Piątek, 21 lipca 2017 - Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Aktualności

Paderewski u Sienkiewicza

Czwartek, 20 lipca 2017

Koncert pod przewodnictwem profesora Adama Wibrowskiego - pianisty, pedagoga, wykładowcy Konserwatorium H. Berlioza w Paryżu odbędzie się w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Wystąpią młodzi pianiści - studenci profesora Wibrowskiego, m.in. z Francji i Japonii.

Poczuj miętę do sztuki

Czwartek, 20 lipca 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 22 lipca od godziny 11.30 do 12.30 do ogrodu włoskiego na Organic Flow. Zajęcia poprowadzi Justyna Kubicka. Po ćwiczeniach odbędzie się zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Świętokrzyskie na rowerach

Czwartek, 20 lipca 2017

Kielecki oddział PTTK zaprasza do udziału w wycieczce rowerowej.

W sobotę Koncert Galowy Laureatów

Czwartek, 20 lipca 2017

Dziś rozpoczęły się próby do Koncertu Galowego 44. MHFKMS, którego reżyserem jest Tomasz Rowiński.

„SmykoŚwiaty”

Czwartek, 20 lipca 2017

„SmykoŚwiaty” to tytuł kolejnego projektu, który uzyskał pozytywną rekomendację, a co za tym idzie dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Od początku lipca, co tydzień, prezentujemy jeden ze zwycięskich projektów, opisując jego najważniejsze założenia i zaplanowane działania.

ŚWIĘTO ZALEWAJKI

Czwartek, 20 lipca 2017

Świętokrzyskie Święto Zalewajki obchodzone będzie już po raz 7. W osadzie średniowiecznej w Hucie Szklanej u podnóża Świętego Krzyża w niedzielę 23 lipca będzie jak co roku smacznie, kolorowo i na ludowo.

Melodie ukraińskie

Czwartek, 20 lipca 2017

W ogrodzie włoskim przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach podczas koncertu wystąpi Michał Terlecki - artysta pochodzący ze Lwowa.

Koncert muzyki filmowej

Czwartek, 20 lipca 2017

Największe światowe hity wykonają: Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Janusz Radek, Mietek Szcześniak, Krzysztof Kiljański w towarzystwie ponad pięćdziesięcioosobowej orkiestry Tomasza Szymusia.

W podróż dookoła świata

Czwartek, 20 lipca 2017

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zaprasza do wspólnego odkrywania świata. Podczas zajęć edukacyjnych uczestnicy przekonają się, kim byli Wikingowie, w co bawią się dzieci w Afryce i przed kim chroni smok w Chinach.

Jak namalować czas?

Czwartek, 20 lipca 2017

Niedzielne spotkanie w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach poświęcone będzie temu, jak obrazowane są pory roku i miesiące na malowidłach stropu belkowego, na stropach ramowych i obrazach z kolekcji Muzeum Narodowego w Kielcach.

Przygoda z Włóczykijem

Czwartek, 20 lipca 2017

Podczas sobotnich warsztatów w Muzeum Narodowym w Kielcach uczestnicy zobaczą wystawę "Kapelusze z głów!". Z okazji Dnia Włóczykija podczas warsztatów przygotują własny kapelusz Włóczykija oraz dowiedzą się, kim był i jak żył bohater święta. Z tak stworzonym nakryciem głowy wyruszą w wędrówkę po kieleckich drogach i dróżkach.

I Świętokrzyski Tattoo Sabat

Czwartek, 20 lipca 2017

I Świętokrzyski Tattoo Sabat odbędzie się 29 i 30 lipca w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Będzie to pierwsza tego typu impreza w województwie świętokrzyskim. W ciągu dwóch dni będziemy mogli obserwować pracę niemal 40 artystów z całej Polski.

Rozbić więzienie UB

Czwartek, 20 lipca 2017

W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku oddziały Podziemia Niepodległościowego pod dowództwem Antoniego Hedy "Szary" opanowały więzienie UB przy ulicy Zamkowej w Kielcach. Uwolniono przetrzymywanych tam przez reżim komunistyczny więźniów. Na pamiątkę wydarzenia, jak co roku, Okręg Kielce "Jodła" Armii Krajowej organizuje spotkanie, podczas którego uczestnicy oddadzą cześć żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego.

Trwa 44. MHFKMS

Środa, 19 lipca 2017

44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal ​Kultury Młodzieży Szkolnej zbliża się ku końcowi. Tradycyjnie zakończy go sobotni Koncert Galowy Laureatów na kieleckiej Kadzielni.

Koncertowe lato na kieleckim rynku

Środa, 19 lipca 2017

„Koncertowe lato na rynku” - to koncerty, warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które zostaną zainaugurowane już w najbliższą sobotę, a potrwają do końca wakacji.

KINGONALIA 2017

Środa, 19 lipca 2017

W Nowym Korczynie odbędą się w najbliższą sobotę 22 lipca KINGONALIA 2017.

Plenerowe kino z muzyką "na żywo"

Środa, 19 lipca 2017

W Kieleckim Centrum Kultury w ramach cyklu "Tarasy sztuki" zaprezentowany zostanie film "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" w Polą Negri w roli głównej. W plenerowym kinie z muzyką "na żywo" zagra zespół "Czerwie".

Rycerski turniej ze śliwką w Szydłowie

Środa, 19 lipca 2017

W najbliższą niedzielę, 23 lipca 2017 r. na zamku w Szydłowie zagości rycerstwo z Polski, Słowacji i Węgier, aby walczyć o miecz króla Kazimierza Wielkiego. Od południa do wieczora w Szydłowie zapanuje klimat wieków średnich.

Francuskie produkcje w kinie Fenomen

Środa, 19 lipca 2017

Przed nami czwarty weekend wakacyjnych seansów filmowych w ramach ŚWIĘTOKRZYSKIEGO LATA FILMOWEGO. Tym razem wszystkich widzów i sympatyków kina Fenomen czeka przegląd kina francuskiego. W dniach od 21 do 24 lipca, pod hasłem „Francja. Moja miłość” wyświetlone zostaną trzy produkcje: „CZYM CHATA BOGATA!”, „MAMY 2 MAMY” i „DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ”.

NOWY LABIRYNT W KUROZWĘKACH

Środa, 19 lipca 2017

W najbliższą niedzielę 23 lipca zostanie oficjalnie udostępniony turystom 11. już labirynt w Kurozwękach. Jego bohaterem jest Tadeusz Kościuszko, którego dwusetną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

Rodzina Olędzkich – o niepodległość

Środa, 19 lipca 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie, które odbędzie się na wystawie „Rodziny kieleckie. Olędzcy”.

"Trzy. Czas dla niej."

Środa, 19 lipca 2017

Na wernisaż jednodniowej wystawy "Trzy. Czas dla niej." trzech artystek: Klaudyny Kozieł z Kielc „Percepcja kobiecości”, Pauliny Krzysztofek z Sopotu „Foto-ona” oraz Mariki Śliwy z Krakowa „Sztuka jednego dnia” zaprasza Dom Środowisk Twórczych.

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2017

Środa, 19 lipca 2017

Ruszyła kolejna edycja Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Nagroda przyznawana jest co roku przez zarząd województwa za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.

Koncert zespołu NOVA BOSSA

Środa, 19 lipca 2017

30.07. o godz. 19.00 w Pałacyk Zielińskiego w Kielcach „W brazylijskich rytmach” odbędzie się koncert zespołu NOVA BOSSA.

ŚNIADANIE NA TRAWIE w Podzamczu

Wtorek, 18 lipca 2017

Koncert zespołu country, gry i zabawy językowe, porady kosmetyczne, street basket oraz konkurs na najpiękniejszy kosz piknikowy – to część atrakcji przygotowanych na drugie w tym roku ŚNIADANIE NA TRAWIE w Regionalnym Centrum Naukowo -Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim ,które odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 lipca, tym razem w stylu amerykańskim.

Talenty Świętokrzyskie 2017

Wtorek, 18 lipca 2017

Ruszyła kolejna edycja „Świętokrzyskiego programu wspierania edukacji wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów”. Jak co roku samorząd województwa świętokrzyskiego nagradza młodych ludzi - laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniów i studentów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.

Wiatraczek festiwalowy kręci się

Wtorek, 18 lipca 2017

Kolejny dzień harcerskiego festiwalu upływa pod znakiem ciężkiej pracy warsztatowej. Zarówno tancerze, jak i wokaliści biora udział zajęciach prowadzonych przez 12 konsultantów artystycznych.

Kieleckie starostwo wyda książkę kucharską

Wtorek, 18 lipca 2017

Inspiracją dla tegorocznej edycji Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego jest kasza. Jesienią Starostwo Powiatowe w Kielcach wyda książkę kucharską, zawierającą wszystkie przepisy, które zagościły na konkursie.

Heavy Metal Sextet

Wtorek, 18 lipca 2017

Czerwony Fortepian zaprasza na koncert grupy Heavy Metal Sextet.

Gitarowe pejzaże

Wtorek, 18 lipca 2017

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi zespół Cracow Guitar Quartet. Podczas koncertu usłyszymy tańce dworskie, gorące brazylijskie rytmy w wykonaniu czterech gitar klasycznych.

Recital Zbigniewa Zamachowskiego

Wtorek, 18 lipca 2017

Recital autorski Zbigniewa Zamachowskiego, aktora teatralnego i filmowego - to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

Uszyj to sam!

Wtorek, 18 lipca 2017

Na drugie warsztaty z cyklu "Uszyj to sam!" zaprasza pracownia tkaniny Instytutu Dizajnu. Tym razem będą to warsztaty zatytułowane "Koronkowe biustonosze".

La Fanfaria Del Capitan

Wtorek, 18 lipca 2017

23.07 o godz. 19.00 - w Domu Środowisk Twórczych wystąpi grupa La Fanfaria Del Capitan /Argentyna/. W programie niezwykle dynamiczna i brawurowa muzyka folk, rock, reggae, cygańska, bałkańska, piracka.

Dar dla Henryka Sienkiewicza

Wtorek, 18 lipca 2017

18 lipca 1900 roku społeczeństwo polskie podarowało Henrykowi Sienkiewiczowi dworek w Oblęgorku. W tym roku mija 117. rocznica tego wydarzenia.

Koncert „Gospodarze-Gościom” na kieleckiej Kadzielni

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Tłumy kielczan i uczestników 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej pojawiły się w niedzielny wieczór w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni. Koncert „Gospodarze-Gościom” to stały element każdego z festiwali, którym miasto wita się z jego uczestnikami. W tym roku na scenie zaprezentowało się łącznie około 450 dzieci i młodzieży z regionu świętokrzyskiego, Krakowa oraz zaprzyjaźnionej Winnicy – miasta partnerskiego Kielc.

Zwycięski projekt na modernizację teatru

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej modernizacji i rozbudowy Teatru im. S. Żeromskiego został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłoszono i zakwalifikowana 12 prac. Zwyciężył projekt pracowni architektonicznej WXCA z Warszawy. Konkurs kielecki teatr organizował wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczpospolitej Polskiej.

American Monster Truck po raz pierwszy w Kielcach

Poniedziałek, 17 lipca 2017

W sobotni wieczór na terenie stadionu miejskiego odbyło się pierwsze w Kielcach Motor Show z amerykańskimi Monster Truckami. Podczas blisko dwugodzinnego pokazu nie zabrakło ekstremalnych akrobacji motocyklami, samochodami i quadami, popisów kaskaderskich i wielkiej demolki potężnymi autami rodem z amerykańskich aren.

Festiwalowy korowód rozpoczął 44. MHFKMS

Poniedziałek, 17 lipca 2017

W piątek, 14 lipca oficjalnie wystartował 44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Jego uczestnicy w specjalnym festiwalowym korowodzie przeszli z Placu Moniuszki, ulicą Sienkiewicza w kierunku kieleckiego Rynku, gdzie odbyło się oficjalne powitanie i wręczenie symbolicznych kluczy do bram miasta. Tuż po nim rozpoczął się koncert „Zakręceni na Kielce”.

Mauzoleum pamięci

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie na wystawę „Mauzoleum pamięci”. Na ekspozycji znalazło się 21 plansz poświęconych historii powstania i działalności mauzoleum. Wystawa prezentuje istotne i ważne zmiany, które zaszły na przestrzeni lat w funkcjonowaniu jednostki.

Opowieści z drewna i papieru

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej "Opowieści z drewna i papieru".

123...4

Dar dla Henryka Sienkiewicza

18 lipca 1900 roku społeczeństwo polskie podarowało Henrykowi Sienkiewiczowi dworek w Oblęgorku....

Koncert „Gospodarze-Gościom” na kieleckiej Kadzielni

Tłumy kielczan i uczestników 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży...

Amulet miejski

Pracownia Własnoręczni i Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu...

W rytmie przyrody. Lato

Do 30 września 2017 roku w Muzeum Narodowym w Kielcach można oglądać wystawę zatytułowaną "W...

"Niedotańczona żona" najnowszy teledysk kieleckiego zespołu KINDŻAŁ

Teledysk „Niedotańczona żona” spośród 50 piosenek festiwalowych otrzymała ponad 6.000 głosów....

Dar dla Henryka Sienkiewicza

18 lipca 1900 roku społeczeństwo polskie podarowało Henrykowi Sienkiewiczowi dworek w Oblęgorku....

71. rocznica pogromu kieleckiego.

Relacja filmowa z obchodów 71.rocznicy pogromu kieleckiego w dniu 4.lipca 2017 r. Uroczystości...

Nagrody Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

Podczas piątkowej gali w Kieleckim Centrum Kultury wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Kielce za...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 24 998 282
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności