Czwartek, 23 września 2021 - Bogusława, Liwiusza, Tekli

Aktualności

BMK 2021: warsztat ewaluacyjno-diagnostyczny dla tegorocznych grantobiorców

Środa, 22 września 2021

22 września odbył się warsztat ewaluacyjno-diagnostyczny dla grantobiorców – realizatorów projektów w tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021. Świętokrzyskie, sfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury i współfinansowanego ze środków województwa świętokrzyskiego. Operatorem programu od sześciu lat jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Do 3 października można nadsyłać zgłoszenia na konkurs wokalny "Pińczów Jazz Sunrise"

Środa, 22 września 2021

Niecałe dwa tygodnie pozostało na zgłoszenia do konkursu wokalnego "Pińczów Jazz Sunrise". Nagroda główna wynosi 5 tysięcy złotych.

VIII sesja Młodzieżowego Sejmiku województwa świętokrzyskiego

Środa, 22 września 2021

24 września o godz. 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się VIII sesja Młodzieżowego Sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Spacer rodzinny śladami znanych kielczan

Środa, 22 września 2021

W najbliższą niedzielę, 26 września, o godz. 11 Muzeum Historii Kielc zaprasza wszystkich pasjonatów historii Kielc na spacer rodzinny śladami znanych kielczan.

Spacer historyczny "Wietrzny pałac, wietrzne dworce, wietrzne wiatraki"

Środa, 22 września 2021

W ramach organizowanego w Kielcach Festiwalu Wiatru Muzeum Historii Kielc zaprasza na spacer po mieście pod hasłem "Wietrzny pałac, wietrzne dworce, wietrzne wiatraki".

4. Międzynarodowa Wystawa Mała Forma Graficzna 13 x 18 „Dialog warsztatu z cyfrą"

Środa, 22 września 2021

Projekt artystyczny Międzynarodowej Wystawy – Mała Forma Graficzna 13 x 18 „Dialog warsztatu z cyfrą” wiąże się z pytaniem o przyszłość miniatury graficznej.

W środę poznamy laureatów tegorocznej edycji nagrody "Nadzieje Kielc"

Wtorek, 21 września 2021

Po raz kolejny Miasto Kielce nagrodzi dziesięć młodych, wyjątkowo uzdolnionych osób. To laureaci nagrody "Nadzieje Kielc", przyznawanej od 1996 roku uczniom i absolwentom (danego roku szkolnego) kieleckich szkół ponadpodstawowych za ich wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sportu, czy działalności społecznej.

Nowa atrakcja turystyczna w Szydłowie – osiem niesamowitych rzeźb

Wtorek, 21 września 2021

Osiem nowych rzeźb będzie zdobić urokliwe zaułki Szydłowa. W miasteczku po kilkuletniej przerwie odbył się kolejny, już 7. plener rzeźbiarski. Artyści z różnych stron Polski zmieniali wielkie kłody drewna w postaci królów i królowej. Powstał także posąg Światowida. Wyrzeźbiono nawet bajkowe ławeczki dla dzieci.

Wrześniowe posiedzenie komisji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Wtorek, 21 września 2021

23, 24 i 27 września w trybie zdalnym (w formie telekonferencji) obradować będą Komisje Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego: Budżetu i Finansów; Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny; Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą; Rolnictwa i Ochrony Środowiska; Edukacji, Kultury i Sportu; Samorządu Terytorialnego oraz Rewizyjna.

Konkurs "Koło ARiMR w sercu wsi". Edycja 2021 dla województwa świętokrzyskiego

Wtorek, 21 września 2021

Świętokrzyski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach organizuje kolejną edycję konkursu "Koło ARiMR w sercu wsi" dla kół gospodyń wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego.

Spotkanie z ist(nie)jącym hebrajskim

Wtorek, 21 września 2021

W sobotę 25 września, w ramach finisażu wystawy "NIEistniejące", Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" i Akademia Alef-Bet zapraszają na "Spotkanie z ist(nie)jącym hebrajskim".

Finisaż wystawy "NIEistniejące". Oprowadzanie kuratorskie

Wtorek, 21 września 2021

25 września o godzinie 18.00 w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" odbędzie się finisaż wystawy "NIEistniejące" połączony z oprowadzaniem kuratorskim.

Senior Show: utalentowani artyści 60+ po raz kolejny wystąpili w WDK

Poniedziałek, 20 września 2021

W niedzielę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny koncert z cyklu Senior Show. Emerytowani śpiewacy i tancerze po raz kolejny udowodnili kielczanom, że wiek nie stanowi przeszkody w spełnianiu marzeń.

Artyści Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zapraszają na październikowe spektakle

Poniedziałek, 20 września 2021

Na spektakle familijne dla najmłodszych (już od 2 r. ż.) w październiku zapraszają artyści Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

Wyniki konkursu "Wieje jak w... ?"

Poniedziałek, 20 września 2021

"Wieje jak w …?" to konkurs na projekt instalacji artystycznej w przestrzeni publicznej poruszanej siłą wiatru. Jury powołane przez organizatorów wybrało najlepsze prace.

II edycja konkursu #dobrybopolski #dobryboświętokrzyski rozstrzygnięta

Poniedziałek, 20 września 2021

20 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom II edycji konkursu #dobrybopolski #dobryboświętokrzyski.

Ogłoszono zwycięzców konkursu rękodzielniczego im. Joanny Wrońskiej "Świętokrzyskie igłą malowane"

Poniedziałek, 20 września 2021

"Świętokrzyskie igłą malowane" – konkurs rękodzielniczy im. Joanny Wrońskiej, został rozstrzygnięty podczas 16. Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego, który w niedzielę odbył się w Parku Etnograficznym w Tokarni.

„Szmaciana królewna – lalka motanka”

Niedziela, 19 września 2021

Parku Etnograficznym w Tokarni, zaprasza na wernisaż wystawy "Szmacijana królewna – lalka motanka”. Wystawa twórczości Joanny Wrońskiej.

Konferencja "II wojna światowa na terenie gmin Morawica, Chęciny, Nowiny"

Sobota, 18 września 2021

24 września w auli Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach odbędzie się konferencja pt. "II wojna światowa na terenie gmin Morawica, Chęciny, Nowiny". Organizatorzy zapraszają pasjonatów historii na wykłady i spotkania z ekspertami.

Premiera w kinie Fenomen: "Jestem Greta" – dokument o Grecie Thunberg

Piątek, 17 września 2021

Od 17 września w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wyświetlany będzie szwedzki film dokumentalny "Jestem Greta" w reżyserii Nathana Grossmana.

Wystawa „W dawnej kuchni i spiżarni” u Przypkowskich

Piątek, 17 września 2021

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie zaprasza do obejrzenia ekspozycji pt. „W dawnej kuchni i spiżarni”. Wystawa prezentuje zabytki gastronomii z bogatych zbiorów placówki.

"Aida" Jasmili Žbanić premierowo w kinie Fenomen

Piątek, 17 września 2021

W dniach 17–20 września w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach można będzie obejrzeć poruszający film "Aida" Jasmili Žbanić.

Wystawa „Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

Piątek, 17 września 2021

W baszcie gotyckiej przy Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu można oglądać do 24 października udostępnioną wczoraj wystawę „Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

Piątek, 17 września 2021

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zapraszają w piątek 24 września na spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą. Początek o godz. 17:00 w sali kawiarnianej MCK. Wstęp wolny.

Wystawa E. Nowak „Świecie nasz”

Piątek, 17 września 2021

Dom Kultury Zameczek zaprasza na wystawę malarstwa Elżbiety Nowak pt. „Świecie nasz”.

Warsztaty teatralne

Piątek, 17 września 2021

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna serię warsztatów teatralnych dla dwóch grup uczestników i uczestniczek: juniorów (licealiści, studenci i młodsi dorośli) oraz seniorów (65+).

Festiwal Wiatru

Czwartek, 16 września 2021

18 września w Kielcach rozpoczyna się Festiwal Wiatru. Na gości imprezy czeka wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

19 września WDK zaprasza na kolejny koncert z cyklu Senior Show

Czwartek, 16 września 2021

W najbliższą niedzielę, 19 września, o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejny koncert z cyklu Senior Show.

Wernisaż wystawy ''To tu. Moje Świętokrzyskie"

Czwartek, 16 września 2021

16 września o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu "To tu. Moje Świętokrzyskie".

Warsztaty haftu ręcznego

Czwartek, 16 września 2021

25 września w Ambasadzie Dizajnu w Kielcach odbędą się warsztaty haftu ręcznego, skierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych uczestników.

Koncert "Ku czci walczących. Lech Makowiecki patriotycznie"

Czwartek, 16 września 2021

25 września o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się koncert "Ku czci walczących. Lech Makowiecki patriotycznie".

Plener rzeźbiarski w Szydłowie

Czwartek, 16 września 2021

W Szydłowie, po kilkuletniej przerwie, ponownie odbywa się plener rzeźbiarski. Artyści z różnych stron Polski zamieniają wielkie kłody drewna w postaci królów. Powstają także bajkowe ławeczki dla dzieci.

II Zlot LEGOtuberów

Środa, 15 września 2021

Po raz pierwszy w Kielcach, po raz drugi w Polsce, 18 września w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się II Zlot LEGOtuberów.

I Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej

Środa, 15 września 2021

17 października w Parku Kultury w Starachowicach i 24 października w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędą się eliminacje rejonowe do I Regionalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Kino Fenomen przedłuża lato

Środa, 15 września 2021

"Przedłużamy lato" – pod takim hasłem na stronie Mojeekino.pl prezentowane są filmy, których akcja toczy się w malowniczej letniej scenerii. Kino Fenomen zaprasza do swojej wirtualnej sali kinowej na tej platformie.

Drugi tom „Pieśni dawnej Kielecczyzny”.

Środa, 15 września 2021

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się dziś konferencja prasowa promująca nowe wydawnictwo WDK – drugi tom „Pieśni dawnej Kielecczyzny”.

Kino Fenomen gospodarzem IX Ogólnopolskiej Konferencji Kin Studyjnych

Środa, 15 września 2021

Na IX Ogólnopolską Konferencję Kin Studyjnych, która odbywa się w dniach 14–16 września w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, przyjechało 150 kiniarzy z całej Polski. Kino Fenomen już po raz drugi jest gospodarzem tej ważnej imprezy.

Finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Wtorek, 14 września 2021

W najbliższy weekend, w dniach 17–19 września, odbędzie się finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Dzień otwarty na wystawie "Dzieło potężne. W dolinie Bobrzy, Kamiennej i Czarnej..."

Wtorek, 14 września 2021

W najbliższą sobotę, 18 września, w godz. od 10.00 do 14.00, Muzeum Historii Kielc zaprasza na dzień otwarty na wystawie "Dzieło Potężne. W dolinie Bobrzy, Kamiennej i Czarnej. Zabytki Staropolskiego Okręgu Przemysłowego w fotografii dawnej i współczesnej".

Wernisaż wystawy prac Alicji Wikło

Wtorek, 14 września 2021

16 września o godz. 17.00 w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc odbędzie się wernisaż wystawy prac Alicji Wikło.

Jest II tom "Pieśni dawnej Kielecczyzny"

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja prasowa promująca nowe wydawnictwo...

IX Konferencja Kin Studyjnych

Kolejny dzień konferencji, która odbywa się w kinie Fenomen, działającym w Wojewódzkim Domu...

Senior Show: utalentowani artyści 60+ po raz kolejny wystąpili w WDK

W niedzielę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny koncert z cyklu Senior Show....

Festiwal Wiatru

18 września w Kielcach rozpoczyna się Festiwal Wiatru. Na gości imprezy czeka wiele atrakcji...

XXI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

12 września w Kielcach na placu przed Pałacem Biskupów Krakowskich (Muzeum Narodowym) odbędą się...

21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

W niedzielę 12 września odbyły się w Kielcach 21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Ze względu...

Koncert autorskich piosenek zespołu Yagoosh w WDK

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na koncert autorskich...

IX Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych

14 września w kinie Fenomen, które działa w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpoczęła się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 49 516 348
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności