Niedziela, 23 września 2018 - Bogusława, Liwiusza, Tekli

Aktualności

Wesołe powroty do szkoły

Piątek, 21 września 2018

W ostatni weekend września warsztaty z cyklu "Wesołe powroty do szkoły" w Instytucie Dizajnu skierowane będą do dzieci w wieku 9 - 12 lat. W trakcie pierwszego dnia warsztatów uczestnicy wykonają unikatową tkaninę metodą batiku, następnie skroją oraz uszyją z niej espadryle.

Kielce - ul. Św. Leonarda 4 - Tablica poświęcona Tadeuszowi Szymonowi Włoszkowi

Piątek, 21 września 2018

Tablicę odsłonięto 24 marca 1983 r. w ramach obchodów 75. rocznicy powstania oddziału PTK w Kielcach. Usytuowana została w fasadzie budynku, w którym mieściło się muzeum PTK. W 2007 r. otwarto tu Muzeum Historii Kielc.

"Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd"

Piątek, 21 września 2018

Od 5 października do 6 listopada 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur można będzie zwiedzać wystawę czasową "Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd".

60+ kultura

Piątek, 21 września 2018

Po raz kolejny Muzeum Narodowe w Kielcach realizuje projekt „60+ kultura”. Kampania ma na celu zachęcenie osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Podczas dwóch dni - 29 i 30 września seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Chór CANTATI na 100-lecie niepodległości

Piątek, 21 września 2018

Z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości, w patio MCK w Skarżysku wystąpi Chór Miejsko Parafialny CANTATI z Kobyłki. Początek o godz. 17.00 w czwartek 27 września.

Konie różnej maści

Piątek, 21 września 2018

W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach można oglądać nową wystawę zatytułowaną "Konie różnej maści.

Jubileusz Stanisława Rogali

Piątek, 21 września 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na jubileusz 70-lecia życia i 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali.

O czym opowiadają malowidła?

Piątek, 21 września 2018

W ramach cyklu "Niedziela w muzeum" dowiemy się, o czym opowiadają malowidła na stropie belkowym kieleckiego Pałacu Biskupów Krakowskich.

Wokół historiografii okresu PRL

Piątek, 21 września 2018

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wiedza: otwarte!".

Weekend z MHK

Piątek, 21 września 2018

Najbliższe wydarzenia w Muzeum Historii Kielc.

Postaci różne oblicza

Piątek, 21 września 2018

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na wernisaż wystawy Renaty Snoch.

Warsztaty muzyki elektronicznej

Piątek, 21 września 2018

Fundacja Kultury Wici zaprasza na kolejną edycję warsztatów muzyki elektronicznej ELECTRO LIVE ACT. W czasie spotkań warsztatowych uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi instrumentami stosowanymi w produkcji muzycznej: syntezatorami, automatami perkusyjnymi, samplerami, sekwencerami, efektami.

Ponad śnieg

Piątek, 21 września 2018

W Domu Środowisk Twórczych zaprezentowany zostanie film z 1929 roku "Ponad śnieg" wg powieści S.Żeromskiego, ilustrowany muzyką na żywo w wykonaniu Kwartetu Jorgi.

Püdelsi

Piątek, 21 września 2018

Zespół Püdelsi wystąpi 23 września o godzinie 18.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

ABC judaizmu

Piątek, 21 września 2018

"ABC judaizmu" to organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego studium podstaw kultury i religii żydowskiej, przygotowane z myślą o wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tradycji, która, wraz z wyznaniami chrześcijańskimi, przez ponad tysiąc lat tworzyła kulturę Polski.

Kielce - ul. Jana Pawła II 7 - Tablica poświęcona poległym w walkach o wolność Ojczyzny

Czwartek, 20 września 2018

Tablice wmurowano w przedsionku kościoła p.w. Trójcy Świętej, na wprost wejścia.

"Przedwiośnie" w Ciekotach

Czwartek, 20 września 2018

W akcję Narodowego Czytania włączyło się starostwo kieleckie. Kolejne głośnie czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 16.00 w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

TYSIĄC POWODÓW, BY CZYTAĆ

Czwartek, 20 września 2018

Jeszcze tylko do 26 września biblioteki z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w konkursie towarzyszącym akcji „Tysiąc powodów, by czytać” organizowanym po raz trzeci przez EMPiK.

Teatr Plastyczny SEN szykuje się do wyjazdu do Włoch

Środa, 19 września 2018

Już 30 września, w dniu Międzynarodowego Święta Głuchych, aktorzy Teatru Plastycznego SEN wraz jego opiekunem Tomaszem Irskim wyjadą do włoskiego Trydentu, gdzie w dniach od 1 do 5 października wezmą udział w spotkaniach artystycznych włosko-polskich środowisk osób niesłyszących. Podczas wizyty kieleccy aktorzy-amatorzy zaprezentują inscenizację „Szuka ciszy”.

Kielce - ul. ks. Piotra Ściegiennego - Cmentarz Wojska Polskiego - Mogiły weteranów powstania styczniowego

Środa, 19 września 2018

Mogiły zostały urządzone w 1930 r. na terenie dawnego cmentarza prawosławnego, wspólnie z kwaterami legionistów i żołnierzy z lat 1914-1921.

Spotkanie ze źródłem archiwalnym

Środa, 19 września 2018

Najbliższe „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” odbędzie się w środę 26 września o godz. 16.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach (ul. Kusocińskiego 57) i poświęcone będzie rzemiosłu.

„Mali odkrywcy- Wielkie możliwości”

Środa, 19 września 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy wieńczącej wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży „Mali odkrywcy – wielkie możliwości”. Odbędzie się on w piątek 21 września o godz. 17 w kieleckiej siedzibie BWA.

„Od czardasza do kankana” w Chęcinach

Środa, 19 września 2018

Po raz kolejny w hali widowiskowo-sportowej "Pod Basztami" w Chęcinach zagości Teatr Muzyczny IWIA. Tym razem z widowiskiem „Od czardasza do kankana”.

Przegląd Recytatorski „Pierwsze było słowo”

Środa, 19 września 2018

6 listopada o godzinie 11.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny odbędzie się Wojewódzki Przegląd Recytatorski Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski pn.: „Pierwsze było słowo”. Wydarzenie skierowane jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej z województwa świętokrzyskiego, którzy poprzez poezje śpiewaną i formy recytatorskie biorą czynny udział w życiu kulturowym i społecznym.

Spektakl „Kochanie wróciłem” w WDK

Środa, 19 września 2018

22 października o godzinie 18.00 kielecka publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl „Kochanie wróciłem” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Z tej okazji na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury pojawi się plejada polskich artystów. Maria Pakulnis, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Grzegorz Pawlak, Katarzyna Zielińska / Katarzyna Ankudowicz, Marcin Troński / Tomasz Dutkiewicz, Wojciech Wysocki i Bartosz Obuchowicz.

„Człowiek Delfin” w Kinie Fenomen

Środa, 19 września 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Człowiek Delfin” w reżyserii Lefterisa Charitosa. To opowieść o Jaques’u Mayolu- wielokrotnego rekordzisty w nurkowaniu głębinowym. Mayol był inspiracją dla Luca Bessona w tworzeniou jednego z jego największych dzieł „Wielkiego Błękitu”.

„Człowiek, który zabił Don Kichota” w Kinie Fenomen

Środa, 19 września 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans najnowszego i najbardziej wyczekiwanego filmu uznanego reżysera Terrego Gilliama. Film legenda, którego tworzenie, zajęło byłemu członkowi Latającego Cyrku Montego Pythona ostatnich 25 lat. Film, o którym mówiło się że jego produkcja jest przeklęta, otoczyło tyle historii, że pasjonujący byłby nawet dokument opowiadający o perypetiach twórców. Ale w końcu zawitał na ekrany naszych kin, przy okazji zbierając bardzo pochlebne opinie krytyków, którzy okrzyknęli go najlepszym filmem Terrego Gilliama. W rolach głównych zobaczymy Adama Drivera, Jonathana Pryce’a, Stellana Skarsgarda oraz Olgę Kurylenko.

„Zimna Wojna” w Kinie Fenomen

Środa, 19 września 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Widnokręgu Dobrego Kina. A w nim, najnowszy film Pawła Pawlikowskiego, będącego obecnie najbardziej rozpoznawalnym i chwalonym polskim reżyserem. Autor powszechnie wychwalanej i nagrodzonej Oskarem „Idy”, ponownie zachwycił „Zimną Wojną”, zdobywając na Festiwalu w Cannes statuetkę dla najlepszego reżysera. Sam obraz został już okrzyknięty murowanym kandydatem do Oskara, a rolami Joanny Kulig, Tomasza Kota oraz Borysa Szyca, zachwycają się krytycy oraz widzowie na całym świecie. Kino Fenomen zaprasza na seans najlepszego polskiego obrazu ostatnich lat. Tego nie można przegapić!

„Made in Italy” w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 września 2018

W ramach Filmowego Klubu Seniora, Kino Fenomen zaprasza na seans włoskiej komedii w rezyserii Luciano Ligabue z Kasią Smutniak w roli głównej. Wesoła historia robotnika, który na wskutek losowego wydarzenia, zmienia całe swoje dotychczasowe życie.

Kielce - Plac Panny Marii 3 - Katedra - Tablica poświęcona Sybirakom

Wtorek, 18 września 2018

Tablica została odsłonięta 17 września 1998 r. na południowej ścianie Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

„Moja żyrafa” w Kinie Fenomen

Wtorek, 18 września 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Filmowych Czytanek. Tym razem obejrzymy ciepłą opowieść o przyjaźni pewnego chłopca oraz żyrafy, których połączyła wspólna data urodzin.

Wielka Wyprzedaż Garażowa zakończona sukcesem!

Wtorek, 18 września 2018

W minioną niedzielę tj. 16 września tereny rekreacyjne Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach opanowały setki kielczan. Tego dnia odbyła się bowiem Wielka Wyprzedaż Garażowa, która przyciągnęła mieszkańców Kielc i okolic, którzy chcieli pozbyć się zalegających i nieużywanych przedmiotów lub je wymienić. Przez ponad cztery godziny na licznych stanowiskach toczyły się zacięte licytacje i negocjacje.

30 lat CKiSz w Połańcu

Wtorek, 18 września 2018

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu obchodzi 30-lecie istnienia. Jubileuszowi poświęcone będą tegoroczne Dni Kultury Połanieckiej.

Szkolenie dla animatorów kultury pn. „Ciało w formie”

Wtorek, 18 września 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach będzie gospodarzem bezpłatnego szkolenia pn. "Ciało w formie" skierowanego do animatorów kultury powiatu kieleckiego, które odbędzie się 20 października 2018 roku w godzinach 9.30-14.30. „Praktyczne zastosowanie i doświadczanie na sobie samym!” – to idea, która przyświeca stworzeniu tego typu zajęć skierowanych do instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry szkolne, grupy w domach kultury, bądź tych, którzy sami próbują swoich sił na scenie.

Another Pink Floyd wraca do Kielc!

Wtorek, 18 września 2018

Polski zespół wykonujący muzykę legendarnej grupy Pink Floyd po raz pierwszy zagości na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. 13 października o godzinie 19.00 formacja Another Pink Floyd po raz kolejny porwie kielecką publiczność do zabawy. Tym razem artyści przygotowali ucztę złożona z największych i najbardziej znanych utworów brytyjskiej kapeli rockowej.

Teatr Komedia zagości w WDK

Wtorek, 18 września 2018

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpią aktorzy warszawskiego Teatru Komedia. Kielecka publiczność obejrzy spektakl „Ostra Jazda” wyreżyserowany na podstawie sztuki Kanadyjczyka Norma Fostera. W rolach głównych wystąpią: Katarzyna Żak, Marta Wierzbicka, Mirosław Baka, Jan Jankowski i Przemysław Sadowski.

Zespół Pieśni i Tańca KIELCE wystąpił w Winnicy

Wtorek, 18 września 2018

8 września 2018 r. Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" wraz z innymi artystami kieleckimi wziął udział w koncercie z okazji jubileuszu sześćdziesięciolecia współpracy Kielc i Winnicy. Nasi artyści zaprezentowali na Ukrainie "Poloneza Słonecznego" i suitę krakowską. "Kujawiaka" Henryka Wieniawskiego odtańczyli z kolei soliści: Agnieszka Adamczyk i Bartłomiej Wałek.

ABC Judaizmu po raz drugi w Kielcach

Poniedziałek, 17 września 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zaprasza do udziału w drugiej edycji studium "ABC judaizmu". Podczas wykładów słuchacze poznają podstawy wiary Żydów, odłamy judaizmu, święta i codzienność żydowską.

Festiwal H. Morysa i A. Litwina 2018

Poniedziałek, 17 września 2018

Od 23 do 25 listopada br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie kolejna edycja międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Stawką rywalizacja najzdolniejszych dzieci i młodzieży będą jak co roku „Złote Mikrofony”. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się wokaliści do 20 roku życia z kraju i z zagranicy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października br.

123...4

Teatr Komedia zagości w WDK

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

Małgorzata Siemieniec zainauguruje nowy cykl spotkań pn. „Senior Show”

SENIOR SHOW, to najnowsza propozycja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach adresowana do...

Sztuka niemiecka, Vinay Sharma i Rena Vota

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach otwarto nowe wystawy. "Expressive Figuration", to...

Strażacki Piknik Niepodległościowy w Kielcach

16 września 2018 r. w muszli koncertowej Parku Miejskiego w Kielcach odbył się Strażacki Piknik...

Obrazy Danuty Waberskiej

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy prac...

Pogrzeb Bronisława Opałko - kondukt pogrzebowy

Po mszy żałobnej w kieleckiej bazylice katedralnej kondukt pogrzebowy odprowadził zmarłego 18...

Teatr Komedia zagości w WDK

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

Imieniny Stefana w Szklanym Domu

W Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach uroczyście obchodzono imieniny Stefana Żeromskiego.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 184 339
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności