Poniedziałek, 9 grudnia 2019 - Anety, Leokadii, Wiesława

Aktualności

Mnich z rabinką kłócą się o Ziemię

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

W ramach VIII Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na rozmowę Małgorzaty Kordowicz - rabinki z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie z o. Stanisławem Jaromim - franciszkaninem.

Finał konkursu "Życie jest piękne"

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Zakończyła się 13. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Życie jest piękne”. Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących i pasjonujących się fotografią. Jego celem jest stworzenie zbioru unikatowych prac fotograficznych oraz kolekcjonerskiego kalendarza, składającego się z dwunastu nagrodzonych zdjęć.

Refleksje z dalekiej podróży

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz Stowarzyszenie Historyków Sztuki – Oddział Kielce zapraszają 10 grudnia o godz. 17.00 na "Spotkanie z Iranem".

Samotność pól bawełnianych

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Spektakl "Samotności pól bawełnianych" Bernarda-Marie Koltèsa w reżyserii Radosława Rychcika będzie można zobaczyć 10 i 11 grudnia o godzinie 19.00 w Teatrze im. S. Żeromskiego. Spektakl zagrano już na czterech kontynentach - w Europie, Azji i obu Amerykach.

Wokół książki "Boska Ziemia"

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

W ramach VIII Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko - Żydowskich Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza 11 grudnia o godzinie 18.00 na rozmowę z o. Stanisławem Jaromim wokół jego nowej książki „Boska Ziemia”.

Zagłada i pamięć

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie z prof. Zdzisławem Machem w ramach cyklu warsztatów "ABC judaizmu i kultury żydowskiej".

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Autorka kryminałów - Katarzyna Bonda po raz pierwszy spotka się z czytelnikami w Kielcach. Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 17 grudnia o godzinie 17.00. Najnowsza powieść Katarzyny Bondy "Miłość leczy rany" inspirowana jest prawdziwą historią.

"Do szopy, hej pasterze!"

Piątek, 6 grudnia 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Muzeum Dialogu Kultur na warsztaty "Do szopy, hej pasterze!".

Zajęcia świąteczne

Piątek, 6 grudnia 2019

Z okazji mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku przygotował wyjątkową ofertę zajęć dla dzieci, podczas których będzie można wysłuchać opowieści o św. Mikołaju oraz wykonać kilka bardzo oryginalnych ozdób świątecznych.

Wieczór w synagodze ze Z.Zamachowskim

Piątek, 6 grudnia 2019

Na wieczór w synagodze ze Zbigniewem Zamachowskim – „Zanim nastąpi chanuka” – zaprasza w sobotę 14 grudnia o godz. 18.00 Ośrodku Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.

Uwolnić książkę

Piątek, 6 grudnia 2019

Punkty do bookcrossingu staną m.in. w kieleckich instytucjach, galerii handlowej Echo, dworcu PKP. Organizatorem akcji "Uwolnić książkę" jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Koncert świąteczny w KCK

Piątek, 6 grudnia 2019

Koncert świąteczny to rodzaj muzycznej wędrówki pośród najpiękniejszych polskich pastorałek i w specjalnych aranżacjach, wykonanych aktualnie przez Alicję Majewską, Olgę Bończyk, Łukasza Zagrobelnego do akompaniamentu kwartetu muzycznego i samego mistrza Włodzimierza Korcza, który jest również odpowiedzialny za aranżację muzyczną występu.

Wystawa laureatów 14. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki

Piątek, 6 grudnia 2019

W piątek 13 grudnia o godz.17.00 Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu odbędzie się wernisaż wystawy, połączony z wręczeniem nagród laureatom 14. MIĘDZYNARODOWEGO JESIENNEGO SALONU SZTUKI.

Świąteczne uwalnianie książek

Piątek, 6 grudnia 2019

Interesujące książki, kartki i kolorowanki, wesołe fotografie – wszystko to czeka na Was 14 grudnia podczas jarmarku bożonarodzeniowego na kieleckim rynku. Miejska Biblioteka Publiczna i Biuro Wystaw Artystycznych zapraszają w godzinach 12.00-15.00.

Kobiety internowane w stanie wojennym

Piątek, 6 grudnia 2019

Spotkanie poświęcone działaczkom Solidarności, Niezależnego Zrzeszenia Studentów i innym niepokornym kobietom, które w stanie wojennym zostały internowane przez reżim komunistyczny, odbędzie się 12 grudnia o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

Święty Mikołaj

Piątek, 6 grudnia 2019

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father Christmas, w USA - Santa Claus, we Włoszech - Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus. Każdy z nas potrafi opisać wygląd Świętego Mikołaja i chociaż nie każdy w niego wierzy, to jednak 6 grudnia wszyscy liczymy na prezenty. A kim naprawdę był Święty Mikołaj?

152 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego

Czwartek, 5 grudnia 2019

Dziś przypada 152 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji przed popiersiem Marszałka w Wojewódzkim Domu Kultury zostały złożone kwiaty.

Bohdan Butenko dla dzieci

Czwartek, 5 grudnia 2019

Od 6 grudnia do połowy stycznia 2020 roku Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na wystawę książek i czasopism ze zbiorów muzealnej biblioteki oraz udostępnionych z księgozbiorów domowych.

„Stan strachu” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Historia w Kinie”. Tym razem zobaczymy „Stan strachu” Janusza Kijowskiego. Produkcja z 1989 roku, opowiada historię młodego aktora Jana Małeckiego, który w przeddzień wybuchu Stanu Wojennego znajdzie się w centrum politycznych przemian w Polsce. W rolach głównych Anna Majcher, Wojciech Malajkat, Joanna Trzepiecińska oraz Henryk Talar.

Warsztaty języka angielskiego w "Kubusiu"

Czwartek, 5 grudnia 2019

Pewnego razu do małej dziewczynki o imieniu Sophie i jej matki, pijących w kuchni herbatę, dołącza dość nietypowy gość – Tygrys. Jak zakończy się ta niespodziewana wizyta? Przekonajcie się podczas bezpłatnych warsztatów z języka angielskiego, które odbędą się w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś' 15 grudnia o godz. 12.00, po spektaklu „Trala Tralalińscy”.

„Jak zostać Świętym Mikołajem” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem na ekranie duńska produkcja „Jak zostać Świętym Mikołajem” w reżyserii Christiana Dyekjaera.

„EXIT!”- premierowo w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmi „EXIT!” w reżyserii Sang-Geun Lee. Południowo- koreańska komedia, przesycona jest akcją w azjatyckim stylu.

„Joker” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans najgłośniejszego filmu mijającego roku- „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa. Reżyser, do tej pory znany głównie z serii komediowej „Kac Vegas” porwał się na sportretowanie najsłynniejszego antybohatera w historii- arcywroga człowieka nietoperza- Jokera. Wydaje się jednak że komiksowy pierwowzór jest tutaj tylko wymówką, by ukazać poniewieranego i upokarzanego przez świat człowieka, który powoli osuwa się w szaleństwo i przemoc. Film jeszcze przed swoją premierą wzbudził wiele kontrowersji, co jednak mu nie zaszkodziło. Obraz Phillipsa już przeszedł do historii jako pierwszy film z kategorią „R” który przekroczył ponad miliard dolarów w zyskach. Niewątpliwie jest to zasługa bezkompromisowości twórców, jak i również genialnego Joaquina Phoenixa, który wcielając się w tytułową rolę, dał wspaniały pokaz aktorstwa najwyższych lotów.

Wystawa „Moje miejsce/wspólna przestrzeń”

Czwartek, 5 grudnia 2019

W galerii Wichrowe Wzgórze - filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach można oglądać wystawę fotograficzną „Moje miejsce/wspólna przestrzeń". Jest to wystawa poplenerowa zorganizowana przez grupę nieformalną „Kwiatki w betonie”.

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

Czwartek, 5 grudnia 2019

Od 9 do 11 stycznia 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbywać się będą przesłuchania do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”. Dzień później, w niedziele 12 stycznia w Kościele Garnizonowym w Kielcach odbędzie się koncert laureatów i rozdanie nagród oraz wyróżnień.

Kolędy w FŚ

Czwartek, 5 grudnia 2019

Najpiękniejsze kolędy polskie w opracowaniu Mariana Sawy i aranżacji Marcina Molskiego usłyszymy 20 grudnia o godzinie 19.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Kolęda u poetów

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 18 grudnia o godz. 19:00 na koncert wigilijny zatytułowany „Kolęda u poetów”, przygotowany przez Scenę Autorską Studio.

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Czwartek, 5 grudnia 2019

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXVII Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 26 stycznia o godzinie 14.00 finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

Loopsided

Czwartek, 5 grudnia 2019

Zespół Loopsided wystąpi 15 grudnia o godzinie 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury.

Grażyna Łobaszewska wystąpi w Kielcach

Czwartek, 5 grudnia 2019

Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem Ajagore wystąpi 15 grudnia o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

„Aspromonte” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans włoskiego dramatu „Aspromonte” w reżyserii Mimmo Calopresti. Opowiada o ciężkim życiu mieszkańców pewnego sennego miasteczka, którzy sfrustrowani stagnacją, dążą do zmian.

„Cienie Imperium” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „Cienie Imperium” w reżyserii Karola Starnawskiego. Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie.

„Niewidoczne życie sióstr Gusmao”

Czwartek, 5 grudnia 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans melodramatu „Niewidoczne życie sióstr Gusmao” w reżyserii Karima Ainouza. Historia dwóch sióstr, których niesamowita więź zostaje wystawiona na próbę rozłąki i których marzenia ulegają w zderzeniu z kulturowym stereotypem kobiety.

O co biega?

Środa, 4 grudnia 2019

„O co biega?“ to farsa autorstwa Philipa Kinga. Historia pełna zaskakujących zwrotów.

Narodowy Balet Kijowski wystąpi w Kielcach

Środa, 4 grudnia 2019

Narodowy Balet Kijowski wystąpi na scenie kieleckiej filharmonii ze spektaklem "Dziadek do orzechów".

Konkurs „Świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy” w WDK

Środa, 4 grudnia 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z okazji Międzynarodowego Święta Osób Niepełnosprawnych, które przypada właśnie 3 grudnia odbyła się uroczysta gala „Świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy” połączona z przeglądem twórczości osób z niepełnosprawnościami.

Kiermasz bożonarodzeniowy

Środa, 4 grudnia 2019

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 15 grudnia w godzinach od 11.00 do 15.00 na kiermasz bożonarodzeniowy do Dworku Laszczyków w Kielcach.

Cicha noc...

Środa, 4 grudnia 2019

"Cicha noc..." to koncert w doskonałym wykonaniu solistów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie: Eweliny Hańskiej - sopran i Wiesława Bednarka - baryton oraz Teatru Wielkiego w Łodzi: Danuty Dudzińskiej - sopran i Krzysztofa Marciniaka - tenor . Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. Całość poprowadzi Andrzej Zborowski.

Queen Symfonicznie

Środa, 4 grudnia 2019

Projekt Queen Symfonicznie ponownie zawita do Kielc. Zespół zagra w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Kulturalna Jazda 03.12.2019

Wtorek, 3 grudnia 2019

123...4

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty!

W piątek, 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów XI...

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

Od 9 do 11 stycznia 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbywać się będą...

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 38 979 197
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności