Wtorek, 25 września 2018 - Aureli, Kamila, Kleofasa

Aktualności

Kryzys współczesnej demokracji

Poniedziałek, 24 września 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie poświęcone kryzysowi współczesnej demokracji.

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma 10 lat

Poniedziałek, 24 września 2018

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi jubileusz 10-lecia. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w Miejskim Centrum Kultury 12 października o godz. 17.00.

Kielce - ul. Jana Pawła II 7 - Tablica poświęcona ks. Franciszkowi Gruszczyńskiemu

Poniedziałek, 24 września 2018

Tablica została wmurowana w tęczę kościoła pw. Trójcy Świętej, po lewej stronie ok. 1924 r., gdy w seminarium duchownym odsłaniano płytę poświęconą wywiezionym kapłanom.

Warsztaty dla pań

Poniedziałek, 24 września 2018

Zbliża się Dzień Chłopaka, dlatego Instytut Dizajnu przygotował wyjątkowe warsztaty dla pań.

Sobotnie warsztaty familijne

Poniedziałek, 24 września 2018

Sobotnie warsztaty familijne w Muzeum Narodowym w Kielcach będą poświęcone Dniu Chłopaka.

Jak dawniej leczono?

Poniedziałek, 24 września 2018

Najbliższe spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum" poświęcone będzie praktykom medycznym w średniowieczu i w czasach nowożytnych.

Cosi fan tutte

Poniedziałek, 24 września 2018

Na operę komiczną w dwóch aktach zaprasza Filharmonia Świętokrzyska. Przedstawienie "Cosi fan tutte " Wolfganga Amadeusa Mozarta będzie transmitowana z The Metropolitan Opera.

Inauguracja sezonu artystycznego w FŚ

Poniedziałek, 24 września 2018

Koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny w kieleckiej filharmonii odbędzie się 28 września o godzinie 19.00.

Październik w "Kubusiu"

Poniedziałek, 24 września 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na swoje spektakle nie tylko dzieci, ale także dorosłych widzów. W październiku kielecki teatr przygotował premierę przedstawienia "Gniazdo". Sztukę wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki Marii Wojtyszko opartą o opowieść o Lechu, Czechu i Rusie reżyseruje Robert Drobniuch, a o nowoczesną oprawę popularnej legendy zadba Katarzyna Proniewska-Mazurek, znana już w Kielcach ze współpracy przy spektaklu „Akademia Pani Beksy”.

Z dziejów kieleckiej palestry

Poniedziałek, 24 września 2018

Na kieleckim rynku 26 września otwarta zostanie wystawa zatytułowana "100 lat odrodzonej adwokatury polskiej".

Edward Kusztal we wspomnieniach

Poniedziałek, 24 września 2018

W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach można oglądać wystawę poświęconą zmarłemu w 2016 roku kieleckiemu aktorowi Edwardowi Kusztalowi, który zagrał ponad 100 ról w teatrze oraz około 80 w filmach. Największe aktorskie kreacje stworzył w spektaklach Teatru im. S. Żeromskiego.

Festiwal Małych Podróżników

Poniedziałek, 24 września 2018

W Kielcach 7 października odbędzie się Festiwal Małych Podróżników.

"Żywiołak" wystąpi w DŚT

Poniedziałek, 24 września 2018

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza 6 października o godzinie 17.00 na koncert słowiańskiej muzyki ludowej.

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne

Poniedziałek, 24 września 2018

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wieku od 4 do 21 lat. Zajęcia odbywają się w różnych grupach wiekowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Spotkanie, podczas którego prowadzone będą zapisy do zespołu, odbędzie się 3 września o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 501 501 357. O godzinie 17.30 rozpocznie się także spotkanie organizacyjne wszystkich grup z ubiegłego sezonu.

Wesołe powroty do szkoły

Piątek, 21 września 2018

W ostatni weekend września warsztaty z cyklu "Wesołe powroty do szkoły" w Instytucie Dizajnu skierowane będą do dzieci w wieku 9 - 12 lat. W trakcie pierwszego dnia warsztatów uczestnicy wykonają unikatową tkaninę metodą batiku, następnie skroją oraz uszyją z niej espadryle.

Kielce - ul. Św. Leonarda 4 - Tablica poświęcona Tadeuszowi Szymonowi Włoszkowi

Piątek, 21 września 2018

Tablicę odsłonięto 24 marca 1983 r. w ramach obchodów 75. rocznicy powstania oddziału PTK w Kielcach. Usytuowana została w fasadzie budynku, w którym mieściło się muzeum PTK. W 2007 r. otwarto tu Muzeum Historii Kielc.

"Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd"

Piątek, 21 września 2018

Od 5 października do 6 listopada 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur można będzie zwiedzać wystawę czasową "Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd".

60+ kultura

Piątek, 21 września 2018

Po raz kolejny Muzeum Narodowe w Kielcach realizuje projekt „60+ kultura”. Kampania ma na celu zachęcenie osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Podczas dwóch dni - 29 i 30 września seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Chór CANTATI na 100-lecie niepodległości

Piątek, 21 września 2018

Z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości, w patio MCK w Skarżysku wystąpi Chór Miejsko Parafialny CANTATI z Kobyłki. Początek o godz. 17.00 w czwartek 27 września.

Konie różnej maści

Piątek, 21 września 2018

W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach można oglądać nową wystawę zatytułowaną "Konie różnej maści.

Jubileusz Stanisława Rogali

Piątek, 21 września 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na jubileusz 70-lecia życia i 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali.

Wokół historiografii okresu PRL

Piątek, 21 września 2018

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wiedza: otwarte!".

Postaci różne oblicza

Piątek, 21 września 2018

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na wernisaż wystawy Renaty Snoch.

Warsztaty muzyki elektronicznej

Piątek, 21 września 2018

Fundacja Kultury Wici zaprasza na kolejną edycję warsztatów muzyki elektronicznej ELECTRO LIVE ACT. W czasie spotkań warsztatowych uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi instrumentami stosowanymi w produkcji muzycznej: syntezatorami, automatami perkusyjnymi, samplerami, sekwencerami, efektami.

Ponad śnieg

Piątek, 21 września 2018

W Domu Środowisk Twórczych zaprezentowany zostanie film z 1929 roku "Ponad śnieg" wg powieści S.Żeromskiego, ilustrowany muzyką na żywo w wykonaniu Kwartetu Jorgi.

ABC judaizmu

Piątek, 21 września 2018

"ABC judaizmu" to organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego studium podstaw kultury i religii żydowskiej, przygotowane z myślą o wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tradycji, która, wraz z wyznaniami chrześcijańskimi, przez ponad tysiąc lat tworzyła kulturę Polski.

Kielce - ul. Jana Pawła II 7 - Tablica poświęcona poległym w walkach o wolność Ojczyzny

Czwartek, 20 września 2018

Tablice wmurowano w przedsionku kościoła p.w. Trójcy Świętej, na wprost wejścia.

"Przedwiośnie" w Ciekotach

Czwartek, 20 września 2018

W akcję Narodowego Czytania włączyło się starostwo kieleckie. Kolejne głośnie czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 16.00 w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

TYSIĄC POWODÓW, BY CZYTAĆ

Czwartek, 20 września 2018

Jeszcze tylko do 26 września biblioteki z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w konkursie towarzyszącym akcji „Tysiąc powodów, by czytać” organizowanym po raz trzeci przez EMPiK.

Teatr Plastyczny SEN szykuje się do wyjazdu do Włoch

Środa, 19 września 2018

Już 30 września, w dniu Międzynarodowego Święta Głuchych, aktorzy Teatru Plastycznego SEN wraz jego opiekunem Tomaszem Irskim wyjadą do włoskiego Trydentu, gdzie w dniach od 1 do 5 października wezmą udział w spotkaniach artystycznych włosko-polskich środowisk osób niesłyszących. Podczas wizyty kieleccy aktorzy-amatorzy zaprezentują inscenizację „Szuka ciszy”.

Kielce - ul. ks. Piotra Ściegiennego - Cmentarz Wojska Polskiego - Mogiły weteranów powstania styczniowego

Środa, 19 września 2018

Mogiły zostały urządzone w 1930 r. na terenie dawnego cmentarza prawosławnego, wspólnie z kwaterami legionistów i żołnierzy z lat 1914-1921.

Spotkanie ze źródłem archiwalnym

Środa, 19 września 2018

Najbliższe „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” odbędzie się w środę 26 września o godz. 16.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach (ul. Kusocińskiego 57) i poświęcone będzie rzemiosłu.

„Mali odkrywcy- Wielkie możliwości”

Środa, 19 września 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy wieńczącej wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży „Mali odkrywcy – wielkie możliwości”. Odbędzie się on w piątek 21 września o godz. 17 w kieleckiej siedzibie BWA.

Przegląd Recytatorski „Pierwsze było słowo”

Środa, 19 września 2018

6 listopada o godzinie 11.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny odbędzie się Wojewódzki Przegląd Recytatorski Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski pn.: „Pierwsze było słowo”. Wydarzenie skierowane jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej z województwa świętokrzyskiego, którzy poprzez poezje śpiewaną i formy recytatorskie biorą czynny udział w życiu kulturowym i społecznym.

Spektakl „Kochanie wróciłem” w WDK

Środa, 19 września 2018

22 października o godzinie 18.00 kielecka publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl „Kochanie wróciłem” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Z tej okazji na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury pojawi się plejada polskich artystów. Maria Pakulnis, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Grzegorz Pawlak, Katarzyna Zielińska / Katarzyna Ankudowicz, Marcin Troński / Tomasz Dutkiewicz, Wojciech Wysocki i Bartosz Obuchowicz.

„Człowiek Delfin” w Kinie Fenomen

Środa, 19 września 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Człowiek Delfin” w reżyserii Lefterisa Charitosa. To opowieść o Jaques’u Mayolu- wielokrotnego rekordzisty w nurkowaniu głębinowym. Mayol był inspiracją dla Luca Bessona w tworzeniou jednego z jego największych dzieł „Wielkiego Błękitu”.

„Człowiek, który zabił Don Kichota” w Kinie Fenomen

Środa, 19 września 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego i najbardziej wyczekiwanego filmu uznanego reżysera Terrego Gilliama. Film legenda, którego tworzenie, zajęło byłemu członkowi Latającego Cyrku Montego Pythona ostatnich 25 lat. Film, o którym mówiło się że jego produkcja jest przeklęta, otoczyło tyle historii, że pasjonujący byłby nawet dokument opowiadający o perypetiach twórców. Ale w końcu zawitał na ekrany naszych kin, przy okazji zbierając bardzo pochlebne opinie krytyków, którzy okrzyknęli go najlepszym filmem Terrego Gilliama. W rolach głównych zobaczymy Adama Drivera, Jonathana Pryce’a, Stellana Skarsgarda oraz Olgę Kurylenko.

„Zimna Wojna” w Kinie Fenomen

Środa, 19 września 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Widnokręgu Dobrego Kina. A w nim, najnowszy film Pawła Pawlikowskiego, będącego obecnie najbardziej rozpoznawalnym i chwalonym polskim reżyserem. Autor powszechnie wychwalanej i nagrodzonej Oskarem „Idy”, ponownie zachwycił „Zimną Wojną”, zdobywając na Festiwalu w Cannes statuetkę dla najlepszego reżysera. Sam obraz został już okrzyknięty murowanym kandydatem do Oskara, a rolami Joanny Kulig, Tomasza Kota oraz Borysa Szyca, zachwycają się krytycy oraz widzowie na całym świecie. Kino Fenomen zaprasza na seans najlepszego polskiego obrazu ostatnich lat. Tego nie można przegapić!

Wielka Wyprzedaż Garażowa zakończona sukcesem!

Wtorek, 18 września 2018

W minioną niedzielę tj. 16 września tereny rekreacyjne Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach opanowały setki kielczan. Tego dnia odbyła się bowiem Wielka Wyprzedaż Garażowa, która przyciągnęła mieszkańców Kielc i okolic, którzy chcieli pozbyć się zalegających i nieużywanych przedmiotów lub je wymienić. Przez ponad cztery godziny na licznych stanowiskach toczyły się zacięte licytacje i negocjacje.

30 lat CKiSz w Połańcu

Wtorek, 18 września 2018

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu obchodzi 30-lecie istnienia. Jubileuszowi poświęcone będą tegoroczne Dni Kultury Połanieckiej.

123...4

Teatr Komedia zagości w WDK

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” prowadzi nabór na zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i...

Teatr Plastyczny SEN szykuje się do wyjazdu do Włoch

Już 30 września, w dniu Międzynarodowego Święta Głuchych, aktorzy Teatru Plastycznego SEN wraz...

31. Spotkania ze źródłem archiwalnym

Kolejne "Spotkanie ze źródłem archiwalnym" organizowane pod patronatem PIK przez Archiwum...

Obrazy Danuty Waberskiej

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy prac...

Teatr Komedia zagości w WDK

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

"Rhythmic past"

Vinay Sharma z Indii zaprezentuje swoje prace w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Można je...

Imieniny Stefana w Szklanym Domu

W Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach uroczyście obchodzono imieniny Stefana Żeromskiego.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 218 117
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności