hrabia był dziadkiem kilkorga wnucząt.

Spotkanie z Pawłem Lisickim

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach 22 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Lisickim - redaktorem naczelnym "Do Rzeczy", który będzie rozmawiał na temat swojej książki "Epoka Antychrysta" .

Ferie w Muzeum Narodowym

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na zajęcia, które odbędą się podczas ferii zimowych we wszystkich filiach muzeum.

Kobiety w walce o niepodległość i swoje prawa

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum".

Ferie w Staszowie

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Podczas ferii zimowych w gminie Staszów chętni będą mogli skorzystać z licznych propozycji przygotowanych przez Staszowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Bibliotekę Publiczną oraz świetlicę „Jutrzenka”.

Bez Jacka

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Na koncert poezji śpiewanej zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

Konopielka

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na monodram "Konopielka" wg Edwarda Redlińskiego, w którym wystąpi Leszek Benke.

Siła marzeń

Poniedziałek, 14 stycznia 2019

"Siła marzeń" to spotkanie z Miłką Raulin - najmłodszą Polką, która zdobyła "Koronę Ziemi".

Zgłoszenia do "Świętokrzyskiej Victorii"

Piątek, 11 stycznia 2019

Do 6 lutego można nadsyłać zgłoszenia do każdej z trzech kategorii “Świętokrzyskiej Victorii” – osobowość, przedsiębiorczość oraz samorządność.

Zima w mieście

Piątek, 11 stycznia 2019

Urząd Miasta przygotował informator „Zima w mieście 2019”, w którym znajdują się propozycje zimowego wypoczynku w Kielcach.

"Mały Tygrys Pietrek" doceniony

Piątek, 11 stycznia 2019

Spektakl "Mały Tygrys Pietrek" Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach został doceniony przez Komisję Artystyczną IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" jako najlepszy spektakl dziecięcy.

Wspólne śpiewanie na koncercie kolęd i pastorałek 2019

Piątek, 11 stycznia 2019

W czwartek, 10 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert kolęd i pastorałek. W wydarzeniu zamykającym bożonarodzeniowy okres udział wziął m.in. biskup Marian Florczyk. Wspólne kolędowanie poprzedziła msza święta o godzinie 16.00 w kościele ewangelicko-augsburskim pw. św. Trójcy w Kielcach.

Wokół tanga

Piątek, 11 stycznia 2019

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na wieczór karnawałowy "Wokół tanga".

Pejzaże

Piątek, 11 stycznia 2019

W budynku Filharmonii Świętokrzyskiej od dziś można oglądać wystawę zatytułowana "Pejzaże". Wystawa czynna będzie do 20 lutego 2019 roku.

Salon Publicystyki Umiarkowanej zaprasza

Czwartek, 10 stycznia 2019

Gościem Salonu Publicystyki Umiarkowanej w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach będzie Tomasz Piątek - autor książki "Macierewicz. Jak to się stało?".

"Sto lat"

Czwartek, 10 stycznia 2019

W Galerii Sztuki Współcześniej 30 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Sto lat” Wiolety Rzążewskiej. Prace artystki będzie można oglądać w Domu Środowisk Twórczych do 12 lutego.

12...3

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Jarosław Skulski z nominacją do tytułu Człowieka Roku 2018!

Miło nam poinformować, że Jarosław Skulski, kierownik kina FENOMEN, działającego w Wojewódzkim...

Dzień Judaizmu

Dzień Judaizmu - święto w polskim Kościele katolickim, ustanowione przez Konferencję Episkopatu...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Prezenty pod choinkę

Wigilijny zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami wziął swój początek jeszcze z rzymskich...

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami 2019

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami regionu odbyło się dziś, 4 stycznia...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 076 258
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności