Piątek, 19 października 2018 - Michaliny, Michała, Piotra

Aktualności

Droga do niepodległości

Piątek, 19 października 2018

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach 7 listopada odbędzie się otwarcie wystawy "Ziemia świętokrzyska: droga do niepodległości 1914-1918".

Casting do spektaklu

Piątek, 19 października 2018

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach poszukuje chłopca w wieku 9-12 lat do spektaklu pt. „Widnokrąg” Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Michała Kotańskiego. Wymagane predyspozycje aktorskie i taneczne. Casting odbędzie się 21 października o godzinie 14.00.

Spektakl "Umrzeć ze śmiechu"

Piątek, 19 października 2018

Potężną dawkę humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu teksty zobaczymy w wykonaniu aktorów teatur TeTaTeT w najnowszej komedii Mirosława Bielińskiego. Sztuka "Umrzeć ze śmiechu" opowiada o przyjaźni czterech nietuzinkowych kobiet.

XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych

Piątek, 19 października 2018

W dniach od 2 do 4 listopada w Bazie Zbożowej w Kielcach odbędzie się XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo.

Sztuka świadomej lektury

Piątek, 19 października 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na warsztaty świadomego czytania, które poprowadzi Magda Brzezińska.

Wtorki dla nauczycieli

Piątek, 19 października 2018

Jak nauczać biologii, fizyki czy też chemii w kreatywny sposób? Z jakich narzędzi korzystać? Jak uatrakcyjnić lekcje? Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na warsztaty z cyklu „Wtorki dla nauczycieli”.

Świętokrzyskie pary taneczne triumfowały w Rzeszowie!

Piątek, 19 października 2018

Z dumą i ogromną przyjemnością informujemy, że reprezentująca województwo świętokrzyskie para taneczna Zespołu Pieśni i Tańca „Sorbin” z Sorbina – Zygmunt Wiśniewski i Beata Żak, zdobyła nagrodę GRAND PRIX podczas 34. Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie!

Spektakl "Krzyżacy"

Piątek, 19 października 2018

Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury będziemy mogli obejrzeć spektakl "Krzyżacy" na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza, w reżyserii dyrektora Teatru im. S. Żeromskiego - Michała Kotańskiego.

Mayerling

Piątek, 19 października 2018

"Mayerling" zainspirowany został prawdziwymi wydarzeniami, opiera się na prawdziwej historii śmierci księcia Rudolfa i jego nastoletniej kochanki Marii Vetsery. Balet będzie mżna obejrzeć w kieleckiej filharmonii podczas retramsmisji z Royal Opera House.

Spotkanie w WBP

Czwartek, 18 października 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem, które 8 listopada o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki poprowadzi prof. Janusz Detka.

O barwach narodowych dla dzieci i młodzieży

Czwartek, 18 października 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach w związku z otwarciem nowej wystawy "Biel, czerwień, braterstwo" wydało publikację dla najmłodszych. Jest to wydawnictwo, które w sposób prosty i przejrzysty przybliża dzieciom historię kształtowania się barw państwowych, począwszy od średniowiecza.

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Czwartek, 18 października 2018

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w skład której wchodzą Portal Informacji Kulturalnej – PIK www.pik.kielce.pl, studio telewizyjne, studio radiowe i dział wydawniczy, została laureatem i zajęła II miejsce w konkursie regionalnym „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego” w kategorii Projekt w zakresie prowadzonej edukacji kulturalnej, animacji kultury oraz szeroko rozumianej promocji, upowszechniania kultury i sztuki województwa świętokrzyskiego.

Umowa o współpracy

Czwartek, 18 października 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach i Biblioteka Narodowa podpisały porozumienie o współpracy.

Spotkanie z pisarzem

Czwartek, 18 października 2018

Instytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, które odbędzie się 6 listopada o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki.

"Świętokrzyski Przegląd Teatrów Wiejskich" 2018

Czwartek, 18 października 2018

W pierwszą niedzielę grudnia br. o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich.

„Toto nase ludowe godanie” 2018

Czwartek, 18 października 2018

2 grudnia br. o godzinie 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z miłośnikami gwary ludowej w ramach VIII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Zbigniew Zamachowski w DŚT

Czwartek, 18 października 2018

Zbigniew Zamachowski - aktor filmowy i teatralny, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje, będzie gościem Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Zaduszki muzyczne

Czwartek, 18 października 2018

Ostatnie dni października, przeddzień Wszystkich Świętych, to czas wspominania tych, których już nie ma między nami, osób nam bliskich, z którymi dzieliliśmy radości i smutki, o których pamięć nie powinna zaginąć. Zapraszamy do Filharmonii Świętokrzyskiej na wyjątkowy koncert poświęcony ludziom kultury – muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię kieleckiej filharmonii.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz

Czwartek, 18 października 2018

W listopadzie w Kieleckim Centrum Kultury wystąpi zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

"Lubię gadać z Leonardem"

Czwartek, 18 października 2018

Podczas koncertu "Lubię gadać z Leonardem" wystąpi Marcin Styczeń z zespołem.

ZK Collaboration w Końskich

Środa, 17 października 2018

W najbliższy piątek (19.10) o godz. 20.00 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbędzie się koncert promujący pierwszą płytę znanej już słuchaczom w całej Polsce formacji Zagórski Kądziela Collaboration (ZK Collaboration) pt. "Double Universe".

Old Metropolitan Band

Środa, 17 października 2018

W sali koncertowej Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach wystąpi Old Metropolitan Band - krakowska grupa, która w tym roku obchodzi swoje pięćdziesięciolecie.

ZADUSZKI FOLKOWE W Skarżysku

Środa, 17 października 2018

Studio Instrumentów Etnicznych zaprasza do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku na Zaduszki Folkowe.

WOLNA GRUPA BUKOWINA w Piekoszowie

Środa, 17 października 2018

WOLNA GRUPA BUKOWINA wystąpi w piątek 19 października w Centrum Kultury w Piekoszowie. Koncert odbędzie się w ramach projektu „Razem czytamy więcej” realizowanego przez bibliotekę CK w Piekoszowie. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

MHK zaprasza

Środa, 17 października 2018

Muzeum Historii Kielc zachęca do udziału w spacerze historycznym oraz gawędzie.

Biżuteria PRL-u

Środa, 17 października 2018

Kolejne warsztaty rodzinne przygotowane przez Muzeum Historii Kielc poświęcone będą biżuterii znalezionej w szafach kielczanek.

„Młodość Astrid” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach „Filmowego Klubu Seniora”, Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu biograficznego „Młodość Astrid” w reżyserii Pernille Fischer Christensen. Szwedzko- duńska produkcja opowiada historię opartą na życiu Astrid Lindgren- pisarki książek dla dzieci takich jak „Dzieci z Bullerbyn” .

„Kapitan Morten i Królowa Pająków” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem zobaczymy animację „Kapitan Morten i Królowa Pająków” . Cudowna opowieść o chłopcu żądnym przygód, który po wystawieniu na działanie magicznego proszku, zmniejsza się i zostaje kapitanem statku zabawki…

„Kler” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W historii polskiej kinematografii nie było chyba dzieła, wzbudzającego większe emocje. Nie było również filmu, który osiągnąłby taki wynik otwarcia w polskich kinach. Tylko w pierwszy weekend po premierze, przed ekrany ściągnęło blisko milion widzów. Film opowiadający o patologiach w instytucjonalnym kościele katolickim, do tej pory budzi kontrowersje i prowokuje szeroko zakrojoną debatę o kondycji polskiego Kościoła.

Pseudonim "Tarzan"

Środa, 17 października 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza na spotkanie z Andrzejem Nowakiem-Arczewskim, autorem książki "Pseudonim "Tarzan". Tomasz Wójcik - partyzant ziemi świętokrzyskiej".

Festiwal Jeunesses Musicales

Środa, 17 października 2018

Rozpoczyna się 37. edycja Festiwalu Jeunesses Musicales, która poświęcona jest poematom symfonicznym.

Edyta Górniak - akustycznie

Środa, 17 października 2018

Edyta Górniak wyruszyła w trasę koncertową, podczas której odwiedzi także Kielce. Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które nigdy wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka, szczególnie dla największych smakoszy twórczości artystki.

Màtria

Środa, 17 października 2018

Spektakl „Màtria” Carla Rovira z Hiszpanii zobaczymy w ramach I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego 27 października o godzinie 17.00 i 20.00 na małej scenie Teatru im. S. Żeromskiego. Hiszpański spektakl "Màtria" opowiada o matkach, które pochowały swoje dzieci podczas wojny domowej w Hiszpanii.

„Czyściciele Internetu” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na arcyciekawy dokument w reżyserii Hansa Blocka i Moritza Riesewiecka. „Czyściciele Internetu” opowiada o cenzurze Internetu, który uważany jest za prawdziwie wolne medium. Jaka jest prawda? Zapraszamy na seans!

„Obietnica Poranka” w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans „Obietnicy Poranka” w reżyserii Erica Barbiera. Francuski romans, oparty jest na prawdziwej historii Romaina Gary’ego- jednego z największych francuskich powieściopisarzy.

"McQueen" w Kinie Fenomen

Środa, 17 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny „McQuenn” w reżyserii Iana Bonhôte i Petera Ettedgui. Opowiada on o życiu i twórczości Aleksandra McQueena, słynnego projektanta, który szturmem zdobył domy mody na całym świecie.

Straszne warsztaty

Wtorek, 16 października 2018

W najbliższą sobotę w Aptece Wyobraźni odbędą się "Straszne warsztaty".

Nowy program kabaretu Smile

Wtorek, 16 października 2018

Program kabaretu Smile „To się nadaje do kabaretu” będzie można zobaczyć 21 października o godzinie 16.00 w sali kieleckiej filharmonii.

Wieczór tanga

Wtorek, 16 października 2018

Magdalena Lechowska, czyli krakowianka z latynoską duszą wystąpi 28 października o godzinie 20.00 w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

My i oni

Wtorek, 16 października 2018

Trwa I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, podczas którego będzie można zobaczyć spektakle z Hiszpanii, Węgier i Polski.

PIK laureatem II miejsca konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

Miło nam poinformować, iż Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego...

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie jubileuszowe pisarza...

Talenty Świętokrzyskie 2018 wybrane!

W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej już po raz 19. odbyła się gala Talentów Świętokrzyskich....

Another PINK FLOYD Tribute show

Another - najstarszy polski PINK FLOYD tribute band wystąpił w Wojewódzkim Dom Kultury w...

Kortez na scenie WDK

Na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w ramach Festiwalu Masscode, wystąpił Kortez....

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów 2018

20 września 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się "I Świętokrzyski Festiwal...

„Brat naszego Boga” ponownie w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie ze Stowarzyszeniem „Scena Moliere” w Krakowie i Kurią...

Teatr w zasięgu

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego oraz Teatr im. S. Żeromskiego biorą udział w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 591 288
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności