Piątek, 26 lutego 2021 - Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Szukamy Mistrza Mowy Polskiej A A A

Środa, 17 lutego 2021 Autor: Edyta Ruszkowska
Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, który popularyzuje ideę posługiwania się językiem ojczystym w sposób elegancki i zgodny z jego zasadami. Za nami jest już dwadzieścia takich rozstrzygnięć i w ciągu tych lat uznanie w oczach ekspertów znajdowali, m.in.: Irena Kwiatkowska, Danuta Michałowska, Anna Polony, Danuta Szaflarska, Władysław Bartoszewski, abp Tadeusz Gocłowski, Ryszard Kaczorowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Tazbir czy Wiktor Zin.Tegoroczna gala odbędzie się w Kielcach.

XXI Gala Finałowa Mistrza Mowy Polskiej odbędzie się 20 września 2021 r. w Kieleckim Centrum Kultury, a poprzedzi ją cykl spotkań z Mistrzami Mowy Polskiej. Swój udział zapowiedzieli już m. in. Beata Tadla, Magdalena Zawadzka, Przemysław Babiarz, Krzysztof Gosztyła, Jerzy Trela.

Formuła konkursu zakłada wyłonienie osób, zarówno z tych znanych, jak i z lokalnych środowisk, które wedle powszechnych kanonów językowych zasługują na zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Organizatorzy zapraszają  wszystkich mieszkańców regionu świętokrzyskiego do wyłonienia swoich kandydatów. Niech w całej Polsce dowiedzą się, że mieszkańcy Kielecczyzny “nie gęsi” i swoich mistrzów mowy mają.

Kandydatów do programu można zgłaszać do 10 marca br. za pośrednictwem formularza kontaktowego, który dostęny jest na stronie https://www.kck.com.pl/mistrz-mowy-polskiej/?fbclid=IwAR001eHXR79Wxu4Tk5Fg0ltg3TdFmsDMfYxax-CSjRs6wsSyTPZ1K6Zk1fo.

Źródło: KCK

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 46 461 541
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności