Sobota, 20 lipca 2019 - Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Aktualności

"Koniec świata"

Piątek, 19 lipca 2019

Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów zapraszają na spektakl pt. „Koniec świata, czyli satyra na Wszechświat”.

Obraz Henryka Sienkiewicza

Piątek, 19 lipca 2019

Pierwszy znany obraz Henryka Sienkiewicza wzbogaci kolekcję Muzeum Narodowego w Kielcach.

Muzyka znad pięknego, modrego Dunaju

Piątek, 19 lipca 2019

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna.

Labirynt w Kurozwękach już czeka na zwiedzających

Piątek, 19 lipca 2019

W najbliższy weekend zostanie udostępniony zwiedzającym (po raz trzynasty) słynny już labirynt w Kurozwękach.

MHFKMS dobiega końca

Piątek, 19 lipca 2019

Wczoraj podczas koncertu międzypokoleniowego na kieleckim rynku uczestnicy festiwalu wykonywali najpopularniejsze piosenki harcerskie, nie zabrakło utworów, takich jak: "Krajka", "We wtorek w schronisku", "Bieszczadzki rajd". Wystąpiła także Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartak. Odbył się Konkurs Piosenki Harcerskiej, w którym uczestnicy rywalizowali o Jodłę Harcerską.

Festyn z okazji Święta Policji

Piątek, 19 lipca 2019

Z okazji Święta Policji 21 lipca w godzinach od 12.00 do 17.00 na placu Artystów w Kielcach odbędzie się na festyn.

Taneczne wakacje w Domu Kultury "Zameczek"

Piątek, 19 lipca 2019

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na warsztaty, które poprowadzi Katarzyną Oleś. Będą to zajęcia z tańca towarzyskiego dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, które rozpoczną się 22 lipca. Od 5 sierpnia zaczynają się warsztaty breakdance dla początkujących i zaawansowanych pod kierunkiem Piotra Sikory z udziałem tancerzy z formacji "Broken Glass 2".

Folk, salsa, latino-rock z Buenos Aires

Piątek, 19 lipca 2019

Zespół El Sonidero & Fanfarria Insurgente wystąpi 11 sierpnia o godzinie 19.00 w Domu Środowisk Twórczych.

Piosenka Ci nie da zapomnieć

Piątek, 19 lipca 2019

W najnowszym programie kieleckie Trio Pozytywne przypomina najpiękniejsze polskie piosenki – począwszy od dwudziestolecia międzywojennego, aż po czasy współczesne.

Muzyka starej Odessy

Piątek, 19 lipca 2019

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na koncert muzyki folk, żydowskiej, cygańskiej,bałkańskiej, mołdawskiej. Wystąpi Felix Shinder z zespołem.

Dar dla Henryka Sienkiewicza

Czwartek, 18 lipca 2019

18 lipca 1900 roku społeczeństwo polskie podarowało Henrykowi Sienkiewiczowi dworek w Oblęgorku. W tym roku mija 119. rocznica tego wydarzenia.

"Lekko, zwiewnie"

Czwartek, 18 lipca 2019

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert zatytułowany "Lekko, zwiewnie", podczas którego wystąpi solistka Warszawskiej Opery Kameralnej - Marzanna Rudnicka.

Wystawa ceramiki artystycznej w Ciekotach

Czwartek, 18 lipca 2019

Centrum Edukacji i Kultury “Szklany Dom” w Ciekotach zaprasza w sobotę 20 lipca o godz. 17.OO na wernisaż wystawy ceramiki Moniki IWAN.

„Początki fotografii w Kielcach”

Czwartek, 18 lipca 2019

Od ubiegłego wtorku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach można oglądać wystawę poświęconą historii fotografii na ziemi kieleckiej. Wernisaż wystawy odbył się dokładnie w dniu, w którym 180 lat temu kielczanin Maksymilian Strasz opisał wynalazek Talbota i przesłał dwie odbitki na papierze do „Gazety Codziennej” w Warszawie.

46. MHFKMS

Czwartek, 18 lipca 2019

Dobiegły końca prezentacje uczestników na kieleckim rynku, organizowane w ramach koncertów "Zakręceni na Kielce". Przez scenę przewinęli się wszyscy, biorący udział w przeglądach, uczestnicy festiwalu. Na scenie wykonali 26 układów choreograficznych i zaśpiewali 79 utworów.

"Jazz ma przyszłość!"

Czwartek, 18 lipca 2019

Na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi Kuba Kowalski Quartet.

Krajobraz niepokorny. Wystawa fotografii w WDK

Czwartek, 18 lipca 2019

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach do końca sierpnia można zwiedzać wystawę "Krajobraz niepokorny". Pod tą nazwą kryje się projekt fotografów mający na celu pokazanie krajobrazu Ziemi Świętokrzyskiej z perspektywy mieszkańców różnych części regionu.

Wystawa obrazów Stanisława Stacha

Środa, 17 lipca 2019

"W obrazach emanuje radość tworzenia, przyjemność smakowania drobnych detali. W obrazach jest przyjemność balansowania na krawędzi rozpoznawalności i czystej abstrakcji. W sztuce nie ma dróg na skróty. Trzeba pracować – i może, podkreślam – może kiedyś – człowiek będzie zadowolony z tego, co tworzy. Wtedy będzie można umrzeć, a ponieważ ja wciąż jestem nie do końca zadowolony z efektów mojej pracy, więc wiem, że ciągle się rozwijam i szukam" - pisze Stanisław Stach - artysta, którego prace będzie można oglądać w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych.

"Ciało i sacrum. Fragmentaryzacja"

Środa, 17 lipca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy prac Beaty Cedrzyńskiej.

"Zapomniane ogniwo..." - wystawa w MCK w Skarżysku

Środa, 17 lipca 2019

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej można oglądać do 23 sierpnia wystawę „Zapomniane ogniwo. Konspiracyjne organizacje młodzieżowe na ziemiach polskich w latach 1944/45 – 1956”. Wystawa przypomina nieznane historie konspiracyjnych organizacji, które były tworzone spontanicznie przez młodzież w latach 1944/1945 – 1956.

Kolejny dzień festiwalu

Środa, 17 lipca 2019

Za nami dwa z trzech koncertów "Zakręceni na Kielce", które były świetną okazją, aby uczestnicy festiwalu przygotowali się do występu na większej scenie podczas Koncertu Galowego Laureatów, który odbędzie się 20 lipca o 19.30 w kieleckim amfiteatrze.

Swingin' Moniuszko

Środa, 17 lipca 2019

Na koncert na scenie letniej KCK składają się polskie melodie ludowe w nowoczesnych opracowaniach. Z racji roku Stanisława Moniuszki muzycy sięgają również po pieśni tego kompozytora, pokazując je w zupełnie nowej odsłonie. Całości dopełniają melodyjne kompozycje Wojciecha Lipińskiego.

Wystawa linorytów

Środa, 17 lipca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę linorytów Magdaleny Wanat "OD.WRÓCENIE".

Związki G. Herlinga-Grudzińskiego z Kielecczyzną na wystawie w Suchedniowie

Wtorek, 16 lipca 2019

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie można jeszcze do końca lipca oglądać wystawę planszową, która pokazuje związki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z Ziemią Kielecką.

Familijna sobota w ECN

Wtorek, 16 lipca 2019

Przed nami kolejna familijna sobota w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, a to oznacza rodzinne eksperymentowanie podczas warsztatów oraz na wystawie.

Charytatywny maraton taneczny w Skarżysku

Wtorek, 16 lipca 2019

CHARYTATYWNY MARATON ZUMBA-BANTO-FITNESS DLA KONRADA GIBAŁY odbędzie się w piątek 26 lipca w Skarżysku Kamiennej. Początek o godz. 18.00.

Folkowa nuta z Ponidzia i ze świata

Wtorek, 16 lipca 2019

Na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury 11 sierpnia o godzinie 20.00 wystąpi zespół Pozytywnie Nakręceni. Muzycy grają folk i etno z elementami rocka, muzyki klezmerskiej i bałkańskiej.

Trwa 46. MHFKMS

Wtorek, 16 lipca 2019

Za nami pierwszy dzień prezentacji uczestników festiwalu na scenie na kieleckim rynku. W ramach koncertu "Zakręceni na Kielce" zaprezentowało się 12 zespołów z Kanady, Ukrainy, Wrocławia, Darłowa, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Augustowa.

Święto 27. Pułku Ułanów

Wtorek, 16 lipca 2019

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła" zaprasza do udziału w obchodach święta 27. Pułku Ułanów im. Króla Stefana Batorego - pułku walczącego z okupantem niemieckim i z okupantem sowieckim oraz pułku, który jako jedyny brał udział w powstaniu warszawskim w szyku konnym.

Kieleckie Prezentacje Komiksowe

Wtorek, 16 lipca 2019

Magazyn kulturalny „Projektor” i Stowarzyszenie Twórcze „Zenit” zapraszają wydawców, wystawców, twórców, kolekcjonerów i prelegentów na Kieleckie Prezentacje Komiksowe.

Sygnatury mieczy japońskich

Poniedziałek, 15 lipca 2019

W kolekcji militariów Działu Historii Muzeum Narodowego w Kielcach znajdują się cztery miecze japońskie. Trzy z nich posiadają sygnatury, które w nazewnictwie japońskim noszą nazwę mei. W najbardziej podstawowej wersji treść ogranicza się do imienia kowala, jednak może też zawierać szereg dodatkowych informacji, jak na przykład miejsce i datę wykucia głowni, opis testów jakim miecz został poddany, tłumaczyć szczególną okazję wykucia broni czy dotyczyć samego właściciela broni. Badania prowadzone w latach 2015–2019 poskutkowały odczytaniem wszystkich sygnatur mieczy ze zbiorów kieleckich, co pozwoliło pozyskać wiele cennych i interesujących wiadomości na temat samej broni oraz jej twórców.

Jutuber

Poniedziałek, 15 lipca 2019

"Jutuber" to solowe wcielenie Piotra Krakowskiego - kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, który po latach współpracy z różnymi wokalistami postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem, artysta założył "Jutubera", w którym komponuje i produkuje muzykę oraz śpiewa.

Konkurs fotograficzny ARiMR

Poniedziałek, 15 lipca 2019

W związku z jubileuszem 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłoszony został konkurs fotograficzny „Unowocześniamy obszary wiejskie - 25 lat ARiMR". Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Celem konkursu jest przedstawienie piękna polskiej wsi i obszarów wiejskich oraz zobrazowanie wkładu ARiMR w rozwój i unowocześnianie obszarów wiejskich na przestrzeni 25 lat istnienia instytucji.

Wakacje z historią

Poniedziałek, 15 lipca 2019

W Muzeum Archeologicznym w Wiślicy odbywają się lekcje muzealne, które mają na celu przybliżenie bogatej historii średniowiecznej Wiślicy. Spacer z mapą połączony ze zwiedzaniem zabytków Wiślicy przeniesie uczestników w czasy średniowiecza, kiedy to miasto było u szczytu rozwoju.

Wakacje przez kontynenty

Poniedziałek, 15 lipca 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na warsztaty, podczas których uczestnicy bedą podróżować na różne kontynenty i poznawać kulturę krajów poprzez popularne gry i zabawy.

Filmy dokumentalne w KCK

Poniedziałek, 15 lipca 2019

To nie są filmy na jedno lato. To są filmy, które zostają w głowie znacznie dłużej, może nawet na całe lata. Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na ostatni film z cyklu "Filmy na lato/a". Będzie to dokument zatytułowany "Sztuka rapu" (reż. Ice-T, Andy Baybutt).

Co na festiwalu?

Poniedziałek, 15 lipca 2019

Dziś kolejny festiwalowy dzień, w którym uczestnicy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zmierzą się z warsztatami artystycznymi. Pod wodzą konsultantów będą pracować nad swoimi umiejętnościami. Warsztaty odbywają się w Kieleckim Centrum Kultury, Kieleckim Teatrze Tańca oraz Wojewódzkim Domu Kultury.

„Faceci to gady!”

Poniedziałek, 15 lipca 2019

Na monodram tragikomiczny o tym, jacy potrafią być mężczyźni zaprasza Czerwony Fortepian w Kielcach.

Dary dla Muzeum Zabawek

Piątek, 12 lipca 2019

Do Muzeum Zabawek i Zabawy trafiły niezwykle cenne archiwalia związane z filmami animowanymi, których reżyserem był Lechosław Marszałek – twórca literackiej i filmowej postaci psa Reksia.

Odkrywanie legend świętokrzyskich

Piątek, 12 lipca 2019

W ramach cyklu "Lato w mieście" w Parku Miejskim im. S. Staszica odbędą się warsztaty "Śniadanie na trawie - odkrywanie legend świętokrzyskich". Uczestnicy warsztatów będą mogli spróbować własnych sił w toczeniu na kole pod okiem ceramika, bądź stworzyć element do "Kieleckiej mozaiki", zawierający symbole znane z legend świętokrzyskich.

123...4

Konkurs fotograficzny ARiMR

W związku z jubileuszem 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłoszony...

Co na festiwalu?

Dziś kolejny festiwalowy dzień, w którym uczestnicy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu...

46. MHFKMS

Dobiegły końca prezentacje uczestników na kieleckim rynku, organizowane w ramach koncertów...

Wystawa linorytów

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę linorytów Magdaleny Wanat "OD.WRÓCENIE".

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

Spotkania ze źródłem archiwalnym - cz.36.

Kolejne "Spotkanie ze źródłem archiwalnym" poświęcone będzie społeczności żydowskiej w...

XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ JĘDRZEJÓW 2019

W pierwszy weekend lipca rozpoczyna się XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 712 868
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności