Niedziela, 28 maja 2017 - Augustyna, Ingi, Jaromira

Aktualności

"Sztuka ciszy" w MBP

Piątek, 26 maja 2017

Teatr Plastyczny "Sen", działający w Wojewódzkim Domu Kultury, zaprasza do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach na spektakl pt. "Sztuka ciszy”. Będzie to już trzecia, po „Żywiołach” i „Beethovenie” inscenizacja w wykonaniu osób niesłyszących.

Klub Witeź zaprasza

Piątek, 26 maja 2017

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców na bezpłatną imprezę z okazji Dnia Dziecka organizowaną w klubie osiedlowym Witeź w Kielcach.

Benefis Janusza Buczkowskiego

Piątek, 26 maja 2017

11 czerwca w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się benefis Janusza Buczkowskiego z okazji 85 urodzin artysty. W trakcie spotkania z fotografikiem widzowie będą mieli okazję porozmawiać z jubilatem oraz zapoznać się z jego twórczością.

Czytanie porusza

Piątek, 26 maja 2017

Tegoroczna Noc Bibliotek odbędzie się 3 czerwca pod hasłem "Czytanie porusza". W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000.

XX-lecie Teatru Pegaz

Piątek, 26 maja 2017

Teatr Pegaz działający przy Kieleckim Centrum Kultury obchodzi swój jubileusz. Powstał w 1997 roku z inicjatywy dramaturga, scenarzysty i reżysera Andrzeja Skorupskiego. Jest to teatr niezawodowy. Skupia młodych ludzi w wieku od 17-27 lat, którzy pragną spróbować swych sił na teatralnej scenie.

Wystawa malarstwa Rozalii NOWAK

Piątek, 26 maja 2017

11. czerwca w Pałacu Wielopolskich otwarta zostanie wystawa malarstwa sztalugowego Rozalii NOWAK - byłej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego, wieloletniej dekoratorki witryn sklepowych, twórczyni szyldów i reklam.

Najpiękniejsze duety operetkowe

Piątek, 26 maja 2017

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpią: Renata Drozd - sopran, Jakub Oczkowski - tenor oraz zespół Strauss Ensamble.

„Artykuł 18” w Kinie Fenomen

Piątek, 26 maja 2017

Dyskusyjny Klub Filmowy Kina Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Artykuł 18” autorstwa Bartosza Staszewskiego. To film, w którym pada pytanie, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci.

Wystawa poplenerowa "Ciekoty'17"

Piątek, 26 maja 2017

W Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" Dworek Stefana Żeromskiego odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej sekcji malarskiej „KAP 65”Osiedlowego Klubu Kultury „Miniatura” Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

„W Sieci” w Kinie Fenomen

Piątek, 26 maja 2017

Południowo- koreański dramat w reżyserii Kim Ki- Duka, prawdziwego mistrza azjatyckiego kina. Kino Fenomen zaprasza na seanse 28 maja o godzinie 17.45 i 20.00 oraz 29 maja w godzinach: 15.30, 17.45, 20.00.

Koncert Ankh

Piątek, 26 maja 2017

W niedzielę w kieleckim Chicago Organ Music Club zagra zespół Ankh.

Maniana

Piątek, 26 maja 2017

"Maniana" to nowy program podróżnika i dziennikarza - Wojciecha Cejrowskiego, w którym znajdą się opowieści o podróżach i przygodach ilustrowane zdjęciami.

Graj przed północą

Piątek, 26 maja 2017

Z okazji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2017 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 3 czerwca na otwarte spotkanie z grami planszowymi.

Czerwiec w MHK

Piątek, 26 maja 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza w czerwcu na spotkanie z kolekcjonerem, spacer muzealny i otwarcie nowej wystawy z cyklu "Rodziny kieleckie".

"Metro" w Kielcach

Piątek, 26 maja 2017

Musical "Metro" z muzyką Janusza Stokłosy, librettem Agaty Miklaszewskiej i Maryny Miklaszewskiej, wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza zobaczymy w czerwcu w kieleckim amfiteatrze.. Prapremiera musicalu odbyła się 30 stycznia 1991 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od 1996 roku spektakl wystawiany jest w Teatrze Buffo w Warszawie.

Finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem

Czwartek, 25 maja 2017

W miniony weekend, 20-21 maja, w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbyła się finałowa gala 41. Buskich Spotkań z Folklorem. Do tegorocznej edycji konkursu łącznie przystąpiło 150 wykonawców, zespołów śpiewaczych oraz zespołów pieśni i tańca.

Rajd Baby-Jagi

Czwartek, 25 maja 2017

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" zaprasza w najbliższą niedzielę na XXXVII Rajd Baby-Jagi.

Balet - opera - operetka

Czwartek, 25 maja 2017

W Kieleckim Centrum Kultury 12 czerwca o godzinie 18.00 wystąpią soliści Opery Narodowej oraz tancerze Polskiego Baletu Narodowego.

Starodruki, obrazy i miedzioryty

Czwartek, 25 maja 2017

Kolekcję starodruków, malarstwa i miedziorytów kieleckiego kolekcjonera Mirosława Kopika będzie można oglądać w galerii „Sklep ze sztuką” w Kielcach.

Wątki patriotyczne w malarstwie polskim

Czwartek, 25 maja 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają nauczycieli przedmiotów humanistycznych na konferencję "Wątki patriotyczne w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach", która odbędzie się 9 czerwca o godz. 14.00 w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Koncert Janusza Radka

Czwartek, 25 maja 2017

"Kim Ty jesteś dla mnie” to tytuł nowego albumu Janusza Radka prezentującego nowocześnie zaaranżowane kompozycje artysty do czternastu wierszy Haliny Poświatowskiej. Płyta już jest na rynku. Janusz Radek będzie promował nową płytę podczas koncertu w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Koncert Anatolija Kogana i Konstantego Wileńskiego

Czwartek, 25 maja 2017

Zapraszamy do Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach na koncert kameralny w wykonaniu flecisty Anatolija Kogana i pianisty Konstantego Wileńskiego. Muzycy zaprezentują różnorodny repertuar - utwory klasyczne, muzykę żydowską, a także kilka standardów jazzowych.

Znamy uczestników finałowej gali konkursu "O Złotą Miotłę Baby-Jagi"

Czwartek, 25 maja 2017

3 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się XVII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". W finałowej gali konkursu udział weźmie łącznie 39 zespołów tanecznych, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Przyznajemy "Dzikie Róże"

Środa, 24 maja 2017

W czerwcu kielczanie będą mogli obejrzeć wszystkie spektakle wystawiane na scenie Teatru im. S. Żeromskiego w mijającym sezonie. Zaczyna się bowiem 25. edycja Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę", podczas którego publiczność wybierze najpopularniejszego aktora i najciekawszy spektakl minionego sezonu. Swoją nagrodę przyznają również kieleccy dziennikarze. Tegoroczny przegląd spektakli w ramach Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę" odbędzie się w dniach 11-17 czerwca.

Pielgrzym Tysiąclecia

Środa, 24 maja 2017

"Pielgrzym Tysiąclecia" to tytuł wystawy fotografii przedstawiających postać Ojca Świętego Jana Pawła II, którą od 3 czerwca do 2 lipca 2017 roku będzie można obejrzeć w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Historia szermierki rapierem

Środa, 24 maja 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum".

Wspomnienie o Monice Żeromskiej

Środa, 24 maja 2017

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na spotkanie zatytułowane "Wspomnienie o Monice Żeromskiej" oraz prezentację książki "Żeromski w Niepodległej". Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Alina Kowalczykowa, która opowie o swej znajomości z paniami Żeromskimi, a także przedstawi mało znane historie związane z rodzicami i przyjaciółmi Moniki.

Recital fortepianowy

Środa, 24 maja 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 30 maja o godzinie 18.30 na koncert pianisty – Ratimira Martinovica z Czarnogóry. Koncert organizowany jest we współpracy z Konsulatem Honorowym Czarnogóry w Polsce.

Cyrograf na kanwie legend świętokrzyskich

Środa, 24 maja 2017

W ostatnich dniach maja na deskach Teatru S. Żeromskiego wystawiony zostanie spektakl "Cyrograf na kanwie legend świętokrzyskich" w reżyserii Marii Wójcikowskiej.

Moja Mama

Wtorek, 23 maja 2017

Dom Kultury „Zameczek” i Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji zapraszają na wystawę pokonkursową połączoną z wręczeniem nagród w ramach VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Moja Mama”.

"Lis Przechera" w Skarżysku

Wtorek, 23 maja 2017

Z okazji Dnia Dziecka Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza najmłodszych na spektakl „Lis Przechera” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora „Dzięcielinek”. Początek o godz. 17.00 w środę 31.05. Szczegóły na stronie www.mck.skarzysko.pl

Rocznica zamachu na Franza Wittka

Wtorek, 23 maja 2017

15 czerwca 1944r. żołnierze Armii Krajowej przeprowadzili kolejny zamach na Franza Wittka - szefa siatki niemieckich agentów. Tym razem akcja została zakończona sukcesem, choć nie obyło się bez strat po stronie żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie

Wtorek, 23 maja 2017

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza 28 maja o godzinie 11.00 na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Meble kombinowane. Wzornictwo mebelków dla lalek i przykłady mebli dziecięcych w PRL-u” połączone z promocją katalogu towarzyszącemu ekspozycji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czerwiec w "Kubusiu"

Wtorek, 23 maja 2017

W czerwcu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć spektakle: „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, „Wojna, która zmieniła Rondo”, „Opowieść o Piotrusiu i Wilku”, „W butach. Kot w butach” , „O Rybaku i Złotej Rybce” oraz najnowszą premierę „My się mamy nie słuchamy”.

Kielecki spektakl w konkursie Teatr Polska

Wtorek, 23 maja 2017

„Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” jest jednym z 18 spektakli zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu Teatr Polska.

Świat powinien wiedzieć...

Wtorek, 23 maja 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Mauzoleum Wsi Polskich w Michniowie na poruszającą, bogato ilustrowaną unikatowymi fotografiami, historyczną wystawę "Świat powinien wiedzieć... – martyrologia chłopów polskich w latach 1939 – 1945".

Kapelusze z głów

Wtorek, 23 maja 2017

"Kapelusze z głów" to nowa wystawa, która od 22 czerwca będzie prezentowana w Muzeum Narodowym w Kielcach. Muzealna kolekcja osobliwych kapeluszy z ziem Korony Czeskiej powstała w 1909 roku w Pradze. Jej założycielem był Otokar Hrabě, redaktor czasopisma „Kloboučnické listy”.

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”

Wtorek, 23 maja 2017

Do 25 września 2017 roku trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z terenu całego kraju.

Euroshorts

Wtorek, 23 maja 2017

Na projekcję filmów krótkometrażowych z Festiwalu Euroshorts zaprasza kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych.

15. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej

Wtorek, 23 maja 2017

W dniach 2 – 4 czerwca odbędzie się w Pacanowie 15. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej. To największe wydarzenie kulturalne, przygotowane przez dzieci dla dzieci , które prezentuje dokonania 500 młodych artystów, występujących przed dwudziestotysięczną widownią – przyciągnie również gwiazdy sceny i estrady.

Świat Ojca Mateusza

W Sandomierzu otwarta została wystawa „Świat Ojca Mateusza”, na której odtworzone zostały...

Noc Muzeów w Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Podczas Nocy Muzeów w Centrum Nauki w Podzamczu Chęcińskim dzieci i młodzież uczestniczyli w...

15. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej

W dniach 2 – 4 czerwca odbędzie się w Pacanowie 15. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej....

Piknik z Urzędem Marszałkowskim

Występ parodysty i kabareciarza Stana Tutaja, konkursy z nagrodami dla całych rodzin, występy...

Koncert zespołu "U Ojca" w ramach Country Meetingu o „Złoty kolt” w WDK

Relacja filmowa z koncertu zespołu "U Ojca", który odbył się w ramach Country Meeting o „Złoty...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki

15 maja przypada Święto Polskiej Muzyki i Plastyki, chociaż trudno znaleźć w kalendarzu imprez...

Czesław Adamczyk

Czesław Adamczyk kocha harmonie. Ten instrument pasjonuje go od dziecka. Jest jedynym człowiekiem...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 24 110 157
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności