Poniedziałek, 30 marca 2020 - Amelii, Dobromira, Leonarda

Aktualności

"W domu z kulturą"

Poniedziałek, 30 marca 2020

"W domu z kulturą" to akcja zainicjowana przez wojewodę świętokrzyskiego, której celem jest zachęcenie mieszkańców regionu do korzystania z internetowej oferty świętokrzyskich instytucji kultury. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest marszałek województwa świętokrzyskiego.

Rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki

Poniedziałek, 30 marca 2020

Mimo trudności i ograniczeń spowodowanych przez koronawirusa trwa rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Powstaje Park Akademia Bajki. Swoich pierwszych gości przyjmie w 2022 roku.

UL z książkami

Poniedziałek, 30 marca 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach i Unia Literacka zapraszają od 29 marca do 5 kwietnia na codzienne spotkania autorskie. Online spotkają się z czytelnikami: Iwona Chmielewska, Grażyna Plebanek, Max Cegielski, Radek Wiśniewski, Olga Tokarczuk, Grzegorz Kasdepke i Joanna Olech.

Ambasador Czytelnictwa w kwietniu

Poniedziałek, 30 marca 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach trwa akcja "12 ambasadorów w 12 miesięcy" . Jest to kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo. W kwietniu Ambasadorem Czytelnictwa jest językoznawca Jerzy Bralczyk. W poprzednich miesiącach byli to: Katarzyna Bonda, Grzegorz Zawierucha i Artur Barciś.

Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Poniedziałek, 30 marca 2020

IV Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach i skierowany jest uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także do osób dorosłych z całej Polski oraz zespołów kameralnych.

Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej

Poniedziałek, 30 marca 2020

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na 1. Internetowy Festiwal Piosenki Uziemionej. Spotkanie odbędzie się na pałacykowym profilu na Facebooku 4, 5 i 6 kwietnia o godz. 21:00.

Kielecka sztuka w Pradze

Piątek, 27 marca 2020

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany promocji twórczości kieleckich artystów oraz miasta Kielce w Pradze, gdyż prażanie nie mogą na razie – przez kwarantannę – oglądać współorganizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach w praskiej Galerii 9 wystawy „10 za 10 – serdeczne pozdrowienia z Kielc!” („10 za 10 – srdečné pozdravy z Kielců!").

"Zostań w domu"

Piątek, 27 marca 2020

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Zostań w domu". Głównym celem konkursu jest przedstawienie różnych możliwości kreatywnego spędzania czasu w domu.

Kotowica - symbol Polski Walczącej

Piątek, 27 marca 2020

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Kielcach zorganizował konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie w technice przestrzennej makiety symbolu Polski Walczącej.

Obchody Dnia Teatru w kieleckim teatrze

Piątek, 27 marca 2020

Teatr im. S. Żeromskiego w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem włącza się w ogólnopolską akcję "#zostańwdomu". Nie zamierza jednak rezygnować z obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Piątek, 27 marca 2020

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Obchodzimy go po raz 59. W tym roku będzie wyglądał on znacznie inaczej niż w poprzednich latach, kiedy obchodom towarzyszyły różne wydarzenia. Plany związane z tegorocznymi obchodami pokrzyżowała epidemia koronawirusa. W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru odbywa się pod hasłem "Teatr jako świątynia".

Projekt "Senior Show on-line" alternatywą na czas kwarantanny

Piątek, 27 marca 2020

Projekt Senior Show on-line pomaga przetrwać okres izolacji w dobrym humorze! Sprawdź, jak dołączyć do zabawy! Nasi wspaniali seniorzy, uczestnicy cyklu imprez Senior Show organizowanych w WDK, dają nam przykład, jak przetrwać w dobrym nastroju czas izolacji domowej. Na Facebooku z inicjatywy Tomasza Irskiego - pomysłodawcy i opiekuna imprez Senior Show - powstała grupa Senior Show on-line, w której to seniorzy mogą prezentować swoje występy artystyczne.

Wojewódzki Dom Kultury w plebiscycie na „Wydarzenie Historyczne Roku 2019”

Piątek, 27 marca 2020

"Wydarzenie Historyczne Roku" to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Biblioteką Narodową. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i zagranicą.

Wirtualne galerie BWA

Czwartek, 26 marca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza wszystkich do swojej przestrzeni wirtualnej, gdzie kontynuuje działalność – przede wszystkim – z zakresu edukacji plastycznej.

Internetowy kurs motania J. Wrońskiej - odc.4

Czwartek, 26 marca 2020

Zapraszamy na czwarty odcinek cyklu „Zrób to sam” Joanny WROŃSKIEJ czyli internetowy samouczek motania. Po królikach z polaru i skarpetki oraz kaczuszce dziś pierwsza lekcja motania gałgankowych lalek…

Muzealna Biblioteka Online

Czwartek, 26 marca 2020

Na stronie internetowej Muzeum Wsi Kieleckiej rozpoczęła działalność Muzealna Biblioteka Online. Co tydzień będzie wzbogacana o jedno z wydawnictw, które w minionych latach ukazały się nakładem Muzeum Wsi Kieleckiej. Ich autorami są etnografowie i historycy pracujący lub współpracujący z Muzeum Wsi Kieleckiej.

„Zostań w domu! Zwiedzaj z nami Izbę Regionalną WDK"

Czwartek, 26 marca 2020

Mimo, że większość instytucji kultury w całym kraju jest zamknięta dla odwiedzających Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, podobnie jak wiele innych palcówek, pragnie wirtualnie otworzyć się na mieszkańców Kielc, województwa oraz innych części Polski, a nawet świata. Serdecznie zachęcamy do śledzenia strony internetowej WDK oraz mediów społecznościowych, gdzie pojawiać się będą zdjęcia i informacje wszystkich eksponatów zgromadzonych w naszych zbiorach. A wszystko to nie wychodząc z domu.

Trwa realizacja projektu Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Czwartek, 26 marca 2020

W kwietniu 2010 roku Muzeum Wsi Kieleckiej podpisało umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Projekt mauzoleum uznany został przez międzynarodowy serwis architektoniczny Dezeen.com za jeden z najciekawszych kulturalnych projektów architektonicznych na świecie.

Konkurs fotograficzny „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”

Czwartek, 26 marca 2020

Mimo trwającej w całym kraju kwarantanny i stanu epidemicznego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wychodzi naprzeciw wszystkim sympatykom fotografii, którzy nie wychodząc z domu mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”. Zwycięskie prace pojawią się na stronach WDK, Portalu Informacji Kulturalnej oraz mediach społecznościowych.

Wielka wojna nad Nidą

Czwartek, 26 marca 2020

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece Cyfrowej. Publikacja „Wielka wojna nad Nidą. Kronika parafii Imielno (1912-1917)” ukazała się w ramach Serii Świętokrzyskiej.

Spotkania ze sztuką w domu

Czwartek, 26 marca 2020

Dział edukacji Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach rozpoczyna nowy cykl zajęć "Spotkania ze sztuką w domu".

Zajęcia online

Środa, 25 marca 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na zajęcia edukacyjne i warsztaty.

Konkurs "Przedwiośnie"

Środa, 25 marca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach już po raz 43. zaprasza profesjonalnych artystów związanych z naszym regionem do udziału w "Przedwiośniu" - Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego.

Filharmonia Świętokrzyska proponuje

Środa, 25 marca 2020

Od dziś Filharmonia Świętokrzyska rozpoczyna udostępnianie online utworów pochodzących z nagranych przez kieleckich filharmoników płyt CD. Akcję "#zostanwdomu z filharmonią!" inauguruje cykl Album Polski.

Konkurs ECB na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Środa, 25 marca 2020

Na rodzinny konkurs Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie „Kartka Wielkanocna” wpłynęło 28 prac. Jury przyznało nagrodę główną dla Piotra Uherka (lat 14) z Lublińca wraz z mamą, ojczymem i bratem.

Budowa Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach

Środa, 25 marca 2020

W siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach podpisana została umowa na budowę Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach na Ponidziu (gm. Kije). Koszt inwestycji to 19 700 000 zł.

"Zameczek detronizuje koronawirusa"

Środa, 25 marca 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach. Są to zajęcia online, które potrwają do 10 kwietnia.

Psiaki, kociaki i inne zwierzaki

Środa, 25 marca 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w konkursie "Psiaki, kociaki i inne zwierzaki", który potrwa do 30 kwietnia 2020 roku. Motto konkursu to:„Miarą człowieczeństwa jest Jego stosunek do zwierząt”.

Zameczkowy Konkurs Piosenki

Wtorek, 24 marca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie piosenki "Nie dajmy się - śpiewajmy".

Audiobooki Grzegorza Kozery

Wtorek, 24 marca 2020

Kielczanin Grzegorz Kozera - prozaik, poeta i dziennikarz jest autorem powieści: „Biały Kafka”, „Droga do Tarvisio”, „Berlin, późne lato”, „Co się zdarzyło w hotelu Gold”, "Króliki Pana Boga", "Noc w Berlinie". Trzy jego powieści są już dostępne w postaci audiobooków.

"Zamotajcie królika" - rozstrzygnięcie konkursu

Wtorek, 24 marca 2020

Znamy laureatów konkursu "Zamotajcie królika" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

"Droga do raju"

Wtorek, 24 marca 2020

W ramach akcji „Zostań w domu - kultura przyjdzie do Ciebie" zapraszamy na kolejny film z archiwum PIK. Dziś „Droga do raju” z 2009 r. poświęcony Andrzejowi Kaczmarkowi w 1. rocznicę śmierci.

12.rocznica śmierci A.Kaczmarka

Wtorek, 24 marca 2020

24 marca 2008 roku przypadał w Poniedziałek Wielkanocny. Zasiedliśmy całą rodziną do świątecznego śniadania, gdy zadzwonił telefon… Jędruś nie żyje! Był kilka dni w śpiączce. Tydzień wcześniej skończył 50 lat… Dziś mija 12 lat od tego dnia.

Czytamy e-booki

Wtorek, 24 marca 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych e-booków. Od dwóch tygodni w bibliotece wzrosło zainteresowania książkami elektronicznymi, co wynika z braku dostępu do wersji papierowej, która do tej pory królowała w MBP.

MHKi zaprasza

Wtorek, 24 marca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza do korzystania z codziennych transmisji na muzealnym Facebooku o godzinie 11.00.

Nowe nabytki Muzeum Zabawek

Poniedziałek, 23 marca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach wzbogaciło się o komplet żołnierzyków wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych w latach 70. XX w., podarowany przez kielczankę.

Ambasador Czytelnictwa w marcu

Poniedziałek, 23 marca 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach trwa akcja "12 ambasadorów w 12 miesięcy" . Jest to kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo. W marcu Ambasadorem Czytelnictwa jest Katarzyna Bonda, w lutym był Grzegorz Zawierucha, w styczniu - Artur Barciś.

Nowy aktor w kieleckim teatrze

Piątek, 20 marca 2020

W marcu do stałego zespołu aktorskiego Teatru im. S. Żeromskiego dołączył Mateusz Bernacik. Młody aktor zadebiutował na kieleckiej scenie rolą Edmunda w „Opowieściach z Narnii” C.S. Lewisa.

Kiermasz wielkanocny odwołany

Piątek, 20 marca 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczną Muzeum Wsi Kieleckiej odwołuje, zaplanowany na 5 kwietnia, kiermasz świąteczny, który miał się odbyć w Dworku Laszczyków w Kielcach.

Archiwa on-line

Piątek, 20 marca 2020

W czasie zagrożenia epidemicznego i w związku z czasowym zamknięciem archiwów państwowych, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych zachęca do pozostania w domach i prowadzenia wirtualnych archiwalnych poszukiwań.

123...4

Radosław Suliga

Muzyka jest jego pasją. Gra na akordeonie, "klawiszach" i na perkusji. Występ został...

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wielka wojna nad Nidą

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece...

Projekt "Senior Show on-line" alternatywą na czas kwarantanny

Projekt Senior Show on-line pomaga przetrwać okres izolacji w dobrym humorze! Sprawdź, jak...

„Parasite” w Kinie Fenomen

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu „Parasite”, w reżyserii...

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club...

"Kopciuszek" w KTT

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

Teatr Plastyczny SEN z wizytą w Poznaniu

W czwartek, 27 lutego w Towarzystwie Osób Niesłyszących TON w Poznaniu odbyły się warsztaty...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 40 855 458
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności