Piątek, 17 września 2021 - Franciszka, Lamberty, Narcyza

Aktualności

Premiera w kinie Fenomen: "Jestem Greta" – dokument o Grecie Thunberg

Piątek, 17 września 2021

Od 17 września w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wyświetlany będzie szwedzki film dokumentalny "Jestem Greta" w reżyserii Nathana Grossmana.

Wystawa „W dawnej kuchni i spiżarni” u Przypkowskich

Piątek, 17 września 2021

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie zaprasza do obejrzenia ekspozycji pt. „W dawnej kuchni i spiżarni”. Wystawa prezentuje zabytki gastronomii z bogatych zbiorów placówki.

"Aida" Jasmili Žbanić premierowo w kinie Fenomen

Piątek, 17 września 2021

W dniach 17–20 września w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach można będzie obejrzeć poruszający film "Aida" Jasmili Žbanić.

Wystawa „Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

Piątek, 17 września 2021

W baszcie gotyckiej przy Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu można oglądać do 24 października udostępnioną wczoraj wystawę „Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Piątek, 17 września 2021

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zapraszają w piątek 24 września na spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą. Początek o godz. 17:00 w sali kawiarnianej MCK. Wstęp wolny.

Sienkiewicz od kuchni w Oblęgorku

Piątek, 17 września 2021

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa przebiegających w tym roku pod hasłem „Smaki Dziedzictwa” w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się spotkanie „Sienkiewicz od kuchni”. Początek o godz. 12:00 w niedzielę 19 września.

„Smaki Dziedzictwa” i turniej kulinarny

Piątek, 17 września 2021

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa przebiegających w tym roku pod hasłem „Smaki Dziedzictwa” w d. Pałacu Biskupów Krakowskich o „Kulturze stołu w okresie międzywojennym” opowie dr Paweł Grzesik. Początek o godz. 12:00 w sobotę 18 września.

Wystawa E. Nowak „Świecie nasz”

Piątek, 17 września 2021

Dom Kultury Zameczek zaprasza na wystawę malarstwa Elżbiety Nowak pt. „Świecie nasz”.

Warsztaty teatralne

Piątek, 17 września 2021

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna serię warsztatów teatralnych dla dwóch grup uczestników i uczestniczek: juniorów (licealiści, studenci i młodsi dorośli) oraz seniorów (65+).

Festiwal Wiatru

Czwartek, 16 września 2021

18 września w Kielcach rozpoczyna się Festiwal Wiatru. Na gości imprezy czeka wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

19 września WDK zaprasza na kolejny koncert z cyklu Senior Show

Czwartek, 16 września 2021

W najbliższą niedzielę, 19 września, o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejny koncert z cyklu Senior Show.

Wieczór Mistrzyń w „Szklanym Domu”

Czwartek, 16 września 2021

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach zaprasza w niedzielę 19 września na Wieczór Mistrzyń. Początek o godz. 18:00. Wstąp wolny.

Wernisaż wystawy ''To tu. Moje Świętokrzyskie"

Czwartek, 16 września 2021

16 września o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu "To tu. Moje Świętokrzyskie".

Warsztaty haftu ręcznego

Czwartek, 16 września 2021

25 września w Ambasadzie Dizajnu w Kielcach odbędą się warsztaty haftu ręcznego, skierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych uczestników.

Niedziela w muzeum

Czwartek, 16 września 2021

Muzeum Narodowe w Kielcach jest na końcowym etapie realizacji projektu modernizacji Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Koncert "Ku czci walczących. Lech Makowiecki patriotycznie"

Czwartek, 16 września 2021

25 września o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się koncert "Ku czci walczących. Lech Makowiecki patriotycznie".

Finał 2. Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc

Czwartek, 16 września 2021

W niedzielę 19 września nastąpi uroczysty finał pierwszej części Festiwalu 2. Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc.

„Szmaciana królewna – lalka motanka”

Czwartek, 16 września 2021

Parku Etnograficznym w Tokarni, zaprasza na wernisaż wystawy "Szmaciana królewna – lalka motanka”. Wystawa twórczości Joanny Wrońskiej.

Plener rzeźbiarski w Szydłowie

Czwartek, 16 września 2021

W Szydłowie, po kilkuletniej przerwie, ponownie odbywa się plener rzeźbiarski. Artyści z różnych stron Polski zamieniają wielkie kłody drewna w postaci królów. Powstają także bajkowe ławeczki dla dzieci.

II Zlot LEGOtuberów

Środa, 15 września 2021

Po raz pierwszy w Kielcach, po raz drugi w Polsce, 18 września w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się II Zlot LEGOtuberów.

I Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej

Środa, 15 września 2021

17 października w Parku Kultury w Starachowicach i 24 października w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędą się eliminacje rejonowe do I Regionalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Kino Fenomen przedłuża lato

Środa, 15 września 2021

"Przedłużamy lato" – pod takim hasłem na stronie Mojeekino.pl prezentowane są filmy, których akcja toczy się w malowniczej letniej scenerii. Kino Fenomen zaprasza do swojej wirtualnej sali kinowej na tej platformie.

Drugi tom „Pieśni dawnej Kielecczyzny”.

Środa, 15 września 2021

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się dziś konferencja prasowa promująca nowe wydawnictwo WDK – drugi tom „Pieśni dawnej Kielecczyzny”.

Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Środa, 15 września 2021

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w niedzielę 19 września do Parku Etnograficznego w Tokarni na 16. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny oraz „Smaki jesieni”. Początek o godz. 11:00.

Kino Fenomen gospodarzem IX Ogólnopolskiej Konferencji Kin Studyjnych

Środa, 15 września 2021

Na IX Ogólnopolską Konferencję Kin Studyjnych, która odbywa się w dniach 14–16 września w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, przyjechało 150 kiniarzy z całej Polski. Kino Fenomen już po raz drugi jest gospodarzem tej ważnej imprezy.

Kieleckie cmentarze – porcelanowa pamięć. Spacer historyczny

Środa, 15 września 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza w niedzielę 19 września na spacer po pełnych zabytków cmentarzach przy ulicy Ściegiennego.

„Oswoić jazz” z M. Urbaniakiem

Środa, 15 września 2021

Michał Urbaniak, najbardziej utytułowany polski muzyk jazzowy, będzie kolejnym gościem cyklu „Oswoić jazz” realizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury w ramach projektu „Nowa przestrzeń jazzu”. Początek spotkania w poniedziałek 20 września o godzinie 19:30.

„Smaki Dziedzictwa” z MWK

Środa, 15 września 2021

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa do Zagrody Czernikiewiczów w Bodzentynie. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Smaki Dziedzictwa” odbędzie się w niedzielę 19 września.

Finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Wtorek, 14 września 2021

W najbliższy weekend, w dniach 17–19 września, odbędzie się finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Dzień otwarty na wystawie "Dzieło potężne. W dolinie Bobrzy, Kamiennej i Czarnej..."

Wtorek, 14 września 2021

W najbliższą sobotę, 18 września, w godz. od 10.00 do 14.00, Muzeum Historii Kielc zaprasza na dzień otwarty na wystawie "Dzieło Potężne. W dolinie Bobrzy, Kamiennej i Czarnej. Zabytki Staropolskiego Okręgu Przemysłowego w fotografii dawnej i współczesnej".

Wernisaż wystawy prac Alicji Wikło

Wtorek, 14 września 2021

16 września o godz. 17.00 w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc odbędzie się wernisaż wystawy prac Alicji Wikło.

Świętokrzyskie Nagrody Muzealne im. T. Włoszka wręczone po raz drugi

Wtorek, 14 września 2021

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał po raz drugi Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka. Gala konkursu odbyła się tym razem w Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Koncert Misi Furtak

Wtorek, 14 września 2021

25 września o godz. 18.00 w Domu Kultury "Zameczek" wystąpi Misia Furtak, utalentowana kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka i basistka.

„Alicja w Krainie Czarów” na początek

Wtorek, 14 września 2021

Kielecki Teatr Tańca otworzy nowy sezon artystyczny widowiskiem „Alicja w Krainie Czarów”, które zostanie pokazane w ramach organizowanego w Kielcach po raz pierwszy Festiwalu Wiatru.

Wystawa poplenerowa „Iłża – Chęciny” w WDK

Wtorek, 14 września 2021

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można obejrzeć prace malarskie artystów zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Wernisaż poplenerowej wystawy „Iłża – Chęciny” odbędzie się 23 września o godz. 17:00 w sali Kominkowej WDK.

Konferencja „Ludzie katedry”

Wtorek, 14 września 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza na konferencję naukową „Ludzie katedry”, która odbędzie się 15 września w sali konferencyjnej Instytutu Dizajnu. (ul. Zamkowa 3).

Drużyna Łomży Vive Kielce na festiwalu teatralnym

Poniedziałek, 13 września 2021

Piłkarze ręczni mistrza Polski Łomży Vive Kielce wzięli udział w 3. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kielcach, w ramach którego na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego wystawiane są najlepsze sztuki zespołów teatralnych z całej Europy.

Za nami 21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

Poniedziałek, 13 września 2021

W niedzielę 12 września odbyły się w Kielcach 21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Ze względu na pandemię, miały skromniejszy wymiar, niż w latach poprzednich.

Kapela Podwórkowa Scyzory koncertuje w WDK

Poniedziałek, 13 września 2021

26 września 2021 r. o godz. 18.00 w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się premierowy występ Kapeli Podwórkowej Scyzory.

Zespół "Uśmiech" nagrodzony na Festiwalu "Tacy Sami"

Niedziela, 12 września 2021

Zespół Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech", działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, zdobył I miejsce podczas 3. Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Tacy Sami”. Zespół wystąpił z najnowszym programem zatytułowanym "Wyszłabym za dziada".

21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

W niedzielę 12 września odbyły się w Kielcach 21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Ze względu...

Odsłonięcie pomnika Hammonda w Kielcach

Na dziedzińcu Muzeum im. L. Hammonda w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odsłonięty został dziś...

IX Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych

14 września w kinie Fenomen, które działa w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpoczęła się...

Świętokrzyskie Nagrody Muzealne im. T. Włoszka wręczone po raz drugi

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał po raz drugi Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka....

XXI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie – konferencja prasowa

6 września o godz. 12.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się konferencja prasowa...

3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

W dniach 2 września – 12 października odbędzie się 3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny...

XXI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

12 września w Kielcach na placu przed Pałacem Biskupów Krakowskich (Muzeum Narodowym) odbędą się...

"Niech żyje Polska" - koncert w Wojewódzkim Domu Kultury

Relacja filmowa z widowiska multimedialnego pn. „Niech żyje Polska”, pokazujące w nowoczesnej...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 49 438 055
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności