Czwartek, 24 sierpnia 2017 - Bartosza, Jerzego, Maliny

Aktualności

XXV Wytopki Ołowiu

Czwartek, 24 sierpnia 2017

„Wytopki ołowiu” to sztandarowa impreza Muzeum Wsi Kieleckiej, która nawiązuje do tradycji górnictwa kruszcowego na obszarze dawnej Kielecczyzny. Tradycyjnie w skansenie w Tokarni odbędą się pokazy wytopu ołowiu, pędzenia dziegciu oraz elektrolizy miedzi. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego i potraw regionalnych.

Malarstwo Oliwii Hildebrandt

Czwartek, 24 sierpnia 2017

W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach można obejrzeć prace Oliwii Hildebrandt.

Brazylijska akwarela

Czwartek, 24 sierpnia 2017

Na koncert "Brazylijska akwarela" w wykonaniu zespołu Bossa Bonita zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

Projektowanie tkanin z Marią Olędzką

Czwartek, 24 sierpnia 2017

Maria Olędzka - jedna z bohaterek wystawy „Rodziny kieleckie Olędzcy” prezentowanej w Muzeum Historii Kielc, z wykształcenia graficzka, była projektantką wzorów tkanin. Wystawiała je nawet przed wojną na wystawach kieleckiego Towarzystwa Miłośników Sztuki. Do dziś zachowało się kilkadziesiąt niezwykle barwnych i pomysłowych projektów.

Pamiętajmy o ogrodach

Czwartek, 24 sierpnia 2017

"Pamiętajmy o ogrodach" – to cykl koncertów letnich w ogrodzie włoskim przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Koncerty odbywają się każdą niedzielę wakacji o godz. 16.00.

Muzyka srebrnego ekranu

Czwartek, 24 sierpnia 2017

To będzie wyjątkowy wieczór – blisko półtoragodzinna lista przebojów ze świata srebrnego ekranu. Na zakończenie lata w kieleckiej filharmonii usłyszymy najpiękniejsze melodie filmowe z takich filmów, jak m.in.: "Polskie drogi", "Vabank", "Noce i dnie", "Love story", "West side story", "Skrzypek na dachu". Orkiestrę Filharmonii Świętokrzyskiej w pełnym składzie poprowadzi dyrektor FŚ– Jacek Rogala, a ciekawostki o filmach i muzyce opowie dziennikarz – Leszek Ślusarski.

Anioły idą do szkoły

Środa, 23 sierpnia 2017

Kolejny rok z rzędu Stowarzyszenie „Piękne Anioły” organizuje wraz z Ekstraklasą S.A. klubami, zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących. Na Kolporter Arenie wyprawkę dla uczniów można podarować podczas meczu Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godzinie 15.30.

Spotkanie autorskie z Maciejem Zarębskim

Środa, 23 sierpnia 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem A. Zarębskim.

Wystawa Anny Pląder

Środa, 23 sierpnia 2017

W Nowej Galerii MCK w Skarżysku Kamiennej otwarta zostanie 8.września wystawa członkini miejscowego klubu twórców ‘Skart” – Anny PLĄDER. Początek wernisażu o godz. 17.00. Wystawa czynna będzie do 24 września.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Chmielniku

Środa, 23 sierpnia 2017

Ośrodek Edukacyjno- Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmelniku zaprasza w sobotę, 16 września, do udziału w wydarzeniu edukacyjnym pod hasłem „Europejskie Dni Dziedzictwa – Sztetl zaprasza”.

MŁODZIEŻOWY KOLOROWY PIŃCZÓW

Środa, 23 sierpnia 2017

Wraz z końcem wakacji podsumowany zostanie realizowany przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury projekt „Młodzieżowy kolorowy Pińczów”.

Dożynki Powiatu Kieleckiego i Gminy Łagów

Środa, 23 sierpnia 2017

Już w tę niedzielę, 27 sierpnia odbędą się Dożynki Powiatu Kieleckiego. Ten dzień to od wieków uświęcony tradycją czas podziękowania Bogu za plony i szczęśliwe zbiory, a rolnikom za całoroczny trud pracy podejmowanej w rytmie zmieniających się pór roku . Pracy, która mimo postępującej mechanizacji nadal jest trudna, uzależniona nie tylko od zmieniających się realiów ekonomicznych, lecz także od warunków pogodowych.

Wakacyjne spotkanie z MHK

Środa, 23 sierpnia 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza 25 sierpnia na ostatnie spotkanie z wakacyjnego cyklu w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica.

Inauguracja sezonu artystycznego w FŚ

Środa, 23 sierpnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 15 września o godzinie 19.00 na inaugurację sezonu artystycznego. Podczas koncertu wystąpi Celina Kotz, która na skrzypcach wykona utwory Moniuszki, Brahmsa i Beethovena.

Koncert jazzowy

Środa, 23 sierpnia 2017

Melanie Charles Quartet wystąpi we wrześniu w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Pierwszy list elektroniczny

Środa, 23 sierpnia 2017

Czy wiecie, że... właśnie 23 sierpnia 1991 roku po raz pierwszy z Polski został wysłany w świat pierwszy list elektroniczny. Odpowiedź nadeszła z Hamburga.

Spacer z pasją

Środa, 23 sierpnia 2017

"Spacerownik teatralny" przeznaczony jest dla dzieci od lat 5, które zabierają na spacer dorosłych. Na spacer po teatrze zaprasza Teatr Lalki i Aktora "Kubuś'.

Święto Chleba w Tokarni

Środa, 23 sierpnia 2017

Zapraszamy do Parku Etnograficznego w Tokarni na Święto Chleba. Będzie to przepiękna podróż po obrzędowości ludowej związanej ze świętem plonów.

Poczuj miętę do sztuki

Środa, 23 sierpnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 26 sierpnia od godziny 11.30 do 12.30 do ogrodu włoskiego na Deep Work. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Jaskolska. Po ćwiczeniach odbędzie się zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. To już ostatnie spotkanie z cyklu "Poczuj miętę do sztuki".

Kasieńka

Środa, 23 sierpnia 2017

Teatr Miniatura w Gdańsku zaprasza do Kieleckiego Centrum Kultury na spektakl "Kasieńka" zrealizowany na podstawie na podstawie książki Sarah Crossan „The weight of water”. Sztuka zostanie zaprezentowana w ramach III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!.

Świętokrzyskie na rowerach

Środa, 23 sierpnia 2017

Kielecki oddział PTTK zaprasza do udziału w wycieczce rowerowej.

Lato z ptakami odchodzi

Środa, 23 sierpnia 2017

Tradycyjnie na zakończenie wakacji Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert zatytułowany "Lato z ptakami odchodzi".

Zuza Gadowska wystąpi w Kielcach

Środa, 23 sierpnia 2017

Zuza Gadowska - córka lidera IRA gra na skrzypcach, ukulele i fortepianie, śpiewa i komponuje własne utwory. W sierpniu wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Bluberry Hill

Środa, 23 sierpnia 2017

Zespół Bluberry Hill wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

75. rocznica zagłady kieleckiego getta

Środa, 23 sierpnia 2017

Getto zostało utworzone w najuboższej dzielnicy Kielc 31 marca 1941 roku i zostało odgrodzone płotem z desek i drutu kolczastego. Do 500 budynków, w większości nie mających wody i kanalizacji, przesiedlono około 27 tysięcy Żydów, z czego większość stanowili żydowscy mieszkańcy Kielc. Latem 1942 roku zarządzono "likwidację" getta. W dniach 20-24 sierpnia Niemcy wywieźli z Kielc do Treblinki i zamordowali tam blisko 21 tys. osób. Ponad 1500 osób zginęło w tym czasie na ulicach naszego miasta, rozstrzelano dzieci z sierocińca żydowskiego oraz kobiety ciężarne, mordowano starców i chorych.

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2017

Środa, 23 sierpnia 2017

Do 1 września 2017 roku można składać wnioski o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Nagroda przyznawana jest co roku przez zarząd województwa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.

Astropiknik w Podzamczu Chęcińskim

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich miłośników astronomii, kosmosu i nowych technologii. Podczas Astro Pikniku będzie można zobaczyć rzeczy niezwykłe i na co dzień dostępne tylko dla wąskiej grupy odbiorców. W tegorocznej edycji czeka nas wiele atrakcji zaczynając od stanowisk związanych z astronomią i kosmosem, po nowe technologie, sporty ekstremalne, a kończąc na kosmicznych atrakcjach dla najmłodszych. Wystawcy przygotowali atrakcyjne pokazy, eksperymenty i warsztaty.

NABÓR DO CHÓRU

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Jędrzejowski Chór Miejski ogłasza nabór do zespołu.

JAM SESION NAD ZALEWEM

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Centrum Kultury w Jędrzejowie i "Cafe Relaks" zapraszają w najbliższy piątek 25 sierpnia nad miejscowy zalew.

Wild Hunt Live

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Wild Hunt Live to widowisko zespołu Percival, które we wrześniu odbędzie się na scenie kieleckiej filharmonii.

Kolorowe pożegnanie wakacji

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na "Kolorowe pożegnanie wakacji".

BACH U CYSTERSÓW

Wtorek, 22 sierpnia 2017

W sobotę 2 września rozpoczyna się cykl koncertów w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Opactwie - Bach u Cystersów

Kropka, kreska, kropka, kreska

Wtorek, 22 sierpnia 2017

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach 1 i 2 września obejrzymy spektakl-koncert zatytułowany "Kropka, kreska, kropka, kreska". Produkcja powstaje z inspiracji koncertem/filmem "Stop making sense Talking Heads". Każda z osiemnastu piosenek odzwierciedla fragmenty osobowości realizatorów, opowiada o tym, kim naprawdę są. W piosenkach poruszają tematy samotności, miłości i jej braku, polityki, czy braku zainteresowania nią, wchodzenia w dorosłość i nieradzenia sobie ze sobą w świecie, którego kształt im nie odpowiada.

Czytanie sztuki „Królestwo zwierząt"

Wtorek, 22 sierpnia 2017

W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w najbliższą sobotę odbędzie się czytanie sztuki „Królestwo zwierząt” Nolte Decar w przekładzie Iwony Doroty Nowackiej, połączone z rozmową z widzami.

Warsztaty malarskie

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Sobotnie warsztaty familijne w Muzeum Narodowym w Kielcach będą przebiegać pod hasłem "Moja wakacyjna przygoda - warsztaty malarskie".

Domowe harce

Wtorek, 22 sierpnia 2017

W ramach III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" odbędą się zajęcia performatywne skierowane do dzieci w wieku od 5 lat.

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Traktat o wykradaniu owoców

Wtorek, 22 sierpnia 2017

„Traktat o wykradaniu owoców” to zaproszenie widzów do wspólnej wyprawy do sadu na jabłka.

TRANSlacje

Wtorek, 22 sierpnia 2017

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy TRANSlacje. Wystawa jest wynikiem projektu artystyczno – naukowego zrealizowanego w ramach badań statutowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Niedziela ze św. Franciszkiem

Wtorek, 22 sierpnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do skansenu wszystkich miłośników zwierząt. Specjalnie dla nich zostanie przygotowane wiele atrakcji. Odbędą się pokazy umiejętności psa policyjnego oraz psa ratownika. Chętni będą mogli obejrzeć oraz zaadoptować zwierzęta z kieleckich schronisk. Zaprezentowane będą również zwierzęta egzotyczne porzucone przez właścicieli.

Wieniec musi mówić...

Pani Józefa Bucka twórczyni, ludowa z Kostomłotów II w gm. Miedziana Góra, jest wielokrotną...

Narodziny fotografii

Dzień 19 sierpnia oficjalnie przyjmowany jest za datę narodzin fotografii. Za ojca fotografii...

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i...

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2017

Do 1 września 2017 roku można składać wnioski o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury....

Zespół STiS "Rewanż" na pierwszym Polsko-Chińskim Festiwalu Młodzieży Artysytycznej w Krakowie

25 lipca 2017 roku na scenie Filharmonii Krakowskiej odbył się występ kieleckich tancerzy ze...

Wieniec musi mówić...

Pani Józefa Bucka twórczyni, ludowa z Kostomłotów II w gm. Miedziana Góra, jest wielokrotną...

„Rockowy Sabat” w Kielcach

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wraz z Urzędem Marszałkowskim,...

Narodziny fotografii

Dzień 19 sierpnia oficjalnie przyjmowany jest za datę narodzin fotografii. Za ojca fotografii...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 25 537 731
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności