Piątek, 24 maja 2019 - Joanny, Zdenka, Zuzanny

Aktualności

"Żyj z pasją" w Jagodnem

Piątek, 24 maja 2019

Muzeum Pamiątek Regionalnych w ramach cyklu spotkań z niezwykłymi ludźmi na wieczór „Żyj z pasją”. Gościem będzie prof. dr hab. n. med. Mirosław KOWALSKI – lekarz-kardiolog, mający szerokie zainteresowania i talenty : podróże, fotografię, języki obce, literaturę, muzykę… Odbędzie się też promocja książki „Szkatułka pełna Sahelu. Subsaharyjska ballada”. Spotkanie z prof. M. Kowalskim w sobotę 8 czerwca o godz. 18.00

Koncert K. Wileńskiego i A. Kogana

Piątek, 24 maja 2019

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach zaprasza na kameralny koncert Konstantego Wileńskiego - pianisty z Kielc oraz Anatolija Kogana - flecisty z Izraela. Muzycy zaprezentują różnorodny repertuar: utwory klasyczne, muzykę żydowską, a także kilka standardów jazzowych.

Dni Skarżyska

Piątek, 24 maja 2019

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na wspólne świętowanie Dni Miasta w dniach 7 – 9 czerwca.

Zakończenie sezonu w FŚ

Piątek, 24 maja 2019

Filharmonia Świętokrzyska sezon zakończy "Arcydziełami symfoniki", a gwiazdą wieczoru będzie Maria Sławek (na zdjęciu) – młoda skrzypaczka o wielkiej wrażliwości muzycznej i bardzo dobrym warsztacie. Artystka występuje nie tylko solo, ale również w duecie z Piotrem Różańskim oraz jest członkiem wyjątkowego zespołu – sekstetu smyczkowego, który tworzy wraz z najwybitniejszymi muzykami swojego pokolenia: Anną Marią Staśkiewicz, Katarzyną Budnik, Arturem Rozmysłowiczem, Marcinem Zdunikiem i Rafałem Kwiatkowskim.

Trwają zapisy do I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

Piątek, 24 maja 2019

Do 16 września br. można zgłaszać się do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. Gospodarzem I etapu przesłuchań, które odbędą się 12 i 13 października będzie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Organizatorem konkursu jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Z archiwów kielczan

Piątek, 24 maja 2019

W Muzeum Historii Kielc do 30 czerwca 2019 roku możemy oglądać nową wystawę zatytułowaną "Mama, tata, dziecko na dawnej fotografii".

Wąpierz w zagrodzie

Piątek, 24 maja 2019

"Wąpierz w zagrodzie" to niezwykła, etnograficzna opowieść o dawnych wierzeniach mieszkańców wsi w siły nadprzyrodzone.

''Wokół Activated City''

Piątek, 24 maja 2019

W Instytucie Dizajnu odbędzie się wydarzenie ''Wokół Activated City''. Podczas spotkania twórcy projektu zaprezentują motyw przewodni nowej odsłony dziedzińca Wzgórza Zamkowego. Wydarzenie będzie miało charakter wykładowo - dyskusyjny.

KTT zaprasza

Piątek, 24 maja 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakle "Dobre Wychowanie" oraz "Giselle".

Lady Pank zagra w Kielcach

Piątek, 24 maja 2019

Jeden z najpopularniejszych i najdłużej działających zespołów rockowych w Polsce wystąpi w Kielcach. Takie hity, jak: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zawsze tam, gdzie ty” zabrzmią w kieleckim amfiteatrze 26 maja.

Dzień Matki

Piątek, 24 maja 2019

Dzień Matki obchodzimy w Polsce 26 maja. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Święto obchodzone jest w Polsce od 1914 roku.

17. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów 2019

Czwartek, 23 maja 2019

Od 31 maja do 2 czerwca Pacanów zdominuje 17. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów - Rosja 2019 – największe wydarzenie prezentujące kulturę dziecięcą w kraju. W ubiegłym roku wzięła w nim udział Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej: Agata Kornhauser-Duda, która czytała na rynku „Przygody Koziołka Matołka”. W tym roku objęła wydarzenie honorowym patronatem.

Spotkanie autorskie z Anną Janko

Czwartek, 23 maja 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Janko - poetką, pisarką, felietonistką i krytykiem literackim.

„Złodziejaszki” w Kinie Fenomen

Czwartek, 23 maja 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans japońskiego dramatu na seans „Złodziejaszków”- na podstawie scenariusza Hirokazu Kore-eda i w jego reżyserii. W rolach głównych na ekranie zobaczymy Lily Franky i Sakura Ando. Film miał premierę 13 maja 2018 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobył Złotą Palmę. Wcześniej produkcja otrzymała też nagrodę Asia Pacific Screen Award za najlepszy film fabularny. Ponadto film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

„Ario Dream” w Kinie Fenomen

Czwartek, 23 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne „Spotkania z Kinem górskim”. Na ekranie brytyjski dokument w reżyserii Paula Diffeley’a, przedstawiający eksplorację jaskiń systemu Ario w górach Picos de Europa w północnej Hiszpanii.

Naucz się tanga

Czwartek, 23 maja 2019

Jeśli marzycie o tym, żeby zacząć tańczyć tango argentyńskie, Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca może spełnić to marzenie.

Skarżyskie Dni Staffowskie

Czwartek, 23 maja 2019

Tegoroczne Skarżyskie Dni Staffowskie odbędą się 31 maja i 1 czerwca.

ECN zaprasza

Czwartek, 23 maja 2019

Energetyczne Centrum Nauki zaprasza do eksperymentowania oraz zabiera w niezapomnianą podróż do świata energii, w którym każdy, niezależnie od wieku, poczuje się jak prawdziwy naukowiec.

Warsztat młodego odkrywcy w ECN

Czwartek, 23 maja 2019

Jak powstaje mydło? Dlaczego usuwa brud i co powoduje, że się pieni? Wykonaj własne mydło i poczuj jak pięknie może pachnieć nauka.

Tajemnice świata dotyku i dźwięku

Czwartek, 23 maja 2019

W najbliższy piątek w galerii Echo w Kielcach odbędzie się wydarzenie pod hasłem "Poczuj i dostrzeż świat osób niewidomych", podczas którego zbierane będą pieniądze na rzecz Fundacji "Szansa dla Niewidomych".

„Maksymiuk. Koncert na dwoje” w Kinie Fenomen

Czwartek, 23 maja 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego w reżyserii Tomasza Drozdowicza opowiadający o znanym dyrygencie Jerzym Maksymiuku.

Koncert laureatów konkursu "Moniuszko – twórca romantyczny"

Środa, 22 maja 2019

Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Muzyki został organizowany w Pacanowie z okazji Roku Stanisława Moniuszki. Jego pomysłodawcą jest Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, które aktywnie włączyło się w obchody uroczystości związanych z osobą i dziełami twórcy polskiej opery narodowej.

„Asterix i Obelix. Tajemnica Magicznego Wywaru” w Kinie Fenomen

Środa, 22 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie z cyklu „Filmowe Czytanki”. Na ekranie, klasyczny duet przezabawnych Galów, który bawi widzów od lat. Tym razem dzielni wojowie, towarzyszyć będą swojemu druidowi w poszukiwaniu godnego następcy.

7. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Dogs 2019- Kielce

Środa, 22 maja 2019

W dniach 25-26 maja 17. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS 2019 – Kielce - zawita do Kina Fenomen ! Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Spotkanie ze źródłem archiwalnym

Środa, 22 maja 2019

Piłka nożna w Kielcach będzie tematem przewodnim kolejnego „Spotkania ze źródłem archiwalnym”, które odbędzie się w środę 29 maja w Archiwum Państwowym w Kielcach. Początek o godz. 16.00.

„Słodki Koniec Dnia” w Kinie Fenomen

Środa, 22 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza na pokaz „Słodkiego Końca Dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Jest to historia o odwadze, sile słowa oraz skomplikowanych relacjach rodzinnych. W rolach głównych zobaczymy Krystynę Jandę oraz Katarzynę Smutniak.

Bajkowy Dzień Dziecka w Kinie Fenomen

Środa, 22 maja 2019

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych oraz ich rodziców na wspólną wyprawę do krainy baśni! Bajkowy Dzień Dziecka w kinie Fenomen już w sobotę, 1 czerwca, o godzinie 11:00!

Opowieść o architekturze

Środa, 22 maja 2019

Instytut Dizajnu zaprasza 31 maja na godz.18.00 do czytelni na spotkanie autorskie z twórcami książki "Archistoria.Opowieść o architekturze", które zapoczątkuje nową wystawę w czytelni i ID. W spotkaniu wezmą udział ilustratorki z Acapulco Studio Agata Dudek i Małgorzata Nowak oraz Anna Skowrońska - wydawca książki.

W Dworku Żeromskiego o Herlingu-Grudzińskim

Środa, 22 maja 2019

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” – Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach zaprasza w niedzielę 26 maja o godz. 16.00 na 18.spotkanie z cyklu „O Żeromskim od A do Z”. W trwającym Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego gościem spotkania będzie dr Irena FURNAL, która opowie o życiu i twórczości pisarza oraz jego związkach ze spuścizną Stefana Żeromskiego.

„Koalicje dla Niepodległej”

Środa, 22 maja 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza do udziału w warsztatach „Koalicje dla Niepodległej”.

Dzień Matki w Muzeum Zabawek

Środa, 22 maja 2019

W Aptece Wyobraźni 24 maja w godzinach od 10 do 12.00 odbędą się warsztaty z okazji Dnia Matki.

Dzień Dziecka w ogrodzie botanicznym

Środa, 22 maja 2019

Geopark Kielce z okazji Dnia Dziecka zaprasza 2 czerwca w godzinach od 12.00 do 17.00 do ogrodu botanicznego.

Włoska fotografia

Środa, 22 maja 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę włoskiej fotografii.

100 lat urzędu prezydenta Kielc w niepodległej Polsce

Środa, 22 maja 2019

W 1919 rok radni wybrali pierwszego po odzyskaniu niepodległości prezydenta Kielc. Był to także rok, w którym w naszym mieście zaczął funkcjonować nowoczesny samorząd. W setną rocznicę tych wydarzeń Urząd Miasta Kielce, Muzeum Historii Kielc oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach organizują debatę z udziałem zarówno byłych gospodarzy, jak i obecnego prezydenta miasta.

Kanon Polihymnii

Środa, 22 maja 2019

Dmytro Holovenko z Ukrainy jest studentem w Katedrze Gitary i Harfy Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatem ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów. Artysta wystąpi 7 czerwca o godzinie 19.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Finałowa gala 43. Buskich Spotkań z Folklorem

Środa, 22 maja 2019

W miniony weekend, 18-19 maja, w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju odbyła się finałowa gala 43. Buskich Spotkań z Folklorem. Do tegorocznej edycji konkursu łącznie przystąpiło 117 wykonawców, zespołów śpiewaczych oraz zespołów pieśni i tańca. W finałowym koncercie zaprezentowało się 64 uczestników przeglądów rejonowych.

"Spoza gór i rzek…”

Środa, 22 maja 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie "Spoza gór i rzek…”, które poprowadzi Konrad Otwinowski. Opowie o umundurowaniu żołnierza polskiego z lat 1914-1945 w zbiorach Muzeum Historii Kielc. Podczas spotkania zaprezentowane zostanie ponad 20 najciekawszych, dobranych w sposób przekrojowy elementów stroju żołnierskiego.

„NIE JEST ŹLE – MAMO”

Wtorek, 21 maja 2019

Z okazji Dnia Matki, Grupa Artystyczna „Perły z lamusa” działająca przy Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, zaprasza 26 maja do MCK na program „NIE JEST ŹLE – MAMO”. Początek o godz. 17.00.

"Dla Ciebie Panie"

Wtorek, 21 maja 2019

Spektakl "Dla Ciebie Panie" Kieleckiego Teatru Tańca miał swoją premierę w 1998 roku. Teraz będzie go można obejrzeć na scenie Targów Kielce podczas XX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo. W spektaklu wystąpi 16 tancerzy i 14 śpiewaków.

"Basia Oblesia" w Czerwonym Fortepianie

Wtorek, 21 maja 2019

"Basia Oblesia" w reżyserii Eweliny Gronowskiej wyprodukowana w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego w czerwcowy wieczór będzie wystawiana na scenie Czerwonego Fortepianu w Kielcach. Jest to standupowy dramat jednej aktorki - Eweliny Gronowskiej.

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

Już 23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Z kulturą na ty

Ruszył nabór uczestników do artystycznych warsztatów radiowych „ Z kulturą na ty”, realizowanych...

43. Buskie Spotkania z Folklorem - Busko-Zdrój

18-19 maja 2019 r. w Busku-Zdroju odbyły się eliminacje rejonowe do 43. Buskich Spotkań z Folklorem.

Trio Pozytywne - dla Andrzeja Koziei

OEM "Świętokrzyski Sztetl" w Chmielniku zaprasza 26 maja na koncert dedykowany pamięci Andrzeja...

Wielka Wyprzedaż Garażowa w WDK

26 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Majowa edycja „Senior Show” w WDK

25 maja o godzinie 17.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się już...

"#KochajmySię!"

Kielecki Teatr TeTaTeT zaprasza na swoją premierę.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 35 871 402
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności