Poniedziałek, 27 maja 2019 - Amandy, Jana, Juliana

Aktualności

Sianokosy w Tokarni

Poniedziałek, 27 maja 2019

Cykl pikników "Rodzinne niedziele w skansenie" to spotkania z tradycjami z różnych dziedzin życia mieszkańców dawnej wsi, podczas których realizowane są pokazy obrzędowe, pokazy dawnych rzemiosł, lekcje i warsztaty muzealne. Prezentacje są interaktywne, dlatego tak bardzo popularne wśród turystów. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie sianokosom.

Dzień Dziecka w MNKi

Poniedziałek, 27 maja 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach organizuje w swoich oddziałach spotkania i warsztaty związane z obchodami Dnia Dziecka.

Dziecko w sztuce od XVII do XIX wieku

Poniedziałek, 27 maja 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na spotkanie "Dziecko w sztuce od XVII do XIX wieku".

Koncert amerykańskiej gwiazdy bluesa

Poniedziałek, 27 maja 2019

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na koncert Carlosa Johnsona z zespołem HooDoo Band.

"Ale musicale"

Poniedziałek, 27 maja 2019

Artyści Teatru Muzycznego "Roma" zaprezentują widowisko, podczas którego usłyszymy i obejrzymy światowe przeboje musicalowe w wykonaniu wokalistów i tancerzy, z towarzyszeniem 17-osobowej orkiestry.

Filharmonia - dzieciom

Poniedziałek, 27 maja 2019

Z okazji Dnia Dziecka Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na baśń muzyczną "Cyrk Giuseppe".

XIV Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Poniedziałek, 27 maja 2019

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 2 czerwca w godz. 11.00-18.00 na jedną z największych imprez plenerowych odbywających się w Parku Etnograficznym w Tokarni "XIV Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny".

"Żyj z pasją" w Jagodnem

Piątek, 24 maja 2019

Muzeum Pamiątek Regionalnych zaprasza w ramach cyklu spotkań z niezwykłymi ludźmi na wieczór „Żyj z pasją”. Gościem będzie prof. dr hab. n. med. Mirosław KOWALSKI – lekarz-kardiolog, mający szerokie zainteresowania i talenty : podróże, fotografię, języki obce, literaturę, muzykę… Odbędzie się też promocja książki „Szkatułka pełna Sahelu. Subsaharyjska ballada”. Spotkanie z prof. M. Kowalskim w sobotę 8 czerwca o godz. 18.00

Koncert K. Wileńskiego i A. Kogana

Piątek, 24 maja 2019

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach zaprasza na kameralny koncert Konstantego Wileńskiego - pianisty z Kielc oraz Anatolija Kogana - flecisty z Izraela. Muzycy zaprezentują różnorodny repertuar: utwory klasyczne, muzykę żydowską, a także kilka standardów jazzowych.

Dni Skarżyska

Piątek, 24 maja 2019

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na wspólne świętowanie Dni Miasta w dniach 7 – 9 czerwca.

Zakończenie sezonu w FŚ

Piątek, 24 maja 2019

Filharmonia Świętokrzyska sezon zakończy "Arcydziełami symfoniki", a gwiazdą wieczoru będzie Maria Sławek (na zdjęciu) – młoda skrzypaczka o wielkiej wrażliwości muzycznej i bardzo dobrym warsztacie. Artystka występuje nie tylko solo, ale również w duecie z Piotrem Różańskim oraz jest członkiem wyjątkowego zespołu – sekstetu smyczkowego, który tworzy wraz z najwybitniejszymi muzykami swojego pokolenia: Anną Marią Staśkiewicz, Katarzyną Budnik, Arturem Rozmysłowiczem, Marcinem Zdunikiem i Rafałem Kwiatkowskim.

Trwają zapisy do I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

Piątek, 24 maja 2019

Do 16 września br. można zgłaszać się do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. Gospodarzem I etapu przesłuchań, które odbędą się 12 i 13 października będzie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Organizatorem konkursu jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Z archiwów kielczan

Piątek, 24 maja 2019

W Muzeum Historii Kielc do 30 czerwca 2019 roku możemy oglądać nową wystawę zatytułowaną "Mama, tata, dziecko na dawnej fotografii".

''Wokół Activated City''

Piątek, 24 maja 2019

W Instytucie Dizajnu odbędzie się wydarzenie ''Wokół Activated City''. Podczas spotkania twórcy projektu zaprezentują motyw przewodni nowej odsłony dziedzińca Wzgórza Zamkowego. Wydarzenie będzie miało charakter wykładowo - dyskusyjny.

KTT zaprasza

Piątek, 24 maja 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakle "Dobre Wychowanie" oraz "Giselle".

17. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów 2019

Czwartek, 23 maja 2019

Od 31 maja do 2 czerwca Pacanów zdominuje 17. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów - Rosja 2019 – największe wydarzenie prezentujące kulturę dziecięcą w kraju. W ubiegłym roku wzięła w nim udział Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej: Agata Kornhauser-Duda, która czytała na rynku „Przygody Koziołka Matołka”. W tym roku objęła wydarzenie honorowym patronatem.

Spotkanie autorskie z Anną Janko

Czwartek, 23 maja 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Janko - poetką, pisarką, felietonistką i krytykiem literackim.

„Złodziejaszki” w Kinie Fenomen

Czwartek, 23 maja 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans japońskiego dramatu na seans „Złodziejaszków”- na podstawie scenariusza Hirokazu Kore-eda i w jego reżyserii. W rolach głównych na ekranie zobaczymy Lily Franky i Sakura Ando. Film miał premierę 13 maja 2018 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobył Złotą Palmę. Wcześniej produkcja otrzymała też nagrodę Asia Pacific Screen Award za najlepszy film fabularny. Ponadto film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

„Ario Dream” w Kinie Fenomen

Czwartek, 23 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne „Spotkania z Kinem górskim”. Na ekranie brytyjski dokument w reżyserii Paula Diffeley’a, przedstawiający eksplorację jaskiń systemu Ario w górach Picos de Europa w północnej Hiszpanii.

Naucz się tanga

Czwartek, 23 maja 2019

Jeśli marzycie o tym, żeby zacząć tańczyć tango argentyńskie, Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca może spełnić to marzenie.

Skarżyskie Dni Staffowskie

Czwartek, 23 maja 2019

Tegoroczne Skarżyskie Dni Staffowskie odbędą się 31 maja i 1 czerwca.

„Maksymiuk. Koncert na dwoje” w Kinie Fenomen

Czwartek, 23 maja 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego w reżyserii Tomasza Drozdowicza opowiadający o znanym dyrygencie Jerzym Maksymiuku.

Koncert laureatów konkursu "Moniuszko – twórca romantyczny"

Środa, 22 maja 2019

Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Muzyki został organizowany w Pacanowie z okazji Roku Stanisława Moniuszki. Jego pomysłodawcą jest Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, które aktywnie włączyło się w obchody uroczystości związanych z osobą i dziełami twórcy polskiej opery narodowej.

7. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Dogs 2019- Kielce

Środa, 22 maja 2019

W dniach 25-26 maja 17. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS 2019 – Kielce - zawita do Kina Fenomen ! Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Spotkanie ze źródłem archiwalnym

Środa, 22 maja 2019

Piłka nożna w Kielcach będzie tematem przewodnim kolejnego „Spotkania ze źródłem archiwalnym”, które odbędzie się w środę 29 maja w Archiwum Państwowym w Kielcach. Początek o godz. 16.00.

„Słodki Koniec Dnia” w Kinie Fenomen

Środa, 22 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza na pokaz „Słodkiego Końca Dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Jest to historia o odwadze, sile słowa oraz skomplikowanych relacjach rodzinnych. W rolach głównych zobaczymy Krystynę Jandę oraz Katarzynę Smutniak.

Bajkowy Dzień Dziecka w Kinie Fenomen

Środa, 22 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych oraz ich rodziców na wspólną wyprawę do krainy baśni! Bajkowy Dzień Dziecka w kinie Fenomen już w sobotę, 1 czerwca, o godzinie 11:00!

Opowieść o architekturze

Środa, 22 maja 2019

Instytut Dizajnu zaprasza 31 maja na godz.18.00 do czytelni na spotkanie autorskie z twórcami książki "Archistoria.Opowieść o architekturze", które zapoczątkuje nową wystawę w czytelni i ID. W spotkaniu wezmą udział ilustratorki z Acapulco Studio Agata Dudek i Małgorzata Nowak oraz Anna Skowrońska - wydawca książki.

„Koalicje dla Niepodległej”

Środa, 22 maja 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza do udziału w warsztatach „Koalicje dla Niepodległej”.

Dzień Dziecka w ogrodzie botanicznym

Środa, 22 maja 2019

Geopark Kielce z okazji Dnia Dziecka zaprasza 2 czerwca w godzinach od 12.00 do 17.00 do ogrodu botanicznego.

Włoska fotografia

Środa, 22 maja 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę włoskiej fotografii.

100 lat urzędu prezydenta Kielc w niepodległej Polsce

Środa, 22 maja 2019

W 1919 rok radni wybrali pierwszego po odzyskaniu niepodległości prezydenta Kielc. Był to także rok, w którym w naszym mieście zaczął funkcjonować nowoczesny samorząd. W setną rocznicę tych wydarzeń Urząd Miasta Kielce, Muzeum Historii Kielc oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach organizują debatę z udziałem zarówno byłych gospodarzy, jak i obecnego prezydenta miasta.

Kanon Polihymnii

Środa, 22 maja 2019

Dmytro Holovenko z Ukrainy jest studentem w Katedrze Gitary i Harfy Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatem ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów. Artysta wystąpi 7 czerwca o godzinie 19.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Finałowa gala 43. Buskich Spotkań z Folklorem

Środa, 22 maja 2019

W miniony weekend, 18-19 maja, w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbyła się finałowa gala 43. Buskich Spotkań z Folklorem. Do tegorocznej edycji konkursu łącznie przystąpiło 117 wykonawców, zespołów śpiewaczych oraz zespołów pieśni i tańca. W finałowym koncercie zaprezentowało się 64 uczestników przeglądów rejonowych.

"Dla Ciebie Panie"

Wtorek, 21 maja 2019

Spektakl "Dla Ciebie Panie" Kieleckiego Teatru Tańca miał swoją premierę w 1998 roku. Teraz będzie go można obejrzeć na scenie Targów Kielce podczas XX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo. W spektaklu wystąpi 16 tancerzy i 14 śpiewaków.

"Basia Oblesia" w Czerwonym Fortepianie

Wtorek, 21 maja 2019

"Basia Oblesia" w reżyserii Eweliny Gronowskiej wyprodukowana w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego w czerwcowy wieczór będzie wystawiana na scenie Czerwonego Fortepianu w Kielcach. Jest to standupowy dramat jednej aktorki - Eweliny Gronowskiej.

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

Wtorek, 21 maja 2019

Już 23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się jubileusz 20-lecia istnienia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”. Podczas spotkania goście poznają historię powstania grupy, jej największych sukcesów oraz zobaczą najnowszy program artystyczny.

Mali odkrywcy - wielkie możliwości

Wtorek, 21 maja 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat na wakacyjne warsztaty fotograficzne"Mali odkrywcy - wielkie możliwości". Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z podstawami fotografii oraz uwrażliwienie ich na otaczający świat.

Mike Stern & Łukasz Pawlik Quartet

Wtorek, 21 maja 2019

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na preludium Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival, podczas którego popis umiejętności pokaże legenda gatunku – Mike Stern. Ten absolutnie fenomenalny gitarzysta dzielił sceny z Milesem w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku oraz miał spory wpływ na ówczesne brzmienie studyjne Davisa.

Wiosenny bazarek Zenona Wiewiurki

Wtorek, 21 maja 2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę "Wiosenny bazarek Zenona Wiewiurki".

123...4

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

Już 23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się jubileusz 20-lecia istnienia...

43. Buskie Spotkania z Folklorem - Busko-Zdrój

18-19 maja 2019 r. w Busku-Zdroju odbyły się eliminacje rejonowe do 43. Buskich Spotkań z Folklorem.

Z kulturą na ty

Ruszył nabór uczestników do artystycznych warsztatów radiowych „ Z kulturą na ty”, realizowanych...

Wielka Wyprzedaż Garażowa w WDK

26 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Majowa edycja „Senior Show” w WDK

25 maja o godzinie 17.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się już...

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

Już 23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 35 915 823
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności