Niedziela, 25 marca 2018 - Bolka, Cezaryny, Marioli

Aktualności

Cywilizacje

Piątek, 23 marca 2018

Od 5 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej w Domu Środowisk Twórczych będą prezentowane prace Ewy Wiśniewskiej-Zduniak.

O punktach styku reportażu i powieści

Piątek, 23 marca 2018

"O punktach styku reportażu i powieści", czyli jak do omawianej powieści dobrać reportaż lub książkę reportażową, które ciekawie z nią zagrają, dowiemy się podczas warsztatów zorganizowanych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem

Piątek, 23 marca 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie z Cezarym Łazarewiczem - laureatem Literackiej Nagrody Nike 2017.

Piosenki o zdrowiu

Piątek, 23 marca 2018

Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna są organizatorami Powiatowego Konkursu Piosenki o Zdrowiu 2018. Finał konkursu odbędzie się w piątek 6 kwietnia o godz. 10.00.

KORONKOWE OCZKO

Piątek, 23 marca 2018

W Małej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku zostanie otwarta wystawa członkini SKT „SKART” - Aliny KRUPY – „KORONKOWE OCZKO”. Wernisaż wystawy w piątek 6 kwietnia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Chór Narodowego Forum Muzyki

Piątek, 23 marca 2018

Chór Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz orkiestra Leopoldinum pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka wystąpią podczas festiwalu Anima Mundi w Kielcach.

Marcin Januszkiewicz

Piątek, 23 marca 2018

Na koncert Marcina Januszkiewicza zaprasza Kieleckie Centrum Kultury.

Literatura w filmie

Piątek, 23 marca 2018

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach od 26 marca będzie można oglądać wystawę plakatów filmowych ze zbiorów prof. Janusza Detki - wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Śpimy o godzinę krócej

Piątek, 23 marca 2018

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 25 marca wybije godzina 2.00, to wówczas przestawiamy zegarki na godzinę 3.00.

Pod wodą

Czwartek, 22 marca 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach przygotowuje nową wystawę, na której uczestnicy będą mogli udać się w podwodną podróż w morskie głębiny, gdzie będą mogli podglądać ławice ryb, koniki morskie, meduzy czy koralowce, staną oko w oko z rekinem i przytulą się do macek ośmiornicy.

Przedwiośnie 41

Czwartek, 22 marca 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do udziału w interdyscyplinarnym konkursie "Przedwiośnie 41".

Dyplom 2018

Czwartek, 22 marca 2018

W Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach od 6 kwietnia będą prezentowane prace dyplomowe uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego.

Zdobyć, utrzymać, porzucić

Czwartek, 22 marca 2018

Spektakl "Zdobyć, utrzymać, porzucić " to przede wszystkim muzyczno – kabaretowa opowieść o relacjach damsko – męskich.

Carolyn Shuster Fournier w koncertcie organowym

Czwartek, 22 marca 2018

Carolyn Shuster Fournier wystąpi 13 kwietnia podczas festiwalu Anima Mundi. Będzie to jej pierwszy koncert w Polsce.

"Miasta nie-realne"

Czwartek, 22 marca 2018

W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK można będzie oglądać prace Ewy Ceborskiej - autorki wielu kopii malarstwa dawnego, która w 2010 roku obrała własną drogę artystyczną, zajmując się malarstwem figuratywnym. Wernisaż wystawy "Miasta nie-realne" odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 17.00.

Michał Szpak w Kielcach

Czwartek, 22 marca 2018

Michał Szpak z zespołem wyrusza w trasę koncertową! Gościem specjalnym będzie Marlena Szpak, utalentowana śpiewaczka operowa, a prywatnie siostra piosenkarza.

Spotkanie z Lilką

Środa, 21 marca 2018

We wtorek, 20 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z Mariolą Pryzwan, autorką publikacji „Lilka. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska we wspomnieniach i listach”. Zgromadzona w sali lustrzanej publiczność wysłuchała wierszy polskiej poetki dwudziestolecia międzywojennego i obejrzała wystawę prac nagrodzonych w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pudełko zwane wyobraźnią”.

"PRL i inne demony w piosence"

Środa, 21 marca 2018

Na recital Jacka Stęszewskiego z zespołem z okazji 57. rocznicy lotu Gagarina w kosmos zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

„Bosch. Ogród snów” w Kinie Fenomen

Środa, 21 marca 2018

Dyskusyjny Klub filmowy Kina Fenomen zaprasza na seans hiszpańsko francuskiej produkcji dokumentalnej „Bosch. Ogród Snów”. Pieczołowicie przygotowany film, stawia sobie za cel analizę i genezę jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieł, niezwykle zagadkowego artysty Hieronima Boscha- „Ogrodu Rozkoszy Ziemskich”.

„Młynarski. Piosenka Finałowa” w Kinie Fenomen

Środa, 21 marca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Filmowego Klubu Seniora. Tym razem, zaprezentowany zostanie dokument w reżyserii Alicji Albrecht, którego bohaterem jest zmarły niedawno Wojciech Młynarski. Film jest w dużej mierze wywiadem rzeką z artystą, który na stałe zapisał się w historii polskiej kultury scenicznej. Dopełniają go wspomnienia jego bliskich współpracowników oraz przyjaciół.

„Wieża. Jasny dzień” w Kinie Fenomen

Środa, 21 marca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejną premierę marca. Tym razem zobaczymy polski dramat „Wieża. Jasny dzień” w reżyserii Jagody Szelc. Młoda reżyserka została wyróżniona za ten film na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zarówno w kategorii „scenariusz” jak i „debiut reżyserski”.

„Rosja i Rosjanie w źródle archiwalnym”

Środa, 21 marca 2018

W siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach 28 marca o godzinie 16.00 odbędzie się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. „Rosja i Rosjanie w źródle archiwalnym”.

Klub Gier Planszowych

Środa, 21 marca 2018

Zapraszamy na XX Spotkanie Klubu Gier Planszowych do sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Wielkanocne warsztaty

Środa, 21 marca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na warsztaty wielkanocne, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jakie mamy symbole wiosny, nauczą się wykonywać marzannę i wielkanocne pająki oraz poznają sztukę kaligrafii.

„Pomiędzy słowami” w Kinie Fenomen

Środa, 21 marca 2018

Kolejny, tym razem polski film w cyklu „Widnokrąg Dobrego Kina”. Kino Fenomen zaprasza na seans „Pomiędzy słowami”- dramatu w reżyserii Urszuli Antoniak. W głównych rolach wystąpił jedne z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokoelnia- Jakub Gierszał, oraz niepowtarzalny Andrzej Chyra. Opowieść o skomplikowanej relacji między ojcem i synem, a także o wyobcowaniu imigranta, odrzucającego własne korzenie.

„Maria Callas” w Kinie Fenomen

Środa, 21 marca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejny film w cyklu „Widnokrąg Dobrego Kina”. Tym razem będzie to dokument o życiu i twórczości najsłynniejszej artystki operowej w historii- Marii Callas. Francuska produkcja w reżyserii Toma Volfa, ukazuje skomplikowane życie prywatne divy, próbując odkryć jej prawdziwą twarz.

„Blask” w Kinie Fenomen

Środa, 21 marca 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego kina, Kino Fenomen zaprasza na seans japońskiego dramatu „Blask”, w reżyserii Naomi Kawase. Reżyserka dała się poznać widzom na całym swiecie, swoim niespodziewanym przebojem „Kwiat Wiśni i czerwona fasola”. Jej najnowsze dzieło, to nie tylko dojrzałe asrtystycznie kino najwyżej jakości ale też wspaniała romantyczna historia.

Muzeoterapia

Wtorek, 20 marca 2018

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbędzie się trzydniowa konferencja poświęcona problematyce udostępniania dziedzictwa kulturowego osobom niepełnosprawnym i zagrożonym wykluczeniem w placówkach muzealnych i paramuzealnych.

Finał VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

Wtorek, 20 marca 2018

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie ze słowem". Konkurs ma na celu popularyzację literatury polskiej, dbanie o kulturę języka, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej.

Znamy zwycięzców „Dziecięcej Estrady Folkloru” 2018

Wtorek, 20 marca 2018

W minioną sobotę, 17 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej odsłony „Dziecięcej Estrady Folkloru”. Na scenie WDK zaprezentowało się łącznie 18 wokalistów, zespołów ludowych i śpiewaczych z regionu świętokrzyskiego.

Koncert organowy

Wtorek, 20 marca 2018

W ramach festiwalu Anima Mundi w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Kielcach 6 kwietnia o godzinie 19.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu belgijskiej pianistki i organistki Els Biesemans

Jarmark wielkanocny w Kielcach

Wtorek, 20 marca 2018

Jarmark wielkanocny odbędzie się w Kielcach dniach od 24 - 30 marca. Na straganach ustawionych wzdłuż ulicy Sienkiewicza znajdzie się różnorodny asortyment świąteczny - ozdoby wielkanocne, rękodzieło artystyczne, regionalne produkty spożywcze, m.in.: wędliny, naturalne miody, chleb na zakwasie, ręcznie robione słodycze.

Eksponaty i pamiątki rodzinne

Wtorek, 20 marca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na wykład "Srebro, mosiądz i platery - eksponaty i pamiątki rodzinne - profilaktyka konserwatorska w muzeum i pielęgnacja przedmiotów użytkowych".

Warsztaty gitarowe

Wtorek, 20 marca 2018

Oratorium Świętokrzyskie Świętego Jana Bosko w Kielcach zaprasza na darmowe warsztaty gitarowe.

"Czołem Mości Panowie"

Wtorek, 20 marca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na wystawę opowiadającą o kulturze staropolskiej.

Tydzień w BWA Ostrowiec

Poniedziałek, 19 marca 2018

Na najbliższy tydzień Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu przygotowało liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne dla osób w każdym wieku.

Teatr Plastyczny SEN z wizytą w Zabrzu

Poniedziałek, 19 marca 2018

W piątek, 16 marca br. niesłyszący aktorzy Teatru Plastycznego SEN odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu. Spotkanie kieleckich aktorów-amatorów z zabrzańskimi dziećmi i młodzieżą było świetną okazją do rozmowy i inspiracją do rozwijania w nich pasji do sztuki. Piątkowa wizyta była już drugim tego typu spotkaniem w ostatnim czasie. Pod koniec lutego kielecka grupa odwiedziła ośrodek szkolno-wychowawczy dla osób niesłyszących w Krakowie.

"Rysiaczek - przyjaciel ludzi i lasów"

Poniedziałek, 19 marca 2018

Najbliższe Głośne Czytanie Nocą w Antykwariacie Naukowym im. Andrzeja Metzgera.w Kielcach poświęcone będzie Ryszardowi Zięzi - założycielowi i wieloletniemu dyrektorowi Muzeum Zabawek, który zmarł w 2017 roku.

Kwiecień w "Kubusiu"

Poniedziałek, 19 marca 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w kwietniu na czytanie sztuki „Rzeka pełna mleka” i "Kluk" , bezpłatne warsztaty plastyczne oraz spektakle ze swojego repertuaru.

Emilia Krakowska w Kielcach

Poniedziałek, 19 marca 2018

Przez długi czas kojarzyła się widzom z postaciami wieśniaczek , bo takie najczęściej dostawała role - Maliny w "Brzezinie", Jagny w "Chłopach" czy "siostry Panny Młodej w "Weselu" Andrzeja Wajdy. Potem stopniowo odchodziła od tego wizerunku. Dziś rzadko już można ją zobaczyć w filmie czy na scenie, ale będzie okazja do spotkania z aktorką 8 kwietnia o godzinie 17.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

123...4

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 25 marca wybije...

Znamy zwycięzców „Dziecięcej Estrady Folkloru” 2018

W minioną sobotę, 17 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał tegorocznej...

Herbatka z Lilką

20 marca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z Mariolą Pryzwan -...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Monodram Krzysztofa Nawrota „Katarzyna II Wielka”

30 stycznia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wieczór poświęcony...

Scena dla Ciebie 2018

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów do...

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 25 marca wybije...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 302 238
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności