Poniedziałek, 27 marca 2017 - Ernesta, Jana, Marka

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Teatru

Poniedziałek, 27 marca 2017

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, odbywają się różnorodne wydarzenia, dzięki którym widzowie mają okazję poznać również teatr "od kuchni".

Jubileuszowy XXV festiwal Świętokrzyskie Dni Muzyki

Niedziela, 26 marca 2017

Festiwal Świętokrzyskie Dni Muzyki rozpoczął niecodzienny koncert. W roli kompozytora i dyrygenta wystąpił jeden z najwybitniejszych twórców muzyki współczesnej - „Klasyk XX wieku”, Krzysztof Penderecki.

Kwiecień w "Kubusiu"

Sobota, 25 marca 2017

Przedstawiamy propozycje Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w kwietniu.

Frankenstein

Sobota, 25 marca 2017

Jedną z najbardziej widowiskowych produkcji ostatnich lat - spektakl "Frankenstein" w reżyserii Bogusława Lindy będziemy mogli obejrzeć 9 kwietnia o godzinie 19.00 w Kieleckim Centrum Kultury.

Grzegorz Turnau z zespołem

Piątek, 24 marca 2017

Grzegorz Turnau zaprasza w sentymentalną podróż poprzez najbardziej znane piosenki, takie jak: „Znów wędrujemy”, „Cichosza” czy „Bracka”. Podczas koncertu w Kieleckim Centrum Kultury artysta przedstawi publiczności piosenki ze swojej muzycznej drogi oraz utwory z najnowszej płyty.

Cykl szkoleniowy dotyczący wsparcia Amatorskiego Ruchu Artystycznego (ARA)

Piątek, 24 marca 2017

W ramach programu „Kadra Kultury” w roku 2017 rusza nowy cykl szkoleniowy dotyczący wsparcia Amatorskiego Ruchu Artystycznego (ARA).

Koncert wielkanocny

Piątek, 24 marca 2017

Czerwony Fortepian w Kielcach zaprasza 16 kwietnia na koncert wielkanocny, podczas którego wystąpią Agnieszka Kowalczyk i Tomasz Grzybowski.

Spotkana ze źródłem archiwalnym - cz.24

Piątek, 24 marca 2017

Tematem 24. "Spotkań ze źródłem archiwalnym" będzie Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych.

Jarmark wielkanocny

Piątek, 24 marca 2017

Jarmark wielkanocny odbędzie się w dniach 7 - 14 kwietnia w Kielcach. Przy ulicy Sienkiewicza podczas kiermaszu świątecznego będzie można kupić m.in. stroiki i dekoracje wielkanocne, a także wędliny tradycyjne, miody czy wyroby cukiernicze.

Kłopoty z historią

Piątek, 24 marca 2017

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Kłopoty z historią”, w którym podejmowane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski, nierzadko kwestii spornych i skomplikowanych.

Długo i szczęśliwie, czyli intymne życie grubasa

Piątek, 24 marca 2017

Na nowy program Grzegorza Halamy zaprasza Ministerstwo Śledzia i Wódki Kielce.

Brygada Świętokrzyska NSZ w źródle archiwalnym

Piątek, 24 marca 2017

W siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach 29 marca o godzinie 16.00 odbędzie się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. "Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych w źródle archiwalnym".

Prace Leszka Niewiadomskiego

Czwartek, 23 marca 2017

Prace autorstwa Leszka Niewiadomskiego można oglądać od 25 marca w Galerii Wieża Sztuki w Kielcach.

Warsztaty w IDK

Czwartek, 23 marca 2017

Warsztaty towarzyszące wystawie Akord łączyć będą tegoroczne hasło Instytutu Dizajnu w Kielcach "Gościnność" z techniką zdobienia ceramiki bolesławieckiej.

Zostań darczyńcą Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Czwartek, 23 marca 2017

Działając w imieniu powstającego Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zwraca się z apelem do mieszkańców Kielc i regionu świętokrzyskiego o przekazywanie pamiątek, zdjęć, dokumentów, militariów na rzecz nowo powstającej placówki.

Dotykamy teatru

Czwartek, 23 marca 2017

Chcesz zobaczyć jak wygląda praca tancerza, garderobianej teatralnej? Chcesz zajrzeć za kulisy sceny? Kielecki Teatr Tańca zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

Ruszyła IX edycja Festiwalu Scyzoryki

Czwartek, 23 marca 2017

Scyzoryki Festiwal ma z założenia prezentować bogactwo artystyczne naszego regionu. Nie jest tu najważniejsze to, kto wygra. Najważniejsze jest uczestnictwo i współuczestnictwo, które daje szansę na doskonalenie, rozwój i ocenę swojej twórczości w porównaniu do innych uczestników festiwalu.

Bronisław Piłsudski i język japoński

Czwartek, 23 marca 2017

Muzeum Historii Kielc organizuje zajęcia edukacyjne zatytułowane "Bronisław Piłsudski i język japoński", które skierowane są do starszych uczniów (od 14 lat) i osób dorosłych.

Kim byli Ajnowie?

Czwartek, 23 marca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie „Bronisław Piłsudski. Niezwykły brat Marszałka”. "Kim byli Ajnowie?" – to warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym (7-11 lat), w którym uczestnicy dowiedzą się o kulturze i tradycji mieszkańców wyspy Hokkaido, którym Bronisław Piłsudski poświęcił część swoich badań etnograficznych.

Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa

Czwartek, 23 marca 2017

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach trwają próby do najnowszego spektaklu „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” Maliny Prześlugi. Tekst ten uzyskał w 2010 roku wyróżnienie w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, a jego radiowa adaptacja - nagrodę na Festiwalu Teatralnym Dwa Brzegi.

IX Dni Druku

Czwartek, 23 marca 2017

Po raz kolejny w Targach Kielce odbędą się w dniach 28-30 marca Dni Druku, podczas których zostanie zaprezentowana drukarka 3D Skribi. Urządzenie drukuje tynk i płaskorzeźby na elewacjach. Jest to prawdopodobnie pierwsza drukarka w tej technologii na świecie. Urządzenie jest budowane przez Stowarzyszenie Naukowo Techniczne SIT Polska w pracowni Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Spotkanie z autorem

Czwartek, 23 marca 2017

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej 30 marca o godzinie o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Sado, który przybliży postać ks. Stanisława Domańskiego ps. "Cezary".

Lekcje poezji w szkole podstawowej

Czwartek, 23 marca 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza nauczycieli polonistów, osoby rozpoczynające pracę oraz doświadczonych pedagogów do udziału w bezpłatnym szkoleniu zatytułowanym "Lekcje poezji w szkole podstawowej - myślenie dywergencyjne na przykładzie twórczości ks. Jana Twardowskiego".

Spotkanie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak

Czwartek, 23 marca 2017

Instytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszają na spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, które odbędzie się 4 kwietnia o godz. 12.00 w siedzibie biblioteki.

Spotkanie autorskie w WBP

Czwartek, 23 marca 2017

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach 28 marca odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Walczak-Chojecką.

Historia w filmie- „Generał Nil”

Środa, 22 marca 2017

Film Ryszarda Bugajskiego będący fabularną próbą rekonstrukcji ostatnich dni życia legendarnego dowódcy AK- Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”. Uczestnik zarówno pierwszej jak i drugiej wojny światowej, w czasach powojennych trafił do sowieckich łagrów. Był to jeden z najbardziej gnębionych przez komunistyczny reżim przywódców podziemia. Wiele wysiłku poświęcono by w powojennej Polsce wymazać wszelkie informacje o „Nilu” i jego dokonaniach, dlatego tak ważny jest film, który przywraca pamięć o tym polskim bohaterze. W roli tytułowej- Olgierd Łukaszewicz. Zapraszamy do Kina Fenomen.

„Cienie” w Kinie Fenomen

Środa, 22 marca 2017

Francusko- belgijska produkcja w reżyserii Thomasa Kruithofa to klasyczny thiller opowiadający historię bezrobotnego alkoholika wplątanego w polityczną intrygę na najwyższym szczeblu państwowym.

Spotkanie z Adamem Ochwanowskim

Środa, 22 marca 2017

Miłośników dobrej poezji zaprasza na spotkanie z niezwykłym poetą, publicystą, satyrykiem i gawędziarzem Adamem Ochwanowskim Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.

Muzyczna podróż z Jackiem Silskim

Środa, 22 marca 2017

26 kwietnia o godzinie 18.00 na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpi Jacek Silski, solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie. Koncert zatytułowany „Muzyczna podróż z Jackiem” to znakomita okazja do wysłuchania największych hitów w wykonaniu artysty, który występował na wielu scenach w Europie u boku takich artystów jak m.in.: Julio Iglesias, Karel Gott, Boney M., ABBA oraz czołówki polskiej estrady: Kombi, Golec uOrkiestra, Maryla Rodowicz, Various Manx, czy Wilki.

“Jackie” w Kinie Fenomen

Wtorek, 21 marca 2017

Historia Jackie Kennedy, żony zamordowanego prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. W filmie chilijskiego reżysera Pablo Larraina, obserwujemy pierwszą damę Ameryki w najtrudniejszych dla niej chwilach- tuż po zamachu w Dallas. Kobieta, która stała się ikoną ameryki lat 60-tych, ukazana jest jako twarda i zdeterminowana osoba, która w obliczu tragedii nie tylko osobistej ale i narodowej, próbuje żyć dalej.

W ciemnych pokojach

Wtorek, 21 marca 2017

Wystawa fotografii izraelskiej artystki Iris Nesher "W ciemnych pokojach", artystyczna próba uchwycenia esencji kobiecej kreatywności i tożsamości to najnowsza propozycja Muzeum Dialogu Kultur. Na wystawę składa się 15 zdjęć i tekstów fotografowanych kobiet. Ekspozycję można oglądać od 23 marca do 14 maja 2017 roku. Wystawa zorganizowana we współpracy z Ambasadą Izraela w Warszawie.

Wystawa prac Albiny Róg „Obrazy liśćmi malowane”

Wtorek, 21 marca 2017

Od 10 do 23 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach podziwiać będzie można wystawę prac Albiny Róg „Obrazy liśćmi malowane”. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 17.00 w sali kominkowej WDK.

„Piękna i Bestia”- klasyka Disneya w fabularnej odsłonie.

Wtorek, 21 marca 2017

Mówi się, że klasyczną opowieść o Pięknej i Bestii koncern Disneya chciał adaptować już od lat trzydziestych. Zajęło im to ponad pół dekady. W końcu, w 1991 roku zaprezentowano film animowany, który dziś możemy spokojnie nazwać kultowym. Wspaniałe, żywe animacje, cudownie zarysowane głębokie postacie oraz charakterystyczne dla Disneya piosenki, które zapadają w pamięć niczym wspomnienia najsłodszych chwil. I tak 16 lat później, Disney decyduje się na remake i to nie byle jaki bo z udziałem żywych aktorów. No, może pomijając wylewające się z ekranu CGI.

Kiermasz wielkanocny

Wtorek, 21 marca 2017

Ręcznie robione palmy, stroiki, haftowane serwety to tylko niektóre z ozdób, jakie będzie można nabyć na kiermaszu, który odbędzie się 29 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Wojciech Gąssowski

Wtorek, 21 marca 2017

Gościem spotkania z cyklu "Podwieczorek z gwiazdą" będzie Wojciech Gąssowski. W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach artysta opowie o życiu, karierze artystycznej, zainteresowaniach pozamuzycznych oraz o tym "Gdzie się podziały tamte prywatki".

Laureaci Dziecięcej Estrady Folkloru 2017

Poniedziałek, 20 marca 2017

W minioną sobotę, 18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony Dziecięcej Estrady Folkloru. Na scenie WDK zaprezentowało się w sumie 26 wokalistów, zespołów ludowych i śpiewaczych z regionu świętokrzyskiego.

Dyplom 2017

Poniedziałek, 20 marca 2017

Jak co roku na wiosnę w galerii Winda w Kielcach swoje prace dyplomowe prezentują uczniowie ostatnich klas z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. W tegorocznej ekspozycji prezentują się cztery specjalności artystyczne: techniki graficzne, techniki rzeźbiarskie, techniki malarskie i pozłotnicze oraz tkaninaaArtystyczna.

Wystawa "Szkolnictwo zawodowe"

Poniedziałek, 20 marca 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zachęca do obejrzenia wystawy wydawnictw dotyczących szkolnictwa zawodowego.

Rysunki promujące wodę

Poniedziałek, 20 marca 2017

Konkurs plastyczny promujący Światowy Dzień Wody, organizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Kielcach, został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły 402 prace.

Pieśni wielkopostne w KCK

Poniedziałek, 20 marca 2017

Scena Autorska Studio działająca przy Kieleckim Centrum Kultury zaprasza 7 kwietnia o godzinie 19.00 na koncert zatytułowany "Wa habibi. Mój Jezu umęczony".

123...4

XI Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim - szkoły podstawowe

20 marca kolejny raz świętokrzyscy uczniowie szkół podstawowych zagrali spektakle w języku...

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 26 marca wybije...

Topienie marzanny

Polacy uchodzą za naród, który lubi świętować, przywiązany jest do tradycji i podtrzymuje dawne...

Międzynarodowy Dzień Teatru

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, odbywają się różnorodne...

Lalki i rzeźby z papieru

W Galerii Sztuki Współczesnej Winda otwarto wystawę prac Mirosławy Truchty-Nowackiej "Czułość".

Jubileusz 80-lecia kina w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W sobotę, 11 marca, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór filmowo-muzyczny...

Salon Rękodzieła Artystycznego

W sobotę, 25 lutego, w WDK odbyła się pierwsza edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego, podczas...

XI Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim - szkoły podstawowe

20 marca kolejny raz świętokrzyscy uczniowie szkół podstawowych zagrali spektakle w języku...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 538 623
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności